TOUR DE POLOGNE!!!

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
czeher
Nałogowy hazardzista
Nałogowy hazardzista
Reputacja: 1

Postautor: czeher » czw 07.09.2006 19:50

bellus pisze:Generalnie nic widze w tym nic ciekawego, a mam co robić w domu. Nie musze się tępo patrzeć w telewizor. Więc jak widze wyścig kolarski to zmieniam kanał.

nie zmuszam cie abys zostal wielkim fanem kolarstwa ale nie splycaj tego tylko do pedalowania itp.

bellus pisze:Słuszne, masz racje. Trzeba jeszcze skręcać kierownicą na zakrętach, żeby się nie zatrzymać na tej publiczności co to czeka aż odblokują drogę i będzie można pojechać dalej.

:roll: :ok: :brawo:

bellus pisze:Mi samo kolarstwo nie przeszkadza - znaczy jak jade samochodem to mnie kolarze denerwują niezmiernie.

I wlasnie taka jest mentalnosc Polakow, czasem trzeba jednego z drugim ustawic do pionu bo mysla sobie ze gdy jada samochodem sa panami szos
bellus pisze:Na mój gusty tylko to odwraca uwagę od prawdziwych problemów. A potem wychodzi facet z SLD i na zarzuty, że nic nie zrobili dla miasta odpowiada, że jak to nic? przeciez TdP jedzie przez Jelenią Góre. Może to jest powodem "bicia się" miast o takie wyścigi?

To moze, gdy w listopsdzie wybioerzecie kogos z PISu zorganizuje wam lepsza rozrywke
ObrazekObrazek
"Po prostu lubię to i nie przestanę" - Charles Barkley o bukmacherce :P
:!: LUCA TONI SHOW :!:

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Postautor: bellus » czw 07.09.2006 20:01

Pozwole sobie zacząć od końca

Lukaz pisze:KONIEC

wybacz, ale nie będziesz mi mówił kiedy ja mam skończyć. To wolny kraj.

Lukaz pisze:Kpisz czy o drogę pytasz?' Zaraz mi pewnie napiszesz że Kopernik była kobietą Angry2 Czytając tego typu wypowiedzi mam wrażenie że rozmawiam z posłem wierzejskim Zemdlał Kiedyś jak decydowaliśmy czy chcemy UE i wyniki były powiedzmy 30% ZA, 20% PRZECIW a frekwencja wynosiła 50% to jeden z posłów lpr powiedział że wyniki wyglądają następująco: 70% na NIE i 30% na TAK

Uważasz, że nie mam racji? Wszystko zalezy od pytania. Skoro ja jestem taki głupi i niereformowalny to Ty w swej inteligencji wytłumacz mi czemu inne są wyniki przy ankietach ws poparcia polityków:

1. pytanie to:
Czy popiera panii prezydenta Kaczyńskiego?

2. pytanie to:
Czy zagłosowała by panii teraz na prezydenta Kaczyńskiego?

Niemal takie same pytania. A jednak rozbieżność wynosii nawet 25%. Czemu?

A ja nie spekuluje tak jak robił to członek LPR, tylko swierdzam fakty. Powszechnie znane. Statystyka to specyficzna nauka. Pozatym co to za analogia do mojej wypowiedzi z tym LPR? ja nie mówie co myślą inni, tylko stwierdzam ze wyniki padań są inne jeśli siępytanie inaczej postawi.

Lukaz pisze:Chyba że w waszym mieście na siłę was wyciagali z domu i kazali oglądac kolarzy na ulicy.

Nikt mnie nie wyciąga na siłe z domu. Jednak nie jest to tak jak z siatkówka czy koszykówka. Tam ja wybieram czy pójdę. Tutaj nie mam wyboru. TdP zmusza mnie do uczestniczenia w tym cyrku. Bo jak mam dojechać do babci skoro ulica jest zamknięta? Wytłumacz mi to? Tutaj wchodzi niemal w mój ogrodek, bo mieszkam blisko ulicy którą będą jechali uczestnicy. Ba jeśli pójśc dalej można stwierdzić, że narusza to moje prawa obywatelskie. A wszystko na siłę...

