Manchester United (zbiorczy) (cz.2)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Najlepszym ruchem MU podczas letniego okienka było:

Transfer Lukaku
7
22%
Transfer Maticia
17
53%
Transfer Lindelofa
3
9%
Sprzedaż Rooneya
2
6%
Przedłużenie kontraktu z Ibrahimoviciem
3
9%

Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1545

Postautor: sickstick » śr 29.08.2018 22:32

masacra pisze:.

Ja w żadnym miejscu nie próbuję bronić Mourinho i pisać że powinno się go lżej oceniać bo to czy tamto. W żadnym wypadku - to oczywiste że pracę Klopp oceniam o wiele lepiej. Ja tylko zwróciłem Ci uwagę że regularnie popełniasz gafę językową podając ogólny bilans transferowy klubów jako argument w ocenie managerów. Managerów oceniamy poprzez tego ile wydali na nowych piłkarzy oraz uwzględniając czy ze składu nie odszedł ktoś istotny. Natomiast to ile zespól zarobił na rynku sprzedając szrot oraz ewentualnie ważniejszych (Coutinho 150, Courtouis 35, Sanchez 0 - wartość dla opuszczanych zespołów taka sama) to jest aspekt który pozwala ocenić pracę klubu, DSa, ale nie dotyczy w ogóle w dzisiejszych czasach trenerów. Zwracam na to uwagę, ponieważ zauważyłem że regularnie uwzględniasz ten bilans w dyskusji o managerach i piszesz rzeczy typu "Mourinho wydał 300, a Klopp 20".

Nie chce mi się odpisywać na każdy z twoich akapitów, natomiast próbując bronić swojej tezy o bilansie transferowym na przykładzie Kloppa automatycznie sprawiasz że muszę kontrargumentować na przykładzie Mourinho, czego nie chcę robić bo nie chcę w żadnym wypadku pracy Portugalczyka bronić. Przykłady oddania Ibe czy Allena którzy byli blisko pierwszego zespołu? Mourinho zdaje się też wyraźnie zakomunikował że Martial ma spadać, z którego chajs poszedłby na powiedzmy Skrniara i United miałoby dziś więcej punktów. A że Mou i jego DS mają inną wizję zespołu? To już jest element oceny DSa, że zatrudnił kogoś którego wizji nie podziela.

W tym miejscu warto zahaczyć o twoje clou
masacra pisze:Mourinho miał o wiele bardziej komfortowa sytuacje by swoje mieszkanie urządzic po swojemu.

Właśnie zupełnie odwrotnie. Mou dostaje z kapelusza Sancheza, gdzie ma już 2 graczy na jego pozycję. Potem mając 3 chce się jednego pozbyć, to nie może bo Ed widzi w nim przyszłość klubu. Potem nie dostaje transferów, bo nie ma wpływu ze sprzedaży, mimo że nawet w mediach wyznaczył przynajmniej kilku. Presja z góry żeby robić z Pogby lidera. To nie są bardziej komfortowe warunki do urządzenia mieszkania po swojemu niż ma Klopp na Anfield, gdzie mu DSs wyciąga grube miliony za każdego kogo postanawia odstrzelić i a następnie ściąga kogo tylko chce bez względu na cenę. Komfort pracy, płynność na rynku transferowym - w takich warunkach o wiele łatwiej urządza się mieszkanie po swojemu.

Jeszcze raz powtórzę że nie próbuję bronić Jose. Po prostu bilans transferowy nie jest moim zdaniem argumentem oceny pracy managerów i to nie jest tak że Guardiola 300, Mourinho 300 a Klopp 20. Pep i Jose nie stracili nikogo kluczowego, Klopp tak więc tutaj miał nieco trudniej, ale ogólnie to Guardiola 300, Mou 300 i Klopp też 300, bo każdy za tyle pościągał se nowych graczy. Proste. Oczywiście liczby przykładowe.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 638

Postautor: masacra » czw 30.08.2018 15:05

sickstick pisze:Source of the post Managerów oceniamy poprzez tego ile wydali na nowych piłkarzy oraz uwzględniając czy ze składu nie odszedł ktoś istotny.

