Paraolimpiada

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1358

Paraolimpiada

Postautor: Morrow » pt 07.09.2012 19:14

Nie widzę nigdzie takiego tematu więc pozwoliłem sobie założyć. Sukcesy naszych Paraolimpijczyków nie są pokazywane przez TVP mimo, że ta ma do nich prawa bo jak twierdzi kierownictwo nie wyglądają estetycznie więc niech przynajmniej mają swój temat na naszym forum.

Do założenia tematu natchnął mnie drugi złoty medal Rafała Wilka w handbike'u. Wielka sprawa i wielki sukces tego człowieka. Kiedyś nawet na haxie albo na forum przez chwilę dyskutowaliśmy o nim z Kamilem. Wilk był żużlowcem Stali Rzeszów i instruktorem narciarstwa, znam go właśnie z kursów, które prowadził i podczas, których mnie egzaminował. Trochę już na nartach jeżdżę i gość był jednym z najlepiej jeżdżących ludzi z jakimi miałem do czynienia. Egzaminował mnie w lutym 2006 a w maju tego samego roku miał wypadek na torze żużlowym podczas, którego stracił czucie w obu nogach. Szok i tragedia dla tego człowieka. Ale gość się nie poddał, dalej jeździ na nartach:

https://www.youtube.com/watch?v=9caJRp1kmRA

Z żużla i kolarstwa przerzucił się na handbike'a i dziś zdobył drugi złoty medal dla Polski stając się jedną z gwiazd Igrzysk. Jakie to wszystko przewrotne, gość mega wysportowany, pasjonat sportu, żyjący z niego w jednej chwili stał się niepełnosprawnym i musiał wszystko zmienić w swoim życiu.

Szacunek dla tego człowieka jak i dla pozostałych Paraolimpijczyków za to, że mimo przeciwności znajdują w sobie motywację do sportowej rywalizacji i doskonalenia się. To przykre, że w czasach kiedy walczy się z dyskryminacją niepełnosprawnych i robi się dla nich coraz więcej polska telewizja zrezygnowała z pokazywania Igrzysk bo niepełnosprawni są "nieestetyczni". Bardzo niskie jak na "telewizję z misją".

Z innych ciekawych rzeczy:

Zagranie pingpongisty z Wielkiej Brytanii poruszającego się o kuli.

http://www.youtube.com/watch?v=riR_SyhvB6s

Przegrana Pistoriusa z Brazylijczykiem Oliveirą na 200m, którego biegacz z RPA oskarżył po przegranym biegu o...za długie protezy. Swoją drogą zwróćcie uwagę na ostatnią setkę w wykonaniu Brazylijczyka. Imponująca.

https://www.youtube.com/watch?v=pfiUkbeCUZs

No i na koniec coś co totalnie zryło mi beret. Rekordzista świata w pływaniu na 50m na plecach wśród niepełnosprawnych Juan Reyes obronił złoto olimpijskie. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że Meksykanin nie ma dwóch rąk i jednej nogi. Żadnych protez. Zresztą to trzeba zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7HoFzoMoik

/edit
Masz rację, już poprawiłem :beer:
Ostatnio zmieniony pt 07.09.2012 20:24 przez Morrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1047

Re: Paraolimpiada

Postautor: DDK » pt 07.09.2012 20:16

2 pierwsze linki takie same dałeś. To zagranie to chyba o to chodziło: http://www.youtube.com/watch?v=riR_SyhvB6s

Awatar użytkownika
rzeznik
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0

Postautor: rzeznik » sob 08.09.2012 2:38

Paraolimpiady nie ma w tv, bo kto by to chciał oglądać? Fajnie, że inwalidzi mają swoje zawody, ale ludzie chcą oglądać najlepszych, a najlepsi sportowcy byli w Londynie miesiąc temu.

(A swoją drogą bieganie na protezach to w ogóle dla mnie jakaś parodia.)

Awatar użytkownika
Riddick
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 2

Postautor: Riddick » sob 08.09.2012 8:41

rzeznik pisze:Fajnie, że inwalidzi mają swoje zawody, ale ludzie chcą oglądać najlepszych, a najlepsi sportowcy byli w Londynie miesiąc temu.

Po części prawda, bo każdy lubi sport w najlepszym wydaniu ale z drugiej strony niektórzy, w tym ja emocjonują się głównie startem naszych sportowców, nasi paraolimpijczycy pięknie startują w Londynie, co chwila medale a jakby nie było to jest zawsze sportowa rywalizacja, którą ludzie chcą oglądać.
Obrazek

GRANDE MILAN

Awatar użytkownika
Cris7
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 7

Postautor: Cris7 » sob 08.09.2012 9:13

rzeznik pisze:Paraolimpiady nie ma w tv, bo kto by to chciał oglądać? Fajnie, że inwalidzi mają swoje zawody, ale ludzie chcą oglądać najlepszych, a najlepsi sportowcy byli w Londynie miesiąc temu.

