Piłka Ręczna

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
macko001
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 0

Piłka Ręczna

Postautor: macko001 » wt 27.06.2006 13:40

Przeglądałem to forum i nie zawuważyłem aby był temat o tym sporcie :shock: . Nie jestem specjalnym kibicem tej descypliny , ale co nie co wiem i ogladam mecze Polaków :)

Założyłem ten temat też aby dodac news :D

Reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych znalazła się w drugim koszyku przed losowaniem grup finałowych mistrzostw świata, które w 2007 roku odbędą się w Niemczech.
Polska, która w kwalifikacjach pokonała Grecję, trafiła do drugiego koszyka wraz z reprezentacjami: Rosji, Islandii, Słowenii, Czech i Norwegii.

Losowanie odbędzie się 14 lipca w berlińskim hotelu Maritim.
Podział reprezentacji na koszyki:

Koszyk 1: Hiszpania, Francja, Dania, Tunezja, Chorwacja, Niemcy,

Koszyk 2: Polska, Rosja, Islandia, Słowenia, Czechy, Norwegia,

Koszyk 3: Ukraina, Egipt, Węgry, Kuwejt, Maroko, Brazylia,

Koszyk 4: Argentyna, Angola, Korea Południowa, Katar, Grenlandia, Australia.

piszcie co o tym myslicie i wogole o pilce recznej

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » wt 27.06.2006 14:16

macko001 masz plusa ode mnei :) to moj ulubiony sport obok futbolu :) gram w klubiku w reczna nie bede sie chwalic gdzie zeby kryptoreklamy nie robic :lol:
macko001 pisze:Reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych znalazła się w drugim koszyku przed losowaniem grup finałowych mistrzostw świata,

No brawo drugi koszyk to zasluga wygranego meczu Polakow ze Szwecja w el do MS :) Wtedy pierwszy mecz dostalismy na wyjezdzie w plecy ale w reqwanzu wygralismy i mielismy bramke czy dwie na plusie :) I sensacja stala sie faktem ;)
macko001 pisze:Polska, która w kwalifikacjach pokonała Grecję

Grecja jeszcze nie tak dawno byla poza naszym zasiegiem... No ale nasi pokazali ze potrafia wygrywac z najlepszymi :)

macko001 pisze:Koszyk 1: Hiszpania, Francja, Dania, Tunezja, Chorwacja, Niemcy,

W pierwszym koszyku dziwi mnie troche obecnosc Tunezji, ktora moze nie jest slaba ale do takich tuzow pokroju Hiszpanow, Francji czy Niemiec nie nalezy... Dobrze by bylo jakbysmy wylosowali Tunezje, ewentualnie Danie, bo reszta jest poza naszym zasiegiem...

Z 3 koszyka dobrze by bylo jakbysmy trafili na Maroko albo Kuwejt, bo Egipt to nieprzewidywalny zespol... Obyty jest z wielkimi imprezami i to doswiadczony team.Ukraina wiadomo ze sa rownie nieprzewidywalni jak Tunezja...Podobnie sprawa ma sie z Wegrami...Czwart koszyk to juz slabe druzyny ale nie chcialbym zeby Polacy trafili na ta egzotyczna Grenlandie... Zespol ten lekcewazony jest przez wielu, a wiadomo ze druzyna jest oparta na dunskiej szkole pilki recznej... Angola albo Australia bylyby latwymi rywalami ;)

Co do pilki recznej klubowej to w tym sezonie nalezy uznac podziw dla szczypiornistow AMD SPR Chrobry Glogow. Zdobyli wicemistrza po zazartym boju z Vive Kielce. Po drodze pukneli Wisle Plock... Szkoda tylko ze z Glogowa odszedl Bartek Jurecki, bo to bardzo dobry zawodnik, podpora naszej kadry... Na szczescie jego brat Michal nie poszedl w jego slady ;)

W europucharach nasze drzyny nie licza sie za bardzo. Kiedys mielismy silna kobieca ekipe Montexu Lublin ale jak wiadomo zespol sie posypal... W LM nasze druzyny meskie odpadaja na fazie grupowej (ostatnio 3 miejsce w grupie Wisly Plock)... Mam nadzieje ze w tym sezonie pokaza sie nasze kluby z lwepszej strony...

