Liverpool (zbiorczy)

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
moody90
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 472

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: moody90 » pt 16.02.2018 12:42

smieszny ten mudzin :rotfl:

ps ogladalem wczoraj chwile napoli z lipskiem. bardzo dobry mecz keity. powinniscie miec z niego duzo pozytku

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » pt 16.02.2018 16:22

Morrow pisze:Source of the post
Za to awansu Chelsea z Barceloną nie widzę. Może Conte znowu pokaże błysk ale nawet jak uda mu się ugrać niezły wynik w pierwszym meczu to podejrzewam, że na Camp Nou, Barcelona zrobi swoje. Mimo wszystko cieszę się z tej oklepanej już pary, bo Włoch to dla mnie jeden z nielicznych trenerów, który może na Katalończyków znaleźć patent i dać dobry, fajny dwumecz bez czystej murarki.

Masz racje, zapomniałem z kim gra Chelsea... Jakos dziwnie odwykłem od sledzenia fazy pucharowej Ligi Misiów :wink:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » śr 21.02.2018 19:47

Dziaj Liverpool u-19 Stevena Gerrarda grał w 1/8 finału Młodej Ligi Mistrzów z Manchester United Nicki'ego Butta.
O awansie do cwiercfinału decydował ten jeden mecz, a skoczył sie wynkiem 2:0 dla Liverpoolu, po bramkach Woodburna i rezerwowego Camacho.
Skład Liverpoolu
Grabara, N Williams, Masterson, Johnston, Lewis, Dixon-Bonner, Kane, Jones, Woodburn (McAuley), Adekanye (Camacho), Millar (Clayton).

I United:
Fojticek; Laird, R. Williams, O'Connor (Burkart 81), Warren (Tanner 60); Garner (Mellor 81), Hamilton, Barlow; Chong, Gomes, Bohui

Za miesiąc w ćwiercfinale znowu z Manchesterm, tyle, ze City.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
matt_
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 723

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: matt_ » śr 21.02.2018 19:52

Ciekawe, spotkały się dwa angielskie zespoły i w obydwu na bramce młodzi Słowianie z zachodu :) Zwycięstwo z United zawsze cieszy, nawet w młodzieżowych rozgrywkach.

Oglądałeś mecz? Możesz powiedzieć coś więcej?
Ostatnio zmieniony ndz 18.03.2018 21:28 przez matt_, łącznie zmieniany 1 raz.
When you're dead, you're dead. But you're not quite so dead if you contribute something.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » śr 21.02.2018 19:56

matt_ pisze:Source of the post Oglądałeś mecz? Możesz powiedzieć coś więcej?

Całe spotkanie pod dyktando Liverpoolu i to by było na tyle. Unted miało szczescie, ze nie przegrali wyzej. To co sie rzuca w oczy, to fakt, ze druzyna Gerrarda gra bardzo pdobnie do zespołu Kloppa. To pewnie celowy zabieg i mam nadzieje, ze jak juz w koncu Gerrard obejmie pierwsza druzyne (a stanie sie to predzej czy póxniej), to własnie taki styl gry bedzie jego wyborem.
W meczu najepszy Woodburn ale to nie nowowc, bo on we wszystkich meczach młodziezowki jest zazwyczaj najlepszy na boisku.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 25.02.2018 11:34

Przyjemne zwyciestwo nad West Hamem wczoraj. Teraz w spokoju mozna czekac na hit tej kolejki czyli starcie United z Chelsea, gdzie w zasadzie kazdy wynik bedzie dobrym dla Liverpoolu.
Co do meczu, to trzeba znowu pochwalic Oxa. Chłopak powinien skonczyc z conajmniej 2 asystami. Świetna akcja przy golu Salaha i jeszcze lepsza przy pudle Mane. Druga połowa w jego wykonaniu to granie na poziomie spotkania z Manchesterem City. Sprawdza sie to co przeiwydywałem, ze jesli Liverpool bedzie w dobrej formie, będzie grał swoja pike, to Ox bedzie główną siłą napedowa srodka pomocy. To jedyny piłkarz tej formacji z naturalnym ciągiem na bramke, z całym wachlarzem niekonwencjonalnych zagran tworzacych przewagi w okreslonych sektorach boiska. Potrzeba takich piłkarzy Kloppowi, bo samo bazowanie na szybkiej wymianie piłek nie wystarcza. Nie w meczach, w których rywal broni sie 9 piłkarzami na własnej połowie. Wczoraj było to widac idealnie. Liverpool mógł sobie klepac do 30 metra do woli, a umiejetnie przesuwająca sie druzyna West Ham blokowała wszystkie opcje do stworzenia okazji strzeleckiej. Dopiero gdy ktorys piłkarz pociągnął pare metrow, związał 2 czasem 3 piłkarzy rywala, to tworzyło przestrzen dla trójki napastników. Jesli potem taki piłkarz wie jak, kiedy i komu zagrac to gol jest prawie pewny. (chyba, ze ktos ma celownik nastawiony jak Mane, który nawet przy swojej bramce o mało nie spudłował).