Ciężko nie podpić. Dobrze brzmi, gdy się powie, że to wzruszające i potrzebne i skandal, że nie ma tego w TV, a prawda jest taka, że oglądałaby to garstka zapaleńców.
United Road, take me home
To the place, I belong
To Old Trafford, to see United
Take me home, United road

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 976

Postautor: Boromir » sob 08.09.2012 9:50

Tylko, że na tą wspaniałą ilość medali też trzeba brać poprawki, bo rozdawanych krążków jest po prostu więcej, jest kilka kategorii niepełnosprawności w obrębie tej samej dyscypliny. No i nie należy zapominać, że w porównaniu do Aten czy Sydney to Londyn wypada blado, bo teraz jest 30 medali, a tam było ponad 50. Więc trochę mnie ten optymizm w mediach dziwi.
Obrazek

Awatar użytkownika
rkoeman
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rkoeman » sob 08.09.2012 13:24

wole takich sportowcow niz isie radwanska i mase innych polskich nieudacznikow badz tych ktorzy nie radza sobie psychicznie ze startami mimo ze nie maja konkurecnji i sa w zyciowe formie
Obrazek

Awatar użytkownika
maciek_88
Moderator
Moderator
Reputacja: 426

Postautor: maciek_88 » sob 08.09.2012 13:27

Cris7 pisze:
rzeznik pisze:Paraolimpiady nie ma w tv, bo kto by to chciał oglądać? Fajnie, że inwalidzi mają swoje zawody, ale ludzie chcą oglądać najlepszych, a najlepsi sportowcy byli w Londynie miesiąc temu.

Ciężko nie podpić. Dobrze brzmi, gdy się powie, że to wzruszające i potrzebne i skandal, że nie ma tego w TV, a prawda jest taka, że oglądałaby to garstka zapaleńców.

Nikt nie mówi o całodobowych relacjach, ale z 2-3 godziny dziennie (jedna godzina na TVP 1, druga na TVP 2 ) wyglądałyby lepiej niż kilka minut informacji po wiadomościach (bo tak to chyba wyglądało).
Morrow pisze:Source of the post Tak jak i Doktorek nie zostanie skautem nie składając CV gdziekolwiek choć ma pewnie większe pojęcie o tych dzieciakach niż większość gogusiów chodzących w garniturach Armaniego w czołowych klubach.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 375

Postautor: czarny samael » sob 08.09.2012 13:30

Od czasu meczu z Williams, ciężko powiedzieć by Radwańska była w formie... Ot, forma jej spadła na IO i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
rkoeman
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rkoeman » sob 08.09.2012 13:40

radwanska miala w dupie te IO a niosla flage. byla uradowana po porazce w mikscie. jej partner grubas tez sie cieszyl ze juz nie trzeba sie meczyc

inni teniscici zadali klam isi ze sa wazniesze turnieje. szczegolnie roger federer.

prawdziwy sportowiec walczy zawsze do konca. niektorzy polscy sportowcy ktorych chce ogladac pan korwin pojechali sobie na wakacje na nasz koszt. dlatego bardziej szanuje tych ktorzy startuja na paraolimpiadzie pokazujac kosmiczna sile czlowieka

ps - myslicie ze ten plywak bez rak i z jedna noga bywa smutny ? ale nie powie dlaczego?

ps2 - tu nie chodzi o calodzienne relacje z paraolimpiady ale cos wiecej nie krotka migawka w wiadomosciach
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 238

Postautor: Kamil232 » sob 08.09.2012 14:01

Do założenia tematu natchnął mnie drugi złoty medal Rafała Wilka w handbike'u. Wielka sprawa i wielki sukces tego człowieka. Kiedyś nawet na haxie albo na forum przez chwilę dyskutowaliśmy o nim z Kamilem. Wilk był żużlowcem Stali Rzeszów i instruktorem narciarstwa, znam go właśnie z kursów, które prowadził i podczas, których mnie egzaminował. Trochę już na nartach jeżdżę i gość był jednym z najlepiej jeżdżących ludzi z jakimi miałem do czynienia. Egzaminował mnie w lutym 2006 a w maju tego samego roku miał wypadek na torze żużlowym podczas, którego stracił czucie w obu nogach. Szok i tragedia dla tego człowieka. Ale gość się nie poddał, dalej jeździ na nartach:

https://www.youtube.com/watch?v=9caJRp1kmRA

Z żużla i kolarstwa przerzucił się na handbike'a i dziś zdobył drugi złoty medal dla Polski stając się jedną z gwiazd Igrzysk. Jakie to wszystko przewrotne, gość mega wysportowany, pasjonat sportu, żyjący z niego w jednej chwili stał się niepełnosprawnym i musiał wszystko zmienić w swoim życiu.

