Rugby

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Podoba ci si? ten sport?

Bardzo!
10
29%
Troche
8
24%
Nie podoba
6
18%
Jest nudny
8
24%
Nie mam zdania
2
6%

Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
-rianDo-
Trampkarz
Trampkarz
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: -rianDo- » sob 06.05.2006 17:49

Ja nie znam zasad Rugby i kompletnie mnie ten sport nie interesuje..
ale może podacie jakieś ciekawe linki przedstawiające ciekawe akcje z tego sportu, może się jakoś do tego przekonam..
VISCA EL BARCA ! ! !
Obrazek
my compilations-AMAZING GOALS 2.2
Beautifull GAME

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » sob 06.05.2006 18:00

-rianDo- pisze:podacie jakieś ciekawe linki

http://rugby.sportal.com/Main/0,14553,,00.html

http://www.fijirugbyunion.com/?Page=videoG

W drogim linku zwlaszcza polecam filmik pod ktorym pisze "Api Naevo try against the USA"
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan
Lokalizacja: Muzeum Ziemi Podlaskiej, ul. Alternatywy 4, Wiórkowo

Postautor: Yukasz » sob 06.05.2006 18:05

pizmak pisze:Wg mnie takie sporty jak Rugby czy Futbol Amerykański są bezsensu

Jak coś Ciebie nie interesuje to nie pisz że jest to bez sensu :evil: Jak też nie wiem za dużo o tym sporcie i się nim w ogóle nie interesuje (choć finał futbolu amerykańskiego z chęcią bym obejrzał), ale są ludzie któym ten sport nie jest obojętny i go uprawiają - to obok baseballu sport narodowy Amerykanów :roll:

pizmak pisze:i bardzo kontuzjogenne

Jak uprawiasz jakikolwiek sport zawodowo to na starość masz duże sznse by być 'okazem zdrowia'.

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » sob 06.05.2006 18:38

Lukaz pisze:(choć finał futbolu amerykańskiego z chęcią bym obejrzał

Jak chcesz to poprostu musisz. Ja oglądam co roku. Final zawsze jest niesamowity i przedewszystkim zachecające jest to ze jest to najbardziej ogladany program na świecie w calym roku. Nawet final piłki nożnej ogląda mniej osób na całm świecie niż final Super Bowl :!:
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan

Postautor: Yukasz » sob 06.05.2006 19:11

snake pisze:W drogim linku zwlaszcza polecam filmik pod ktorym pisze "Api Naevo try against the USA"

Choćby takie małe co nieco pokazuje że można polubić ten sport, a nawet się w nim... zakochać :shock: Ciągła zmiana akcji i niepewność do ostatnich sekund to ponoć to dlaczego Amerykanie tak kochają ten sport a nie np piłkę nożną i jak widac mają rację. Tylko równie ważny jest też poziom drużyn, a jak wiadomo najlepszy jest za wielką wodą.

Tylko nigdy, no chyba że snake znów wrzuci jakieś filmiki, nie zrozumiem dlaczego oni tak lubią baseball :? Kolega był na w Phoenix i poszedł sobie na jeden meczyk.Po powrocie powiedział, że z nudów chodził po stadionie i podziwiał widoki a nie sam mecz. Po takiej przechadzce udał się do domu i zostawił samych sobie Amerykanów zachwyconych grą :shock:

PS U mnie na TVP3 leci finał siatkówki kobiet :?

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » sob 06.05.2006 19:17

Lukaz pisze:to obok baseballu sport narodowy Amerykanów

W USA popularnym sportem jest futbol amerykanski, a nie rugby...Obie dyscypliny roznia sie od siebie zasadami.

snake pisze:Nawet final piłki nożnej ogląda mniej osób na całm świecie niż final Super Bowl

No wlsnie jest to wydarzenie na miare finalu mistrzostw swiata w pilce noznej :wink: Cala Ameryka zyje tym wydarzeniem, to dla nich swego rodzaju swieto ;)

PS.: Czemu k*** jest siatkowka na TVP3 :evil: a JEDNAK PRZECHWALILEM ICH :evil:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan

Postautor: Yukasz » sob 06.05.2006 19:27

Martinho pisze:W USA popularnym sportem jest futbol amerykanski, a nie rugby

No tak, wiem.
Martinho pisze:Obie dyscypliny roznia sie od siebie zasadami

Dla mnie różnicą jest głównie ubiór, bo zasad oprócz tego że trzeba jak najszybciej biec piłką za bramkę przeciwnika (run Forest! run! :P ) praktycznie nie znam.

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan

Postautor: Yukasz » pn 30.10.2006 0:43

Nie wiedziałem który temat wybrać :roll: Szukałem o futbolu Amerykańskim a znalazem 'Rugby' i 'RUGBY' :badziewie: I dlatego wybrałem 'Rugby' :P

Zieliński nie pomógł

Przerzucił się z koszykówki na futbol amerykański, jednak tam na razie w zwycięstwie swojego zespołu nie pomógł. Nowa ekipa Macieja Zielińskiego - The Crew, musiała uznać wyższość Warsaw Eagles, przegrywając 6:25 (już 0:13 po pierwszej kwarcie meczu).

Zieliński na boisku pełni rolę skrzydłowego (wide-receiver), którego zadaniem jest złapanie piłki i po prostu uciekanie z nią przed przeciwnikiem. Jako ciekawostkę dodajmy, że ligę futbolu amerykańskiego tworzą zaledwie cztery zespoły: The Crew (Wrocław) Warsaw Eagles, Pomorze Seahawks (Gdańsk) oraz Fireballs Wielkopolska (Poznań). Czy Zieliński zwiąże się na stałe z zespołem The Crew, na razie nie wiadomo.

