Derby Manchesteru

Wszystko o piłce w Anglii - Zawodnicy, Kluby, Reprezentacja, Wyniki, Transfery oraz inne wydarzenia związane z piłką.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 356

Derby Manchesteru

Postautor: czarny samael » wt 12.12.2017 1:56

Bernabeu pisze:Source of the post Z trenerów którzy trenowali od 2010 roku ścisłą czołówkę

To mogli trenować. Nie to porównujemy. Porównujemy wyniki i tylko wyniki. W piłce nie dostaje się medali za "najlepiej prowadzony klub średnio-wyższego poziomu".
To podstawa tego wszystkiego tutaj.

Ergo, Klopp i Simeone nie osiągnęli lepszych wyników.

Bernabeu pisze:Source of the post Nieprawda, przecież przyznałem, że Mourinho jest lepszym trenerem od Schustera, Pellegriniego czy przestarzałego Capello. Ale nie ma to zupełnie znaczenia dla tego o czym piszę.

Skoro to przyznajesz, to nie możesz jednocześnie twierdzić, że osiągnął średnie/słabe wyniki. Bo średni/słaby, to nie jest ani Pelle ani Capello. Pelle wygrał majstra w Anglii. I to ma znaczenie, a nie to, że Klopp sobie wybrał LFC. Konkretem jest to, że masz 6 trenerów lepszych, a cała reszta świata jest gorsza.

To oznacza, że Jose jest w absolutnym topie. Ba, 2 mistrzostwa 2 najlepszych lig + Liga Europy. Przecież to jest niesamowite osiągnięcie i już samo to, stawia go w historycznym miejscu samo w sobie i bez poprzednich lat. Ilu trenerów przed nim sparzyło się idąc do innych lig? Ilu nie podołało zmiany kraju?

Bernabeu pisze:Source of the post Zachowując proporcje, Benitez do 2007 roku też miał mega wyniki.

I również irytuje mnie umniejszanie Benitezowi. Ba, irytuje mnie na tyle, że po cichu jestem w pewnym sensie za lepszymi wynikami Newcastle, bo facet jest prawie kompletnie zapomniany, a swoje też nastukał. Choć oczywiście nie tyle co Mou.

Różnica między nimi jest taka, że Benitez przestał tłuc te puchary, a Mourinho nie.

Bernabeu pisze:Source of the post przeciętne/solidne

Bernabeu pisze:Source of the post Z czym tu polemizować?

Przeciętny to jest Pullis i Alardyce. Na tle innych z tej samej półki, oni wyżej pewnego poziomu nie podskoczą. Przeciętni, czyli nie wychodzący poza otaczającą normę itd.
Zdobycie mistrzostwa Anglii i Hiszpanii nie jest normą. Dorzucając do tego LE, to absolutnie nie jest normą, to jest czego na ten moment nie ma chyba nikt inny, a najbliżej tego jest jakoś Conte bo ma mistrza Włoch i Anglii, tyle że Włochy stoją niżej niż Hiszpania, a on nie ma LE. 3 różne miejsca, 3 ważne puchary.
Obrazek

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 313

Derby Manchesteru

Postautor: Sergek » wt 12.12.2017 10:58

Obrazek

:mrgreen:

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Derby Manchesteru

Postautor: Carbon » wt 12.12.2017 11:37

Mam lepsze. :D
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1058

Derby Manchesteru

Postautor: ozob » wt 12.12.2017 11:43

To już kolejna bardzo dobra ocena niedzielnego meczu.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Sergek
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 313

Derby Manchesteru

Postautor: Sergek » wt 12.12.2017 11:54

Wreszcie troche polotu w tej lidze.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1556

Derby Manchesteru

Postautor: sickstick » wt 12.12.2017 12:11

Sędziowie w Premier League najwyraźniej nie tylko ślepi ale i głusi, mieli szatnie bezpośrednio obok City i nie narzekali :lol2:

red85
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 175
Kontaktowanie:

Derby Manchesteru

Postautor: red85 » wt 12.12.2017 15:33

czarny samael pisze:Source of the post Wynik > styl gry. Tak było dla mnie zawsze, ale to zawsze. W ogóle ciężko mi jest sobie wyobrazić inne podejście w praktyce. Ponad to, nie jestem tradycjonalistą, nie mam w głowie, że jak MU było jakieś kiedyś, to teraz też musi takie być. To nie jest dla mnie cel sam w sobie.