Lukaz pisze:Po prostu odpowiadałem twoim językiem, sam widzisz jak wyszło Twisted Evil

Ponoć jak się nie ma argumentów to się atakuję swojego adwersarza. Przecież to taki piękny sport, argumenty powinny sypać się z rekawa.

Lukaz pisze:A co ich i mnie wraz z nimi obchodza ci których nie interesuje ten sport. Jak nie chca to nie chodzą na mecze i np nie strajkują bo im sie coś nie podoba. Po prostu nie przychodzą na halę Exclamation Rozumiesz aluzję

Powtórze. Kolarze jadą tą ulicą, którą musze przejechać by wyjechać z mojego osiedla. Więc nie mam jak wyjechać / dojechać do domu przez około 3h. Ja to ja a karetka? A na hale to ja ide jak mi się podoba. Tutaj nikt nie pyta mnie o zdanie tylko wyprowadze peleton i jadą, blokując całe miasto.

Lukaz pisze:Wiesz ja też słyszałem głosy narzekania że miasto zablokowane czy nie można iśc tam czy tam jak przyjechał do naszego kraju Papież. Ja uznałem że nie ma sensu z nimi dyskutować tak jak nie mam o czy rozmawiać z tobą. Napisałeś swoją opinię i jeseśmy ci za to niezmiernie wdzięczni Pray2 Skończmy tą dyskusję Exclamation

Uwaga będzie ironia - Niektórzy pewnie też witali na ulicach Papieża bo się zgubili i nie mieli gdzie pójść. Ale nie mieszajmy do tego już Papieża

Chciałem zauważyć, że to Ty poruszasz Papieża, a nie ja. Mnie tam papierz nie przeszkadzał.

Awatar użytkownika
Yukasz
Basket fan hooligan
Lokalizacja: Muzeum Ziemi Podlaskiej, ul. Alternatywy 4, Wiórkowo

Postautor: Yukasz » czw 07.09.2006 20:19

bellus pisze:wybacz, ale nie będziesz mi mówił kiedy ja mam skończyć. To wolny kraj.

Wybaczam i wybacz waść że mnie poniosło :angry2:

bellus pisze:Bo jak mam dojechać do babci skoro ulica jest zamknięta? Wytłumacz mi to? Tutaj wchodzi niemal w mój ogrodek, bo mieszkam blisko ulicy którą będą jechali uczestnicy.

Urzekła mnie towja historia :!: To chyba mogłeś dzień wcześniej pojechać do babci. A wiesz nie słyszalem o żadnym Tour de Białoruś. Europa jest duża i... :>

bellus pisze:Ba jeśli pójśc dalej można stwierdzić, że narusza to moje prawa obywatelskie. A wszystko na siłę...

Gdybyś poszedł do sądu po odszkodowanie byłaby to chyba pierwsza taka sprawa. Fuck miałby o czym pisać :>

bellus pisze:Więc nie mam jak wyjechać / dojechać do domu przez około 3h.

Wcześniej pisałeś że CAŁE miasto, powtarzam CAŁE jest zamknięte i nikt nie może się po nim poruszać co i tak jest bzdurą. A teraz na tą zbędną dyzkusję tracimy chyba więcej czasu. Moglibyśmy ją jakoś inaczej spożytkować :>

bellus pisze:Chciałem zauważyć, że to Ty poruszasz Papieża, a nie ja. Mnie tam papierz nie przeszkadzał.

Mi też nie a nawet się cieszyłem. Papieża podałem tylko jako przykład i nie chciałem żeby dalej w tym uczestniczył.

bellus pisze:Pozatym co to za analogia do mojej wypowiedzi z tym LPR?

Tak mi sie skojarzyło po przeczytaniu tego co napisałeś :P

Lukaz pisze:Gdyby w moim mieście nie było fanatyków koszykówki to nie byłoby też drużyny koszykarskiej. Bo to oni sami założyli klub i sami nim zarządzją. A co ich i mnie wraz z nimi obchodza ci których nie interesuje ten sport. Jak nie chca to nie chodzą na mecze i np nie strajkują bo im sie coś nie podoba. Po prostu nie przychodzą na halę Rozumiesz aluzję

Jednak nic nie zrozumiałeś :badziewie:

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » sob 15.09.2007 9:44

Z racji, tego jaki tutaj panuje ruch to chyba udało mi się was przekonać że ten cały TdP to psu na budę.

