Koszykówka w Polsce

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 59
Kontaktowanie:

Re: Koszykówka w Polsce

Postautor: ddemon » pn 05.09.2011 16:28

Oglądałem mecz pierwszy mecz od momentu braku Gortata i Lampego i muszę przyznać tak słabej gry w zbiórkach naszej reprezentacji dawno nie widziałem :roll: O ile widać progres w rzutach z dystansu,zpółdystansu tak potem momentami grali tak ospale że uciałbym sobie popołudniową drzemkę :lol: Może to było zmęczenie z poprzedniego meczu ale mecz był jak najbardziej do wygrania...Pisaliście że dobrze nie ma Lampego i Gortata cóż może i pierwszy wypiął się na kadrę z drugim cóż ciężko określić przecież cały czas był na zgrupowaniu kadry podczas przygotowań ale patrząc na inne federacje widać że jednak z tym problem(lokaut w NBA) potrafili sobie poradzić co niestety martwi :/

Nie było kluczowych graczy pod koszowych i odrazu przeniosło się to na punkty z dystansu na tych mistrzostwach.
Te mistrzostwa pokazały że zarówno Koszarek jak i Berisha mogą ciągnąć a przy pomocy tych dwóch graczy pod koszowych pod warunkiem że nie będziemy grali na nich to możemy cosik pograć - awansu na IO pewnie nie zdobędziemy no ale na przyszłym Eurobaskecie kto wie :roll:

Kelatiemu poświęce osobny wątek - niby był liderem tej kadry podczas tych mistrzostw ale mnie jego gra nie porywa :( Naturalizowaliśmy również Logana no ale trener Pipan uznał że ma Koszarka i Berishe w podstawie i mu się przyda wyższy gracz co jest zrozumiałe ale momentami jest zbyt chaotyczny i też w najważniejszych momentach zawodzi :/
Skoro Hiszpania teraz powołała Nigeryjczyka cóż normalna praktyka na świecie - każdy kraj może jednego zawodnika naturalizować.

Hrycaniuk to co on dzisiaj odpierdzielał w obronie masakra i te rzuty osobiste :roll: Hyży 2 :lol: tyle tylko że Radek jest zarówno lepszy w def jak i ofensywie..Szewczyk dobrze rzuca za 3 pkt tego niestety mi dzisiaj brakowało szczególnie wkluczowych momentach :/

Czemu nie grał Ignerski na tych mistrzostwach? :shock: Szubargi też nie było ale ten miał kontuzję o ile wiem :D
Młodzież Leonczyk czy Łapeta dawała radę także widać potencjał ale nadal wnajważniejszych momentach zawodzimy,niezapominajmy też że na tych mistrzostwach weszliśmy tylnimi drzwiami a już chcielibyśmy awansować - pozytywny występ bez braku kluczowych zawodników,przy następnych ME czy też MŚ będzie lepiej :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Babel
onegdaj alkoholik
onegdaj alkoholik

Postautor: Babel » pn 05.09.2011 17:15

Nie znam sie dobrze na koszykówce, jak juz ogladam to raczej NBA, ale zdaje sie ze Kelati grał kilka lat w Polsce i ma zone Polke, wiec nie tyle go naturalizowalismy co skorzystalismy z tego ze ma polskie obywatelstwo. To nie to samo co z Loganem, który sam przyznał ze moglby grac dla kazdego kraju, byle miec w tym jakis interes (paszport UE).

A Ibaka jest Kongijczykiem, a nie Nigeryjczykiem.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » pn 05.09.2011 18:41

Babel pisze:Nie znam sie dobrze na koszykówce, jak juz ogladam to raczej NBA, ale zdaje sie ze Kelati grał kilka lat w Polsce i ma zone Polke, wiec nie tyle go naturalizowalismy co skorzystalismy z tego ze ma polskie obywatelstwo. To nie to samo co z Loganem, który sam przyznał ze moglby grac dla kazdego kraju, byle miec w tym jakis interes (paszport UE).

A Ibaka jest Kongijczykiem, a nie Nigeryjczykiem.

To co napisałeś dokładnie tak było..Co do Nigeryjczyka a Kongijczyka nie wiem skąd mi się to wzieło i na to wpadłem - ale wiem że to jest już nawyk w poszczególnych reprezentacjach...Przypadek Hiszpanów jest "świeży" że tak to ujmę ale Rosjanie bodajże też przyznawają paszport już od kilku lat...

