Przyszłe gwiazdy

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Przyszłe gwiazdy

Postautor: red85 » pn 22.03.2010 23:32

Oglądaliście w akcji jakiegoś zawodnika grającego na Wyspach, który nie jest znany szerszej publiczności, a któremu wróżycie dużą karierę ? :P

Jako, że jestem fanem brytyjskiego futbolu(rzecz jasna z naciskiem na ang.) to staram się śledzić co lepiej rokujących zawodników. Oto kilku grajków, którzy wyglądają w tym sezonie (wg. mnie) jak zawodnicy, którzy już za kilka lat mogą siać postrach w PL.

Tom Cleverley (Manchester United, wyp. do Watford) - świetny sezon w Watford. Bodaj 10 bramek w lidze i to w kiepskim przecież zespole - jak na pomocnika to całkiem dobry wyczyn. Wywalczył miejsce w pierwszej 11-stce kadry Pearce'a i pewnie nie szybko odda w niej miejsce.

Henri Lansbury (Arsenal, wyp. do Watford) - nie tak efektywny jak poprzednik, ale pokazuje oznaki nieprzeciętnego talentu. Świetne ME u-19 i teraz udany pobyt na wypożyczeniu. Dla młodego środkowego pomocnika gra w Championship to nielada wyzwanie.

Matt James (Manchester United, wyp. do Preston) - kolejny CM, nie będę ukrywał, że jeden z moich faworytów :P Obserwuję chłopaka regularnie od czasu kiedy zaczał grać w środku pomocy dla Akademii United i niemal zawsze mnie zachwyca. W tym sezonie ten 18-latek został wypożyczony do Preston i radzi sobie świetnie. Strzelił już jedną przepiękną bramkę.

Graham Dorrans (WBA) - powiem szczerze, że widziałem go ledwie raz przeciwko Preston, ale wyglądał fantastycznie na skrzydle i strzelił fenomenalną bramkę z rzutu wolnego. Będę się mu przyglądał uważniej, ale wygląda na gracza z dużym potencjałem.

James McCarthy (Wigan) - bardzo ciekawy zawodnik i myślę, że niebawem trafi do większego klubu. Zagrał bodaj dopiero kilkanaście razy w lidze, ale duży talent drzemiący w tym zawodniku widać gołym okiem.

Jeśli macie kogoś na oku to dzielcie się ;) Na pewno nie jestem jedynym który ogląda rezerwy i The Championship :P

Awatar użytkownika
Czarna Perła
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 0

Re: Przyszłe gwiazdy

Postautor: Czarna Perła » pn 22.03.2010 23:39

Ja mam trzy typy, wszystkie z Evertonu:

Daniel "Dan" Gosling - (1990 r.) - ma niesamowity ciąg na bramkę, nie boi się wziąć na siebie odpowiedzialności. Wg mnie to wielki talent i wkrótce o nim usłyszy cała Europa.

Jack Christian Rodwell - (1991 r.) - może grać jako DM, a także jako obrońca. Bardzo dobre warunki fizyczne, bardzo silny, a w dodatku jak na obrońcę kreatywny zawodnik. Jest także najmłodszym piłkarzem Evertonu w historii, jaki kiedykolwiek wybiegł na boisko w europejskich pucharach.

Jose Baxter - (1992 r.) - ma papiery na konkretnego napadziora. W pierwszej ekipie Evertonu w zasadzie nie grał, ale w juniorskich ekipach pokazywał się z kapitalnej strony.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1647

Postautor: fieldy » wt 23.03.2010 11:31

Gosling i Rodwell [zwłaszcza ten drugi] są już chyba dośc dobrze znani. Rodwell będzie kiedyś wielkim piłkarzem, co do tego nie ma wątpliwości.

Mnie się podoba Rhys Murphy. Napastnik Arsenalu, niedawno na wypożyczeniu w Brentford [czyli tam gdzie Szczęsny], choć chyba już wrócił do klubu. Pamiętam go sprzed chyba 3 lat na jakichś ME U16, czy 17 gdzie spisywał się bardzo dobrze. Imponuje łatwością znajdywania się w polu karnym, we właściwym czasie i dużym opanowaniem pod bramką. Niestety jak na piłkarza Arsenalu przystało, ma spore kłopoty zdrowotne, przez co nie moze rozegrać nigdy całego sezonu.

red85 pisze:James McCarthy (Wigan) - bardzo ciekawy zawodnik i myślę, że niebawem trafi do większego klubu. Zagrał bodaj dopiero kilkanaście razy w lidze, ale duży talent drzemiący w tym zawodniku widać gołym okiem.