Ale rozumiesz, ze w druzynie grającej na kilku frontach (Liverpool w pierwszym pełnym sezonie Kloppa grał do samego konca w LE), wazna jest dosyc szeroka kadra? Tak dla przykładu, taki wydaje sie mało istotny piłkarz w druzynie Manchesteru - Fellaini, zapewnił w ostatnich dwoch latach przynajmniej 6 pkt w lidze (tyle pamietam, a byc moze było tego wiecej). Do czego zmierzam, to czy dany piłkarz jest istotny, czy nie, to kwestia czysto subiektywna. Dla Ciebie byc moze Joe Allen był kompletnie nieistotny, a dla Kloppa mógł byc gdyby nie musiał go sprzedawac, czemu dał wyraz na konferencji prasowej. To samo z innymi piłkarzami, o których nie mówił, bo go dziennikarze nie pytali. Ja nie twierdze, ze którys z tych sprzedanych był wartosciowym gosciem, na pozioie Cou, Salaha, czy Firmino. To jasne, ze tak nie było. Ale ta krótka wymiana zdan zaczeła sie od Twej nieco złosliwej uwagi, ze najgorszy Mou był póki co drugi, a najlepszy Liverpool pod okiem Kloppa jedynie czwarty. No to Ci probuje wyjasnic, ze własnie byc moze takze dlatego tak było, bo Mourinho miał ten komfort by sobie zatrzymac takiego marginalnego wydawac by sie mogło Fellainiego (ale tez np Rojo, Darmiana etc), a Klopp musiał wszytskich takich Fellainich Liverpoolu posprzedawac. I uwierz mi na słowo, brakowało ich. Brakowało głebi skąłdu, w pierwszym pełnym sezonie Kloppa szczególnie. Ale w zeszłym tez momentami. Gdy Can, Henderson i Lallana byli kontuzjowani, to nagle okazało sie, ze zostaje trzech zdrowych srodkowych pomocników, w tym zadnego typowo defensywnego.
Dlatego wg mnie, nie da sie obiektywnie ocenic pracy managera bez uwzglednienia takze tego w jaki sposob on swoja druzyne budował. Czy tak jak Mou mógł po prostu dokładac kolejne cegiełki do kadry, poszerzając ją do niemal absurdalnych rozmiarów (przynajmniej na niektórych pozycjach), czy musiał, tak jak Klopp pozbyc sie niemal całej ławki rezerwowych by kupic paru gosci do pierwszej 11. To ma znaczenie. Nie od razu, nie na początku seoznu ale w jego trakcie, gdy przychodzą mecze co trzy dni, dochodza kontuzje, spadki formy etc, to ma to kolosalne znaczenie.
sickstick pisze:Source of the post
Właśnie zupełnie odwrotnie. Mou dostaje z kapelusza Sancheza, gdzie ma już 2 graczy na jego pozycję. Potem mając 3 chce się jednego pozbyć, to nie może bo Ed widzi w nim przyszłość klubu.

Serio wierzysz w to co napisałes? Po tym jak Jose potraktował bedacego w swietnej formie Martiala po zakontraktowaniu Sancheza, serio wierzysz, ze dostał Czilijczyka ''z kapelusza'', a nie sam o niego poprosił? Nie no, jesli serio tak to widzisz, to ja nic nie zrobie ale na moje to tak nie wygladało. Na moje Jose sam uparł sie na Sancheza i sam jest odpowiedzialny za sytuacje w której ma 3 lewych napastników, a zadnego prawego. Bo prawda jest taka, ze ten Alexis był im tak potrzebny jak swini siodło. Tym transferm narobili sobie wiecej problemów, niz uzyskali korzysci. I za to wg mnie odpowiada Jose, bo gdyby Alexis został mu wcisniety bez jego wiedzy/zgody, to podejrzewam, ze nie zrezygnowałby tak łątwo z Martiala. Inaczej by sie to potoczyło.
sickstick pisze:Source of the post Potem nie dostaje transferów, bo nie ma wpływu ze sprzedaży, mimo że nawet w mediach wyznaczył przynajmniej kilku.

Ale to juz pisałem, ze w to okienko sie karta odwrociła, bo to Mou został przykrecony kurek, a Kloppo dostał wszystko co chciał, bez sprzedazy piłkarzy z ławki rezerwowych.
sickstick pisze:Source of the post gdzie mu DSs wyciąga grube miliony za każdego kogo postanawia odstrzelić