To nie chodzi tak bardzo o bycie tradycjonalistą, czy nie. Po prostu jak kibicujesz drużynie nie ze swojego miasta, to albo kibicujesz ze względu na trofea, albo za coś więcej. Za coś co Cię ujęło. Mnie ujęła świetna historia, mentalność, filozofia. I temu kibicuje.

Trofea zawsze lepiej zdobywać niż nie, to tzw. truskawka na torcie, ale nie cel sam w sobie w kibicowaniu. Przynajmniej w moim przypadku.

czarny samael pisze:Source of the post Porównałbym miłość do klubu, do miłości do kobiety: nie kochasz za coś, kochasz mimo czegoś.

Ok. Czyli jak pokochałeś kobietę ciepłą, dobrą, z zasadami, a po latach robi się z niej zimna suka puszczająca się przy każdej okazji to dalej kochasz? Nie pojawiają się żadne wątpliwości ? ;)

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Derby Manchesteru

Postautor: Carbon » wt 12.12.2017 18:59

Ojej, czyżby duzi trenerzy stanęli po cichu po stronie Mourinho? :(

Klopp:

Wenger:
http://www.eurosport.com/football/premi ... tory.shtml

Howe:
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... n-Utd.html

A teraz perełeczka.
http://www.marca.com/en/football/intern ... b46f8.html
Tytuł tego artykułu idealnie fituje ze zdjęciem Artety. :lol2:
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Derby Manchesteru

Postautor: czarny samael » wt 12.12.2017 19:14

red85 pisze:Source of the post Ok. Czyli jak pokochałeś kobietę ciepłą, dobrą, z zasadami, a po latach robi się z niej zimna suka puszczająca się przy każdej okazji to dalej kochasz? Nie pojawiają się żadne wątpliwości ?

Dla mnie ten temat to bardziej sytuacja, gdzie nową sukienkę sobie kupiła, a w tej poprzedniej milej mi się na nią patrzyło :-P

red85 pisze:Source of the post Za coś co Cię ujęło.

Nie umiem powiedzieć Ci za co :-D
Wiem, że od małego wiedziałem, że Anglia stworzyła ten sport, mój ojciec kibicował Anglii spośród innych repr, znał angielski futbol itp. I tutaj chyba ogólnie lubiłem Premier League. Tu mamy jakiś 1998 rok. Piłka już mnie nie odrzuca, jak wcześniej mnie odrzucała, coś tam obejrzę w tv, plusy dla Anglii i jej klubów, więc z automatu i United które było najlepsze wtedy, ale też ojciec mi opowiadał o Aston Villi, Liverpoolu i chyba West Hamie, bo na pewno mi mówił że nie ma takiego innego przypadku jak Londyn pod kątem ilości klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jakbyś mi pistolet przystawił do głowy i zapytał od którego momentu wiedziałem, że już zawsze tylko MU, to chyba bym powiedział że 2000 rok i porażka z Realem. Coś mi się zawsze buja, że tam był jakiś faul na Beckhamie, uznałem że sędzia oszukał MU i od tej pory hejt na Real i La Liga.
Np. o finale LM z 1999 to mam tylko przebłyski że coś takiego miało miejsce, na zasadzie "Hmmm? Co ten Orłoś gada? O, fajnie - Anglia." - koniec. W ogóle, to wtedy byłem przekonany, że skoro te kluby są takie popularne, to tak jak koszykarskie w NBA mają tych LM od groma. :boruta: Jakież było moje zdziwienie gdy się dorwałem do pierwszego mini-skarbu kibica, gdzie puchary topu Europy były opisane :boruta:
Jakoś chyba w wakacje 2001 albo przed finałem Bayernu, czy coś takiego.

Więc jak już, to najpierw był żużel i Apator, do tego doszły inne sporty Torunia, później Anglia, Legia, Chikago Bulls (Jordan :-D ) i Zepter, a następnie Premier League. Dopiero tutaj United (i Ferrari :-D) i wkrętka w piłkę. Beckham, Ferguson, cała ta legenda dodawała oczywiście fajnego mitu, szczególnie dla dzieciaka, bo wierzy się wtedy że to co się dzieje jest najważniejsze w historii świata, jak w filmach.
Ile ja mogłem wtedy tych meczów MU widzieć? Tyle co puścili w TVP, a akurat w domu mecz oglądali :-D

red85 pisze:Source of the post Trofea zawsze lepiej zdobywać niż nie, to tzw. truskawka na torcie, ale nie cel sam w sobie w kibicowaniu. Przynajmniej w moim przypadku.

