Hokej

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 128

Re: Hokej

Postautor: Bouma » ndz 17.05.2015 22:57

Morrow pisze: sa podczas tych MS wyraznie lepsi niz kiedy wygrywali zloto IO.
To tak nie działa, drużyny grają w zupełnie innych składach, nawet u Rosjan jest z Soczi dziesięciu zawodników...
...

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1335

Postautor: Morrow » ndz 17.05.2015 23:08

Ja nie mówię o składach i konkurencji. Chodzi mi o szybkość, jakość, płynność gry, to jak na luzie operują krążkiem. Oglądam hokeja od długiego czasu (nawet Gretzky'ego w Nagano pamiętam) i tak mocnej Kanady dawno nie widziałem.

Awatar użytkownika
Bouma
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 128

Postautor: Bouma » ndz 17.05.2015 23:20

Ale jak definiujesz jakość? Dlaczego uważasz, że zagrali na wyższym poziomie? Tzn. uważasz, że Kanada sprzed roku była słabszym zespołem niż ten obecnie? Bo z opinią, że Kanada dawno nie grała tak efektownie, to oczywiście się zgadzam, tyle, że w hokeju, zwłaszcza obecnie, względność oceny jakości sportowej jest bardzo skomplikowana, co zresztą widzieliśmy też dziś po postawie Rosji, gdzie grało trzech z ~dziesięciu-piętnastu najlepszych ofensywnie hokeistów NHL, dwóch z trzech najlepszych graczy na świecie, plus największe gwiazdy KHL, a w ofensywie wyglądali po prostu kiepsko. Rok temu Rosjanie w słabszym składzie niż obecnie podobnie jak Kanada wygrała wszystkie mecze. A gdzie byli na dwóch ostatnich Igrzyskach?
...

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Postautor: Morrow » pn 18.05.2015 9:18

Potężne braki są przecież też po stronie Kanady - Toews, Sharp, Nash, Getzlaf, Keith, Perry, St. Louis, Stamkos to pierwsze z brzegu przykłady. To tak gwoli ścisłości.

Ja nie twierdzę, że obecna Kanada na bank by rozjechała tę z Soczi. Specyfika Mistrzostw Świata jest jaka jest, częstotliwość zawodów deprecjonuje ich rangę, turniej jest w cieniu NHL. Nie ma przypadku, że Rosjanie tych medali MŚ w ostatnich latach trochę nastukali za to na IO ostatni raz jakieś krążki przytulili na przełomie wieków a złoto widzieli jeszcze jako ZSRR.

Po prostu moje subiektywne zdanie jest takie, że obecna kadra Kanady wyglądała lepiej na lodzie, dużo przyjemniej mi się patrzyło na ich grę w stosunku do tego co pokazywali wcześniej - konsekwentna gra połączona z niesamowitą szybkością i szerokim wachlarzem w ofensywie. W Soczi Kanadyjczycy wygrali złoto świetną defensywą, znakomita grą obrony i Price'a, za to trochę mniej szaleli w ataku, czasem wręcz się męcząc. Tutaj widziałem drużynę kompletną, która jak Bayern Heynckesa dyktowała warunki i robiła na lodzie co chciała, łączyła efektowność i efektywność. W zasadzie tylko Szwedzi (no i Francuzi) się im postawili ale to też znamionowało klasę tej drużyny - po przegranej tercji 0:3 wsadzili Trzem Koronom 6 bramek.

Jak dla mnie zespół idealnie zbalansowany, wiedzący co ma grać, wszystkie kadry jak to na MŚ przerzedzone co nie zmienia faktu, że Kanadyjczyków oglądało mi się z wielką przyjemnością i to złoto było bezdyskusyjne.

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 106

Postautor: BadBoy » śr 16.09.2015 8:15

Panowie potrzebuje jakąś dobra stronkę z wynikami i statystykami lig hokejowych. Możecie coś polecić?
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » pn 15.02.2016 11:52

Ja się nastawiam, ale nie wiem, czy mi uda pogodzić wszystko czasowo.

Celuje w mecze z Austrią i Włochami.