Dzisiaj po raz kolejny (wczoraj zresztą też) kolarze determinują mój plan dnia. Na siłownię ledwo się dostałem, wczoraj to do pracy o mało co się nie spóźniłem. Ja sie pytam w imię czego?

Awatar użytkownika
czeher
Nałogowy hazardzista
Nałogowy hazardzista

Postautor: czeher » sob 15.09.2007 10:36

A ten znowu swoje :think: znowu bedziesz rzucAc swoje teorie na temat ankietera i slusznosci zadania pytania :arrow: czy chce pani/pan aby TdP przejzezdzal przez ... - bo powinno sie czy chce pani/pan destabilizacji, stagnacji calego maista :zgon:
A moze warto byloby zadan pytanie czy chce pani promocji miasta przez organizacje najwiekszej imprezy sportowo-logistycznej w Polsce
- jak widac rozne bieguny ale chyba najsluszniejsze to pierwsze pytanie

Chyba w miescie, przez ktore od kilku lat zahacza TdP, mieskzancy wiedza z czym to sie je :> no chyba ze tam sa same pacyny
bellus pisze:. Ja sie pytam w imię czego?

:arrow: promocji kolarstwa w Posce, ktore w ostatnich latach upadlo ale wychodzi juz powoli z marazmu
:arrow: promocji miast, regionow przez ktore przejezdza peleton
:arrow: promocji polskich grup zawodowych/lub tylko z polska licencja ktore nie maja na dizen dizisejszy szans startowania w Protourze
:arrow: promocji polksich kolarzy, ktore owocuja np. transferami do Liguigas

Aktualnie TdP moze nawet jest stawiane wyzej anizeli Vuelta - zreszta wystarczy popatrzec na lsite startowa

bohaterowie wielkich tourow - Di Luca, bracia Schleckowie, Kirchen, Guttierez, Kloden
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » sob 15.09.2007 20:42

Zacznę od tego, żę podzielę umownie twój post na dwie części - to co odnosi się do kolarstwa jako dyscypliny i tego co do korzyści / wpływu TdP na poszczególne miasta - na przykładzie Jeleniej Góry. Na te odnośnie kolarstwa nie odpowiem - dla mnie to jest jedna z najnudniejszych dyscyplin i kompletnie nie rozumiem jej lobbowania w mediach. Dodacie sobie pewnie sami, że powodem jest też to że się na nim nie znam - macie słuszność, nie będę podejmował polemiki z tym gdzie w rankingu ważności / klasy / prestiżu lokuje się nasz wyścig na tle całej reszty. Mało mnie to obchodzi, jestem szarym obywatelem, nie jestem zawodowym kolarzem, na rowerze to jeżdżę tylko na stacjonarnym na siłowni. Oceniam to co się dzieje z punktu widzenia kierowcy auta, kogoś kto chce przejechać z jednej części miasta do drugiej nie musząc planować swojej podroży z mapami objazdów i synchronizować z czasem przejazdu peletonu.

Tyle tytułem wstępu.

Do rzeczy zatem:

A moze warto byloby zadan pytanie czy chce pani promocji miasta przez organizacje najwiekszej imprezy sportowo-logistycznej w Polsce

Arrow promocji miast, regionow przez ktore przejezdza peleton

Jak widać kluczem będzie pytanie jaka jest "moc promowania" regionów / miast przez TdP. Śmiem twierdzić, że dość znikoma., a przynajmniej znacznie przeceniana.

Pierwsza rzecz z brzegu - w zeszłym TdP jak tutaj dyskutowaliśmy to udowadniano mi jaka to promocja - w końcu jeden z najbardziej znanych i rozpowszechnionych kanałów sportowych na świecie to transmituje - eurosport. Wszystko pięknie, tyle tylko że ten sam eurosport doszedł do wniosku że TdP zostaje (chyba z racji tego prestiżu) przeniesiony na eurosport2. Może nie jestem ekspertem od rynku medialnego w europie, ale jak coś jest 2 to nie jest 1 - czyli przesunięto TdP do kanału gorszego i śmiem twierdzić mniej dostępnego. No chyba, że jako ignorant kolarski się mylę i jest to wyraz nobilitacji.