Naszą ligę przestałem śledzić już od dobrych kilku lat ale o ile się nie mylę to co roku każda drużyna w PL ma masę Amerykaninów w swoich składach którzy decydują o obliczu tych drużyn wlidze...Miałbyć jakiś limit,nie wiem co wskurali ale nie podoba mi się to że Asseco Prokom który rywalizuje w 2 ligach ma aż tyle obcokrajowców już nie wspominając że rywalizuje w dwóch ligach co jest już paranoją.To cud że nasi młodzi koszykarze zdobyli międzynarodowy sukces rok czy dwa lata temu i z powodzeniem nadal rywalizują w swojej kategorii wiekowej i wkraczają tym samym do basketu seniorskiego..Jak wspominałem wcześniej w naszej koszykówce jest progres ale nadal dużo brakuje..
Dobrze też że Gortat szkoli młode talenty a już może jakiś 1-2 zawodników wyskoczy umiejętnościami za pare lat :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 315

Postautor: kaczy » czw 12.07.2012 10:32

Koniec 60-letniej tradycji. Żegnaj Kotwico
Przed chwilą odbyła się konferencja Kotwicy Kołobrzeg S.A. . Prezes Stanisław Trojanowski oświadczył, że z powodów trudności finansowych`i możliwych kłopotów z płynnością w przyszłym sezonie nie wystąpi w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Na konferencji nie był obecny nikt z właścicieli spółki.
W najbliższym czasie opublikujemy rozmową z prezesem na temat funkcjonowania klubu w ostatnim sezonie.

e-kg.pl

Tak dłużej być nie mogło. Utrzymywać afro amerykanów z pieniędzy miasta od ładnych paru lat, cierpliwość i nieudolność w braku uzyskania sponsora.
Przez kilka lat dostawaliśmy w Kołobrzegu koszykówkę na najwyższym poziomie, ale do przewidzenia było że to wszystko pęknie jak bańka mydlana.
Mi pozostaje podziękować za te emocje które dostarczano nam w hali milenium, oraz zdobyty puchar polski w 2010 roku, który rozsławił nas na tyle że w większości sportowych magazynów mieliśmy swoją notkę na okładce.
Może teraz więcej ludzi zacznie przychodzić na stadion.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 138

Postautor: Slim91 » pt 06.09.2013 23:04

Panowie nie ogarniam kosza, a potrzebuje ocenić szanse na zdobycie przez Gortata 12 pkt w jutrzejszym meczu. Under 12 czy over :?:

e:Dzięki byku za radę.
Ostatnio zmieniony pt 06.09.2013 23:32 przez Slim91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » pt 06.09.2013 23:18

Mirek15 pisze:Panowie nie ogarniam kosza, a potrzebuje ocenić szanse na zdobycie przez Gortata 12 pkt w jutrzejszym meczu. Under 12 czy over :?:

Cieżko powiedzieć - Podczas tych ME 2 porażki z rywalami,z którymi powinniśmy rozwalić 5-15 punktami - Gwiazdy zawodzą Lampe to już pewnie nie wie komu dziękować za transfer do Barcelony a Gortat w meczu z Czechami dał taki popis gry defensywnej,że Czech zdobył ponad 20 pkt i miał 7 zbiórek w ataku :D
Te 2 mecze obstawiałem,na naszych...Teraz grają z Chorwatami,gdzie faworytem nie są i w sumie mnie to nie dziwi,iż Chorwaci potrafią grać jak to zespoły z Bałkanów...

Co do pytania bo się rozpisałem - gdybym stawiał kupon za niską kwotę(5zł)ł to na lajcie zagrałbym mimo wszystko over - po 1 w końcu to lider po 2 kiedyś kurde musi zaskoczyć :D Ale więcej niż 5 zł w obecnej formie bym nigdy nie dał :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » sob 07.09.2013 0:47

Gortat w meczu z Czechami dał taki popis gry defensywnej,że Czech zdobył ponad 20 pkt i miał 7 zbiórek w ataku :D
w ofensywie też nieźle, chyba 5pkt zdobył

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » sob 07.09.2013 1:11

rekinho pisze:
Gortat w meczu z Czechami dał taki popis gry defensywnej,że Czech zdobył ponad 20 pkt i miał 7 zbiórek w ataku :D
w ofensywie też nieźle, chyba 5pkt zdobył

To prawda...Ale biorąc pod uwagę,że to lider to granica 12 pkt jest bardzo mała...Owszem przeciwnicy wiedzą,próbują go powstrzymać ale przecież w NBA nie ma łatwych przeciwników a rzucał podobną ilość w zeszłym sezonie także...Come On !!

