Vancouver2010 - IO

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
MeToYou
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Re: Vancouver2010 - IO

Postautor: MeToYou » sob 27.02.2010 23:42

Justynka mnie dziś nie cieszy ze względu na jej brak szacunku dla rywalek.
Ten facet który darł się podczas transmisji tvp , po finiszu skomentował gest gratulującej Bjoergen - trzeba być wielkim sportowcem żeby docenić rywalki. Powinna sobie to Polka wbić do głowy.
Sukces panczenistek to coś pięknego, dla takich chwil warto oglądać sport.

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 14
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » sob 27.02.2010 23:47

Największe emocje zostały na sam koniec, niesamowita walka Polek, zrobiły taka przewagę na końcówce, że Amerykanki totalnie opadły, mało brakowało a podobna sytuacja spotkała by Japonki. Justyna także powalczyła, końcówka była niesamowita, pozostałe Polki także dobre miejsca, oby dalej się tak rozwijały.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1640
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » sob 27.02.2010 23:49

MeToYou pisze:Justynka mnie dziś nie cieszy ze względu na jej brak szacunku dla rywalek.

Otóż to.
A jak jeszcze usłyszałem, jak się chwali, że ona zdobyła więcej niż Bjoergen bo wygrała Tour de Ski to padłem :haha: Dla przypomnienia, to Bjoergen ma 3 złote medale, a Kowalczyk 1. :think: niech się ta laska ogarnie bo tymi wypowiedziami wstyd będzie przynosić Polsce.

Brawo nasze panczenistki :rydzyk:
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 35

Postautor: Wilmore » sob 27.02.2010 23:55

Po zachowaniu Kowalczyk mam jedno marzenie - żeby ludzie w polskiej piłce i Milanie (w tej kolejności) byli w stanie tak szczerze i bezpośrednio skrytykować zachowanie rywali. Mam do niej olbrzymi szacunek za to, co powiedziała, jeśli naprawdę jest tak, jak mówiła o wsparciu dla Bjoergen. Bo jeśli wierzy w to, co mówi, to chwała jej za to, a żadną miarą jej zachowania będzie zachowanie zawodniczki wspieranej przez astmę. Chwała jej za tę szczerość. I kto wie, czy bez takiej sportowej złości na Norweżkę byłaby w stanie tak pociągnąć ten bieg.
Chwała jej za ten medal, cudowna chwila, gdy ona wygrywa na ostatnich metrach ten medal. Coś pięknego. Najpiękniejszy moment tych igrzysk!
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1166

Postautor: Tomusmc » ndz 28.02.2010 0:02

Dokładnie Wilmore. Powiedziała prawdę, a dla niektórych jest to ważniejsze niż złoto. Cieszcie się bo jesteściie świadkami historycznej chwili i to dwa razy w ciągu dnia! Ja i tak będę chciał się dowiedzieć czy te środki stosowane przez wiele biegaczek nie pomogły im w uzyskaniu tych miejsc bo przecież Bjoergen nie jest jedyna. Sam bym się wkurzył jakbym miał rywalizować z nafaszerowanymi sportowcami. Brawo Justyna za medal i szczerość!

Wilmore pisze:Po zachowaniu Kowalczyk mam jedno marzenie - żeby ludzie w polskiej piłce i Milanie (w tej kolejności) byli w stanie tak szczerze i bezpośrednio skrytykować zachowanie rywali

Jeśli chodzi o Milan to lepiej nie bo by jeszcze karę na drużynę w Calcio nałożyli ;)
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » ndz 28.02.2010 0:10

Wilmore brachu :beer: Podpisuję się pod Twoim postem w 100%, obiema rękami. :beer:
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1640
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » ndz 28.02.2010 0:11

Tomusmc pisze:Ja i tak będę chciał się dowiedzieć czy te środki stosowane przez wiele biegaczek nie pomogły im w uzyskaniu tych miejsc bo przecież Bjoergen nie jest jedyna

W czasie biegu, komentatorzy TVP mówili, że nie prowadzi się badań w tej sprawie, więc na chwilę obecną nie można powiedzieć czy te leki pomagają.

