Emirates Cup

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Re: Emirates Cup

Postautor: Asteniu » ndz 02.08.2009 3:53

Duch pisze:Cóż jak dla mnie spalony był dość ewidentny, ale za to strzał mierzony przy słupku - klasa.

No uderzenie poszło w samo okienko.

Duch pisze:Na spore słowa pochwały zasłużył sobie także Jack. Kilka razy tak wkręcił tych biedaków z Madrytu, że pewnie odechciało im się grać

Możecie przybliżyć jego sylwetkę ? Pamiętam jego dwie-trzy akcję, gdzie się ładnie przedarł z prawej strony, tyle że należy pamiętać że grał tam Lenadro Caberea który dopiero do paru tygodni jest w Europie. Póki co z pewnością nie nadaje się o na grę na lewej obronie, ale ma chłopak 18 lat i myślę że pożytek z niego będzie i 1,5 mln euro nie pójdzie w błoto.

fieldy pisze:
Duch pisze:Przy bramce dla Atletico ktoś tam z naszych zaspał. Johan albo William nie zdążył się ustawić w linii ... no ale w sezonie pograją razem więcej to może się nauczą :P

Gallas

O ile mnie pamięć nie myli do dwóch obrońców byli w linii, ale musiał bym to jeszcze raz zobaczyć.

fieldy pisze:miszczostwo świata co Jędrek Arshawin zrobił

Juanito dał tak dupy że aż żal o tym mówić, ale można pochwalić Arshavina, bo ta piłka z pewnością do łatwych nie należała.
"Alcohol is in my veins...
Tears fall as I think of you.
The true memory you left me with
is a key to the wine of melancholy."

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1784

Postautor: fieldy » ndz 02.08.2009 8:27

Asteniu pisze:O ile mnie pamięć nie myli do dwóch obrońców byli w linii, ale musiał bym to jeszcze raz zobaczyć.

Gallas krył Pacheco i powinien za nim iść. Tymczasem się zawahał przy podaniu i sam nie wiedział, czy blokować podanie czy gonić rywala, wyszło jak wyszło. Vito bezradny.

Co do Jacka. Fenomen, nie mam teraz czasu by opisywać dokładnie. Pojawił się przed rokiem i od razu po świetnym występie w Emirates Cup przeciwko Juve, czy Realowi pokazał na co go stać i Wenger włączył go do 1 drużyny. Jest wychowankiem i najmłodszym Kanonierem, który grał [jeśli dobrze pamiętam] w lidze, pucharach i LM dla nas. Wenger go wystawia na skrzydle, gdzie Jacek uwielbia pojedynki 1 vs 1 i jak było wczoraj widać potrafi to dobrze. Jest silny jak na swój wiek [17 lat] co udowodnił przed rokiem w Meczu CC z Wigan wygranym 3:0 gdzie walczył z tymi wielkimi murzynami i wygrywał :lol:

potrafi też grać na środku pomocy, zagrywa kapitalne prostopadłe piłki. Wpisz sobie Wilshere w wyszukiwarce forum i pojawią ci się wypowiedzi po meczach w CC, gdzie błyszczał.

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » ndz 02.08.2009 11:18

Nie ma jak wyłączyć telewizor w 82. minucie twierdząc, że w tym meczu to i tak się już nic nie wydarzy :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » ndz 02.08.2009 11:26

http://arsenalist.com/2009/08/01/arsena ... rates-cup/

a tutaj wszystkie bramki, tzn ostatnie 5 minut meczu :]
Arshavin przy tej drugiej bramce się znakomicie zachował. Zobaczcie jak ruszył do przodu, zanim piłka w ogóle zaczęła tam lecieć :D

Awatar użytkownika
KajoFC
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 37

Postautor: KajoFC » ndz 02.08.2009 14:14

Arsenal ma tylko szczęscie że mają Arshavina teraz będzie mógł grać już w LM i będzie ciągnął tą gre Arsenalu jakoś.

btw. dzizys ktoś powinien zastrzelić tego komentatora chyba najgorszy jaki kiedykolwiek słyszałem. :shock:

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Asteniu » ndz 02.08.2009 15:54

Do przerwy 1-0 dla Atletico po wątpliwym karnym, chociaż jakiś kontakt tam był. Z drugiej strony nie powinno być nawet żółtej kartki za to wejście (no chyba że karny zawsze idzie w parze z kartką).