Eh...Aż mi się przypomniał Hewitt i jego odpadnięcie z US Open :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » sob 07.09.2013 1:16

Nie grajcie overu Gortata, oni sobie z Lampe na boisku przeszkadzają, grają dramatycznie oby dwaj a i zapewne jakiegoś solidnego Chorwata będzie mieć przeciwko sobie.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » sob 07.09.2013 10:54

Czy ja wiem,czy sobie przeszkadzają - w jednym sparingu tuż przed tymi ME - bodajże w Wielką Brytanią gdzie nie tylko ich rogromili ale mieli po 5-6 asyst i wszyscy chwalili współpracę graczy podkoszowych....
Kluczowym czynnikiem będzie psychika - naszych koszykarzy nie bez powodu wymieniano jako czarny koń tych mistrzostw a skończy się na kolejnej zmianie trenera :/

Jak napisałem takie typy można grać ale nie za wielką stawkę - zamiast postawić 10-20 zł to lepiej podzielić stawkę i postawić tak i tak aby potem nie być zaskoczonym i mieć pretensje :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » sob 07.09.2013 11:06

podstawowym problemem polskiej kadry jest brak dobrego pg, szubarga i koszarek to są parodyści, gdybym nie miał problemów z kręgosłupem to mógłbym ich zastąpić i gorszy bym nie był :D pewnie podobnie jak połowa forum. niestety nikogo lepszego nie mamy (podobno, nie oglądam polskiej ligi wiec opieram się na opinii innych). gortat w nba gra przeciwko lepszym zawodnikom ale gra też z lepszymi partnerami i punkty zdobywa po dobrych akcjach gdzie np po pick&rollu pozostaje mu tylko jebnać dunka a tutaj musi grać non stop 1na1 tyłem do kosza i najczęsciej po chwili jest podwajany.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: ddemon » sob 07.09.2013 11:46

Czy problemem są rozgrywający - świem wątpić - owszem Szubarga się trochę zatrzymał,pewnie to przez kontuzję ale Koszarek - jest to jedyny zawodnik,który potrafi ten zespół pociągnać na tej pozycji - kiedyś wierzyłem,że Skibniewski mógłby trochę dać tej reprze ale ten zaginął gdzieś w ekstraklasie i błąka sie po klubach...Koszarek dla mnie to idealny PG tylko jego problemem jest psychika właśnie...Jak wejdzie dobrze mecz to możemy wygrać każdą kwartę nawet z topowymi zespołami ale jak zaliczy 2-3 szybkie straty jego gra siada momentalnie...

Oprócz psychiki to dodałbym jeszcze jeden czynnik - jak już prawie w każdym kraju jest gracz naturalizowany to przynajmniej coś dają tej reprezentacji - np.Rosja...A u nas Kelati - średnia ilość pkt 10,asyst 4,zbiórki 3(chyba,że się coś zmieniło)...
Kiedyś grał Logan to owszem może grał indywidualnie ale dawał te 20 pkt :P

Nie oglądam ostatnio ligi polskiej ale ciekawi mnie czy jest ktoś podobny w naszej lidze jak kiedyś grał w Śląsku - Lynn Greer... :roll: I taki zawodnik powinnien być w naszej reprezentacji :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » sob 07.09.2013 11:58

żadnych murzynów farbowanych

koszarek to wafel, nie ma nic, ani podania, ani wejscia pod kosz, jego ball handling to kpina, na zasłonach też nie umie grać, nawet nie ogarnia podań lobem do wysokich, gość w meczu z czechami był faulowany pierwszy raz w czwartej kwarcie, to jest niewyobrażalne. w miarę dobrze zagrał chyba 5 minut na początku meczu a potem kaplica

krzysiu
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 67
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiu » sob 07.09.2013 14:13

Ale obwód jest strasznie słaby ; ile przecież jest sytuacji czystych za 3 pkt - a skuteczność bardzo słaba . Wszyscy widzieli,że w sparingach graliśmy tylko do Marcina i Maćka i teraz kryją nawet podwójnie i tyle.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » sob 07.09.2013 14:50

w którymś meczu towarzyskim w pewnym momencie było 67% za 3 przy ponad 10 oddanych rzutach nie tylko z czystych pozycji, nie wiem czemu im tak teraz nie siedzi

Wróć do „Inne sporty”