Derby Manchesteru

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 316

Derby Manchesteru

Postautor: ryba_82 » ndz 22.04.2012 19:31

Obrazek
Natchniony dzisiejszymi rozstrzygnięciami w Premier League pozwoliłem sobie założyć nowy wątek na temat zbliżających się derbów Manchesteru,które w obecnym sezonie zadecydują prawdopodobnie o mistrzostwie.

Powtórki z Old Trafford nie spodziewam się,bo takie mecze zdarzają się raz na kilkanaście(kilkadziesiąt) lat,ale liczę na zwycięstwo i triumf w lidze po 44latach posuchy.Choć City dzisiaj nie zachwyciło to mimo wszystko będą nieznacznym faworytem,United już nie zdobywa punktów z taką regularnością jak jeszcze do niedawna a The Citizens chyba poczuli krew i bardzo ciężko będzie ich zatrzymać.Oby tylko Mancini nie wpadł na genialny pomysł by wstawiać do składu Balo,bo to może być samobój.Jemu należy się dłuższy odpoczynek...

Swoją drogą to bardzo możliwy wydaje się scenariusz gdy o mistrzostwie zadecyduje różnica bramek......a ta jest na korzyść Obywateli :D

Serdecznie zapraszam do dyskusji a derby niech wygra lepszy!
Ostatnio zmieniony czw 12.09.2013 16:04 przez ryba_82, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
rzeznik
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Re: Derby Manchesteru.

Postautor: rzeznik » ndz 22.04.2012 19:36

Balo nie ma czasem nadal bana za Arsenal?

W Anglii podobny scenariusz jak w Hiszpanii - prawie roztrwoniona duża przewaga i derby, które mają decydujące znaczenie. Wielu uważa City za faworyta, są na fali, grają u siebie, na Old Trafford rozjechali United. Z drugiej strony na Real raczej też niewielu liczyło. Szczerze mówiąc żaden rezultat mnie nie zdziwi, może poza jakimś naprawdę wysokim zwycięstwem którejś ze stron.

W ogóle w Premiership liczą się mecze bezpośrednie czy różnica bramek?

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » ndz 22.04.2012 19:43

Balo nie ma czasem nadal bana za Arsenal?

Balo może zagrać w derbach,odbębnił już trzy mecze zawieszenia.
W ogóle w Premiership liczą się mecze bezpośrednie czy różnica bramek?

Różnica bramek według mojej wiedzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
PjtR
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład

Postautor: PjtR » ndz 22.04.2012 19:45

jasne, że różnica bramek, jak i w każdej zawodowej lidze w Anglii najważniejsza jest różnica bramek, dalej bramki strzelone

E: w następnej kolejności bramki strzelone; oczywiście najważniejsze są pkt, jakoś nie najlepiej dziś mi się słowa składają ;)

Awatar użytkownika
emdżej
Walczymy!

Postautor: emdżej » śr 25.04.2012 16:08

Jak wygląda sytuacja kadrowa w obu zespołach przed derbami? Jakieś kartki, kontuzje, dziwaczne zawieszenia?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 90

Postautor: Bassu » śr 25.04.2012 17:01

O ile tak jak mówi janop derby mogą być na korzyść United, to już dwa pozostałe mecze wcale nie i tak jak już wcześniej pisałem, tego się najbardziej obawiam.
Wiem jednak, że obydwa Manchestery są bardzo zbliżone na poziomie który prezentują i same derby zapowiadają się wybornie. To będzie taka mała bitwa o Anglię, bo która z tych drużyn przegra, a potem w efekcie wygra dwa mecze zbierając z całej puli więcej punktów- zdobędzie co prawda mistrza ale będzie miała duży niedosyt po tej derbowej przegranej.
Uważam, że obaj trenerzy nie będą się bawić w kotka i myszkę, rzucą wiec wszystkie siły i będzie to otwarta wymiana ciosów. U nas zadecyduje obrona, która ostatnio popełnia dużo błędów. Ciekaw jestem jak będzie wyglądało jej zestawienie. Co do ataku to raczej jestem spokojny, bo w ostatnich meczach widać że zaczynamy grać to co do tej pory było naszą domeną i siało postrach w całej Europie.
W obozie Czerwonych Diabłów pełna mobilizacja i widać to gołym okiem. SAF zabronił swoim podopiecznym rozmawiać z dziennikarzami. Widać, że jedyne czego w tych ostatnich dniach potrzebują to spokój. Debatować o tym kto wygra nie ma sensu, ale po Fergusonie widać, jak bardzo jest zmobilizowany na to spotkanie, media mówią nawet że jest jeden z najważniejszych jego meczów w sezonie. Moim zdaniem tu chodzi tez o to, czy wygra futbol oparty na rozsądnych ruchach transferowych, na drużynie która w swoich założeniach ma wychowywać i wprowadzać młodzież do gry tak, by osiągać z czasem sukcesy, czy też zwycięży kasa jaka idzie w nieodłącznej parze na Citizens.
Obrazek
Take me home, United Road,
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United Road.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1714

Postautor: sickstick » śr 25.04.2012 17:05

Berlusconi lubi sciągać do Milanu MISTRZÓW, twierdząc, że potrzebuje w zespole graczy o CHARAKTERZE ZWYCIĘSCY.

W tym meczu przekonamy się, który zespół ma w składzie więcej 'zwycięzców'. Oprócz tego wyjdzie doświadczenie i charyzma trenera,a te zdecydowanie są po stronie United. Uważam że zwycięzca zainkasuje nie tylko 3 pkt, ale także przewagę psychologiczną.

