Sporty Walki

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Loczek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 2

Sporty Walki

Postautor: Loczek » czw 08.12.2005 12:17

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zdobywają sporty walki, a dokładniej walki w K1, Pride, UFC. Według mojej opinii najwybitniejszym zawodnikiem w tych kategoriach ( choć w K1 coraz mniej go widać, a w zasadzie wcale ) to Vanderlei Silva. Obrazek
Robi z ludzi wiatrak, trzepak, wyrzuca do śmieci.
Czy ktoś się interesuje tymi walkami?
Zachęcam do czytania o tym na http://www.ufc.pl/ . I zapewniam, to nie jest nic związanego z walkami ulicznymi, gdzie krew sika nosem i innymi genitaliami.

Oprócz UFC zafascynowałem się Shotokanem, który zresztą uprawiam.
Znacie strony, z których mogę siągnąć podstawowe słownictwo japońskie do tego stylu walki?

Awatar użytkownika
mlody_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: mlody_ » czw 08.12.2005 12:38

Co do sportów walki to, tylko je czasem oglądam (K1 raczej).
Tego zawodnika co jest na zdjęciu nie znam (bo aż tak obyty w tych sportach nie jestem :P), ale jeden który zapadł mi w pamięć to Ukrainiec, który załatwia przeciwników wyjątkowo silnymi i celnymi kopnięciami. Jego rywale po walce utykali, bo ten najczęściej celował w kolana. Był jeszcze taki Japończyk (chyba) co wyglądał jak robot :lol:, miał takie niebieskie włosy. Świetnie walczył.

Szczerze mówiąc nie uprawiam żadnej sztuki walki, ale wiem, żeby sie przydało, bo czasem może sie przydać :wink:.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger
Reputacja: 1558

Postautor: fieldy » czw 08.12.2005 12:58

Ja głównie oglądam K1 bo mam eurosport.
Zawsze lubiłem patrzeć na Ernesto Hoosta. Zawodnik z Holandii [już bardzo doświadczony]
Doskonle walczy nogami. Ale jest wielu innych cieawych zawodników.
Jakiś Yokozuna [taki mistrz Sumo :lol: ] czy Cyril Abidi, śmiech wzbudza zawsze Franis Botha [kiedyś jako bokser dostał baty od powracającego M. Tysona - to się przeniósł do K1 i zawsze fouluje]
Zawody zawsze się odbywają w Japonii - więc japońcsy zawodnicy też sa zauważalni.
Śmieszny jest jeszcze Bob Sapp [taki byk wielki, zawsze dostaje po tyłku od jakiegoś młodyego małego i chudego zawodnika :twisted: ]
Saleta już próbował sił w eliminacjach do K1 - może Gołota kiedyś ... :lol:

Awatar użytkownika
Loczek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Loczek » czw 08.12.2005 21:52

Bob Sapp Obrazek

A dziwne, ja widziałem, że wygrywa walki. Jak zalutuje sierpa, nie ma bata, zawsze padnie głowa :lol:

O występie Salety lepiej nic nie piszmy :lol: Choć ... nie powiem, jak na pierwszy raz całkiem całkiem. No ale porażka is porażka. Nothing else.

Awatar użytkownika
kulekfcb
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: kulekfcb » czw 08.12.2005 22:12

Loczek pisze:Bob Sapp Obrazek

A dziwne, ja widziałem, że wygrywa walki. Jak zalutuje sierpa, nie ma bata, zawsze padnie głowa :lol:

O występie Salety lepiej nic nie piszmy :lol: Choć ... nie powiem, jak na pierwszy raz całkiem całkiem. No ale porażka is porażka. Nothing else.

jego znam. Kozackie ma kaptury i pióra :wink: Wogóle on waży chyba ponad 130 kg co?? ale koleś widać, że maszynka do zabijania. Wgniata w ziemie po prostu.

Awatar użytkownika
Loczek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Loczek » czw 08.12.2005 22:22

Co do tego, to się nie zgodzę. Mistrzem to on nie jest pomimo swoich gabarytów. Ma ponad 2 metry wzrostu i waży - uwaga - 187 kg!
Snapp wystąpił w filmie ,,elektra". Polecam. Film może nie jest ciekawy, za to warto zobaczyć tego człowieka.

