Arsenal FC - Liverpool FC

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 640

Postautor: masacra » sob 23.12.2017 12:23

red85 pisze:Source of the post
Sięgnąłem jednak w statystyki i...lekkie zdziwienie

Liverpool popelnił mniej błędów w defensywie i mniej tzw błędów prowadzących do gola. Wskaźnik „saves per goal” wyglada jeszcze zabawniej. United 5.08, Lfc 1.15

O tym pisze. Defensywa Liverpoolu to nie sa jakies ostatnie ofermy jakby to sugerowała liczba straconych bramek, a całosc obrazu zamazuje nieco Lovren, któremu srednio raz na 5 meczy zdarzy sie kompromitująca wpadka. Problemem Liverpoolu na dzien dzisiejszy jest bardzo, naprawde bardzo słaby bramkarz, który nie wnosi zadnej wartosci dodanej do gry druzyny. Broni to co musi, a i to nie zawsze. Po za tym wpuszcza niemal wszystkie groxniejsze strzały rywali. Dodaj sobie do tego jego wieczną niepewnosc, która udziela sie reszcie zespołu przy bronieniu i masz juz głównego winowajce tego pozornego braku balansu miedzy obroną a atakiem. Mam o to wielkie, a z kazdym kolejnym zremisowanym baź przegranym meczem co raz wieksze pretensje do Kloppa o te sytuacje. To juz naprawde trzeba byc grubym betonem aby w 2 lata nie dostrzec tego prblemu...
A w sumie to moze i Jurgus go dostrzegł, tyle tylko ze kupił bramkarza jeszcze gorzego od Simona... I to jest tez problem. Niestety w nastepnym okienku letnim widze to tak, ze plus 40 mln rzeba bedzie przeznaczyc na jakiegos wyjątkowego kozaka. Nie wiem. Mowią, ze ten cały Oblak z Atletico to swietny bramkarz wiec moze on.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 23.12.2017 12:45

masacra pisze:Source of the post Broni to co musi, a i to nie zawsze.

Lubię zawsze patrzeć na grę bramkarzy LIverpoolu, bo tam nie ma wyraźnego lidera na jedynce. Według mnie Mignolet to gorszy golkiper niż Karius i zastanawiam się, dlaczego Klopp jednak na niego wciąż stawia. Wczoraj na jego konto można policzyć nie tylko bramkę Xhaki. Przy podcince Ozila też się dziwnie zachował, a potem jeszcze Ozil z kiksa prawie mu gola wbił, bardzo niepewnie ta interwencja wyglądała. W ogóle po bramce Xhaki gość się jakby podłamał i niemal każdy strzał na bramkę Liverpoolu wyglądał bardzo groźnie.
A Katrius nie dostaje znowu minut, a jakby tak wziąć pod uwagę jego występy w LIdze Mistrzów, to statystyki ma naprawdę niezłe. Trzy czyste konta, ale z Sevillą to chyba żaden bramkarz prócz De Gei by ich nie uratował od zera z tyłu. W lidze grał ostatnio przeciwko WBA i czyste konto. I jeszcze lepsze - na początku sezonu 90 minut przeciwko pierwszemu meczowi z Arsenalem i też czyste konto. Tam wprawdzie "Kanonierzy" nawet nie starali się w światło bramki strzelać, no ale wciąż...
i hate being bi-polar
it's awesome

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » sob 23.12.2017 14:23

masacra pisze:Source of the post Pieknie zamieniasz sie w pryszczatego nastolatak bawiącego sie w głupie prowo. Gratuluje.

Ale spokojnie kolego. Bez spiny.

Wydaliście tyle pieniedzy. 60 mln. siedzi na ławce i brakuje wam jakości w bramce? Śmieszne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 80

Postautor: Bassu » sob 23.12.2017 14:27

masacra pisze:Source of the post Postawie jeszcze jedną smiałą teze, z która byc moze wielu sie nie zgodzi ale wydaje mi sie, ze gdyby United z Liverpoolem zamienili sie tylko bramkarzami i nikim wiecej, to na dzien dzisiejszy zamieniliby sie takze miejscami w tabeli.