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » czw 26.04.2012 7:23

emdżej pisze:Jak wygląda sytuacja kadrowa w obu zespołach przed derbami? Jakieś kartki, kontuzje, dziwaczne zawieszenia?

Jeśli chodzi o City to Y.Toure i Richards zmagają się z urazami.Ten pierwszy najprawdopodobniej zagra w derbach,gorzej sprawa wygląda z Micah.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » czw 26.04.2012 22:16

Tymczasem Boss zabiera swoich piłkarzy na kilkudniowy wyjazd najprawdopodobniej do Vale of Glamorgan w Walii. Tam mają się przygotowywać przez długi weekend przed derbami. Świetny pomysł.

(Chodzi mi SAF :) )
Ostatnio zmieniony czw 26.04.2012 22:22 przez Bassu, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
To the place, I belong

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1714

Postautor: sickstick » czw 26.04.2012 22:21

BaSSu pisze:Boss

Boss jest tylko jeden. Rozumiem że chodziło ci o Sera?

Awatar użytkownika
Arwin
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 78

Postautor: Arwin » czw 26.04.2012 22:23

sickstick pisze:
BaSSu pisze:Boss

Boss jest tylko jeden. Rozumiem że chodziło ci o Sera?

Nie do końca rozumiem. Jakiego sera? Chyba Sir'a. Boss to szef, więc trudno, żeby był tylko jeden. :roll:

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » czw 26.04.2012 22:48

Arwin ja często słyszę w mediach czy newsach że takim mianem określany jest SAF.
Obrazek
To the place, I belong

Awatar użytkownika
ryba_82
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: ryba_82 » pt 27.04.2012 10:38

http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/20 ... -for-derby

Dobre wieści z obozu City :D Richards gotowy na derby...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bassu
Kapitan
Kapitan

Postautor: Bassu » sob 28.04.2012 13:14

SAF też twierdzi, że ma problem z tym kogo wystawić. Mam nadzieję, że od początku zagra duet Rooney-Welbeck. Z City nie ma co się pierniczyć w jakieś rozgrywki taktyczne, trzeba się nastawić na ostrą wymianę ciosów, a do tego w naszym wypadku potrzebne są szybkie skrzydła i silny atak. Ciężko będzie oprzeć się ofensywie City, bo oni na prawdę mają teraz swoje 5 minut w tym sezonie. Jak na nas siądą to ciężko będzie się wyrwać z oblężenia, dlatego trzeba jak najszybciej narzucić swoje tempo i strzelić gola, żeby potem nie gonić wyniku. Bardzo boję się o naszą obronę, bo jeśli nie przypomnimy sobie jak nie robić głupich błędów to będzie lipa.
Jak tak czytam newsy to widzę, że wszyscy nie mogą się doczekać tego meczu.
Obrazek
To the place, I belong

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1358

Postautor: Morrow » sob 28.04.2012 14:21

Nie należy zapominać, że to City ten mecz musi wygrać. Oczywiście, jeśli uda się nam sięgnąć po zwycięstwo to sytuacja mistrzostwa praktycznie będzie rozstrzygnięta ale przy remisie nadal będziemy zależni jedynie od siebie i nie będziemy musieli się na nikogo oglądać.

Teoretycznie powinniśmy wyjść 4-4-2 z Rooneyem i Welbeckiem w ataku ale nie zdziwię się jeśli Szkot postanowi trochę pokombinować żeby bardziej zagęścić środek pola czy to cofając głębiej Rooneya czy też rezygnując z gry dwójką napastników. W środku pola zagrają Carrick i Scholes, to nasza najmocniejsza para środkowych pomocników pozwalająca na największą kontrolę poczynań na boisku. To o czym wspomniałem wyżej, to czy dostaną jeszcze kogoś do pomocy zależy od pomysłu Fergiego na ten mecz.

Zagadką jest dla mnie prawa obrona, wystawienie Rafaela dałoby więcej spustoszenia z przodu ale z drugiej strony Jones lepiej zabezpiecza tyły i nie zdziwię jeśli to jego wyśle w pierwszej "11" Szkot. Na prawej pomocy Valencia, który ostatnio stracił nieco ognia ale powinien zapewnić odpowiedni poziom, na lewej Nani, który z bardzo dobrej strony pokazał się z Evertonem albo Young jeśli Szkot będzie chciał lepiej zabezpieczyć tyły.

Jak dla mnie to ten mecz zadecyduje o mistrzostwie. Owszem, potem będzie z kim tracić punkty i tyczy się to zarówno MU jak i City, szczególnie trudno o 3 punkty ekipie Manciniego może być w meczu z Newcastle na wyjeździe ale podejrzewam, że jeśli City uda się ograć United w poniedziałek to już tego w żaden sposób nie wypuszczą.

Staram się nie być pesymistą, ostatnie wygrane drużyny Manciniego efektowne, my z kolei gdzieś straciliśmy dyscyplinę i koncentrację ale próbuję nie dopuszczać do siebie myśli o porażce. Przy równej ilości punktów decyduje bilans a w tym jesteśmy gorsi o 6 bramek, jeśli przegramy ta różnica jeszcze wzrośnie i ciężko mi sobie wyobrazić, że będziemy w stanie zniwelować tę stratę w dwóch meczach.

Liczę na dobre widowisko, nawet mimo zwycięstwa na Etihad w Pucharze Anglii wydaje mi się, że w głowach piłkarzy musi gdzieś wciąż siedzieć to 1:6 i zrobią wszystko aby po sezonie ta porażka zeszła na dalszy plan i mówiło się tylko o 20 tytule dla MU.

Wróć do „Anglia”