Liverpool (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 685

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » ndz 07.01.2018 9:59

Po pierwsze szacun dla Cou za jedną kwestię - mając w pamięci jaką maniane odpieprzali Cesc czy teraz Alexis będąc jedną nogą poza klubem - trzeba przyznać Brazylijczykowi że zaliczył bardzo udane i profesjonalne pół roku w barwach The Reds. Po drugie szacun dla Liverpoolu - odnoszę wrażenie że każdy inny klub świata odpuściłby i pozbył się Coutinho szybciej i taniej. Nie zgodzę się też z opinią o tym że Liverpool jest w czarnej dupie bo nie ma zastępstwa dla Brazylijczyka - Oxlade-Chalberlain to piłkarz nieco inny i być może dwie klasy gorszy, ale odnoszę wrażenie że został sprowadzony właśnie po to by Liverpool nie został z ręką w nocniku, póki nie uda się znaleźć prawdziwego następcy. Teraz Ox ma swoje upragnione pół roku żeby udowodnić światu że faktycznie jest klasowym środkowym pomocnikiem, jeśli nie zrobi w tym czasie furory, wróżę mu równie marginalną karierę na Anfield co na Emirates. Oczywiście trzymam kciuki za byłego Kanoniera.

Z perspektywy Barcelony ten transfer musi mieć też inne dna niż tylko piłkarskie. Bo ja wiem, marketingowe z parciem na posiadanie brazylijskiej gwiazdy w składzie, może jakieś inne. Uważam po prostu że za te 140 mln Barca mogłaby wzmocnić się 2 lub 3 zawodnikami którzy w sumie daliby drużynie więcej. Teraz przed dokładnie taką szansą staje Liverpool.

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 187

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: moody90 » ndz 07.01.2018 10:36

sickstick pisze:Source of the post
Z perspektywy Barcelony ten transfer musi mieć też inne dna niż tylko piłkarskie. Bo ja wiem, marketingowe z parciem na posiadanie brazylijskiej gwiazdy w składzie, może jakieś inne. Uważam po prostu że za te 140 mln Barca mogłaby wzmocnić się 2 lub 3 zawodnikami którzy w sumie daliby drużynie więcej. Teraz przed dokładnie taką szansą staje Liverpool.

barcelona juz tej taktyki probowala w ostatnich latach, nakupowala niby w okazyjnych cenach a to gomesa, a to arde, a to sciagneli sobie tego denisa i deulofeu, bo dalo sie to zrobic po kosztach, z nadzieja ze odpala, a koniec koncow mamy w kadrze, strzelam, pewnie z 27-30 zawodnikow, z czego polowa nie nadaje sie nawet na lawke. tak wiec zmiana polityki i wyjebanie konkretnej kasy na konkretnego zawodnika jest dla mnie calkowicie zrozumiala. boli troche fakt, ze gdyby sie zabrac za coutinho przed informacja o odejsciu neymara, pewnie bylby do wyjecia za <100 mln euro

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 431

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 10:45

moody90 pisze:Source of the post przed informacja o odejsciu neymara

Nawet nie tyle Neymara, co Dembele. Sama sobie Barca winna.
Gdyby to tylko chodziło o Neymara to jeszcze mozna to swiatu wytłumaczyc. Szejki z Paryza nie podlegają tym samym kategorią co normalne kluby, Neymar ma niebywały potencjał marketingowy, no i najprosciej było zapłacic klauzule.
Jednak płacic ponad 100 mln za nastolatka, który rozegrał jeden dobry sezon (i to nie wcale jakis genialny jak np Mbappe)? No to od początku wiadomo było, ze COu tanszy nie będzie
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 11:04

Obrazek

To niby dziennikarz beIN sports, a oni z reguły sa nieźle zorientowani jesli chodzi o arabskich piłkarzy. Ale z drugiej strony Paul Joyce pisał, ze Liverpool najprawdopodobniej poczeka z transferem ofensywnego piłkarza do lata, a teraz mają pracowac nad bramkarzami Janem Oblakiem, Allisonem z Romy albo Jackiem Butlandem ze Stoke. Podobno sa gotowi przeznaczyc na któregos z nich nawet 50 mln funtów i czynią któregos najdrozszym bramkarzem swiata.
Byłbym wiecej niz zadowolony gdyby to była prawda.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 978

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 07.01.2018 11:10

O Mahrezie ponoć BeIn podało, a Sky przeciwnie - że nic z tego.
Się zobaczy. Wszyscy dzialają, tylko Wenger zapadł w sen zimowy