Co do reprezentacji to luie oczywiscie Niemcy gdzie gra moj idol Steffan Kretschmar i zawsze twardo grajacy Schwarzer :) Ostatnio zaczyna mi sie podobac gra Islandii, dla ktorej spoleczenstwa pilka reczna jest niemalze sportem narodowym.

Z Polakow lubie oczywiscie Karola Bieleckiego, Bartka Jureckiego i bramkarza Rafala Bernackiego (ostatnio malo gra w kadrze :( )

Jak napisal macko001 piszcie co myslicie o tym pieknym sporcie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
tiaga
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: tiaga » wt 27.06.2006 14:20

Przeglądałem to forum i nie zawuważyłem aby był temat o tym sporcie Shocked . Nie jestem specjalnym kibicem tej descypliny , ale co nie co wiem i ogladam mecze Polaków Smile

To z kolei zupełnie inaczej niż ja :lol:

6 lat trenowałam piłkę ręczną z niezłymi sukcesami, nawet jakiś medal się przypałętał 8)
lubię ten sport, choć ogólnie za dużo dla mnie w nim brutalności. ile razy miałam naderwane ścięgno czy full siniaków ;)

fajnie by było, gdybyś mimo wszystko sam napisał co uważasz o tym podziale, bo ja jedynie moge sie wypowiadac o tym, co sadze o pilce recznej. ;)

mimo wszystko mam sympatię do tego sportu i chętnie oglądam mecze, czy kibicuję znajomym zespołom, gdy przejdę się na sparing :)

Awatar użytkownika
macko001
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: macko001 » wt 27.06.2006 14:29

no tak z 1 koszyka to najslabsze sa Tunezja i Dania , wiem ze wielkimi potentatami sa oczywiscie europejskie druzyny ( to raczej europejski sport ) Niemcy, Francja , Hiszpania , Chorwacja, ktore zdobywaly i zdobywaja medale MŚ i ME

z 2 koszyka najlepsza jest Islandia , ktora chyba czyni postepy, ostatnio jak ogladlem reczna to mi sie bardzo spodobali ,

w tym koszyku mocna jest tez Słowenia , ktora niedawno zdobyla nieoczekiwanie medal ME czy MŚ ( sorry ale nie pamietam dokladnie )
dobrze ze z tymi druzynami nie zagramy :)

3 koszyk - 3 pierwsze druzyny groźne , 3 ostatnie druzyny powinny byc latwiejsze do pokonania

w 4 koszyku nie ma mocnych druzyn, chyba ze rzeczywisice tak jak to Martinho pisal , ze Grenlandia , na szkole dunskiej wychowana moze urwac jakis punkcik faworytom

zobaczymy jak to bedzie , ja mam nadzieje ze nasza druzyna , ktora ostatnio czyni duze postepy ( widac , że ten sport i siatkowka u nas sie niezle rozwijaja , szczegolnie jesli chodzi o reprezentacje) poradzi sobie i wyjdzie z grupy ( 2 druzyny wychodza , pozniej chyba sa 2 grupy po 6 druzyn i tam jest walka juz o awans do cwiercfinalu)

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » wt 27.06.2006 14:30

tiaga pisze:lubię ten sport, choć ogólnie za dużo dla mnie w nim brutalności. ile razy miałam naderwane ścięgno czy full siniaków

Tyle samo co w pilce noznej... Nawet mniej niz w futbolu ;) Najgorzej jest wchodzic w strefe bo wtedy kolano obrona daje do przodu i mozna sie nadziac ;) Nie za ciekawe zycie ma kolowy, bo w strefie lokcie pracuja i nie ma meczu zeby zawodnik grajacy na trej pozycji wyszedl bez siniakow ;)
tiaga pisze:ile razy miałam naderwane ścięgno

