Formula 1

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Mistrzem świata zostanie

Fernando Alonso
27
20%
Felipe Massa
12
9%
Kimi Raikkonen
32
23%
Ralf Schumacher
2
1%
Robert Kubica
36
26%
Jenson Button
3
2%
Giancarlo Fisichella
4
3%
Nick Heidfeld
1
1%
ktoś inny ...
20
15%

Liczba głosów: 137

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 56
Kibicuje: Arsenal

Formula 1

Post autor: dziki » pt 15.03.2019 14:34

Hyypia pisze:W 2009 potrafił wygrać, z marszu walczył jak równy z równym z Alonso, przechodził do niebędącego na topie Mercedesa i go tam wprowadził, Buttona w ostatecznym rozrachunku też pokonał, podobnie Rosberga. Nie ma co mu umniejszać.
W 2009r co wygrał?

W 2007r. przegrał przez błąd w Chinach - wjechał w żwir przy zjeździe do pit stopu jak amator.
Mistrzostwo w 2008r. - fartem, bo Glock do końca jechał w oponach deszczowych i wszyscy go minęli na ostatnim zakręcie.

Według mnie gdyby nie dobre teamy to nie miałby tylu tytułów co ma.

Wprowadził Mercedesa na szczyt? Wprowadzili go inżynierowie na szczyt. Widać to po Bottasie który kierowcą jest średnim a plasuje się bardzo wysoko w wyścigach jak na jego umiejętności.

Nie twierdzę, że jest to słaby kierowca ale tak jak mówię, miał szczęście co do teamów dla których jeździł/jeździ.
av by woops from gfxworld

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 462
Kibicuje:
Kontakt:

Formula 1

Post autor: Sawyer » pt 15.03.2019 14:38

dziki pisze: Według mnie gdyby nie dobre teamy to nie miałby tylu tytułów co ma.
Kolego, ale rozmawiamy przeciez o F1, jak mozna zdobyc tytul jezdzac w srednim zespole? :D
Juventus & Widzew

Awatar użytkownika
Hyypia
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 86
Kibicuje:

Formula 1

Post autor: Hyypia » pt 15.03.2019 14:40

GP Wegier na pewno i chyba jeszcze jeden wyścig.

Oczekiwałeś żeby wygrał tytuł w debiucie? Nikomu się to nie udało oprócz Fariny, ale wiązało się to z inauguracją F1, bo w Grand Prix oczywiście wcześniej jeździł.

W 2008 gdyby Glock zjechał po opony dawno byłby za Hamiltonem i nie byłoby tak dramatycznie.

Kto zdobył tytuł w słabym teamie? W tym sporcie zawsze trzeba mieć dobry samochód, by liczyć na coś więcej niż pojedyncze podium.
Zachodzące słońce reprezentuje śmierć

Awatar użytkownika
majer13
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 18
Kibicuje:

Formula 1

Post autor: majer13 » pt 15.03.2019 16:07

dziki pisze: W 2007r. przegrał przez błąd w Chinach - wjechał w żwir przy zjeździe do pit stopu jak amator.
Nie jak amator, tylko jak debiutant, który przy dużej presji w walce o mistrzostwo.
dziki pisze: Mistrzostwo w 2008r. - fartem, bo Glock do końca jechał w oponach deszczowych i wszyscy go minęli na ostatnim zakręcie.
Fartem nie fartem, w przebiegu całego sezonu zdobył więcej punktów i wygrał. Nie jest jego wina, że to Glock zepsuł Massie mistrzostwo. Poza tym wtedy to raczej awarie Ferrari odebrały Brazylijczykowi tytuł. Konkluzja jest taka, że Ferrari było ciut szybsze od MCl w tamtym sezonie, ale tym razem to Lewis popełnił ,miej błędów, wykorzystał wszystkie sytuacje (w tym ta z Glockiem).
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2675
Kibicuje: PB
Kontakt:

Formula 1

Post autor: cloner » sob 16.03.2019 9:21

viewtopic.php?p=1270608#p1270608

A pisalem pół roku temu, jako osoba, która nie jest na bieżąco z F1, że Kubica nie ma szans w Williamsie na sukcesy to "eksperci" pisali co innego :rotfl: I nadal nie wierzę, że Williams na tyle poprawi auto w tym roku, żeby Kubica miał szansę walczyć o coś więcej niz top10, na razie niech walczą o top15 ;)
"Nie ustaniemy w poszukiwaniach a ich kresem będzie dojście do punktu wyjścia i poznanie go po raz pierwszy"

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Formula 1

Post autor: dziki » sob 16.03.2019 9:24

cloner pisze: viewtopic.php?p=1270608#p1270608

A pisalem pół roku temu, jako osoba, która nie jest na bieżąco z F1, że Kubica nie ma szans w Williamsie na sukcesy to "eksperci" pisali co innego :rotfl: I nadal nie wierzę, że Williams na tyle poprawi auto w tym roku, żeby Kubica miał szansę walczyć o coś więcej niz top10, na razie niech walczą o top15 ;)
Ależ Ty jesteś mądry. Może obstaw Lotka albo do Milionerów się zgłoś? Bo widocznie w każdym temacie jesteś najmądrzejszy na tym forum :wink:

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Formula 1

Post autor: cloner » sob 16.03.2019 9:47

dziki pisze: Ależ Ty jesteś mądry. Może obstaw Lotka albo do Milionerów się zgłoś? Bo widocznie w każdym temacie jesteś najmądrzejszy na tym forum
Nie w każdym temacie. I wcale nie jestem taki mądry. Do wytypowania wyników wystarczy dobra analiza, na sporcie wcale się znać nie trzeba. U bukmacherów dużo wygrywają matematycy, a nie fanatycy sportowi.
"Nie ustaniemy w poszukiwaniach a ich kresem będzie dojście do punktu wyjścia i poznanie go po raz pierwszy"

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Formula 1

Post autor: dziki » sob 16.03.2019 9:49

cloner pisze:
dziki pisze: Ależ Ty jesteś mądry. Może obstaw Lotka albo do Milionerów się zgłoś? Bo widocznie w każdym temacie jesteś najmądrzejszy na tym forum
Nie w każdym temacie. I wcale nie jestem taki mądry. Do wytypowania wyników wystarczy dobra analiza, na sporcie wcale się znać nie trzeba. U bukmacherów dużo wygrywają matematycy, a nie fanatycy sportowi.
to Ty pewnie jesteś milionerem już. Takiego to potem stać na złote buty :mrgreen:

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Formula 1

Post autor: cloner » sob 16.03.2019 9:51

Żal ci dupę ściska. Odpisałbyś lepiej merytorycznie kiedyś, byłoby fajniej.

Awatar użytkownika
ddemon
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 87
Kibicuje:
Kontakt:

Formula 1

Post autor: ddemon » sob 16.03.2019 11:36

cloner pisze: Nie w każdym temacie. I wcale nie jestem taki mądry. Do wytypowania wyników wystarczy dobra analiza, na sporcie wcale się znać nie trzeba. U bukmacherów dużo wygrywają matematycy, a nie fanatycy sportowi.
cloner pisze: viewtopic.php?p=1270608#p1270608

Z gówna bata nie wykręcisz ;) Nikt nie przewidział z kibiców wierzących,że Williams po raz kolejny tak hm...amatorsko(hm..może i dobre określenie ale na palce pcha się inne słowo :mrgreen: ) przygotuje bolid do sezonu....Zły start w przygotowania do testów,problemy z częściami zamiennymi a w zasadzie ich brak,brak balansu w samochodzie to wszystko rzutuje na obraz końca stawki...Sam RK powiedział w wywiadzie podczas testów dla ElevenF1 "Że będąc w fabryce pare oczu i mózg ma i swoje zdanie sobie mógł wyrobić ale trzeba walczyć"

Zgadzam się,że szans na TOP15 nie ma żadnych,o punktach nawet nie ma co myśleć - choć Strollowi w zeszłym roku się udało :P Najważniejsze dla Williamsa to teraz ciężka praca zrozumieć czemu ten bolid nie ma balansu(w zeszłym roku szukali go co cały sezon ;( ) jedynie co pozostaje to wiara,że RK będąc teraz jeszcze bliżej wyciągnie Williamsa z tego gówna..Kolejny sezon może i na straty,ale oby być lepszym i zrobić lepsze wrażenie w sezonie niż Russell :)

Co do wyników kwalifikacji...
Status quo w TOP3 zespołach...W środku stawki jak zwykle ostatnio najwięcej emocji...Niespodzianka Norris oraz Haas na minus oczywiście Renault..

Co do typowania wyścigu - głowa podpowiada kolejność jak leci,ale to jest Australia - wyścig jeden z ciekawszych,bynajmniej start jest zawsze ciekawy więc polecam każdemu jutro pobudkę o 6 :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Formula 1

Post autor: cloner » sob 16.03.2019 11:37

ddemon pisze: Nikt nie przewidział z kibiców wierzących,że Williams po raz kolejny tak hm...amatorsko
No widzisz, ja jakoś przewidziałem, że skoro w zeszłym roku Williams był 10 to w tym sezonie nagle do top5 nie wskoczy przecież. ;)

Awatar użytkownika
dziki
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Formula 1

Post autor: dziki » sob 16.03.2019 13:26

cloner pisze:
ddemon pisze: Nikt nie przewidział z kibiców wierzących,że Williams po raz kolejny tak hm...amatorsko
No widzisz, ja jakoś przewidziałem, że skoro w zeszłym roku Williams był 10 to w tym sezonie nagle do top5 nie wskoczy przecież. ;)
A gdzie ja napisałem o TOP5? (Jeżeli do mnie pijesz) Mówiłem o TOP10. Sam się nie spodziewałem, że Williams drugi raz z rzędu zbuduje taczkę.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Formula 1

Post autor: cloner » sob 16.03.2019 13:27

dziki pisze: A gdzie ja napisałem o TOP5?
Top5 konstruktorów. Czyli top10 indywidualnie.
Przeciez wyraznie napisalem, że Williams był 10.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1364
Kibicuje:

Formula 1

Post autor: ozob » sob 16.03.2019 13:53

Widze, ze Robert przegral z kolega z zespolu o 1,7 s. Myslicie, ze to przypadek lub wina bolidu?
#HeavyMetal

Awatar użytkownika
Hyypia
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 86
Kibicuje:

Formula 1

Post autor: Hyypia » sob 16.03.2019 14:28

Wina Roberta, bo uszkodził bolid i nie zdążył ustanowić szybkiego okrążenia.
Zachodzące słońce reprezentuje śmierć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne sporty”