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » pn 22.02.2016 17:33

Kostek, byłeś może w sobotę w Tychach na hokeju? Bardzo mocna ekipa od Was przyjechała. Ostry doping przez cały mecz, walka na głosy z naszymi i podziękowania na koniec. Porządnie to wyglądało.

Enjo
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 405

Postautor: Enjo » pn 22.02.2016 17:37

Kostka nie dostrzegłem.

Hala spoko, akurat na tak na widowisko hokejowe, poza tym mecz niezły, jutro raczej koniec PO dla nas, ale przynajmniej pokazaliśmy się w Tychach.

Awatar użytkownika
majer13
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 2

Hokej

Postautor: majer13 » czw 28.04.2016 6:50

Nie za bardzo interesuje się hokejem ale ciekawią mnie losy naszej reprezentacji i chciałem się zapytać jakim cudem wygrywamy ze Słowenia i Austria, a dostajemy trzema golami od Włochów i Korei ? Wystraczylo jeden z tych meczy wygrać i bylibyśmy w elicie, jest jakiś konkretny powód takiej sytuacji ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator

Hokej

Postautor: Morrow » czw 28.04.2016 8:56

Presja wyniku, granie u siebie, złe wejście w turniej. Nie wiem może nasi tak się nabuzowali na Słoweńców i Austriaków, że zapomnieli o tym, że Włosi i Koreańczycy się przed nimi nie położą ;) Polacy przegrali dwa mecze, które teoretycznie mieli wygrać. O ile z Włochami bywa różnie tak z Koreą nikt nie spodziewał się porażki, zwłaszcza, że ją laliśmy przed turniejem. Płachta robi bardzo dobrą robotę z tym zespołem ale chyba głowy nie wytrzymały presji i nadziei na to, że jest szansa na awans do elity. Mecze ze Słowenią i wczoraj z Austrią pokazały, że to nie jest jakaś przepaść i da się z tymi ekipami powalczyć. Inna kwestia, że Austriacy i Słoweńcy przystępowali do spotkań w roli zdecydowanych faworytów i zwłaszcza Ci drudzy chyba trochą nas zlekceważyli.

Wczoraj kolejny świetny mecz naszej ekipy, szkoda tych porażek na początku ale trzeba oddać, że ograliśmy ekipę, która miała być poza zasięgiem. Dużo walki i dużo serca zostało na tafli za co nasi zostali wynagrodzeni. Różnie to się mogło potoczyć ale najważniejsze, że cel minimum już został zrealizowany, teraz trzeba ograć Japonię i liczyć, że Włosi i Austriacy zagrają dla nas.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 962

Hokej

Postautor: Boromir » czw 28.04.2016 12:29

Wczoraj faktycznie w wykończeniu słabiutko, ale też trochę za dużo gry kombinacyjnej było, momentami aż się prosiło o strzał a tu jeszcze jakieś podanka. Kapitalny mecz w wykonaniu Polaków, Austriacy, zwłaszcza w drugiej tercji wyglądali bardzo biednie, i nasi zasłużenie wygrali. Gdyby nie bramkarz i słupki to byłoby wyżej, bo szans trochę było.

Generalnie fajnie się to rozwija, widać spory progres w porównaniu z tym, co było kilka lat temu.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1967
Kontaktowanie:

Hokej

Postautor: cloner » czw 28.04.2016 12:44

Duch pisze:Source of the post Kostek, byłeś może w sobotę w Tychach na hokeju?

W niedzielę jak już. W sobotę to byliśmy w Stargardzie z Enjo :beer:
No i tak, zgadza się, na hokej się nie wybrałem, całego weekendu na sportowo by mi dziewczyna nie darowała :P
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 962

Hokej

Postautor: Boromir » pt 29.04.2016 16:08

Do boju Austrio :pray:
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1967
Kontaktowanie:

Hokej

Postautor: cloner » ndz 27.11.2016 17:18

zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Hokej

Postautor: Carbon » ndz 04.12.2016 18:06

Nikt nie wspominał, a od przyszłego sezonu do stawki dołączy 31. zespół - Vegas Golden Knights! :peace:
Obrazek
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Inne sporty”