Atletico gra zdecydowanie za wolno. Ponownie widać że Aguero jest bez formy. Mam nadzieje że po przewie wejdzie Pacheco i Bojra i może wraz z Celebrem i Jurado i Maxim zacznie to wyglądać jak wczoraj (chociaż jak wejdzie Pacheco to najprawdopodobniej za Maxiego właśnie).

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » ndz 02.08.2009 16:00

Cleber ładnie zaczął, mógł piękną bramkę zacząć, chyba bramkarz PSG jeszcze tą piłke na poprzeczkę skierował trochę.
Podoba mi się Sessegnon z PSG. Wenger go chyba kiedys chciał. Fajne piłki posyła, jest szybki, dobry technicznie i radzi sobie w pojedynkach 1 vs 1.

Karny rzeczywiście lekko kontrowersyjny, a czerwo już w ogóle, ale co zrobić.

Awatar użytkownika
Sammyy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 58

Postautor: Sammyy » ndz 02.08.2009 16:04

Cleber zrobił spore postępy na tym wypożyczeniu. Rok temu u was wyglądał jak dziecko we mgle, a tutaj się zanosi że będzie walczył o miejsce być może w pierwszej jedenastce. Spore zaskoczenie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
michal2
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: michal2 » ndz 02.08.2009 16:09

KajoFC pisze:Arsenal ma tylko szczęscie że mają Arshavina teraz będzie mógł grać już w LM i będzie ciągnął tą gre Arsenalu jakoś.

btw. dzizys ktoś powinien zastrzelić tego komentatora chyba najgorszy jaki kiedykolwiek słyszałem. :shock:

Mam dziwne przeczucie ze w tym sezonie Arshavin bedzie takim naszym C.Ronaldo z ostatnich 3 sezonow.

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Asteniu » ndz 02.08.2009 16:55

No i koniec i wielkie rozczarowanie tym co zobaczyłem. Nie wiem o co chodziło, ale nie chyba o to aby utrzymać 1-0 do końca co i tak się nie udało. Grając 11 vs. 10 powinniśmy non-stop atakować, ale jak można to robić skoro się nie biega tylko chodzi po boisku. Mimo wszystko szkoda słupków Jurado i Pacheco, bo były by dwie piękne bramki z dystansu.

Wielkie brawa dla PSG, za to czego brakowało Atletico, czyli ambicji i woli zwycięstwa.

Co do Clebera to rzeczywiście, może nie że zrobił postępy, ale nauczył się grać w Europie. Jeżeli będzie tak grał dalej to Raul Garcia może się obawiać o pierwszy skład. Dzisiaj mogę mu zarzucić trochę nie dokładności, oraz tak jakby lekką ociężałość, ale może to efekty cięższych treningów.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » ndz 02.08.2009 17:03

Duch pisze:Vermaelen na treningu się połamał, że go w kadrze zabrakło? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji.

A jednak. Na oficjalnej podali, że Vermaelen ma kontuzje. Nie podali szczegółów, ale dziś na pewno nie zagra.

Almunia; Eboue, Gallas, Silvestre, Clichy; Song, Fabregas, Merida; Wilshere, Arshavin; Eduardo

Podoba mi się atak. Remis daje nam wygraną w turnieju.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » ndz 02.08.2009 17:14

Brawa dla PSG. Sędzia popsuł widowisko tym karnym i czerwoną kartką. O ile 'jedenastka' była dyskusyjna to czerwo totalnie z dupy. Tak czy inaczej PSG nawet grając w '10' było zespołem lepszym i szkoda, że nie wygrali. Atletico mnie zawiodło, ale rozumiem, że to tylko sparing.