Idąc dalej to kasa. Z tego co się orientuję to miasta wnoszą wpisowe - śmiem twierdzić, że znalazło by się kilka innych sposobów promocji miasta za tą cenę, a o wiele skuteczniejszych. Nawet jeśli nie na promocje (wydajną), ale pozostać w temacie sportowym to na AZS Kolegium Karkonoskie JG - nasza koszykarska drużyna, która z braku pieniędzy wycofała się z najwyższej klasy rozgrywkowej na pewno przyjęła by z radością każdy zastrzyk gotówki. Nie wspieralibyśmy (jako miasto i obywatele tego miasta) jakiś tam mało realnych dla jeleniogórzanina grup zawodowych tylko własną drużynę koszykarską.

Skoro to taka ważna impreza w Polsce to czemu tutaj taki mały ruch był - dopiero moje herezje spowodowały, że się ktoś o tym wypowiedział?

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Kontaktowanie:

Postautor: kama_reda » ndz 16.09.2007 0:37

bellus pisze:Wszystko pięknie, tyle tylko że ten sam eurosport doszedł do wniosku że TdP zostaje (chyba z racji tego prestiżu) przeniesiony na eurosport2.

W tym samym czasie odbywa się Vuelta Espana, czyli jeszcze większy kolarski wyścig (zaliczany do grona trzech największych). I to właśnie Vuelta jest transmitowana na Eurosporcie głównym. Jak nie trudno się zorientować kolarstwo w tym czasie wypełnia ramówki obu stacji.

bellus pisze:Skoro to taka ważna impreza w Polsce to czemu tutaj taki mały ruch był - dopiero moje herezje spowodowały, że się ktoś o tym wypowiedział?

Może dlatego, iż z założenia jest to forum piłkarskie, a nie kolarskie.
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
Ajgor
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Ajgor » ndz 16.09.2007 9:45

czeher pisze:Aktualnie TdP moze nawet jest stawiane wyzej anizeli Vuelta - zreszta wystarczy popatrzec na lsite startowa

bohaterowie wielkich tourow - Di Luca, bracia Schleckowie, Kirchen, Guttierez, Kloden

Nie no nie przesadzajmy :wink: Wypowiedź di Luci dużo powiedziałą czemu tu zagościł - liczył na łatwe punkty do rankingu. I dlatego mnie cieszy że mu nie pykło.
Siamo della BRIGATA ROSSONERA

A.C.A.B.

Lakier
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Lakier » ndz 16.09.2007 10:17

bellus pisze:Z racji, tego jaki tutaj panuje ruch to chyba udało mi się was przekonać że ten cały TdP to psu na budę.

Dzisiaj po raz kolejny (wczoraj zresztą też) kolarze determinują mój plan dnia. Na siłownię ledwo się dostałem, wczoraj to do pracy o mało co się nie spóźniłem. Ja sie pytam w imię czego?

Zachowujesz sie jak pieprzony egoista. Inni ludzi lubia ten sport, daje to im jakas przyjemnosc, niech wiec to moja, skoro ktos juz wylozyl kase zeby to sponsorowac. To, ze sie nie dostales na to na silownie to przemilcze, bo to normalnie wielka strata dla ludzkosci.
:)

Awatar użytkownika
bellus
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: bellus » ndz 16.09.2007 11:38

czeher pisze:Aktualnie TdP moze nawet jest stawiane wyzej anizeli Vuelta - zreszta wystarczy popatrzec na lsite startowa

W tym samym czasie odbywa się Vuelta Espana, czyli jeszcze większy kolarski wyścig (zaliczany do grona trzech największych). I to właśnie Vuelta jest transmitowana na Eurosporcie głównym. Jak nie trudno się zorientować kolarstwo w tym czasie wypełnia ramówki obu stacji.