Pewnie niewielu z Was tu się interesuje sportami zimowymi (no na pewno poza czeherem), Marit Bjoergen to zwyciężczyni Pucharu Świata sprzed kilku lat, chyba 2005-2006, wielokrotna mistrzyni świata. Zdobywała złote medale, wygrywała na wielu imprezach wcześniej, więc spokojnie z tymi wszystkimi zarzutami pod jej adresem.
:wink:

PS jeszcze przed ZIO, wszyscy eksperci mówili, że trasy w Whistler są płaskie a to pomaga niskim zawodniczkom, takim jak Kalla czy właśnie Bjorgen.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 35

Postautor: Wilmore » ndz 28.02.2010 0:15

W czasie biegu, komentatorzy TVP mówili, że nie prowadzi się badań w tej sprawie, więc na chwilę obecną nie można powiedzieć czy te leki pomagają.

A na liście środków zabronionych są dlatego, że mają dziwny smak lub zapach?

Nie znam się na tym sporcie, jednak za bardzo rozsądny pomysł uważam propozycję jednej z zawodniczek, by wszystkie badane były w jednej klinice. Uwierzyć na poważnie w astmę u całej masy zawodniczek na takim poziomie w takiej dyscyplinie jest mi jakoś ciężko.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
arek_ahig
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 118

Postautor: arek_ahig » ndz 28.02.2010 0:47

Trzeba byc idiota, zeby sluchac Jozwika, ktory pojecie o sportach zimowych ma bardzo ograniczone. Zreszta o narciarswie biegowym tez wie malo. Udowadnial to podczas kazdego biegu na tych Igrzyskach, a juz szczytem wszystkiego bylo pindolenie podczas biegow sztafetowych, ze Berger, ktory biegl na 3 zmianie u Norwegow, to nikomu nieznany zawodnik. Fakt wielokrotny zloty medalista MŚ w biegach i wielokrotny medalista MŚ w biathlonie to nikomu nieznany zawodnik. :rotfl:

Biegi narciarskie ogladam od kilkunastu lat, mozna pisac, ze wczesniej Bjoergen tez odnosila sukcesy, chociaz zlotych medali indywidualnych na MŚ ma tyle co Justyna. Malo tez pewnie z was wie, ze poczatkowo, kiedy Marit "nie zachorowala" na astme, odnosila zwyciestwa tylko w sprintach. Pozniej nabawila sie asmy i zaczela wygrywac rowniez inne dystanse. Dziwny zbieg okolicznosci, zaczela brac leki na astme, ktore poprawiaja wydolnosc i nagle zaczela odnosic sukcesy rowniez na dluzszych dystansach.

Pozniej nastapil 2-letni okres posuchy, stare witaminki przestaly juz byc skuteczne i trezba bylo poszukac czegos mocniejszego, wiec od czerwca zeszlego roku zaczela zabawe z powazniejszymi sterydami, dokladniej z Salbutamolem, ktory jest na liscie specyfikow zakazanych przez WADA, wiec trudno podejmowac jakakolwiek polemike, ze nie pomaga, skoro jest zakazany.
Salbutamol nalezy do podstawowych witaminek wielu koksujacych osobnikow, ktorzy pakuja na silowni. Raz, ze pozwala na szybkie spalanie tluszczu, dwa poprawia sile i wytrzymalosc.

