le parkour

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Smithu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

le parkour

Postautor: Smithu » ndz 09.10.2005 14:05

Slowem wstepu o tymze sporcie.

Le parkour jest to sport, który powstał we Francji, zapoczątkował go David Belle. Dosłownie na język polski oznacza "bieg", "droga do przebycia". Le parkour (PK) ma również inną swoją nazwę "free runing"(swobodny bieg).
PK jest sportem ekstremalnym i wymagającym sprawności fizycznej, ale od innych sportów tego typu wyróżnia go to, że jest pewnego rodzaju sztuką. W sporcie tym chodzi o to, aby pokonać tor przeszkód jak najsprawniej, jak najszybciej i jak najpłynniej. Najbardziej emocjonującym faktem jednak jest to, że naszym torem przeszkód jest miasto. Wszystko to co nas otacza może stać się przeszkodą, którą można pokonać. To w jaki sposób pokonujemy przeszkode zależy tylko od naszej wyobraźni i naszych możliwości. Nastepnym plusem jest to, że parkour nie wymaga żadnego drogiego wyposażenia - jak w innych sportach ekstremalnych - potrzebna jest tylko para butów, która spełni nasze wymagania.

text pochodzi z www " http://justkeepwalking.prv.pl/ "

Sam z treningiem dopiero sie rozkrecam, mialem juz sie kiedys za to wziasc, jednak dopiero teraz znalazlem kilku innych zapalencow do tego sportu. Obecnie zaczynam sie itroche bawic po dachach, balkonach czy barierkach, ale martwi mnie ze robi sie coraz zimniej i coraz mniej bedzie mozna biegac :? Oby tylko nie bylo mokro badz slisko :?
Dumnie w bialych szatach...
I'm feelin lucky enuff to bet it all on a dice
Obrazek
http://smitu.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
Sero
El Nerazzurro
Kontaktowanie:

Postautor: Sero » ndz 09.10.2005 14:08

No sport jest ekstra :!: Też kiedyś się w to bawiłem , ale jakoś ze mnie uszła chęć. Trzeba podkreślić , że na początku można się nieźle poobijać. Polecam , ale żeby dojść do mistrzostwa trzeba kilku lat treningów :!:
F.C. INTERNAZIONALE MILANO

Awatar użytkownika
RoRo
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: RoRo » ndz 09.10.2005 14:11

Ja wlasnie sciagnalem film YAMAKASI i tam wlasnie wywijali tak po miescie i po domach, fajny byl ten moty w jak dwom rotweilerom uciekli :wink: to bylo mistrzostwo. Ogolnie polecam ten film jak komus sie bardzo podoba ten sport. Ja osobicie sie za to nie biore bo ja trenuje chodzenie z pilka (oczywiscie żonglujac nogami) czyli takie jakby freestyle z pilka po ulicy :lol:

POZDRO
Obrazek

RoRo - Najbardziej pomocny forumowicz sezonu 2004/2005 :]

Awatar użytkownika
Smithu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Smithu » ndz 09.10.2005 14:13

Interisci sie zabrali do dyskusji :P

Ja trenuje karate i dzieki temu mam juz jakies tam przygotowanie. Niestety jestem wysoki i musze jeszcze popracowac nad koordynacja co jest dosc trudne :?
Dumnie w bialych szatach...

I'm feelin lucky enuff to bet it all on a dice

Obrazek

http://smitu.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
Juv
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: Juv » ndz 09.10.2005 14:16

Smitu a masz może jeszcze jakieś filmiki o tym Le parkour , ale nie te z tej http://justkeepwalking.prv.pl/ stronki bo już sobie obejrzalem. :?:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomi
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tomi » ndz 09.10.2005 14:16

Ja próbowałem coś doszłem do zrobienia salta do przodu,ale boje sie jeszcze troc he skakać
Obrazek
The reds !!!!
You'll never walk alone

http://www.borussia.com.pl - Polska strona fanów BVB

Awatar użytkownika
mimek
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: mimek » ndz 09.10.2005 14:27

http://s50.yousendit.com/d.aspx?id=2UUL ... S8QBF7W2EB
Polecam ten filmik z Davidem Belle. Nie ma w nim glosu, ale obraz jest wazniejszy. 8) Ja trenuje troche dluzej od Smita. Ale mam problemy z kolanem. Musze na nie uwazac i cwiczyc w sciagaczu. Jak beda jakies pytania co do treningow itp. to chetnie odpowiem.
FEYENOORD
Sterk in Rotterdam, Sterk in Nederland
Niets is sterker dan dat ene woord
FEYENOORD, MIJN FEYENOORD

Awatar użytkownika
adamek
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: adamek » ndz 09.10.2005 15:46

jak wy robicie treningi ? bo ja z kumplami wypożyczam co tydzień salę i trenujemy... a w tygodniu to na podwórku lub na wfie szpanujemy :) podzielcie sie
Nie wiesz gdzie wrzucić swoje filmy?:
YFH|RU|RSh|YSI|CO|zS|d.TU
A obrazy?:
TIH|ImSh

Awatar użytkownika
mimek
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Kontaktowanie:

Postautor: mimek » ndz 09.10.2005 16:08

adamek pisze:jak wy robicie treningi ?