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 11:22

Wogóle z Mahrezem wczoraj była niezła beka. Najpierw wszystkie media zgodnie informowały, ze Liverpool kontaktował sie z Leicester w sprawie transferu Algierczyka, a kilka kodzin pozniej te same media twierdziły, ze Liverpool owszem kontaktował sie z Leicester w sprawie Mahreza ale tylko po to by zapewnic działaczy Lisow, ze Liverpool nie jest ich piłkarzem zainteresowany :rotfl4:

Fajny artykuł na TheBootRoom czytałem. Gosciu tam twierdzi, ze nie ma seznu teraz pchac kase i przepłacac za Mahreza czy Lemara. Do grania wrocił Lallana wiec na wiosne ilosciowo skład bedzie podobny jak jesienią. Na pozycji Cou dac szanse Chamberlainowi, który w ostatnim miesiącu gdy wychodzil w pierwszym skąłdzie to był z reguły jednym z najlepszych na boisku. Skupic sie na dalszym wzmocnieniu defensywy, z bramkarzem włącznie. I to jest chyba najrozsądniejsze obecnie rozwiązanie.

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 46
Kontaktowanie:

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: 10 » ndz 07.01.2018 12:43

A czy upychanie Salaha i Mahreza razem na boisku to dobry dla nich i dla drużyny pomysł?
:think:
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
Hyypia
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 27

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Hyypia » ndz 07.01.2018 13:07

W dodatku byłby to kolejny afrykański piłkarz, co w styczniu może być brzemienne w skutkach.
Zachodzące słońce reprezentuje śmierć

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 07.01.2018 13:16

10 pisze:Source of the post A czy upychanie Salaha i Mahreza razem na boisku to dobry dla nich i dla drużyny pomysł?

Salaha ponoć Real chce, wiec problemu nie musi być :lol2:

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 13:18

Hyypia pisze:Source of the post W dodatku byłby to kolejny afrykański piłkarz, co w styczniu może być brzemienne w skutkach.

A to nie jest tak, że PNA będzie rozgrywany jakoś pozna wiosna?

Awatar użytkownika
fieldy
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: fieldy » ndz 07.01.2018 13:18

latem

Bernabeu
Skład B
Skład B
Reputacja: 52

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Bernabeu » ndz 07.01.2018 13:23

fieldy pisze:Source of the post
10 pisze:Source of the post A czy upychanie Salaha i Mahreza razem na boisku to dobry dla nich i dla drużyny pomysł?

Salaha ponoć Real chce, wiec problemu nie musi być :lol2:

Śmieszki śmieszkami, ale nie wiem czy jest jakaś lepsza realna opcja dla klubu jak Real na prawe skrzydło więc to chyba dopiero początek.

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 07.01.2018 13:25

A nie. Sprawdziłem sobie. PNA 2019 bedzie w Kamerunie od 12 stycznia do 3 lutego.
Takze tak. Kupic jeszcze ze dwoch piłakrzy z Afryki i w przyszłym sezonie połowa kadry pierwszego zespołu w połowie sezonu bedzie grała kilka tys km od Liverpoolu. :badziewie:
Juz teraz prawdopodobnie Mane, Salah i Keita beda niedostepni. Ciul wie co z Matipem, bo on niby skonczył kariere reprezentacyjna ale skoro turniej w jego ojczyźnie to jeszcze go mogą namowic.

Dobrze, ze z tym Mahrezem to najprawdopodobniej plotki jedynie.
Bernabeu pisze:Source of the post Śmieszki śmieszkami, ale nie wiem czy jest jakaś lepsza realna opcja dla klubu jak Real na prawe skrzydło więc to chyba dopiero początek.

Skoro Coutinho 160 mln euro to Salah ile? 200? Jak tak dalej pojdzie to Liverpool zostanie najbogatszym klubem w Europie :lol2:

Bernabeu
Skład B
Skład B
Reputacja: 52

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Bernabeu » ndz 07.01.2018 13:36

Nie wiem ale w momencie gdy szanse na wyjecie kogoś z City, United czy PSG są minimalne, gwiazdy klubow tj. Liverpool sa sila rzeczy w centrum uwagi. Salah wymiata wiec o ile pewnie do Madrytu nie trafi tak intensywne plotki w lecie są juz bardzo prawdopodobne. Z perspektywy Realu zakladajac ze Bale nagle nie zmartwychwstanie, naprawde ciezko o lepszych kandydatow na nastepce i pewnie taka jest geneza tych plotek teraz.

Może wymiana na Garetha z drobna doplata? :p

Awatar użytkownika
Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 132

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Kamil232 » ndz 07.01.2018 14:08

A kogo to Madryt od nas by chciał?

Mahrez świetny piłkarz ale na pozycję która Liverpool ma już doskonale obsadzona. Salah i Manę. Także plotki wydają się być niedorzeczne.
Obrazek

Wróć do „Anglia”