Futbol amerykański to jednak nie jedyna dyscyplina oprócz koszykówki, której próbował były koszykarz reprezentacji Polski i wrocławskiego Śląska. Wcześniej bowiem brał udział w meczach bejsbola.

Jak ostatnio patrzyłem się na grę w kosza Maćka Zielińskiego to byłem zdania że powinien zakończyć karierę bo to juz nie te lata - nie ta skuteczność i szybkość. A mimo to w szczególności zaprzyjaźnieni z boiska trenerzy stawiali na niego jakby nie widzieli jak gra Zieliński a kierowli się przeszłością. Może trochę przesadzam ale wg mnie za dużo spędzał on czasu na parkiecie, nawet gdy niewiele pokazywał. Natomiast 'obcy' trenerzy podchodzili z większą rezerwą do umiejętności Maćka. Ale zawodnik miał też niezłe mecze w sezonie który był juz którymś z kolei podczas którego nie odgrywał kluczowych ról w drużynie. No i wreszcie po ostatnim sezonie Zieliński zakończył czynną przygodę z basketem. Miał/Ma kanydować w najbliższych wyborach chyba tylko po to żeby coś zrobić z nadmiarem czasu jaki otrzymuje sportowiec gdy kończy swoją karierę. Ale jak dowiedziałem się że będzie grał w drużynie futbolu amerykńskiego... :shock: Nawet nie wiedziałem że w naszym kraju mamy taką ligę. Sama gra to pewnie duzo zabawy tak jak liga rugby w której gra/ł Pudzian :P 8)

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: Kubańczyk » pt 04.01.2008 15:00

Yukasz pisze:No tak, wiem.
Martinho pisze:Obie dyscypliny roznia sie od siebie zasadami

Dla mnie różnicą jest głównie ubiór, bo zasad oprócz tego że trzeba jak najszybciej biec piłką za bramkę przeciwnika (run Forest! run! :P ) praktycznie nie znam.

I tu się mylisz bo w rugby nie możesz podać piłki do przodu,a w futbolu amerykańskim przeważnie rozgrywający(quaterback :?: )zagrawa przez całe boisko do skrzydłowego(runninback :?: ),oczywiście podając do przodu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan

Postautor: Yukasz » pt 04.01.2008 16:00

Kubańczyk pisze:I tu się mylisz bo w rugby nie możesz podać piłki do przodu,a w futbolu amerykańskim przeważnie rozgrywający(quaterback Question )zagrawa przez całe boisko do skrzydłowego(runninback Question ),oczywiście podając do przodu.

1. W dużym skrócie chodzi o to aby biec z piłką do przodu :P
2. Napisałem że wiem o tych sportach tyle co nic :>
3. Ja nie wyciągam twoich postów sprzed kilku lat z tematów o których zapomniałeś że cokolwiek pisałeś :foch:

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: Kubańczyk » pt 04.01.2008 16:15

Yukasz pisze:
Kubańczyk pisze:I tu się mylisz bo w rugby nie możesz podać piłki do przodu,a w futbolu amerykańskim przeważnie rozgrywający(quaterback Question )zagrawa przez całe boisko do skrzydłowego(runninback Question ),oczywiście podając do przodu.

1. W dużym skrócie chodzi o to aby biec z piłką do przodu :P
2. Napisałem że wiem o tych sportach tyle co nic :>
3. Ja nie wyciągam twoich postów sprzed kilku lat z tematów o których zapomniałeś że cokolwiek pisałeś :foch:

A tak chciałem cię poiformować :P jak uraziłem to przepraszam
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan

Postautor: Yukasz » pt 04.01.2008 16:21

Nie no teraz przynajmniej wiem że w jednej z tych gier trzeba czekać na podanie a w drugiej tylko się biega :lol:

Awatar użytkownika
Budep
Skład C
Skład C
Kontaktowanie:

Re: RUGBY- co myślicie o tym sporcie...komu kibicujecie?

Postautor: Budep » pt 29.05.2009 14:59

Rugby, rugby...

Grać grałem, kilka razy, z prawdziwymi zasadami. Sam je znam dość dobrze, interesować to się nie interesuje, niekiedy obejrzę reprezentacje albo ligę francuską. Jedni sądzą, że to ciekawy, "inny" sport, a drudzy, że 10 palantów się na siebie rzuca i tyle.

Sport w ten wcale nie jest kontuzjogenny. Zdarzają się siniaki, rozcięcia łuku brwiowego, ale jakiś poważniejszych kontuzji nie ma. Szkoda, że w Polsce ten sport praktycznie nie istnieje.
Obrazek
You'll never walk alone

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1967
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pt 29.05.2009 15:19

Ja kibicuję wszystkim ekipom grającym w rugby bez piłki :P Bo tą "zwykłą" wersją się w ogóle nie interesuje :wink:
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
Budep
Skład C
Skład C
Kontaktowanie:

Postautor: Budep » sob 30.05.2009 20:19

Po w rugby nie gra się piłką. Bo piłka jest okrągła :P

Polska wygrała z Belgią i zrobiła krok w awansie do Pucharu świata. Brawo.
Obrazek
You'll never walk alone

Wróć do „Inne sporty”