Saarinen, ktora tez nalezy do astmatyczek, ale tych ktore nie biora zakazanych sterydow, powinna miec pretensje do Justyny za jej wypowiedzi, a wypowiadala sie na tych Igrzyskach bardzo dobrze o Polce, zreszta dzisiaj na dekoracji po biegu rowniez bylo to widoczne. Ona tez zaczela odnosic sukcesy kiedy przyplatala sie do niej choroba, wiec pewnie wie, ze ich witaminki sa pomocne. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
weasel
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 0

Postautor: weasel » ndz 28.02.2010 1:06

Rzeczywiście ogromne emocje jeszcze kilka minut po biegu serce dalej mocno waliło :mrgreen: Brawa dla Justyny 3 medale na jednych IO czy ona na pewno jest Polką :?: :mrgreen:
No i brawa również dla panczenistek pokonanie USA, które miało przecież o wiele większe środki na przygotowania, odżywki, sprzęt i wogóle super :mrgreen:

fieldy pisze:ktoś się orientuje moze, jaki % wszystkich medali zdobyliśmy na tych ZIO ?

fieldy wie ile medali zdobyli ale nie umie policzyć :mrgreen: Także specjalnie dla ciebie wykonałem te zaawansowane obliczenia i wyszło mi 43% (o ile się nie pomyliłem :lol: ). Więc jak kiedyś będziesz chciał mnie ukarać warnem to pamiętaj kto ci pomógł :lol:

A propo tych astm takie coś mi się przypomniało wiem, że może nie ma to bezpośredniego związku z obecnymi IO ale...
http://www.sport.pl/sport/1,69628,2768406.html
Data 15.06.2005
Taki jest sport. Jak to się mówi "wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone" :mrgreen: Problem tej całej astmy to nie tylko te IO ale już dużo dużo wcześniej choćby kiedyś Bjorn Daehlie czy bodajże Korzeniowski :think: i jeszcze inni.
Również dla mnie jak dla wielu z was jest to "podejrzane", iż tak wielka liczba sportowców z czołówki korzysta z tych leków ale cóż...
Dlatego uważam dobrze, że Justyna mówi o tym głośno (bo przecież Bjoergen nie będzie się domaga żeby ktoś to sprawdził :lol: ) może ktoś się tym w końcu zainteresuje i chociaż zrobi badania czy ma to jakikolwiek wpływ na wyniki sportowe bo to chyba największy wstyd i porażka tych wszystkich organizacji (fair play wiecznie żywe :mrgreen: ), że dotychczas nikt takich nie zrobił :shock: :hardkor:
Obrazek

Awatar użytkownika
arek_ahig
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 118

Postautor: arek_ahig » ndz 28.02.2010 1:08

Uzupelniajac jeszcze wczesniejsza wypowiedz, Marit to napindala jeszcze clenbuterol zamiennie, ktory chyba jest jeszcze bardziej powszechnym sterydem zwiekszajacym wydolnosc. Za jego stosowanie zdyskwalifikowano np. w Pekinie naszego reprezentanta Seroczynskiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
MeToYou
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 32

Postautor: MeToYou » ndz 28.02.2010 2:49

Co za emocje w finale curlingu :lol: do dziewiątego endu wszystko było jeszcze możliwe ale w nim gospodarze wyjaśnili sytuacje i pokazali, że tradycja zobowiązuje.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to na tej stronie można kupić spodnie takie jakie mieli Norwegowie :lol:

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 795

Postautor: Boromir » ndz 28.02.2010 23:31

Ależ finał! Parise, no i mamy dogrywkę. 24 sekundy zabrakło Kanadyjczykom do złota...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarzinho
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 14
Kontaktowanie:

Postautor: Jarzinho » ndz 28.02.2010 23:38

Kanadyjczycy jeszcze to przegrają, a kibice mają to co chcieli emocje do samego końca ZIO.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » ndz 28.02.2010 23:41

Kapitalna sprawa. Diabeł ponownie dał o sobie znać :twisted: Może jednak pospieszono się, że przyznaniem MVP, bo Zach na równi z Millerem sobie zasłużył na takie wyróżnienie.

Liczę, że Amerykanie nie pozwolą Kanadyjczykom na zdjęcie klątwy. C'mon USA :!:

Wróć do „Inne sporty”