No niezły ból dupy w temacie widzę :lol2:

L'pool ma drużynę, która jest jeźdźcem bez głowy. Nawet gdyby było tam trzech DDG to i tak nie potrafiliby wygrać. No ale zawsze trzeba na coś zwalić winę i pogdybać.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » sob 23.12.2017 14:32

Ból dupy?
Oba kluby dzieli 6 punktów. Czy jakąs przesadą jest twierdzić, ze De Gea wygrał United 6 pkt w tym sezonie? Tylko Fabian miał wiecej interwencji. Pierwszy przykład z brzegu - mecz z Arsenalem. Jakby nie de Gea, to Arsenal by zapewne wygrał. Juz są 3 punkty. Z drugiej strony, wielką przesadą nie będzie też sugestia, że Mignolet kosztował LFC kilka ładnych punktów...

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » sob 23.12.2017 14:34

Ok, sorry - teraz to już ból dupy do kwadratu.
Obrazek
To the place, I belong

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 23.12.2017 14:35

Postawie tezę iż wymień Mikitarjana na Coutinho daj nam Pogbe cała jesień i mamy 15 pkt. przewagi.

Co to za głupia gadka? Klopp wolał dać 40 baniek na rezerwowego Chamberlaina niż kupić kogoś poważnego do bramki. Jego cyrk jego małpy. O czym tu gadać?
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » sob 23.12.2017 14:39

Kamil232 pisze:Source of the post Ale spokojnie kolego. Bez spiny.

Wydaliście tyle pieniedzy. 60 mln. siedzi na ławce i brakuje wam jakości w bramce? Śmieszne.

Jak ci juz kiedys pisałem Twoje podsmiechujki z Kloppa,a wczesniech z Pocha to wypisz wymaluj sytacja gdy jakis Sebik w najnowszym BMW wysmiewa sie z goscia jezdzącego Golfem, bo w koncu go wpyrzedza. Po prostu słabe.
Zrobiliscie zakupow za 300 baniek, Klopp za jakies 1/3 tej kwoty i teraz ooooo wielki Kloppo -9, aaaaa beka aaaa beka jak [ch**].... No [k****] Sebik jak nic

I widze, ze pojawiła sie tez Karyna
Bassu pisze:Source of the post
L'pool ma drużynę, która jest jeźdźcem bez głowy. Nawet gdyby było tam trzech DDG to i tak nie potrafiliby wygrać. No ale zawsze trzeba na coś zwalić winę i pogdybać.

Zawsze to dobrze poczytac ciebie i te dziesiątki argumentów jakie przedstawiasz na obrone swoich tez.
Ja pisałem, ze to dosc kontrowersyjna teza z którą wielu sie moze nie zgodzic ale jak spojrzysz na statystki, które wrzucał red to gołym okiem widac, ze cos jest na rzeczy.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1752

Postautor: fieldy » sob 23.12.2017 14:42

Bassu pisze:Source of the post Ok, sorry - teraz to już ból dupy do kwadratu.

że niby ja mam ból dupy? o obronę Liverpoolu, czy o co chodzi?

Nie wiem Kamil, czy w takim razie jest sens w ogóle gadac o czymkolwiek. Np o tym, ze Pogba nie gra we wszystkich spotkaniach (tak jakby to była wina Kloppa, czy Pocha :mrgreen: ) piszesz w co drugim poście. Po co ta głupia gadka?

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » sob 23.12.2017 14:43

masacra pisze:Source of the post Zawsze to dobrze poczytac ciebie i te dziesiątki argumentów jakie przedstawiasz na obrone swoich tez.
Ja pisałem, ze to dosc kontrowersyjna teza z którą wielu sie moze nie zgodzic ale jak spojrzysz na statystki, które wrzucał red to gołym okiem widac, ze cos jest na rzeczy.