Wypadało by w zasadzie pochwalic wszystkich, zaczynając od Kariusa, który wyciągnał wczoraj dwa niezłe strzały Arnautovica, poprzez van Dijka i Matipa, wydaje sie, ze to moze byc para obronców w druzynie REALNIE bijącej sie o mistrzostwo, Trenta Arnolda i Robertsona, czytałem ostatnio, ze ten drugi to obecnie najlepszy left back w lidze i nawet jesli to opinia przesadzona, to wydaje mi sie, ze niebardzo przesadzona, Milnera od którego Klopp powinien chyba zacczynac ustalanie srodka pomocy i to ewentualnie jemu dobierac partnerow, bo James sprawdza sie we wszytskich mozliwych konfigracjach ( Liverpool w trakcie jednego meczu potrafi zmienic formacje nawet 3x), a na trójce atakujacych koncząc.

Pojawiaja sie opinie o Firmino, mówiące ze to obecie najwazniejszy piłkarz w układance Kloppa i bez niego cała gra posypałaby sie jak domek z kart. I ja sie z tym zgadzam w 100%. On swoja gra bez piłki robi wiekszosc ataków druzynie. Niesamowicie inteligentny piłkarz.

Ciesze sie tez, ze moge juz spokojnie napisac, ze sie myliłem. Jednak te dwie porazki z West Bromem i Swansea, a takze druga połowa meczu z Tottenhamem, to nie był zwiastun głebokiego kryzysu,a raczej chwilowe wachniecie formy. Całe szczescie.
teraz mecz na Anfiled z Newcastle Beniteza, czyli mistrza taktyki i defensywnego grania. Jesli tam szybko nie otworzymy meczu, stzrelajac ze dwie bramki to mzoe byc naprawde róznie. Potem dopełnienie foralnosci z Porto i arcywazny wyjazd na Old Trafford. mecz, który moze byc decydującym w walce o wice misrzostwo. Juz sie nie moge doczekac. :bicz:

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2407

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Delpiero14 » ndz 25.02.2018 13:41

masacra pisze:Source of the post

:rotfl:

Rozwalają mnie te no look passy. Jeszcze rozumiem, kiedy robi się to po to, żeby zmylić przeciwnika, czy coś a ten zajebał coś takiego przed strzałem do pustej bramki :rotfl4:

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 25.02.2018 13:51

Delpiero14 pisze:Source of the post
Rozwalają mnie te no look passy. Jeszcze rozumiem, kiedy robi się to po to, żeby zmylić przeciwnika, czy coś a ten zajebał coś takiego przed strzałem do pustej bramki

Zluzuj poslady. Firmino tylko sie upewnia, czy gdzies tam z tyłu nie czai sie Holgate chcący go bez powodu wepchnąc w trybuny :wink:

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 20

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sesto Elemento » wt 27.02.2018 8:57

Gol z 51. minuty był dwudziestym trafieniem zdobytym przez Salaha po strzale lewą nogą w tym sezonie ligowym. W historii Premier League nie udało się to żadnemu innemu piłkarzowi.

Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1737

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: sickstick » wt 27.02.2018 9:18

Delpiero14 pisze:Source of the post
masacra pisze:Source of the post

:rotfl:

Rozwalają mnie te no look passy. Jeszcze rozumiem, kiedy robi się to po to, żeby zmylić przeciwnika, czy coś a ten zajebał coś takiego przed strzałem do pustej bramki :rotfl4:

Gra dla Liverpoolu, pewnie przesiąkł patrzeniem wstecz ;)
Obrazek

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 317

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » ndz 04.03.2018 13:42

https://www.clippituser.tv/c/qdedkx

Firmino w skrocie. Przerwie akcje rywala na naszej polowie, a chwile pozniej robi Mane akcje 1 vs 1. Top, top, top, player.

Podoba mi sie w jaka strone idziemy po sprzedaniu Coutinho i przyjsciu VVD. Moze chwale za wczasu, rownie dobrze na OT mozemy dostac lansko, ale wejscie Holendra i wrzucenie ponowne Kariusa na bramke znaczaco poprawilo organizacje gry. Ladnie to sie oglada.

Jeszcze klub ostatnio udostepnil dane finansowe za poprzedni rok i mowiac w skrocie - jest dobrze, przede wszystkim patrzac w jakiej sytuacji byl klub pare lat temu. A aktualne sprawozdanie nie uwzglednialo kasy z LM. Na to niestety poczekamy z rok.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 04.03.2018 14:30

Firmino 13 goli 7 assyst
Salah 24 goli 8 asyst
Mane 8 goli 5 asyst

45 goli 20 asyst

Aguero 21 goli 6 asyst
Sterling 15 goli 6 asyst
Sane 8 goli 11 asyst

44 gole 23 asysty

Dwa najlepsze tria w lidze w tym momencie.

