Siatkówka

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
Marcin 14
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Siatkówka

Postautor: Marcin 14 » ndz 01.08.2004 20:01

Zakładam temat o wspaniałej dyscyplinie jaką jest siatkówka:)
:D
Piszcie wszystko na jej temat :D
:D
i zagłosjcie w ankiecie:D
Ostatnio zmieniony sob 18.09.2004 18:35 przez Marcin 14, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Marcin 14
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin 14 » wt 03.08.2004 11:55

Zasady gry w siatkówke plażową: :D

-mecz jest rozgrywany przez dwie drużyny złożone z dwóch zawodników na boisku o podłożu z piasku

- boisko przedzielone jest siatką

- piłka odbijana jest rękami, dłońmi lub całym ciałem

- celem gry jest przebicie piłki nad siatką na stronę przeciwną i zapobieżenie aby nie upadła we własnym polu gry

- piłka jest wprowadzana do gry przez zawodnika zagrywajacego, który zagrywa piłkę dłonią lub ręką posyłając ją na stronę przeciwną

- zespół ma prawo do trzech odbić aby przebić piłkę na stronę przeciwną

- zawodnik nie ma prawa do dwóch odbić następujących bezpośrednio po sobie (z wyjątkiem bloku)

- wymiana toczy się do momentu upadku piłki na boisko, poza boiskiem lub gdy zespól nie przebije piłki na stronę przeciwną

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » ndz 27.03.2005 23:04

Sensacyjnie zakończył się finałowy mecz Ligi Mistrzów siatkarzy.

Tours VB pokonał Iraklis Saloniki 3:1 (21:25, 31:29, 25:17, 25:23).

To niespodzianka większego kalibru niż analogiczna wygrana Porto w LM piłkarksiej.

NIkt nie stawiał na francuzów a tu prosze jaka niespodzianka.

Irakis zagrał genialnie pierwszego seta a potem w drugim nie wykorzzystał szans, 3 to niszczenie greków a w 4 znów bardziej wyrównana gra.

Analogia do meczu PP w Olsztynie tam też gospodarze wygrali pierwszego seta gładko - wszystko im wychodziło. A potem SKRA zaczeła grać no i się skończyły wizje olsztyna o LM w przyszlym sezonie.

Ogólnie cały Final 4 LM w tym roku pełen niespodzianek zalewdiw 3 miejsce Biełgorodu z słynnym Baranowem - porażka z Irakisem który w finale miał łatwo ograć francuzów....

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » ndz 03.04.2005 21:19

Kolejny sukces polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej.

źródło: reprezentacja.net

Wygraną polskiej reprezentacji kadetów 3:2 z Francją zakończył się mecz finałowy Mistrzostw Europy w Rydze. Polacy złotymi medalistami Mistrzostw Europy!!

W meczu zawodnicy na znak żałoby po zmarłym Janie Pawle II wystąpili w strojach z żałobną opaską.

Przez pierwsze dwa sety na boisku nieprzerwanie królowali Polacy. Dwa pierwsze wygrane sety rokowały nadzieję na łatwe zwycięstwo.
Jednak w trzecim secie coś się w grze naszych reprezentantów zacięło. Francuzi stopniowo zdobywali przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną Polacy schodzili z trzypunktową stratą (5:8), po drugiej - przewaga przeciwnika wzrosła do czterech punktów. W efekcie trzecia partia zakończyła się porażką biało – czerwonych.

Początek czwartego seta rozpoczął się fatalnie. Polacy na pierwsza przerwę techniczną schodzili ze stratą siedmiu punktów. Trener zaczął dokonywać zmian w składzie Łomacz wszedł za Kaczmarka, a Gorzewski za Jarosza . Po drugiej przerwie technicznej (16:6 dla Francji) trener dokonał kolejnych zmian: Sarnecki za Kurka, Chaberek za Kamińskiego. Polakom nie udaje się odrobić straconych punktów . Przegrywamy do 13.

Piątą partię kadeci rozpoczęli w wyjściowym składzie. Cały czas trwal wyrównen walk punk za punkt. Po zmianie stron Francuzi prowadzili tylko jednym punktem (8:7). Trener Gogol dokonał zmiany za Jarosza wszedł Gorzewski.
Piąty set zakończył się wygraną Polaków! Nasi kadeci mistrzami Europy!!!