To jak wróżenie z fusów. Co by było gdyby... Z tego się wyrasta jeśli ogląda się futbol z perspektywy lat.
Gadanie w stylu "gdybyśmy mieli DDG, to bylibyśmy tam gdzie United" lub to co wyżej, jest żałosne. Arsenal i L'pool nie potrafią wygrywać, są słabsi od klubów z Manchesteru i dlatego leżą dalej w tabeli. Od kilku lat trwa u Was ta degrengolada, a szukanie w innych w zazdroszczeniu komuś bramkarza, nie przystoi. United umie punktować, ale nie ma stylu - może to wkurzać, ale jesteśmy skuteczniejsi i efektywniejsi. To jest ta różnica.
Obrazek
To the place, I belong

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 23.12.2017 14:57

Twoje porównanie jest absurdalne.

Możemy się tak bawić. Ty jedziesz golfem a gość kupuje rozklekotanego malucha. Gdzie ma tylko dwie wizyty u mechanika na wymienieni braków. Wszystkiego od razu nie może zmienić. Inwestuje na tyle ile może ,nadrabia szybko czas i Cię wyprzedza.

Jest czym się pochwalić.

A powaznie mowiac to a twoje porównanie siły finansowej obu zespołów jest grubo przesadzone.

Dwa nikogo innego winna niż Kloppo iż macie ręcznik w bramce. Zamiast wydawać fortuny na średniaków na ławkę było kogoś kupić do bramki.

A i Kloppo dużo mówił o trenowaniu. No to jak mu idzie do trenowanie bramkarzy? To najłatwiejsza pozycja do wytrenowania.

fieldy pisze:Source of the post
Bassu pisze:Source of the post Ok, sorry - teraz to już ból dupy do kwadratu.

że niby ja mam ból dupy? o obronę Liverpoolu, czy o co chodzi?

Nie wiem Kamil, czy w takim razie jest sens w ogóle gadac o czymkolwiek. Np o tym, ze Pogba nie gra we wszystkich spotkaniach (tak jakby to była wina Kloppa, czy Pocha :mrgreen: ) piszesz w co drugim poście. Po co ta głupia gadka?

Jest taka różnica. Że ja potrafię zrozumieć, że ktoś mimo wydania dużo kasy ma jakieś braki.

Natomiast jak ja wskazuje braki w United to jest ha ha ha hi hi hi wydaliście tyle pieniędzy i macie braki?

Feel the difference?

A co do Pogby to jak wczoraj ukazałem. Bez niego mamy jakiś płotki w skali ligi jeśli chodzi o jakość. A mamy drugie miejsce. Mimo to ha ha ha hi hi hi wydaliśćie tyle pieniędzy, a wyglądacie słabo. Słabo? To co powiedzieć o wielkich Kloppo i Pochu?
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » sob 23.12.2017 14:58

Bassu pisze:Source of the post Arsenal i L'pool nie potrafią wygrywać, są słabsi od klubów z Manchesteru i dlatego leżą dalej w tabeli.

Ale chyba mozemy szukac przyczyn tych porazek? W przypadku Liverpool problemem na pewno nie jest ofensywa. Dotąd wszytskim wydawało sie, ze to cała formacja obronna jest problemem. A ja stawiam teze, ze głównym i byc moze jedynym problemem jest bramkarz. Czy zatem moge postawic kolejna, ze gdyby dac tam jakiegos kozaka to wynik punktowy mógłby byc nieco lepszy? Chyba moge co? To, ze akurat podałem przykłąd De Gea i United to wynika z tego, ze akurat jego uwazam obecnie za najlepszego w swoim fachu w lidze i tak w [ch**] wam go zazdroszcze. Powinienes sie raczej z tego cieszyc a nie jakie wyrzuty mi robic. Przeicez ja tutaj akurat nigdzie was nie atakuje. Macie lepszego bramkarza, kóry nie raz,
nie dwa ratował wam dupe i to jest fakt. Taki sam fakt jak to, ze Liverpool ma ciape, który nie raz i nie dwa juz kosztował nas punkty. Zamien teraz tych dwoch gosci miejscami i moze sam dojdziesz do podobnych wniosków do których ja doszedłem.

