Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1736

Postautor: sickstick » wt 13.03.2018 14:17

Skoro rozmowa o sądach - może ktoś doradzi.

ZUS przez rok nie wypłacał mi renty, odbyła się rozprawa (w marcu 2017 - równo rok temu) decyzją której jestem poszkodowany a ZUS ma wypłacić mi zaległe świadczenie z całych 12 miesięcy. ZUS złożył jednak odwołanie od tej decyzji i... właśnie minął równy rok, cisza i zero odzewu w tej sprawie.

Wie ktoś czy i gdzie mogę się w ogóle orientować jak daleko jest ta sprawa?
Obrazek

Awatar użytkownika
DDK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1051

Postautor: DDK » wt 13.03.2018 16:54

Musisz wiedzieć, gdzie się odwołali (do jakiego sądu).

Obrazek

tylerdurden
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 87

Postautor: tylerdurden » śr 14.03.2018 11:16

Bienias pisze:
https://www.salon24.pl/u/beem-deep/8514 ... rzebil-dno

Jak zawsze warto przypomnieć. "Środowisko samo się oczyszcza z patologii".

Problem, że to klasyczny fakenews, co najlepsze rozpowszechniany przez pracownikow MS i samego Jakiego (to chyba twoj idol BIenias z tego co pamietam :rotfl4: ). Pytanie czy to czysta niekompetencja (patrzac na obecne kadry MS to niewykluczone) czy cynizm i liczenie na Bieniasow i innych pozytecznych....

SN zwrócił postępowanie do sądu dyscyplinarnego niższej instancji ze względu na razące błedy proceduralne, a więc samym meritum w ogóle się nie zajmował

Carbon z kolei sie wscieka, że gość z Iustitiii został prezesem sądu z mianowania Ziobry, ale problem w tym, ze wiekszosc (albo duza czesc, nie znam dokladnych danych) sedziow mianowanych przez Ziobre nalezala lub nalezy do Iustitii z samym Piebakiem (tym wicemnistrem, ktory sie wlasnie obsada sądów zajmuje) na czele.

Konsekwencje są takie, że Iustitia ich ze swoich szeregów wyrzuca.

Nie wchodziłem do tematu kilka miesięcy, ale widzę, ze tu ciągle stały poziom polskiej A klasy, z Bieniasem na podium, który stwierdzeniem , ze lepiej jak sędzia sprzedaje się PISowi niz PO wygral ostatnią kolejkę walkowerem :D .

PS. Ty Bienias podobno pracujesz w admisnistracji to powinieneś odróżnic zwrócenie sprawy od merytorycznego rozpatrzenia, ale pewnie nie chciało się czytać ...

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 302
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » śr 14.03.2018 11:32

tylerdurden pisze:Problem, że to klasyczny fakenews

Zwróciłem mu uwagę na to kilka komentarzy wcześniej, ale ani nie odpowiedział, ani nie edytował wcześniejsego wpisu. Widać dla niektórych sprawa jest prosta - fejk czy nie fejk: ważne, że zgodny z linią partii.

Co w sumie pokrywa się z tym co napisał później o wstawianiu swoich ludzi z klucza politycznego.
Dirty mind

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 14.03.2018 11:36

tylerdurden pisze:Source of the post SN zwrócił postępowanie do sądu dyscyplinarnego niższej instancji ze względu na razące błedy proceduralne, a więc samym meritum w ogóle się nie zajmował

Z oficjalnej strony, żeby nie było.
http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/ ... o_sprawach

tylerdurden pisze:Source of the post Carbon z kolei sie wscieka, że gość z Iustitiii został prezesem sądu z mianowania Ziobry, ale problem w tym, ze wiekszosc (albo duza czesc, nie znam dokladnych danych) sedziow mianowanych przez Ziobre nalezala lub nalezy do Iustitii z samym Piebakiem (tym wicemnistrem, ktory sie wlasnie obsada sądów zajmuje) na czele.

Konsekwencje są takie, że Iustitia ich ze swoich szeregów wyrzuca.

No czyli mówię, że w ten sposób PiS po swojemu wypełnia sobie sądy. I to najlepsze jest to, że to nie są od początku ich ludzie, tylko po prostu kupieni sędziowie stanowiskami. :lol2:
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 352

Postautor: Bienias » śr 14.03.2018 13:40

PS. Ty Bienias podobno pracujesz w admisnistracji to powinieneś odróżnic zwrócenie sprawy od merytorycznego rozpatrzenia, ale pewnie nie chciało się czytać ...

Wiem, że sprawa została zwrócona do ponownego rozpatrzenia, ale masz rację nie chciało mi się czytać szczegółów u źródła.Wiesz, ktoś musi odwalać czarną robotę za leniwych radców prawnych. Zawierzyłem portalowi salon24, który w moim mniemaniu jest dość wiarygodny. Mój błąd. Nie edytuje postów na słowo ludzi, których nie znam nawet na forum. Teraz przeczytałem dokładniej i wiem, że przytoczony przeze mnie cytat jest nadużyciem.