Polska-Francja 3:2 (25:23, 25:23, 21:25, 13:25, 15:12)
Wyjściowy skład: Kaczmarek, Kamiński, Jarosz,Janeczek, Kurek,Bartman, Stańczak (libero) oraz Chaberek, Łomacz, Gorzewski, Sarnecki

~~~~~~~~~~~~~~

To jest moje pokolenie ja też jestem rocznik 1987. Tylko ja tak niegram jak oni...

No i nie mam takich parametrów fizycznych jak Oni:

Kod: Zaznacz cały

[b]Kurek Bartosz[/b],   lat 17

Data urodzenia:   29.08.1988
Wzrost:   205
Waga:   87
Zasięg z wyskoku do bloku:   325
Zasięg z wyskoku do ataku:   345

Kod: Zaznacz cały

[b]Bartman Zbigniew[/b],   lat 18

Data urodzenia:   04.05.1987
Wzrost:   198
Waga:   81
Zasięg z wyskoku do bloku:   323
Zasięg z wyskoku do ataku:   354

Uchi_UfFy

Postautor: Uchi_UfFy » ndz 03.04.2005 21:28

Brawo Polacy ! ! !

Wiedziałem, że ten skład jest silny, ale nie liczyłem aż na pierwsze miejsce.Z Niemcami było już 1:2 i mogło być "po ptokach".Ten rocznik naprawdę może powtórzyć sukces poprzednich, czyli Mistrzostwo Świata kadetów w 2003 r.A co do tych parametrów, to jest Michał Kamiński, który w poprzednim sezonie grał w AZS CZE-WA, a w tym jest w SMS i bodajże Raciborzu.Chłopak ma 210 cm, rocznik 1987 i który nominalnie gra na "młocie" czyli na pozycji atakującego ale w ME zagrał na środku.

//edit bellus usunąłem jednego posta bo były takie same
ostrzeżenie słowne pamiętaj jest taki przycisk edytuj...

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » ndz 03.04.2005 21:40

Ten o którym mówisz ma takie parametry to z innej strony bo tamte z pls.pl a te są z oficjalnej strony mistrzostw

MICHAŁ KAMIŃSKI

wzrost 207
zasięg w ataku 346
zasięg w bloku 326
klub RAFAKO/SMS

http://www.volejbols.lv/kadeti/eng/index.htm

mysle ze mogo powtórzyć osiągnięcia poprzedników też są bardzo utalentowani ale mam wątpliwosći czy wtedy to kadeci zdobyli? a nie o jeden wyzsza grupa wiekowa? chodz pewnie masz racje

ja już z niecierpliwoscią czekam na lige światową i wystepy seniorów licze na żwyciestwo a przynajmniej pierwsza 4 tak w LŚ jak i MŚ

Uchi_UfFy

Postautor: Uchi_UfFy » ndz 03.04.2005 21:50

Heh, no w sumie to powiedzmy Kamiński jest w okolicach 210, bo dużo źródeł widziałem.

W Polsce obowiązuje podział jeszcze na juniora starszego czyli o jeden poziom starszy niż kadet.Ale w takich zawodach wszyscy są kadetami.Grał wtedy m.in Winiarski, Woicki i Gromadowski.Jest to połączenie kadeta z juniorem.

A co do LŚ, to szkoda, że to jest tak bardzo skomercjalizowane i w sumie wiele zależy od $.Ale przynajmniej można pograć co roku z mocniejszymi ekipami, i wcale nie trzeba grać w mistrzostwo Europy, Świata czy Olimpijskie :wink:.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » ndz 03.04.2005 21:58

wiadomo ze dane się różnią. Wogle ciekawi mnie jak to jest mierzone jaki kto mma zasięg bo w bloku to jeszcze powiedzmy łatwiej ale w ataku.

Ogolnie siatkówka tonasza najmocniejsza zaspołowa dyscyplina no może poza brydżem ;).

Bardzo mnie ucieszyła zmiana trenera wreszcie moze się coś zmieni. Mam nadzieję, że Lozano pokarze ze ma charyzme bo to tej najbardziej brakowało ostatnio naszym. Umiejętności warunki fizyczne wszystko jest tylko psychika ....

LS nie jest taka skomercjalizowana przecież przez pieniądze (dostawali zamało) odeszłi np. Rosjanie Holendrzy i załozyli konkurencyjna bodajże Lige Europejską....

Uchi_UfFy

Postautor: Uchi_UfFy » ndz 03.04.2005 22:06

bellus pisze:wiadomo ze dane się różnią. Wogle ciekawi mnie jak to jest mierzone jaki kto mma zasięg bo w bloku to jeszcze powiedzmy łatwiej ale w ataku.

Ogolnie siatkówka tonasza najmocniejsza zaspołowa dyscyplina no może poza brydżem ;).

Bardzo mnie ucieszyła zmiana trenera wreszcie moze się coś zmieni. Mam nadzieję, że Lozano pokarze ze ma charyzme bo to tej najbardziej brakowało ostatnio naszym. Umiejętności warunki fizyczne wszystko jest tylko psychika ....

LS nie jest taka skomercjalizowana przecież przez pieniądze (dostawali zamało) odeszłi np. Rosjanie Holendrzy i załozyli konkurencyjna bodajże Lige Europejską....