Kilka dni temu już sie pojawiły informacje, ze Wenger się nim mocno interesuje, wiec kto wie.

Z Evertonu jeszcze Seamus Coleman [22 lata] mi się podoba, ale on akurat już taki młody nie jest [choć ja o nim dopiero w tym sezonie usłyszałem :P ] jest to prawy obrońca, który w jednym meczu ligowym wszedł na ostatnie kilka minut i znakomitymi rajdami wypracował dwa gole. Niesamowite wrażenie na mnie zrobił. To chyba było z Tottenhamem, gdzie Everton przegrywał 0:2 i ostatecznie wyrównali w końcówce.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » wt 23.03.2010 13:07

Murphy podobnie jak świetny na ME u-16 Danny Rose, spuścił z tonu od tamtego czasu. Oczywiście, że wiele się może jeszcze wydarzyć, ale na obecną chwilę Murphy nie wygląda jak przyszła gwiazda angielskich boisk.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » wt 23.03.2010 13:19

jestem pewien, ze jak go ominą poważne kontuzje, to jeszcze pokaże co potrafi.
Na pewno ciekawym zawodnikiem jest Jay Emmanuel Thomas. Wysoki, silny, uniwersalny, choć to akurat moze mu nie wyjść na dobre.
Jest pomocnikiem [Arsenal oczywiście], ale moze grać na boku obrony, na środku pomocy, na skrzydle, czy w ataku. W tym sezonie zagrał w jednym meczu 1 drużyny, nie pokazał wiele, ale młody jest i dopiero wchodzi do doroslej piłki. W rezerwach się wyróżnia, jest kapitanem. Ostatnio coś przeskrobał, chyba uciekł policji gdy go chciała zatrzymać, czy coś takiego i mu samochód rozwalili :lol:

Jeszcze Spurs mają ciekawego młodego napastnika. Jonathan Obika. red na pewno o nim słyszał, bo w kadrze grywa, przed rokiem grał chyba w tych ME, co Anglicy od NIemców pod dupie dostali, choć moge się mylić, bo nie śledziłem dokładnie. Rok temu grał w meczach FA Youth Cup z Arsenalem. Silny, doby technicznie, skuteczny. Też mogą być z niego ludzie. Wypożyczony obecnie chyba do Championship.

red85
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » wt 23.03.2010 13:40

Obikę kojarzę bardziej z tamtego sezonu, gdzie zagrał bodaj w Pucharze UEFA z Donieckiem (oglądałem to bo wtedy też wystąpił tam Campbell) i wyglądał ciekawie. Jesli zaś chodzi o reprezentację to pewnie chodzi Ci o MŚ u-20, ale tam cała reprezentacja Anglii wyglądała kiepsko, więc trudno powiedzieć coś więcej o jego grze.

Pawel875
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 29

Postautor: Pawel875 » wt 23.03.2010 15:02

Junior Stanislas - chyba o jego talencie nikomu nie trzeba tłumaczyć

Frank Nouble - w tym sezonie go nie widziałem, ale był jednym z wyróżniających się juniorów Chelsea

Gael Kakuta - Francuz, ale:

Oglądaliście w akcji jakiegoś zawodnika grającego na Wyspach, który nie jest znany szerszej publiczności, a któremu wróżycie dużą karierę ? :P

Szkoda, że Carlo rzadko dawał mu grać (jeśli grał, to zawsze dobrze), bo on ze Stochem mają być przyszłością The Blues :)

David N'Gog - ten sezon był słaby dla Liverpoolu, ale nie dla niego, bo nie licząc nurkowania z Birmingham pokazywał się z dobrej strony

Jack Wilshere - mam wyjaśniać? :)

Thomas Cairney - pomocnik Hull, widziałem go raz, a jak już zobaczyłem to brame walnął :)

Aaaa... i jeszcze bardzo ważny talent, powiem nawet, że najważniejszy :D

Adam Johnson - W City gra wielu piłkarzy z nazwiskiem, on nazwiska nie ma, ale umiejętności gry w piłkę nożną - olbrzymie, dawać go do RPA :P

Awatar użytkownika
Czarna Perła
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: Czarna Perła » wt 23.03.2010 15:09

fieldy pisze:Gosling i Rodwell [zwłaszcza ten drugi] są już chyba dośc dobrze znani. Rodwell będzie kiedyś wielkim piłkarzem, co do tego nie ma wątpliwości.