A dla tych, co nie widzieli Silvy - oto link do wklejenia w emule:
ed2k://|file|PRIDE.GP.2005.Final.2nd-Wa ... ardo.Arona. wmv|154525410|6B31C40D7256917756C82BBF289D4098|h=GDAP5AQVIG4AU6OSFJ72MWDFSJLWUWY
7|/

Wanderlei.Silva.vs.Ricardo.Arona

To poprostu trzeba zobaczyć.

Awatar użytkownika
Mentor
Zajebiaszczo
Reputacja: 7

Postautor: Mentor » czw 08.12.2005 22:29

Loczek pisze:Snapp wystąpił w filmie ,,elektra". Polecam. Film może nie jest ciekawy, za to warto zobaczyć tego człowieka.

Pewnie chodziło Ci o Snippa tylko się pomyliłeś :o

Kiedyś oglądałem trochę K1, ale od pewnego czasu zaprzestałem. Nie wiem nawet czy jeszcze leci, ale muszę przyznać, że walki z udziałem tych lepszych zawodników były naprawdę godne uwagi. Szczególnie ciekawie wyglądały starcia zawodników różniących się znacznie gabarytami. Przywoływany tutaj Sapp na ringu prezentował się nieco inaczej z tego co pamiętam. Więcej było tego ciała (ale nie mięśni). Nie mniej jednak można było go pokonać i dokonał tego nie jeden zawodnik. Sapp był raczej taką maskotą IMHO. Mi zawsze najbardziej imponował Ernesto Hoost. Spośród zawodnikó którzy nie zostali jeszcze tutaj wymienieni warto wspomnieć o takim jednym co się zwał Jerome Le Banner. Też kawał chłopa był z niego. Z tych pamiętam był jeszcze Ray Sefo i Peter Aerts. Ogólnie było co oglądać zawsze. Leci to jeszcze gdzieś na Eurosporcie?
Obrazek
Barca jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Jednego dnia może być bardziej lub mniej wdzięczna, ale to wciąż ta sama kobieta i w tej kobiecie jesteśmy wszyscy do szaleństwa zakochani. - Joan Gaspart

Awatar użytkownika
kulekfcb
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: kulekfcb » czw 08.12.2005 22:59

Loczek pisze:Co do tego, to się nie zgodzę. Mistrzem to on nie jest pomimo swoich gabarytów. Ma ponad 2 metry wzrostu i waży - uwaga - 187 kg!
Snapp wystąpił w filmie ,,elektra". Polecam. Film może nie jest ciekawy, za to warto zobaczyć tego człowieka.

NO nie jest, ale na takiego wyglada :wink:

Awatar użytkownika
Smithu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Smithu » czw 08.12.2005 23:05

Z tego co wiem rzadko, obecnie Eurosport postawil na Shooto tez bardzo efektowny styl walki z jednak ze w shootu wiecej mamy do czynienia z walka w parterze :P
Dumnie w bialych szatach...
I'm feelin lucky enuff to bet it all on a dice
Obrazek
http://smitu.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » czw 08.12.2005 23:06

Niggaz pisze:Leci to jeszcze gdzieś na Eurosporcie?

w poniedziałki bodajże po 22 8)

Niggaz pisze:Ray Sefo

trochę niższy od Sappa, ale dużo lepszy. tak jak napsiałeś Sapp to taka maskotka do roieiea pieniędzy [taki Becks] Wielki straszny - budzi respekt - więc można na nim zarobić. Ale jest strasznie wolny - wystarczy że powalczy z jakims szybszym japończykiem - nie ma bata - przegra w pierwszej rudzie :twisted:
Jeszcze był taki młody, chudy, wysoki, czroskóry zawodnik - znakomicie walczył nogami - i raz wygrał finał w Japonii [dostają chyba 1 mln za wygraną :wink: ]
Z belgii był albi Holandii [nie pamietam nazwiska - ale jak ktoś poda to sobie przypomnę :P ]

Z Pride oglądałem tylko Nastule - dzielnie walczył, ale ledwo z ringu wyszedł po walce [podobno podpisał kintrakt i będzie jeszcze wystepował :lol: ]

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero
Reputacja: 42

Postautor: bagg » pt 09.12.2005 8:16

Czy walki K1, itd. zawsze trwają około 2 minut? :lol: Obejrzałem sobie ściągniętą z eMule walkę - Vanderlei Silva - Tatsuya Iwasaki. To co ten gość robił było niesamowite. Jaki on jest szybki. Ma takie ciosy, że nawet nie widziałem pięści jak nią uderzał :P Poza tym jak założył chwyt dość dużemu Japończykowi to nie mógł się z niego wydostać. Potem tylko szybki kopniak w twarz i koniec walki.