Zgadza się ogromny szacun dla Rafała. Mieszka na tym samym osiedlu co ja, czasami wracając ze sklepu widziałem jak śmiga swoim handbikiem, na mieście też go widać jak leci po ulicach. Obserwowałem jego karierę żużlową niemal od początku ogromny żal był gdy doznał tej kontuzji. Ale pokazał, że nie ma co się załamywać nieszczęściami w życiu, jak sam w wywiadzie mówił, że z każdego wydarzenia w życiu trzeba wyciągać pozytywne wnioski. On nie sądził, że kiedykolwiek wystąpi na olimpiadzie, a tu paradoksalnie wypadek mu to umożliwił i czuje z tego radość. Teraz przywozi dwa złota. Zajebisty gość, jeszcze raz szacun dla Wolfa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » sob 08.09.2012 14:34

rkoeman pisze:radwanska miala w dupie te IO a niosla flage. byla uradowana po porazce w mikscie. jej partner grubas tez sie cieszyl ze juz nie trzeba sie meczyc

inni teniscici zadali klam isi ze sa wazniesze turnieje. szczegolnie roger federer.

prawdziwy sportowiec walczy zawsze do konca. niektorzy polscy sportowcy ktorych chce ogladac pan korwin pojechali sobie na wakacje na nasz koszt. dlatego bardziej szanuje tych ktorzy startuja na paraolimpiadzie pokazujac kosmiczna sile czlowieka

ps - myslicie ze ten plywak bez rak i z jedna noga bywa smutny ? ale nie powie dlaczego?

ps2 - tu nie chodzi o calodzienne relacje z paraolimpiady ale cos wiecej nie krotka migawka w wiadomosciach

Z tym tenisem to parodia. Polscy zawodnicy karmili kibicowską gawiedź, że tenis na IO jest nieważny, a przecież z finałowej czwórki Wimbledonu (że tak się wyrażę, bo mowa mi o paniach i panach) tylko Isia nie powórzyła wyniku sprzed miesiąca. Finał mężczyzn to powtórka, finał kobiet to Williamsowa. Medale zdobywa Szarapowa, Azarenka, w deblu Williamsowe (zwróćcie też na ich radość - wygrały wszystko po kilka razy, a i tak radocha była niesłaba). Dlatego chyba te porażki najbardziej znismaczyły kibiców.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1358

Postautor: Morrow » sob 08.09.2012 14:51

Dokładnie tak jak wspomniano wcześniej, nikt nie mówi żeby Paraolimpiada leciała po 10h dziennie i były transmisje jak z Igrzysk ludzi o pełnej sprawności ale program, 2-3h dziennie zamiast powtórek teleturniejów, Plebanii czy M jak Miłość nikomu by chyba nie zaszkodził, tym bardziej, że mamy się tam czym pochwalić. Może oglądałaby to tylko ta garstka zapaleńców ale ze strony telewizji z misją na pewno byłby to ładny ukłon dla tych ludzi i coś bardziej wartościowego niż to badziewie, które nam w kółko serwują.

Ja tam nie miałbym zamiaru tego oglądać cały czas ale czasem lubię zerknąć na to co się dzieje na londyńskich arenach bo w świecie gdzie sportowcy przede wszystkim gnają za kosmiczną kasą, szukają niedozwolonego wspomagania a często samo reprezentowanie kraju na imprezie takiej rangi schodzi dla nich na dalszy plan to miło jest zobaczyć ludzi, którzy pokazują o co w tym wszystkim chodzi, o wspinanie się ponad granice swoich możliwości, czystą sportową rywalizację ale z wielkim szacunkiem dla przeciwnika. Nie mówię, że na "normalnych" Igrzyskach Olimpijskich tego nie było bo było i to mnóstwo ale tu mamy to każdego dnia w każdej dyscyplinie i widać, że dla wielu z tych ludzi po utracie pełnej sprawności start w tych zawodach to jest sens życia, zresztą potwierdzali to ludzie niepełnosprawni, z którymi miałem do czynienia bądź wywiady, których widziałem.

Co do garstki zapaleńców, którzy to oglądają to na niektórych arenach w Londynie pojawia się nawet 80-100 tys widzów a wpływy z biletów podobno już przekroczyły o 10 mln funtów szacunki organizatorów więc ktoś jednak to ogląda.

Awatar użytkownika
rzeznik
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rzeznik » sob 08.09.2012 15:12

Morrow pisze:Dokładnie tak jak wspomniano wcześniej, nikt nie mówi żeby Paraolimpiada leciała po 10h dziennie i były transmisje jak z Igrzysk ludzi o pełnej sprawności ale program, 2-3h dziennie zamiast powtórek teleturniejów, Plebanii czy M jak Miłość nikomu by chyba nie zaszkodził

W Stambule trwa właśnie olimpiada szachowa. Polacy do końca walczą o wysokie miejsca. Grają zdrowi, inteligentni ludzie, w swojej dziedzinie najlepsi na świecie. Jakoś wolałbym w telewizji choć krótką wzmiankę o tym, niż oglądanie transmisji o facecie biegającym na sprężynach, czy konkurs rzutu młotem, w którym o wyniku decyduje przelicznik niepełnosprawności.

Awatar użytkownika
rkoeman
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: rkoeman » sob 08.09.2012 15:50

nas kulomiot ktory stracil nogi bo jakies lumpy postanowily go zabic to bardzo chory i malo inteligetny czlowiek

rozumiem ze zgadzasz sie ze zdaniem korwina? czlowieka, ktory idac jego tokiem rozumowania, nie powinien wystepowac publicznie bo ma straszna wade wymowy i od lat leczy sie u psychiatry
Obrazek

Wróć do „Inne sporty”