Racja, ale mi chodziło o to, że nie są jeszcze dobrze znani w Europie. To miałem na myśli :)
Mam przeczucie, że podczas letniego okienka transferowego Everton dostanie za nich kilka ofert od mocnych klubów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SexyBitch
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: SexyBitch » wt 23.03.2010 15:24

Az dziw red ze nie napisales o Willu Keanie ... ;)

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » wt 23.03.2010 15:36

SexyBitch pisze:Az dziw red ze nie napisales o Willu Keanie ... ;)

może więc ty napiszesz ?

Pawel875 pisze:Adam Johnson - W City gra wielu piłkarzy z nazwiskiem, on nazwiska nie ma, ale umiejętności gry w piłkę nożną - olbrzymie, dawać go do RPA :P

chyba nie taki był zamysł tematu, by wrzucać tu możliwych kandydatów do gry na mundialu ? :P Johnson znany już był z czasów znakomitej gry dla Boro. Obok Givena, Teveza, czy Ade to jeden z lepszych transferów Man City w ostatnim czasie.

Nouble kilka razy widziałem i chłopak ma to coś :P Trochę i Carltone'a Cole'a przypomina. N'Goga za to nie cenię zbyt wysoko, nie widzę w nim przyszłej gwiazdy ligi.

Kakuty w grze nie widziałem, ale on jest i tak dobrze wszystkim znany :P

red85
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: red85 » wt 23.03.2010 15:57

Gdybym miał pisac o Keanie to musiałbym wspomnieć również o Pogbie, Tunniclifie, Kingu, Petruccim czy Cofiem. Fakt faktem Keane wygląda świetnie, ale on dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z rezerwami. Jeszcze dużo się może w jego karierze wydarzyć - taki Morrison rok temu wyglądał jak world beater. Nawet niedawno Henry WInter mówił, że to talent niemniejszy niż Wilshere. A chłopak chyba sie powoli zatraca...

Jeśli chodzi o WHU to mi najbardziej podoba się Hines. Chłopak jest szybki jak błyskawica.

PS @fieldy
Will Keane to napastnik reprezentacji Anglii u-17 i Manchesteru United. Na dobre dopiero w tym sezonie zaczął grać w akademii United i od razu nastrzelał tam dużo bramek. Zdążył już zadebiutować w rezerwach i jeśli mnie pamięć nie myli ma już na swoim koncie 2 bramki. Świetny technicznie, ale trochę drobny. Wielu porównuje go do...Teddy'ego Sheringhama. Co ciekawe Will ma brata (Michael bodaj się zowie), który też trenuje w United, ale najprawdopodobniej pójdzie w ślady Oliego Norwooda i przywdzieje barwy Irlandii Płn.

Awatar użytkownika
SexyBitch
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: SexyBitch » wt 23.03.2010 16:55

Ja bym go jednak wyroznil . Ma niesamowity ciag na bramke , bardzo dobry drybling, balans cialem . Drobny moze zle powiedziane , ale do barczystych nie nalezy , aczkolwiek to tez nie jest problem. Oczywiscie wszystko moze sie wydarzyc , ale na ten moment chlopak zapowiada sie swietnie.

Probka umiejetnosci

http://www.youtube.com/watch?v=oqHqAbmwW1w
http://www.youtube.com/watch?v=4CoqiAoqTKI

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Daaaamian » wt 23.03.2010 17:31

Pawel875 pisze:David N'Gog - ten sezon był słaby dla Liverpoolu, ale nie dla niego, bo nie licząc nurkowania z Birmingham pokazywał się z dobrej strony

Widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz. :wink:

N'Gog jest słaby, tyle ode mnie w kwestii tego zawodnika.

Z LFC przede wszystkim Pacheco należy wyróżnić.

Pawel875
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 29

Postautor: Pawel875 » wt 23.03.2010 18:11

N'Gog się póki co wybił dalej niż Pacheco, więc powiedzmy, że na razie Francuz jest lepszy :)

Daaaamian
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Daaaamian » wt 23.03.2010 18:19

David wybił się dalej niż Pacheco, bo Torres był kontuzjowany i nie miał go kto zastąpić (niby mógł grać tam Kuyt, ale Rafa woli Holendra kaleczącego na prawej stronie). Ja uważam Pacheco za gracza znacznie bardziej perspektywicznego.
O umiejętnościach nie będę nawet dyskutował, bo są one zdecydowanie po stronie młodego Hiszpana. Teraz tylko przypakować musi, to w jego przypadku konieczność. No i trzeba liczyć na to, że Rafa pokaże, że ma jaja i zacznie stawiać na Hiszpana.

Wróć do „Anglia”