Ajgor pisze:Nie no nie przesadzajmy Wink Wypowiedź di Luci dużo powiedziałą czemu tu zagościł - liczył na łatwe punkty do rankingu. I dlatego mnie cieszy że mu nie pykło.

Już się w tym wszystkim pogubiłem. Jedni mówią, że to wyścig lepszy od Vuelty, drudzy że nie. Postaram sie to przedstawić logicznie na podstawie waszych wypowiedzi: eurosport (podstawowy) jest bardziej dostępny i prestiżowy niż eurosport2, na jedynce jest vuelta, więc to ona jest bardziej prestiżowa. Ajgor mówił - cytował kolarza który przyjechał tutaj po łatwe punkty - wydaje mi się, że jest dość proste przełożenie między prestiżem danej imprezy sportowej a jej poziomem - łatwością zdobycia punktów. Więc już po samych waszych (kibiców kolarstwa) wypowiedziach widać, że z tym prestiżem to jest dość krucho - a przynajmniej Polacy (jak to Polacy) popadają w megalomanię.

kama_reda pisze:Może dlatego, iż z założenia jest to forum piłkarskie, a nie kolarskie.

Z tego zdania i tego, że istnieje temat TdF, siatkówka, snooker, piłka ręczna, koszykówka wynikają dwie hipotezy:
1. TdP nie jest tak popularny jak wyżej wymienione dyscypliny, więc może istnieje inna droga promowania miast a nie tylko przez TdP.
2. kolarstwem (to wysnułem z twojego stwierdzenia o forum kolarskim) interesują się na większą skalę tylko kibice kolarstwa - a jak mniemam nie jest to zawrotna liczba, a przynajmniej znacząca grupa docelowa.

Zachowujesz sie jak pieprzony egoista. Inni ludzi lubia ten sport, daje to im jakas przyjemnosc, niech wiec to moja, skoro ktos juz wylozyl kase zeby to sponsorowac. To, ze sie nie dostales na to na silownie to przemilcze, bo to normalnie wielka strata dla ludzkosci.

Lakier pisze:Zachowujesz sie jak pieprzony egoista. Inni ludzi lubia ten sport, daje to im jakas przyjemnosc, niech wiec to moja, skoro ktos juz wylozyl kase zeby to sponsorowac. To, ze sie nie dostales na to na silownie to przemilcze, bo to normalnie wielka strata dla ludzkosci.

Dziękuje za miłe słowo. Popatrz tylko, że ulewając moje problemy komunikacyjne ( i innych jeleniogórzan) to zachowujesz się dokładnie tak samo. Gwarantuje Ci, że nie tylko ja nie mogłem dojechać tam gdzie chciałem w rozsądnym czasie.

Bije od was logiczna argumentacja, ja się tutaj nie unoszę (nie rzucam inwektywami) tylko logicznie i jasno (w ramach swoich możliwości intelektualnych) przedstawiam jak ja widzę TdP i jego wpływ na rozwój Jeleniej Góry.

Awatar użytkownika
czeher
Nałogowy hazardzista
Nałogowy hazardzista

Postautor: czeher » ndz 16.09.2007 12:12

Ajgor pisze:Nie no nie przesadzajmy Wink Wypowiedź di Luci dużo powiedziałą czemu tu zagościł - liczył na łatwe punkty do rankingu. I dlatego mnie cieszy że mu nie pykło.

To nie tyle chodzi ze o latwe pkt ale o latwiejszy wyscig anizeli Vuelta, ktorej glowna bolaczka jest to, ze kolarze majacy jakies aspiracje na MS nie zdecyduja sie na 3tygodnie mordegi w Hiszpanii a dosc przyjemny wyscig w Polsce i juz z racji tego - kalendarza - TdP wzrasta prestiz

A Vuelta w tym roku jest najslabsza od lat :roll:

Co do Eurosportu 1 i 2 to nie jest takie proste :!: wiadomo ze E musi uzupelnic ramowke a Vuelta startuje duzo wczesniej od TdP a wtedy zbyt wiele wydarzen sportowych wykupionych przez E nie bylo tak wiec Vuelta leci na jedynce a na dwojce programy informacyjne, trudno zeby pozniej przenosic. Poza tym TdF, ktory zgromadza dosc pokazna widownie przez pare etapow byl pokazywany na 2 :!:
Poza tym wcale bym tak nie deprecjonowal dostepnosci dwojki,

bellus pisze:Już się w tym wszystkim pogubiłem. Jedni mówią, że to wyścig lepszy od Vuelty, drudzy że nie. Postaram sie to przedstawić logicznie na podstawie waszych wypowiedzi: eurosport (podstawowy) jest bardziej dostępny i prestiżowy niż eurosport2, na jedynce jest vuelta, więc to ona jest bardziej prestiżowa. Ajgor mówił - cytował kolarza który przyjechał tutaj po łatwe punkty - wydaje mi się, że jest dość proste przełożenie między prestiżem danej imprezy sportowej a jej poziomem - łatwością zdobycia punktów. Więc już po samych waszych (kibiców kolarstwa) wypowiedziach widać, że z tym prestiżem to jest dość krucho - a przynajmniej Polacy (jak to Polacy) popadają w megalomanię.

Moze torche zle sie wyrazilem, TdP moze byc wyzej stawiane anizeli wg wlasnie przez kalendarz, umiejscowienie czasowe, w Vuelcie jak juz wczesniej pisalem nie wystartuja kolarze z aspiracjami na MS a w TdP tak. Poza tym TdP z roku na rok sie rozwija a Vuelta lekko podupada - mimo ze nalezy do wielkich tourow to nie mozna ja postawic na rowni z Giro czy TdF, gdzie te wyscigi bija ja na glowe pod wzgledem ogladalnosci czy tez rywalizacji sportowej.
Ze wzgledu na historie to TdP jak narazie nie ma co porownywac do Vuelty, z tego powodu ze od zaledwie kilku lat znajduje sie na rozkladzie Protouru zas 10lat temu to byl wyscig polamatorski - jednak preznie sie rozwija - Vuelta od lat ma dobry wspolczyniik wsrod wyscigow
A piszac o TdP ze moze byc stawiane wyzej niz Vuelta chodzilo glownie o to kto w tym roku wystartowal w jednym czy drugim wyscigu -

Nie slyszalem wystapienia Di Luci ale pod wzgledem konkurencji napewno nie mogl liczyc na latwe pkt, chyba raczej choilo mu o to ze profil trasy jest pod niego i nie ma co wazne czasowki
No chyba ze porownywal trudnosci zdobywania pkt w innych wyscigach, to napewno najlatwiej o pkt bylo mu w TdP niz w Giro czy jedniodniowych klasykach,
Ostatnio zmieniony ndz 16.09.2007 12:15 przez czeher, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ajgor
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Ajgor » ndz 16.09.2007 12:13

Co do tegorocznego TdP to napewno rzeczywiście duzo wielkich nazwisk było i to cieszy. Ale mimo wszystko się upiera że narazie nie można równać naszegi wyścigu z Vueltą. Ale z tego co Czechu mówił to w przyszłym roku by chciał 10 etapów i powinno być ciekawiej. Bo jednak rzeczywiście w 3 największych tourach trzeba przez dłuższy czas trzymać formę, a tegoroczny TdP pokazał, że wystarczyło błysnąć właściwie tylko na końu samym (nic nie ujmując zwycięzcy). Dlatego mam nadzieję, że wyścig zrobi się nieco bardziej wymagający co do ciągłości formy, bo rzeczywiście w tym roku z tymi nazwiskami pomogl termin mistrzostw świata. Gdyby były np. wcześniej to myśle że część kolarzy z czołówki wybrałaby Vueltę (oczywiście jeśli by zostali wyznaczeni z ekipy).

A.C.A.B.