Daj spokój, jak się w to wkręciłem, to od razu sobie założyłem zeszyt do spisywania wszystkich wyników, pucharów itd. U nas w szkole było jaranie się rankingiem IFFHS na zasadzie - dobra, teraz ten czy ów jest dobry, ale kto jest na szczycie ever :boruta:
Puchary to kwintesencja piłki. Czuć zwycięstwo, cieszyć się wynikiem, wiedzieć że jak idziesz do szkoły jako dzieciak, to masz argument podczas jakże dorosłych dyskusji o piłce. :wink:
Dziś to też są puchary, bo to na tych meczach są największe emocje, opijanie, spotkanie z innymi fanami MU z kraju i w kraju, to tutaj kolejny puchar wpada do koszyka i ratuje sezon. Z pamięci bym nie podał ile razy byliśmy za LFC w tabeli ma początku XXI wieku, ale że w 2002 roku nie było żadnego pucharu, to pamiętam jak cholera. Chyba później jeszcze w 2005 lub 2006.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1556

Derby Manchesteru

Postautor: sickstick » wt 12.12.2017 23:09

O kontuzji Mikela Artety, odniesionej po derbach Manchesteru...
Słyszałem o tym, ale nie widziałem. Takie sytuacje mogą się zdarzyć podczas derbów. Zawsze przedstawiacie takie mecze jako walkę na śmierć i życie, a potem jesteście zaskoczeni, że coś takiego się wydarzyło. To część gry i niestety, czasami zdarza się, że ktoś przesadzi. Najlepiej byłoby dawać z siebie 100% na boisku, a poza nim być aniołkiem, ale nie zawsze jest to możliwe.

Jak zawsze w punkt, Arsene Wenger ;)

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 640

Derby Manchesteru

Postautor: masacra » sob 07.04.2018 18:26

Manchester City: Ederson – Danilo, Kompany, Otamendi, Delph – Fernandinho, Gundogan, Bernardo – Silva, Sane, Sterling

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling, Bailly, Young – Matić, Herrera, Pogba – Lingard, Lukaku, Sanchez

City bez typowego napastnika, którego role ma pełnic Sterling, bez Walkera i deBruyne, którzy odpoczywają na Liverpool. Troche jednak osłabiony ale ich 11 i tak wygląda mocarnie. Jak sie to ma do 11 Liverpoolu w ktorej zagrali Ings, Solanke czy Klavan :roll:

Mourinhio za to wystawia Pogbe na 10 co moze okazac sie strzałem w nomenomen dyche. Głupio robi wg mnie, ze cisnie tego Sancheza do bolu, a rezygnuje z Rasha i Martiala. Alexis był Manchesterowi potrzebny jak piąty filar. Mając dwoch takich młokosów na lewym skrzydle sprowadzic sobie piekielnie drogiego i nie mniej kaprysnego gwiazdroa o którym sam Mourinho mowi, ze musi z nim przepracowac cały okres przygotowawczy by wszyscy zobaczyli jego najlepsze oblicze? No głupota nim grac w takim razie i marnowac na ławce Martiala. Ale nie ma co wyrokowac przed spotkaniem, bo moze ten Sanchez wygrac mecz :wink:
Jedziemy!
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Derby Manchesteru

Postautor: Chlopaczek » sob 07.04.2018 19:06

Majstersztyk Jaro... sorry Gundogana.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
fillion
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Derby Manchesteru

Postautor: fillion » sob 07.04.2018 19:07

Sterling pudluje nie milosiernie ,city klepie United jak chce :?

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1220

Derby Manchesteru

Postautor: League » sob 07.04.2018 19:09

co za wybicie De Gei przy golu Gundogana :haha: :roftl3: kontuzjowany Neuer lepiej by grał nogami xd
Obrazek

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 752

Derby Manchesteru

Postautor: Kluchman » sob 07.04.2018 19:11

Na razie niezłe lamobicie. Wielki Muł chyba spodziewał się porażki i stąd te wypowiedzi z konferencji o znaczeniu zdobycia dzisiaj tytułu przez City.

Wróć do „Anglia”