Jeszcze raz, ostatni, to nie było tak, ze Klopp sobie postanowił odstrzelic kilku gosci, bo mu zawadzali. On ich MUSIAŁ odstrzelic aby pozyskac pieniądz na swoje zakupy. I przynajmniej w jednym przypadku mam na to dowod. I jeszcze raz, ostatni, Klopp w ten sposob w dwa pierwsze letnie okienka pozbył sie niemal całej ławki rezerwowych, nie dlatego ze miał taki kaprys, a dlatego ze MUSIAŁ jesli chciał by mu kilku gosci kupili. Jesli chcesz mi powiedziec, ze to absolutnie nie miało wpływu na wyniki druzyny w dwóch pierwszych sezonach, to spoko. Mozesz miec takie zdanie. Ja sie z nim nie zgadzam, bo sam widziałem jak zajechany Lallana w pierwszym sezonie Kloppa (pełnym) gra w kazdym meczu na wiosne, bo nie ma kto za niego wejsc. Dzieki temu tak jak jesienia był najlepszym piłkarzem Liverpoolu w wielu meczch, tak wiosną był w wielu najgorszym.
sickstick pisze:Source of the post Jeszcze raz powtórzę że nie próbuję bronić Jose. Po prostu bilans transferowy nie jest moim zdaniem argumentem oceny pracy managerów i to nie jest tak że Guardiola 300, Mourinho 300 a Klopp 20. Pep i Jose nie stracili nikogo kluczowego, Klopp tak więc tutaj miał nieco trudniej, ale ogólnie to Guardiola 300, Mou 300 i Klopp też 300, bo każdy za tyle pościągał se nowych graczy. Proste.

Klopp stracił jednego kluczowego i pozbył sie niemal całej ławki rezerwowych, dzieki czemu w pierwszym sezonie miał ten komfort, ze mógł pozapełniac ją młodzikami, o których Jose zwykł mawiac, ze to nie sa jego piłkarze :roll: . Ale nie, to wogóle nie miało wpływu na wyniki w dwoch pierwszych sezonach. Po prostu jak w United Jose wpuszczał Fellsa, by ratował wynik, Klopp wpuszczał Stewarta, który teraz zdaje sie podbija League One, Gdy Pep wpuszczał Yaya Toure na mecze w Carabao Cup, Klopp grał Ovie Ejaria, który teraz jest rezerwowym w Rangersach u Gerrarda. Wiec tak, racja. Co ten masacra głupi pierdoli. Patrzcie ile Klopp wydał, a jedyny jego sukces to 4 miejsce. Beczka.

Nie, no sorry za ta drobna złosliwosc ale narawde juz nie chce mi sie tego tłumaczyc.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 80

Postautor: Bassu » czw 30.08.2018 17:51

Trochę odlatujecie z tymi swoimi analizami. Sprawa jest na prawdę banalna, bo jak dla mnie Jose nie potrafi przyznać się do błędów i jego konferencje prasowe pokazują, jak mocno potrzebuje jakiegoś psychologa.

Mocno bije się z myślami, mając na uwadze fakt, że SAF też nie od razu miał wyniki i trochę jednak budował tę swoją szatnie. Serio, to odpędza na chwile złe demony i powoduje, że łatwo przełknąć wpierdole takie jak ostatnio. Problem jednak zaczyna się wtedy, gdy człowiek przełączy kanał na inny mecz i widzi, że klubu z zawodnikami O NIEBO słabszymi, tańszymi itd, grają lepiej, odważniej - jakby to powiedział mądry ekspert w studio - mają myśl taktyczną. A Mou jej nie ma, co pokazują dobitnie wszystkie statystyki, no chyba że trafił na bandę kretynów, nie piłkarzy. To przecież on ustawia Pogbę, daje zastrzeżenia dla Sancheza aby ten zapierdalał pod swoje własne pole karne, a Martiala nie ma nawet na ławce, bo Francuz ma go w dupie. Znacie te wszystkie wszystkie suwaki jakie są w futobl menagerze? Skoro więc gra oferuje taki wybór treningów, trybów itp, co dopiero realia. Nie chce wyjść z tym przykładem na kretyna, ale pomyślcie sami. Gość ma cały tydzień po przegranej na ułożenie wszystkie od nowa. Średnio ogarnięty kibic z puszką piwa przed TV widzi, że problemem jest dziurawa obrona. A co robi nasz geniusz? Stawia na duet Smailing - Jones, gdzie ten drugi nie wąchał murawy od tak dawna,a ten pierwszy jest od zawsze parodią obrońcy i nie wiem co jest robi na OT. Baily - żeby nie było wcale nie lepszy - nie jedzie na mecz (kupiony prze zgadnijcie kogo). Nie znalazłem info o kontuzji, wiec zakładam że to jakiś kaprys menagera i np.jego kara za słaby ostatni mecz. Tylko, że inny trener dałby takiemu zawodnikowi się odegrać (kloppkloppklopp). To samo tyczy się Martiala, który nie wiem jakim cudem wytrzymuje jeszcze to wszystko. Ktoś tam pisał o budowaniu pewności siebie piłkarza,a u nas jest to zakazane. Ale idźmy dalej, skład jest jaki jest - Portugalczyk może sobie płakać, że mu nie kupili Goidna i Aldewierelda - ale zrobić coś trzeba. Sztab ludzi powinien dostać zadanie np. trenujemy krycie indywidualne w polu karnym po rożnych, bo Kane wpierdoli nam bramke i będzie po meczu. Jebać to - lepiej dać do krycia Jonesa, dwie głowy niższego. Trening numer 2 - ćwiczymy koordynację ruchową bo jak Totki mają szybkich atakujących i trzeba cofnąć defensywę, podwoić krycie przy ich kontrach. Nasz trenejro jednak nie odrabia tych lekcji, co pan Poczetino wykorzystuje, bo ogląda nasze mecze i widzi, jak łatwo ograć United po szybkiej klepce. I to są takie szczegóły, które powodują że u na przy chyba 0:2 wchodzi zbawca Fellaini i gramy lagę. Co z tego że kreujemy tyle szans jak każda kończy się w określony, beznadziejny sposób. Każdy nasz ruch, rywal zna od razu, bo nawet ja wiem jak Mou każe grać zespołowi, a co dopiero profesjonalny trener. To widać gołym okiem, nie mamy elementu zaskoczenia, bo trener nie wykorzystuje potencjału swojego zespołu. Nawet gdyby tu sklonować Real+Barca to i tak Messi zapierdalałby na wahadle jak pojebany.