Kamil232 pisze:Source of the post Dwa nikogo innego winna niż Kloppo iż macie ręcznik w bramce. Zamiast wydawać fortuny na średniaków na ławkę było kogoś kupić do bramki.

Było. Powiedz mu to nastepnym razem jak go spotkasz

Kamil232 pisze:Source of the post A powaznie mowiac to a twoje porównanie siły finansowej obu zespołów jest grubo przesadzone.

Nie sądze. Spojrz chocby na płace albo na wydatki transferowe netto. Macie blisko 2x wiecej... no moze półtora raa wiecej kasy na jedno i drugie. I spoko ja tu nie robie z tego tytułu wam wyrzutów. Jestescie bogatszym klubem to wiecej wydajecie, takie prawa rynku. No ale jak zaczyna sie z waszej strony wysmiewanie za gorsze wyniki klubow czy trenerów ktorzy wydają 1/2 tego co wy, no to juz reakcja musi byc. jak pisałem nie da sie obiektywnie ocenic pracy trenera pomijając srodki finansowe jakie przeznacza na budowe swojej druzyny. Proste.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 23.12.2017 15:01

Nie sądze. Spojrz chocby na płace albo na wydatki transferowe netto. Macie blisko 2x wiecej... no moze półtora raa wiecej kasy na jedno i drugie. I spoko ja tu nie robie z tego tytułu wam wyrzutów. Jestescie bogatszym klubem to wiecej wydajecie, takie prawa rynku. No ale jak zaczyna sie z waszej strony wysmiewanie za gorsze wyniki klubow czy trenerów ktorzy wydają 1/2 tego co wy, no to juz reakcja musi byc. jak pisałem nie da sie obiektywnie ocenic pracy trenera pomijając srodki finansowe jakie przeznacza na budowe swojej druzyny. Proste.

Not.

To jest wyśmiewanie Mou za zbyt słabe rzekomo wyniki. I wychwalanie innych za przeciętne.

Otóż jak wskazałem z czym się zgadzasz Kloppo mógł inaczej przeznaczyć środki. Nie jest tak że ich nie miał. Wydał gdzie indziej.

Więc to Twoje sprowadzenie wszystkiego do braku środków jest zbytnim uproszczeniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » sob 23.12.2017 15:04

masacra pisze:Source of the post Powinienes sie raczej z tego cieszyc a nie jakie wyrzuty mi robic. Przeicez ja tutaj akurat nigdzie was nie atakuje. Macie lepszego bramkarza, kóry nie raz,

Ale ja nie czuje się atakowany. Chodzi mi o to, że idąc dalej taką metodą dedukcji - gdyby w United na skrzydle biegał Neymar, to też bylibyśmy pewnie wyżej niż City. itd, itd.
Obrazek
To the place, I belong

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » sob 23.12.2017 15:07

Kamil232 pisze:Source of the post To jest wyśmiewanie Mou za zbyt słabe rzekomo wyniki.

Zwracałem na to uwage ja, zwracał fieldy i pewnie jeszcze inne osoby. Zaczynam podejrzewac, ze i tym razem nie załapiesz ale jednak sprobuje. Nikt, powtarzam NIKT nie wymsiewa Mou za wyniki. Nikt.
Ja sie czepiałem stylu i tylko tego. I z tego co widze w tym wytykaniu Mou braku stylu i efektownej gry nie jestem odosobniony, bo przed chwilą to samo pisał Basssu, to samo pisał Red (chyba), i Czarny Samael. Wiec byc moze cos na rzeczy jest. Ty bronisz Mou przed czyms za co go nikt nie atakuje. Paranoja?

Wróć do „Anglia”