To zalezy. Albo zostaje w domu i wtedy podciaganie na drazku, pompki i przysiady( bo wiadomo ze rece i kolana sa najwazniejsze). Albo bieganie po ulicach i skakanie przez rozne przeszkody :)

adamek pisze:na wfie szpanujemy

Czym szpanujecie na wfie??
FEYENOORD

Sterk in Rotterdam, Sterk in Nederland

Niets is sterker dan dat ene woord

FEYENOORD, MIJN FEYENOORD

Awatar użytkownika
adamek
Rezerwowy
Rezerwowy
Kontaktowanie:

Postautor: adamek » ndz 09.10.2005 16:12

np. u nas na hali są takie długie zasłony 4 podzielające hale na 3 części... i jak są zwinięte to my często robimy se zawody że kto jak najszybciej wejdzie na samą góre i zjedzie na dół(wysokość jakieś 2 piętra albo i więcej) albo bierzemy materaze i salta robimy lub skaczemy z wysokości 1.5 piętra na materace 4 na siebie ułożone z trybun(bo u nas na sali są ułożone tak rybuny że między 3 trybunami są 2 wejscia na sale :) )
Nie wiesz gdzie wrzucić swoje filmy?:

YFH|RU|RSh|YSI|CO|zS|d.TU

A obrazy?:

TIH|ImSh

Awatar użytkownika
mlody_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: mlody_ » ndz 09.10.2005 16:46

Mam jeden filmik, z tytuły wnioskuje, że Rusek to robi (dobrze sie po ścianach wspina :))

http://rapidshare.de/files/4877129/urban_ninja.wmv.html

Ja raczej tego sportu nie będe próbował, bo jestem podatny na kontuzje, i pewnie jak 1 dzień bym ćwiczył a następne 2 tygodnie miałbym z głowy :lol:. A wysokości z jakich oni skaczą troche mnie przerażają :P

Awatar użytkownika
RoRo
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: RoRo » ndz 09.10.2005 19:21

Wogole ja polecam te stronke

http://perso.wanadoo.fr/le.parkour/english/

Tam macie tutoriale, treningi, obrazki, klipy i wszytko co potrzebne aby uczyc sie LeParkouru :wink: A moze jednak bym sprobowal ?? :)

POZDRO
Obrazek

Awatar użytkownika
snake
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: snake » ndz 09.10.2005 20:10

Zawsze mi sie to podobalo. Kiedys ogladalme w telewizji pewna grupke Francuzow i nie chcialo mi sie wierzyc w to co oni robia. Nie jest to wcale latwe, ale mysle ze wystarczyloby troche pobiegac, poskakac i jakos samo by z czasem przyszlo. Najlepiej jest chyba trenowac w miescie, tam gdzie jest najwiecej przeszkod itp.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
krako
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Kontaktowanie:

Postautor: krako » ndz 09.10.2005 20:26

U mnie teraz jest hit..mopj kumpel z klasy jako pierwszy to zacząl w Zabrzu z ekipą teraz jets ok.20 takich ekip w całym Zabrzu..radzą obie całkiem nieźle... nawet mam jeden filmik(konkretny-wyjebioza) ale nie wiem jak go umiescić...chyba ze znajde jescze linka to go wam podam...ogolnie to zajebiscie wygląda tylko nieodswiadczenie moga sie nabawić poważnych kontuzji....pozdro:)

Awatar użytkownika
RoRo
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: RoRo » ndz 09.10.2005 21:13

krako_91 pisze:U mnie teraz jest hit..mopj kumpel z klasy jako pierwszy to zacząl w Zabrzu z ekipą teraz jets ok.20 takich ekip w całym Zabrzu..radzą obie całkiem nieźle... nawet mam jeden filmik(konkretny-wyjebioza) ale nie wiem jak go umiescić...chyba ze znajde jescze linka to go wam podam...ogolnie to zajebiscie wygląda tylko nieodswiadczenie moga sie nabawić poważnych kontuzji....pozdro:)

www.yousendit.com :arrow: na tej stronie zupoladujesz ten plik z parkourem swoich kumpli. Czekamy :wink:

Wskazujesz plik i klikasz send it ...

POZDRO
Obrazek

Wróć do „Inne sporty”