Sessegnon bardzo nieźle. Ogólnie ciekawy grajek. Za rok pewnie trafi do lepszego zespołu i zobaczymy ile tak naprawdę jest wart.
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
Asteniu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Asteniu » ndz 02.08.2009 18:17

Mentor pisze:Sessegnon bardzo nieźle. Ogólnie ciekawy grajek. Za rok pewnie trafi do lepszego zespołu i zobaczymy ile tak naprawdę jest wart.

No wkręcił Juan'a Valerę parę razy. Ogólnie to więcej spodziewałem się po tym zawodniku, a jak narazie w każdym spotkaniu wygląda na bardzo zagubionego. Ogólnie Atletico ma spory problem z bokami defensywy. Valera się gubi, Heitinga to klocek, a na lewej Cabrera to co najwyżej melodia przyszłości. Jedynie Antonio Lopez gra na poziomie. Szkoda że nie ma kasy, bo trzeba by było kupić po jednym porządnym zawodniku na obie strony.

Podobny problem ma Arsenal, bo gdy miał lepszą defensywę to jestem pewny że walczył by o Mistrza Anglii. W ofensywie potencjał mała ogromny. Dzisiaj bardzo dobre spotkanie Fran'a Meridy, dużo lepiej niż wczoraj. Rzeczywiście Jack Wilshere ma przed sobą świetlaną przyszłość, a już teraz świetnie sobie radzi i wśród takich zawodników jak : Fabregas, Rosicky, Eduardo, Van Persii, Arshavin może wyrosnąć na piłkarza klasy światowej.

W ataku Arsneal wygląda świetnie, jest lekko i przyjemnie oraz dość skutecznie, a przecież na ławce jest jeszcze Rosicky, Bendtner i Van Persi.

A wracając jeszcze do Wilshere'a to co on tak nagle wystrzelił, bo sprawdziłem sobie to ma bardzo ubogi dorobek w młodzieżowych reprezentacjach Anglii.

Logan
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Logan » śr 05.08.2009 11:21

KajoFC pisze:Arsenal ma tylko szczęscie że mają Arshavina teraz będzie mógł grać już w LM i będzie ciągnął tą gre Arsenalu jakoś.

Od kiedy to Arszawin ciągnie grę zespołu, od kiedy grę Arsenalu ciągnie jeden zawodnik? Da Twojej informacji AA23 nie ma przez 90 minut meczu, pojawia się w 4, 5 akcjach, z których jedna to asysta druga to bramka. Nie znoszę takich zawodników.

Asteniu pisze:A wracając jeszcze do Wilshere'a to co on tak nagle wystrzelił, bo sprawdziłem sobie to ma bardzo ubogi dorobek w młodzieżowych reprezentacjach Anglii.

Jak to nagle? On ma 17 lat :roll: Gdyby miał 30 i tak "wystrzelił" to rzeczywiście byłaby dziwota.
Jak miał 15 lat (!) to już pokazywał się ze świetnej strony w meczach rezerw. W nagrodę rok temu spedził cały okres przygotowawczy z 1 drużyną. Radził sobie bdb i został włączony do 1 zespołu.

Młodzieżowa jest raczej jedna rep. :wink: Czemu go tam nie ma trzeba sie zapytać Stu Pearce'a. W U-19 tez go nie było. Nie było też Sancheza czy JETa, także rózne kwiatki w reprezentacjach się zdarzają.

Bardzo fajny turniej, wreszcie jest jakieś trofeum. :jupi: :mike: :D
"We want to win but with our own style"

Awatar użytkownika
boskigonzo
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: boskigonzo » śr 05.08.2009 11:37

wreszcie jest jakieś trofeum. :jupi: :mike: :D

:boruta:

AA23 nie ma przez 90 minut meczu, pojawia się w 4, 5 akcjach, z których jedna to asysta druga to bramka. Nie znoszę takich zawodników.

Nie ma to jak nie lubic zawodnikow ktorzy strzelaja lub asystuja :spoko:

Wróć do „Anglia”