Jeżeli chodzi Ci o mierzenie w ataku.Masz tablice przymocowaną do ściany na odpowiednią wysokość.Np od 3 metrów w górę.Zawodnik robi rozbieg, wyskakuje jak najwyżej, i palcami dotyka jak najwyżej.A do bloku to samo, ale robi się to trudniej bo musisz dotknąc 2 rękoma.Jak coś to pytaj jeszcze :wink:.

Myślałem, że Lozano nie zna polskich realiów, i tak jak kiedyś nie będzie stawiał "na swoich" czy też "wybranych".Ale patrzę, a w jego kadrze Bąkiewicz ?? Co on tam robi ?Przecież on nie ma formy.Może przyjęcie jako takie, ale nie atak.Gromadowski dobrze, że jest w orbicie zaintersowań już teraz.Natomiast wywalić Zagumnego!Przecież on robi łachę, że musi grać w kadrze :!:.

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » ndz 03.04.2005 22:13

Dzieki za informacje. Jak bede miał jeszcze jakieś pytania to nie omieszkam Cię wykorzystać ;).

Bąkiewicz fakt bez formy. Ogółnie gwiazdy Skry z zeszłego sezonu Ruciak i Bąkiewicz stracili dużo na przejściu do Olsztyna. Obaj grają kiepsko w porównianiu do zeszłego sezonu to wręcz tragicznie. Tyle tylko, że obaj niwątpliwie mają talent to fakt. Być może Lozano liczy na to, że przebudzi się "Bąku". Bo aktualnie to nawet na zagrywdze psuje, więc raczej nie ma co liczyć na powtórki z zeszłego sezonu jak wcohdził i po dwa as walił.

Dużo rozgrywających jest powołanych. Ja osobiście najbardziej licze ze Żygadło się rozwinie. Woicki nie ma co ukrwyać dobrze rozgrywa tylko jego wzrost. Jest problemem. Stelmach lata swoje ma i też nie rozgrywa najlepiej w Skrze. Zagumny tak jak mówisze łaske robi podobnie zreszta jak kolega Papke.

Na szczeście są tacy graze jak Winiarski (znaczny progres w tym sezonie), Gromadowski (siła jak Baranow) czy Włazły (ach ta dynamika i skoczność)

Uchi_UfFy

Postautor: Uchi_UfFy » ndz 03.04.2005 22:23

Gromadowskiemu czasami poprostu brakuje doświadczenia.Za często próbuje przejśc blok czy też zagrać "na siłę".Czasami kończy się to "czapą" pod nogi :).Szkoda, że jest tak dwóch młodych i obiecujących graczy na jedenj pozycji.Ale z drugiej strony poprawi się rywalizacja, która wyjdzie obu na dobre i nikt nie będzie juz patrzył na fochy Papkego.Od pamiętnego meczu w Porto, gdzie zapewnił nam awans SEBASTIAN ŚWIDERSKI nie schodzi poniżej wysokiego poziomu.Co raz to jest chwalony w Serie A.Na rozegranie wpuścić młodych :!: Stelmach może być w sumie też.Na libero pojawił się waleczny i dobrze ustawiający się Gacek. Ajj, poprostu czekam na ME czy MŚ :D :D.

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » pn 04.04.2005 20:02

Ja kibicuje druzynie z jastrzebia, bo mieszkalem tam 15 lat i czasem chodzilem na mecze.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » pn 04.04.2005 20:11

snake pisze:Ja kibicuje druzynie z jastrzebia, bo mieszkalem tam 15 lat i czasem chodzilem na mecze.

ja niestety nie mam pierwszoligowej siatkówki w mieście, jedyne co mam na wysokim poziomie to piłka ręczna kobiet a tak to bida z nędzą.

Jastrzębie ma przyzwoitych graczy ale wasza siła to trener, zgranie i taktyka. Bez urazy, ale ja bym moze poza plińskim nie wyróżnil.

A wogle to kibicuje Skrze. Więc teraz bede przeciwko Jastrzębiu.

Awatar użytkownika
magus
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: magus » pn 04.04.2005 20:15

Ja szczerze kibicuję Jastrzębskiemu Węglowi i Mostastalowi Kędzierzyn Koźle :D :D :D :D
Obrazek

Uchi_UfFy

Postautor: Uchi_UfFy » pn 04.04.2005 20:19

magus pisze:Ja szczerze kibicuję Jastrzębskiemu Węglowi i Mostastalowi Kędzierzyn Koźle :D :D :D :D

Ja w sumie kibicuje Gwardii, bo to klub z okolic moich, ale teraz w pierwszej lidze to byłem za Mostostalem.Podoba mi się ten team, który opiera się raczej na przeciętnych i młodych zawodnikach.Szczególnie Marcel Gromadowski, który jest z Wrocławia.Gdybyście zobaczyli go z bliska...końskie uda :D.Ogólnie jest bardzo WIELKI.W półfinałach jestem raczej za Częstochową, która też jest młoda, i będzie zgraną ekipą za pare lat, o ile nie popełni błędu sprzed kilku lat, i nie wyprzeda najlepszych.

Wróć do „Inne sporty”