Queens Park Rangers [zbiorczy]

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Tomasz.
Skład B
Skład B
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Queens Park Rangers [zbiorczy]

Postautor: Tomasz. » pt 25.01.2008 10:03

Postanowiłem założyć temat o tym znanym, lecz nieco zapomnianym londyńskim klubie.

QPR to klub z tradycjami i kibicami, który jednak był przez długi czas w cieniu Chelsea, Arsenalu i innych londyńskich klubów może wypłynąć nie tylko na brytyjskie salony, ale i światowe. Lakshmi Mittal zainwestował w ten zespół, jest to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Boję się tylko jednego - na Loftus Road może zapanować komercja jak na Chelsea i cała magiczna otoczka wokół tego klubu prędko zniknie. Dobrze by było, gdyby pomimo wprowadzenia najwyższych brytyjskich stadionowych standardów, pozostał to klub przyjazny kibicom. Żeby nie tak jak na Chelsea, wstanie z miejsca kiedy nie ma akcji groziło wyrzuceniem ze stadionu.

Teoretycznie? QPR może się stać jednym z najlepszych klubów w Anglii, ale wbrew pozorom nawet z takim budżetem będzie o to ciężko. Wpierw muszą awansować, a później nawet dobre wzmocnienia niczego nie zagwarantują. Znaczna większość klubów z Premiership jest bogata i posiada czołowych zawodników, liga jest przez to bardzo wyrównana. Kto wie, może za parę lat - ale zbudowanie hegemona nie będzie tak łatwe jak w przypadku Chelsea - tam już była najwyższa angielska klasa rozgrywkowa, dobra renoma (piłkarska) wystarczyło tylko sprowadzić zawodników. Tutaj wpierw trzeba awansować, a w tym sezonie będzie to ciężkie - poza tym, jaki zawodnik naprawdę bardzo wysokiej klasy będzie chciał przejść do drużyny, która broni się ( na chwilę obecną ) przed spadkiem? Dłuuuga droga jeszcze, pieniądze to nie wszystko. Fulham też dostało zastrzyk gotówki i chociaż dostało się do Premiership, to jej nie podbiło. Inna sprawa, że wokół klubu musi być też dobra atmosfera. A Fulham w tym wypadku wypada blado przy QPR. O Porthsmouth też mówiono, że będzie drugie Chelsea - The Pompeys przejął Gajdamak i to miała być kwestia kilku lat, aż Porthsmouth wdrapie się na szczyt. Na chwilę obecną jak dla mnie jest to średniak z przebłyskami, ale to chyba za mało jak na tak szumne zapowiedzi.

Pożyjemy, zobaczymy - ale w Anglii nawet z dużym budżetem jest się ciężko przebić na szczyt..

W klubie grał także Ugo Ukah, obecnie jeden z niewielu naprawdę dobrze grających piłkarzy Widzewa, w barwach klubu z Loftus Road rozegrał co prawda jedno spotkanie ( resztę spędził w rezerwach ) ale kto wie, czy za kilka lat mieć w metryce Queens Park Rangers, pomimo tego jednego występu będzie wielkim honorem.

Do klubu już przeszedł Buzasky z Plymouth. W The Championship zbierał dobre noty, osoby bardziej interesujące się tą ligą powiedziały mi, że ma znakomitą technikę, dobre podania i strzały z dystansu. QPR chce też z Tottenhamu wypożyczyć Radka Cernego, czeskiego golkipera. W The Yids zbyt często nie broni, ale Robinson ostatnio stracił formę. Zespołowi z Loftus Road na pewno by się przydał ten bramkarz, na realia tej ligi na pewno byłby jednym z czołowych golkiperów. Ma dojść także (już chyba nawet doszedł :) )Fitz Hall z Wigan, za 4.000.000 funtów. Zobaczymy, co będzie dalej. Miejsce w tej chwili słabe, ale 12 punktów do baraży o Premiership przy tak obfitym sezonie to nie dużo. Zobaczymy pewnie niezły pościg za czołówką.

Jestem też ciekawy, czy zmodernizują stadion - Loftus Road. 20 tysięcy miejsc to nie jest dużo jak na angielskie realia, a gdy klub będzie rzeczywiście wkraczał do czołówki, ten stadion będzie za mały aby pomieścić wszystkich fanów.
Obrazek

MarPod70
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek

Postautor: MarPod70 » pt 25.01.2008 11:35

Cieszę się, że założyłeś ten temat. Q.P.R wcale, jak piszesz, nie jest "zapomnianym klubem", z tego co wiem , to w Polsce ma sporą grupę fanów, do której sam się zaliczam... :D . Mam nadzieję, że w niedługim czasie zawitają do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pozdro dla Fanów Q.P.R.