Sciegno naderwac to mozna nawet w skokach narciarskich, wiec ten rodzaj kontuzji jest powszechny w sporcie wiec nie ma co odnosic go tylko do pilki recznej ;)
tiaga pisze:czy kibicuję znajomym zespołom, gdy przejdę się na sparing

Na jakie mecze chodzisz :?:

macko001 pisze:Grenlandia , na szkole dunskiej wychowana moze urwac jakis punkcik faworytom

No wiesz moze nie faworytom bo z takowymi dostaje po 20 bramek w plecy ale z nieco slabszymi rywalami moga powalczyc
Obrazek

Awatar użytkownika
tiaga
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: tiaga » wt 27.06.2006 14:34

Nie za ciekawe zycie ma kolowy, bo w strefie lokcie pracuja i nie ma meczu zeby zawodnik grajacy na trej pozycji wyszedl bez siniakow Wink

Jakbyś zgadł moją pozycję :lol:
Przez 3 lata bylam skrzydłową, najczęściej prawą, ale koleżanka złapała klontuzję i weszłam na jej pozycję i od tej pory tylko kołową byłam.

Sciegno naderwac to mozna nawet w skokach narciarskich, wiec ten rodzaj kontuzji jest powszechny w sporcie wiec nie ma co odnosic go tylko do pilki recznej Wink

Trenowałam sporo różnych sportów, przez koszykówkę do jazdy konnej, ale w piłce ręcznej miałam najwięcej szczęścia do tego typu wypadków :D
Także tamto stwierdzenie było raczej moim "indywidualnym" :)

Na jakie mecze chodzisz Question

Znajomych juniorów. Najczęściej były to sparingi szkół. ;)

jak przeszli dalej to ewentualnie mistrzostwa gdańska czy pomorza. ;)

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » wt 27.06.2006 15:04

tiaga pisze:Jakbyś zgadł moją pozycję

Musisz miec sporo sily jak gralas na kole :lol: Bo zeby sie przepychac i robic miejsce dla swoich zawodnikow to trzeba miec sile zeby przesunac danego zawodnika czy zawodniczke ;)
tiaga pisze:Przez 3 lata bylam skrzydłową, najczęściej prawą, ale koleżanka złapała klontuzję i weszłam na jej pozycję i od tej pory tylko kołową byłam.

Ja gram na prawej polowce, ewentualnie wchodze czasami na prawe skrzydlo ale rzadko.
tiaga pisze:Znajomych juniorów. Najczęściej były to sparingi szkół

Tam w Gdansku to czasem nie gra taki zespol kobiecy NATA AZS AWF Gdansk :?:

Sezon ligowy w naszej lidze meskiej ciekawie sie zapowiada. Wisla Plock bedzie chciala odzyskac mistrza na rzecz znienawidzonego VIVE. Ciekawi mnie jaka bedzie postawa wicemistrza Chrobrego Glogow, ktory jest powoli rozsprzedawany... Ale jesli odejscie Bartka Jureckiego w srodku sezonu nie zrobilo niemal ze zadnej roznicy w grze Glogowian, to moze w przyszlym sezonie postaraja sie powtorzyc wyczyn z ubieglego. Do walki moze sie wlaczyc solidny Slask Wroclaw i Zaglebie Lubin, ktory co sezon zaliczane jest do czolowki naszej ligi... Tak wiec czekam z niecierpliwoscia na nowy sezon naszej ligi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
tiaga
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: tiaga » wt 27.06.2006 15:51

Martinho pisze:Musisz miec sporo sily jak gralas na kole Laughing Bo zeby sie przepychac i robic miejsce dla swoich zawodnikow to trzeba miec sile zeby przesunac danego zawodnika czy zawodniczke Wink