I dlatego chciałbym żyć taką utopią, że to okres przejściowy od 2012 roku, a za 5 lat Portugalczyk rozwali całą Europię i rok w rok, będzie się bił o wszystko. Dusza romantyka jednak ustępuje miejsca rozumowi, a fakt że z uwielbieniem jako kibic Untied oglądam nawet remisującego czy przegrywającego Kloppa, doprowadza mnie do białej gorączki.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1557

Postautor: Tomusmc » sob 01.09.2018 10:56

Obrazek

:P
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » sob 01.09.2018 11:45

Sanchez nie jedzie na mecze reprezentacji, bo z taką prośbą wyszedł klub. Mou zapierdala od meczu do meczu. Najpierw był oglądać Burlney w LE, które grało innymi zawodnikami niż w lidze, a potem U-23 na trybunach. Pali się dupsko, ewidentnie, ale dobrze że się rusza, może coś z tego wyjdzie. Dalot zagrał już 78 minut, ciekawe co dalej z tym młodzieniaszkiem.
Tuttosport donosi, że Pogba chętnie by wrócił do Juve. Krzyżyk na drogę.
Obrazek
To the place, I belong

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1557

Postautor: Tomusmc » sob 01.09.2018 11:49

Bassu pisze:Source of the post Tuttosport donosi, że Pogba chętnie by wrócił do Juve. Krzyżyk na drogę.

Od dłuższego czasu chodzą takie plotki jednak co z tego skoro okienko jest zamknięte. Niech zapieprza w United póki co bo chcieć to sobie może
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2239

Postautor: Delpiero14 » sob 01.09.2018 11:53

Dobrze pamietam, że Tuttosport to ten śmieszny turyński brukowiec?

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » sob 01.09.2018 11:56

Jeśli tak, nie miałem pojęcia. Ale za dużo takich informacji ostatnio się pojawia.
Obrazek
To the place, I belong

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1217

Postautor: League » sob 01.09.2018 13:10

Tomusmc pisze:Source of the post Od dłuższego czasu chodzą takie plotki jednak co z tego skoro okienko jest zamknięte. Niech zapieprza w United póki co bo chcieć to sobie może

no i Juve narazie niestać wywalić tyle hajsu. Chociaż fajnie by było.
Obrazek

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 221

Postautor: BeBaD » ndz 02.09.2018 16:47

Obrazek

Czuje że niebawem możemy spodziewać się newsów "Sanchez wypada na 2 miesiące". On już w meczu z Lester złapał jakiś uraz który miał go wykluczyć na co najmniej dwie kolejki ale jakimś cudem zawsze znajduje się w meczowej kadrze. Na reprezentacje podobno nie pojedzie właśnie ze względów zdrowotnych....

No i dziś pierwszy mecz w tych nowych strojach w kolorze świni.

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 223

Postautor: coco » ndz 02.09.2018 17:03

koszulki mistrzowskie :lol2:
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 106

Postautor: BadBoy » ndz 02.09.2018 17:09

Mecz gdzieś pokazują?
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 221

Postautor: BeBaD » ndz 02.09.2018 17:10

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 638

Postautor: masacra » ndz 02.09.2018 17:29

Ładne. Stroje też ładne. :)
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 748

Postautor: Kluchman » ndz 02.09.2018 17:57

Te koszulki zdecydowanie robią wrażenie na obrońcach rywali. Sprytne.

Wróć do „Anglia”