Awatar użytkownika
Tomasz.
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz. » pt 25.01.2008 12:02

Hehe, ja lubię ten klub a skoro wiele ciekawego się dzieje ostatnio wokół niego, a tematu jeszcze nie ma, to go założyłem. Zapomnianym w sensie, że ma tradycję jak inne londyńskie kluby, a jednak się o QPR zbyt wiele nie mówi.
Obrazek

Awatar użytkownika
adamg
Skład C
Skład C
Kontaktowanie:

Postautor: adamg » ndz 27.01.2008 23:58

ooo Tomasz. tutaj pisze 8)

Ja ten klub pamietam głównie z tego że grali tam Adam Czerkas i Marcin Kuś. Ogólnie jest dla mnie obojetny
Tu nie jest jak w Kanadzie
Tu żyje się z dnia na dzień

Awatar użytkownika
spyker88
Junior
Junior
Kontaktowanie:

Postautor: spyker88 » pn 28.01.2008 21:35

tez jestem fanem QRS i spox druzyna i maja nawet w polsce swoja strone internetowa www.qprnet.prv.pl

Awatar użytkownika
Jaro1910
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: Jaro1910 » ndz 04.05.2008 18:40

Szkoda tylko, że strona ta ma już od dłuższego czasu wielki zastój i chyba nic z niej już nie będzie. Dzisiaj pojawiła się informacja, ze Zidane będzie ich trenerem. Co wy na to :?:

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 826

Postautor: Kluchman » ndz 04.05.2008 18:46

Nie bedzie.

Awatar użytkownika
Tomasz.
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz. » pn 05.05.2008 8:26

To był żart Fabio Briatore, mający zapewne zwiększyć pole widzenia klubu w mediach. Na pewno się to udało, ale czy do końca pozytywnie? Swego czasu było także słychać, że QPR zasili David Beckham. :)

Awatar użytkownika
Hanni
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 5
Kontaktowanie:

Postautor: Hanni » pn 05.05.2008 10:00

Queens Park coś słabo jak na razie sobie radzi. 14 pozycja w Championship... No cóż może za rok, dwa ujrzymy tą drużynę w Premiership. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
romantyk_emil
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Re: Queens Park Rangers [zbiorczy]

Postautor: romantyk_emil » śr 15.06.2011 23:49

Szkoda, że temat QPR upadł... bo chciałem zorientować się jak kibice londyńskiego klubu oceniają szanse swojego klubu na utrzymanie w Premiership :)

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » czw 16.06.2011 10:05

Czy przypadkiem QPR nie ma mocnego sponsora za sobą? Poza tym ich rozgrywający Taarabt (mam nadzieję że nie przekręciłem nazwiska) podobno ma papiery na grę wśród najlepszych. Tottenham podobno dziś żałuje że go sprzedał.
Obrazek

Moofasa
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Moofasa » czw 16.06.2011 10:38

Przy Modricu, Krajnarze i VdV? Wątpię żeby po nim płakali..
Mentor 'Zagra R.E.M.I.X + Dj Deco' :mike:

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » czw 16.06.2011 11:32

Przy Modricu, Krajnarze i VdV? Wątpię żeby po nim płakali..

Z pośród których każdy tak naprawdę gra na innej pozycji w THL, a Taarabt to młodzik. Więc choćby z uwagi na możliwy do zarobienia hajs plują sobie w brodę.
Obrazek

Awatar użytkownika
romantyk_emil
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: romantyk_emil » czw 16.06.2011 20:01

czarny_samael

Też słyszałem, że za QPR stoi potężny właściciel. Tylko jak na razie bardziej zbroją się przed utrzymaniem takie zespoły jak Swansea i Norwich...

Taarabt to bardzo młody i obiecujący zawodnik. Słusznie postąpił odchodząc od Kogutów i trafiając do innego zespołu z Londynu. A czy Tottenham żałuje że się go pozbył ? Myślę, że tak. W każdym zespole potrzebny jest zawodnik, który potrafi odmienić losy meczu... a młody Marokańczyk do takich zawodników należy :)

Awatar użytkownika
SobolPL
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 4

Postautor: SobolPL » czw 16.06.2011 20:06

Właścicielem QPR nie jest czasem Flavio Briatore :?:

Wróć do „Anglia”