Heh siły to ja może dużo nie mam, ale zawsze jakoś sprytnie udało mi się zadziałać ;) Moje 165 cm i szczupła sylwetka mi nie pomagały :lol:
Ale jak to trenerka ujęła "sprytem zdziałam więcej niż siłą" ;)
Choć nie ukrywam, że czasem siła była porzebna i w ruch wchodziły łokcie, ale jeszcze nigdy nie odgwizdano mi faulu ;)

Co do natomiast pozycji skrzydłowej miałam wielki talent do rzucania w słupek. Dlatego nie lubiłam tej pozycji. :lol:

Tam w Gdansku to czasem nie gra taki zespol kobiecy NATA AZS AWF Gdansk Question

Wydaje mi sie, ze gra. I to własnie w Akademi Wychowania FIzycznego i Sportu ;)

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » pt 14.07.2006 20:10

Dzisiaj rozlosowane zostaly grupy Mistrzostw Swiata w pilce recznej. Mielismy bardzo dobre losowanie. Polska zagra z Niemcami, Brazylia i Argentyna.

Faworytem grupy sa bez watpienia Niemcy. Jest to zespol od lat grajacy na swiatowym poziomie ze swietnymi zawodnikami takimi jak Kretschmar i Schwarzer ktorzy sa nie do przejscia ;) Szczegolnie ten drugi ;) Na poprzednich mistrzostwach Niemcy sie nie popisali zajmujac 9 miejsce po fatalnej grze w grupie. W tym roku moga sobie odbic za tamto niepowodzenie. Jak dla mnie jden z faworytow imprezy.

Brazylia i Argentyna to egzotyczne kraje w pilce recznej. Prawda jest taka ze w szczypiorniaku licza sie zespoly europejskie. Obie te ekipy to takie Ekwador i Kostaryka jak w grupie na mundialu w Niemczech ;) Niby Brazylia jest slabsza od nas, ale celem ich jest wyjscie z grupyu. O to beda walczyc z Polakami. Argentyna natomiast moim zdaniem bedzie chlopcem do bicia. Niczego wielkiego w ostatnich latac nie osiagneli. Na poprzednich mistrzostwach obie ekipy zajely miejsca pod koniec drugiej "10". jednak nie nalezy lekcewazyc tych ekip, tak samo jak Grenlandii ktora gra bodajze w grupie A. Jest to zespol ktory szkolony jest na dunsiej szkole. Oczywiscie baty beda dostawac, ale napsuja z poczatku sporo krwi swoim rywalom. Szczegolnie temu losowanem z trzeciego koszyka (Katar?).

Naszym celem jest wyjscie z grupy. Nie jest to wcale niemozliwe, nawet prawdopodobne. Jednak pierwszym zalozeniem podopiecznych Wenty powinno byc profesjonalne podejscie do rywala i nie lekcewazenie go. Mam nadzieje ze wyjdziemy z grupy, nasz zespol stac na to.
Obrazek

Awatar użytkownika
tiaga
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: tiaga » pn 15.01.2007 21:40

Widzę, że temacik troszeczkę podupadł.

Mam nadzieję, że moja 'chwilowa' nieobecność zostanie wybaczona? :P

Co do piłki ręcznej... Trochę się działo ;)
Z moim LO udało mi się zdobyć 3 miejsce na Mistrzostwach Gdańska, zagrałam wszystkie mecze oczywiście na pozycji obrotowej.
Poza naderwanym ścięgnem i wybitym palcem nie odniosłam większych obrażeń, ale samą imprezę wspominam bardzo miło. :lol:

Będziecie oglądać na Polsat Sport MŚ w piłce ręcznej? Polska grała niedawno sparing z aktualnym mistrzem świata Hiszpanią, przegrywając na wyjeździe dwoma punktami (27:25). Warto dodać, że również Brazylia zagrała sparing z zawodnikami z Hiszpanii, ale przegrywając różnicą 28 bramek. :P
Parę dni temu graliśmy z Rosją, wygrywając. ;)
Nadal jesteśmy nie w formie, atak pozycyjny nie wychodzi tak jak powinien. Mam nadzieję jednak, że pokażemy klasę na tym MŚ. :D
We love the Munichs, we do!
Hey Bayern, I love you! Obrazek

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » pn 15.01.2007 22:04

Nie, nie tiaga... Atak pozycyjny wychodzi, tylko na tym ostatnim turnieju przed MS nic nie chcialo wychodzic, zawodzili zarowno Tkaczyk jak i Lijewski.

Nie moge sie doczekac MS... Polska uwazana jest przeze mnie za czarnych koniow imprezy ;) Jest bardzo realna szansa na wyjscie z grupy. Z Brazylia, naszymi grupowymi rywalami gralismy kilka dni temu i wygralismy 28-27, chociaz na 2 minuty przed koncem przegrywalismy 25-27. Takze na Kanarki trzeba uwazac, tym bardziej ze poczuli ze nie sa gorsi od Polakow. Argentyna bedzie raczej dostarczac punktow, a Niemcy wydaja sie byc faworytami. W mojej opinii kluczowym meczem bedzie sotkanie z Brazylia.

Co do kontuzji to jak na razie nikt nie narzeka pza lekkim schorzeniem Bartka Jureckiego ale to nic powaznego ;)

tiaga pisze:Będziecie oglądać na Polsat Sport MŚ w piłce ręcznej?

Jak zafundujesz mi miejsce u siebie na fotelu przed Polsatem Sport to z przyjemnoscia :lol: Niestety u siebie nie mam PS :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 25

Postautor: Akarin » pn 15.01.2007 22:07

Martinho pisze:Jak zafundujesz mi miejsce u siebie na fotelu przed Polsatem Sport to z przyjemnoscia Niestety u siebie nie mam PS

nie martw się na DSF tez będą, co z tego że pokazywac będą w większości mecze Niemców, ale będą :P

Awatar użytkownika
tiaga
Skład B
Skład B
Kontaktowanie:

Postautor: tiaga » pn 15.01.2007 22:11

Trochę mnie martwi Lijewski właśnie, bo strzela strasznie mało. 2-3 gole na cały mecz i w obronie czasem nawala... Mam nadzieję, że to tylko chwilowe.

Jak zafundujesz mi miejsce u siebie na fotelu przed Polsatem Sport to z przyjemnoscia

W takim razie zapraszam ;) I nie przymuje rezygnacji. :lol:

Za to DSF to ja nie mam. :(
Hey Bayern, I love you! Obrazek

Awatar użytkownika
Akarin
Bundesliga ToNi Liga
Reputacja: 25

Postautor: Akarin » pn 15.01.2007 22:18

tiaga pisze: I nie przymuje rezygnacji.

ja tez chce :P tylko daleko mam :P

co do Lijewskiego, to w klubie gdy widziałem mecze LM w jego wykonaniu to byłe pod wrażeniem, grał naprawde bardzo dobrze, rzucał duzo bramek pracował dla zespołu, może teraz wyszło zmęcznie

Awatar użytkownika
Martinho
Internetowy napinacz
Kontaktowanie:

Postautor: Martinho » pn 15.01.2007 22:21

Akarin pisze:co do Lijewskiego,

Co do Lijewskiego to dajcie mu spokoj, poczekajm az sie MS zaczna. Juz mowilem ze cala nasza kadra zagrala slabiutko ten ostatni turniej z Lijewskim na czele, ale we wczsesniejszym turnieju, gdzie gralismy m.in. z Dania czy Norwegia, prezentowal sie zadowalajaco. Mam nadzieje ze na MS zagramy jeszcze lepiej niz wtedy gdy ogralismy Danie ;)
Obrazek

Wróć do „Inne sporty”