Awatar użytkownika
czeher
Nałogowy hazardzista
Nałogowy hazardzista

Postautor: czeher » ndz 16.09.2007 12:23

Ajgor pisze:Ale mimo wszystko się upiera że narazie nie można równać naszegi wyścigu z Vueltą.

masz wyzej, napisalem wiecej zeby wyjasnic :!:
Ajgor pisze:a tegoroczny TdP pokazał, że wystarczyło błysnąć właściwie tylko na końu samym (nic nie ujmując zwycięzcy). Dlatego mam nadzieję, że wyścig zrobi się nieco bardziej wymagający co do ciągłości formy, bo rzeczywiście w tym roku z tymi nazwiskami pomogl termin mistrzostw świata. Gdyby były np. wcześniej to myśle że część kolarzy z czołówki wybrałaby Vueltę (oczywiście jeśli by zostali wyznaczeni z ekipy).

I tu sie mylisz, termin mistrzostw jest umiejscowiony mniej wiecej w tym samym czasie, chyba roznica gora 2 tyg. Tak wiec z zalozenia kolarze ci nie wystartuja w Vuelcie nawet jezeli mistrzostwa bylyby troche pozniej. W sumie to radko nie liczac sprinterow, ktorzy wycofuja sie po kilku dnaich staruja tam kolarze z aspiracjami na MS
Tak wiec termin jakos specjalnie w tym roku nie pomogl, on pomaga co roku :!: Zwlaszcza gdy jestesmy w Protourze :!:
Ajgor pisze:. Ale z tego co Czechu mówił to w przyszłym roku by chciał 10 etapów i powinno być ciekawiej.

Z tego co slyszalem moze zrezygnuja z Karkonoszy na rzecz Podkarpacia :P ma byc wiecej gorskich :jupi:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kama_reda
Rodowity Bawarczyk
Kontaktowanie:

Postautor: kama_reda » ndz 16.09.2007 13:08

bellus pisze:Z tego zdania i tego, że istnieje temat TdF, siatkówka, snooker, piłka ręczna, koszykówka wynikają dwie hipotezy:
1. TdP nie jest tak popularny jak wyżej wymienione dyscypliny, więc może istnieje inna droga promowania miast a nie tylko przez TdP.
2. kolarstwem (to wysnułem z twojego stwierdzenia o forum kolarskim) interesują się na większą skalę tylko kibice kolarstwa - a jak mniemam nie jest to zawrotna liczba, a przynajmniej znacząca grupa docelowa.

Owszem, w tematach o siatkówce, piłce ręcznej itp. istnieje większy ruch na tymże forum (czyt. większa popularność), ale spowodowane jest to tym, że Polacy odnoszą sukcesy w tych dyscyplinach sportu. Do niedawna temat Formuła 1 świecił pustkami, dopóki nie pojawił się Robert Kubica.

W kolarstwie niestety nie mamy światowej sławy zawodników, a mimo to zainteresowanie jest dość duże. Wystarczy spojrzeć na ilość ludzi ustawiających się na trasach przejazdu. Jak przed dwoma, czy trzema laty Tour przejeżdżał przez Redę, czy Rumię (gdzie była lotna premia) to z przyjemnością ustawiłem się kilkadziesiąt minut przed planowanym przejazdem kolarzy na trasie, aby poobserwować, mimo, iż zagorzałym fanem tego sportu nie jestem. Ostatecznie takie wydarzenie jest raz w roku, do tego zapewne mieszkańcy miejscowości wiedzą o Tourze kilka miesięcy wcześniej, więc tego dnia mogą się zorganizować tak, aby przejazd kolarzy (co za tym idzie zamknięte drogi itp.) nie stanowił problemu.
Chciałem pozdrowić, Marylę Rodowicz.

Awatar użytkownika
Ajgor
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Ajgor » ndz 16.09.2007 16:07

czeher pisze: tu sie mylisz, termin mistrzostw jest umiejscowiony mniej wiecej w tym samym czasie, chyba roznica gora 2 tyg.

Nie polemizuję bo nie widziałem :wink: Generalnie te wieloetapówki to lubię oglądać,a le wyścigi jednoetapowe coś mnie nie kręcą. Dlatego ostatnie MŚ jakie wi8działem to wtedy co Spruch vice zdobył ale kiedy to było :wink:

czeher pisze:ma byc wiecej gorskich

Żyjmy tą nadzieją. A koniec w Krakowie ma być więc coś pięknego :)

A.C.A.B.

Wróć do „Inne sporty”