Bałem sie troche meczu z Newcasle, bo Benitez to szczwany kutas, który doskonale wie jak zneutralizowac najwieksze atuty przeciwnika. I to nawet mu nieźle wyszło w meczu na Anfield. Na nasze szczęscie skąłd personalny Srok jest przeraźliwie słaby (serio to, ze oni nie zajmuja miejsca West Bromu jest chyba tylko zasługą Rafy) i błędy popełniane przez poszczególnych zawodników (przegrane przebitki, niedokładne podania) sprawiły, ze spokojnie wygralismy 2:0.

Fajnie znowu pograł Ox, który zaliczył asyste przy golu Salaha. Widac, ze współpraca miedzy tymi dwoma chłopakami rozwija sie w dobrym kierunku,. Po prosfesorsku Henderson, bo zdominował cały srodek pomocy i zawsze był w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Na pochwałe zasługuje te Karius. Klopp zaryzykował i póki co (odpukac) wychodzi na jego. Obrona przy strzale Diame to klasa swiatowa, a reszte mecz tez pewnie. Nie zebym sie podpalał chłopakiem, bo Migniolet tez wiosną zezłego roku prezentował wysoka forme ale jak narazie wygląda to obiecująco. Duzo ludzi gdy rozmawia sie o Kariusie przypomina początki De Gea w United, ze tez był niepewny, ze tez miał problemy z wywalczeniem pewnego pierwszego miejsca w bramce etc. Nie obraziłbym sie gdyby tą samą droga miał pójść Loris. Zawsze to jeden kłopot mniej.
Van Dijk rzeczywiscie chyba poukładał naszą gre w obronie. Niewazne kogo obok niego postawi Jurgen to gra formacji defensywnej wygląda naprawde dobrze. Widac, ze tego było potrzeba tej druzynie. Tu nawet nie chodziło o umiejetnosci stricte piłkarskie (choc te Holender tez ma na najwzyszym poziomie) co o odpowiednią mentalnosc. Tu chodziło o znalezienie lidera bloku defensywnego, który ogarniałby gre reszty chłopaków. Kogos takiego nie było w tym klubie od czasu emerytury Carraghera i kims takim jest Virgil. Za to w zasadzie warto było zapłacic te horrendalnie wielkiepieniądze bo w ostatecznym rozrachunku moze sie to okazac bezcenne. Mozna było pewnie za tą kwote kupic 2 obronców europejskiego poziomu ale jesli zaden z nich nie miałby tego przywodczego drygu to gra w defensywie dalej wyglądałaby nieporadnie. Czyli tak jak do tej pory.

Teraz dopełnic formalnosci z Porto i tu nie obraziłbym sie gdyby Klopp nawet kosztem porazki dał pograc Ingsom, Solankom nawet Woodburnom, by troche odciązyc podstawową trójke (choc daje sobie reke uciąc ze Salah wyjdzie w podstawie), bo w nastepny weekend mecz, który zdefiniuje koncówke sezonu dla Liverpoolu. Czyli albo gramy juz tylko o pozostanie w czworce biorącej do LM w przyszłym sezonie albo walczymy o bycie best of the rest. To pierwsze nie musi byc znowu takie trudne, patrząc na forme Chelsea, która juz w tym momencie ma 7 pkt straty do Liverpoolu, a nie wygląda na zespół, który miałby dzis zagrozic Pepowi w drodze do szybkiego zagwarantowania sobie mistrzostwa. To drugie to jest wyzwanie bo ani United ani Koguty łatwo nie odpuszczą.

Fajnie jakbyscie jednak odbanowali Kamila przed Derbami Anglii, bo niezaleznie od wyniku, inba na forum mogłaby byc ciekawa. :)

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Carbon » ndz 04.03.2018 14:33

Sergek pisze:Source of the post Moze chwale za wczasu, rownie dobrze na OT mozemy dostac lansko, ale wejscie Holendra i wrzucenie ponowne Kariusa na bramke znaczaco poprawilo organizacje gry.

Chyba żartujesz. Wygrana z Chelsea jest już pewnie wystarczająca dla nas i z Wami zagramy na 0-0, ciężko się spodziewać gola po United. A jeśli ten nadejdzie, to i tak do tego czasu już pewnie będzie po meczu. Pierwszy raz od lat z Liverpoolem szykuje się blamaż.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: masacra » ndz 04.03.2018 14:38

To, ze wyjdziecie ultra defensywnie to ja tez sie tego spodziewam. Boje sie jednak, ze to wam wystarczy. Tzn wasi obroncy nie popełnią zadnych błędów, waszemu bramkarzowi znowu wyrosną dwie dodatkowe rece i Liverpool bedzie walił głową w mur. A w takich meczach jeden stały fragment gry, jeden błąd obroncy pozostawionego bez asekuracji i jakis Martial albo Lingard załaduja na 1:0 dla United. Tak w czarnych snach ten mecz widze.

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 317

Liverpool (zbiorczy)

Postautor: Sergek » ndz 04.03.2018 14:38

Bla bla bla.

Wlasnie masacra o tym wplywie VVD mowie. W ostatnim czasie nie bylo u nas tak dominujacej postaci w skladzie. Ustawia wszystkich dookola.

Wróć do „Anglia”