Awatar użytkownika
Loczek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Loczek » pt 09.12.2005 8:21

bagg pisze:Czy walki K1, itd. zawsze trwają około 2 minut? :lol: Obejrzałem sobie ściągniętą z eMule walkę - Vanderlei Silva - Tatsuya Iwasaki. To co ten gość robił było niesamowite. Jaki on jest szybki. Ma takie ciosy, że nawet nie widziałem pięści jak nią uderzał :P Poza tym jak założył chwyt dość dużemu Japończykowi to nie mógł się z niego wydostać. Potem tylko szybki kopniak w twarz i koniec walki.

No walki zwykle tak się kończą, chociaż znam przypadki ( mam na płycie ), gdzie łupią się przez całą walkę w parterze ( zwykle jest to ktoś preferujący sambo lub ju jitsu brazylijskie ) i sędziowie mają bardzo trudny orzech do zgryzienia. Walka jest nudna, kibice gwizdają. Wygrywa zwykle ten, który jest mniej zmęczony.
Co do Silvy - mówiłem, że ten chłopak robi wiatrak z ludzi? Jak dopadnie przeciwnika, nie ma już szans. Schabowe z kapustą i ziemniakami.

Awatar użytkownika
fieldy
One Arsene Wenger
One Arsene Wenger

Postautor: fieldy » pt 09.12.2005 9:36

fieldy pisze:Z belgii był albi Holandii [nie pamietam nazwiska - ale jak ktoś poda to sobie przypomnę ]

przypomniałem sobie :idea: Remy Bonjasky - MOim idolem i tak jest Ernesto Hoost 8)
A Bonjasky jest kapitalnym młodym zawodnikiem - potrafi wygrać w Japonii z japończykiem co jest nie lada sztuką.
Nie boi się żadengo przeciwnika [raz wygrał z Yokozuną - świetnym high kicki'em prosto w jego wielki .. twarz] skoczny jak Adam Małysz, silny jak "Andrew Golata" i myślący na riingu jak Garii Kasparow przy stoliku.
I tak gorszy niż Ernesto Hoost [żywa legenda - chyba już 40 letni zawodnik wciąż na wsysokim poziomie]

Ernesto z lewej, Remy z prawejObrazek

bagg pisze:Czy walki K1, itd. zawsze trwają około 2 minut

W K1 są 3 rundy po 2 minuty. Ale często się zdarza, że w razie remisu, sa kolejne rundy. I tak chyba 3 dodatkowe rundy mogą być - potem zawsze wybierają tego który mniej "dyszy" i wygrywa dużą kasę :wink:

Awatar użytkownika
Loczek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Loczek » pt 09.12.2005 23:40

W k1 używa się rękawic. A w Pride i w UFC tylko napięstników. Nic więcej. Dlatego jak dla mnie k1 nie jest tak interesująca jak pozostałe dyscypliny. W k1 są zasady, punktowana jest walka. W reszcie wygrywa ten, kto jest silniejszy, bądź szybszy.

Awatar użytkownika
Loczek
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Loczek » śr 14.12.2005 11:06

Uprawia ktoś sporty walki? Może macie jakieś filmiki dotyczące waszych treningów, walk itd? A la Bunch :lol: Jak tak, wrzućcie na serwer i podajcie linki. Popatrzymy, ocenimy.
Ja trenuję Shotokan, ale od niedawna. Kiedyś trenowałem Aikido, ale jak dla mnie za nudne. Lubię się poszarpać trochę, pokopać itd.
W styczniu mam egzamin na 9 kiu ( czyt. biały pas ). Duużo teorii przede mną do nauki. Zabawne jest to, że w karate nie chodzi tylko o sam pokaz umiejętności fizycznych, ale i o wiedzę. Bez niej nie ma możliwości zaliczyć egzaminiu. Trzymajta kciuki 8)

Wróć do „Inne sporty”