Gdzie Jaki wypowiadał się na ten temat? Szczerze nawet nie widziałem, a chętnie bym przeczytał jego wypowiedź.

Co w sumie pokrywa się z tym co napisał później o wstawianiu swoich ludzi z klucza politycznego.

Bo to jest niestety normalne. Sędziowie czy naczelnicy, dyrektorzy, kierownicy w urzędach, biurach, gabinetach itp. są głównie wybierani z klucza politycznego. To, że aprobuję wymianę sędziów z PO na tych pro PiS to nie znaczy że na dłuższą metę zgadzam się z takim postępowaniem. Przede wszystkim uważam, że obecne środowisko sędziowskie to patologia i wierzę, że gorzej nie będzie.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » śr 14.03.2018 13:57

http://www.rp.pl/Publicystyka/303079913 ... alego.html

Gdyby ktoś miał wątpliwości: Lewicki jest konserwatystą, zwolennikiem Republikanów (a także Trumpa) i w Polsce jest mu znacznie bliżej do PiS, niż do opozycji.

Kilka fragmentów:

To prawda, że w najbliższym czasie nie były planowane wizyty prezydenckie i żadna z nich nie została odwołana. Ale do USA miał się udać premier i zabiegał o spotkanie z wiceprezydentem Mikiem Pencem. Oczywiście nic z tego nie wyszło. I jest faktem, że delegacja polska z premierem na czele miała uczestniczyć w kongresie AIPAC, najważniejszej i najpotężniejszej proizraelskiej organizacji lobbystycznej w USA. Prezydent USA, premier Izraela i premier Polski – i tylko oni, wspólnie występujący przed takim audytorium. Tak być mogło, ale nie było, gdyż wszystkie zaproszenia dla polskich gości zostały wycofane.

Ale wiem z całą pewnością od znających problem Amerykanów, że jest nawet gorzej, niż wynika to z publicznych enuncjacji. Polska placówka i polscy dyplomaci są ignorowani nie tylko przez urzędników amerykańskich, ale i przez gorliwie imitujących to postępowanie dyplomatów innych państw, w tym uchodzących za przyjazne nam.

Jest sprawą oczywistą, że rzecznik Departamentu Stanu nie może potwierdzić doniesień o sankcjach dyplomatycznych wobec oficjalnych przedstawicieli sojuszniczego państwa

Tymczasem sąd w Irlandii nie wie, czy Polskę dalej można uznawać za kraj praworządny:
http://www.superstacja.tv/wiadomosc/201 ... adach-pis/

Ale przeciez my nikogo nie potrzebujemy, prawda? Ważne jest machanie szabelką, a nie jakieś tam Junckery, czy Pency. Taki Tillerson właśnie wyleciał, a całe EPP na pewno nie wejdzie do "następnego Parlamentu Europejskiego" i rządzić tam będzie Lega Nord, Le Pen, Kaczyński i Orban, prawda? Co tam, że sondaże pokazują coś innego, w końcu jakie to ma znaczenie że sprawdziły się we Włoszech, Francji, Holandii, czy Austrii.
Obrazek

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » śr 14.03.2018 14:07

Bienias pisze:Source of the post Gdzie Jaki wypowiadał się na ten temat? Szczerze nawet nie widziałem, a chętnie bym przeczytał jego wypowiedź.

Na twitterze o tym napisał, ale potem usunął wpis i przeprosił za podawanie nieprawdziwych informacji.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » śr 14.03.2018 14:09

Ale tu chyba kogoś porąbało. Jakim cudem sąd irlandzki się boi procesu jakiegoś handlarza narkotyków? To już jakaś kpina.
Dirty mind

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » śr 14.03.2018 14:18

venomiq pisze:Source of the post Ale tu chyba kogoś porąbało. Jakim cudem sąd irlandzki się boi procesu jakiegoś handlarza narkotyków? To już jakaś kpina.

Jak to jakim? Takie są konsekwencje uznawania, że dany kraj nie jest praworządny. Nie ma znaczenia czy proces jest o działalność opozycyjną, czy zarąbanie komuś passata.
Obrazek

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: venomiq » śr 14.03.2018 14:22

Ale to nie może postępować w wyprzedzeniem. Niech ktokolwiek przedstawi dowód w postaci: 'O, tutaj jest handlarz narkotyków, uważamy, że nie miał uczciwego procesu ze wzgledu na reformę sądownictwa, a tu są powody dla których tak uważamy:'.
Dirty mind

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » śr 14.03.2018 14:43

venomiq pisze:Source of the post Ale to nie może postępować w wyprzedzeniem. Niech ktokolwiek przedstawi dowód w postaci: 'O, tutaj jest handlarz narkotyków, uważamy, że nie miał uczciwego procesu ze wzgledu na reformę sądownictwa, a tu są powody dla których tak uważamy:'.

To właśnie musi działać z wyprzedzeniem, bo skutków nie da się cofnąć. Tj. Irlandia już by faceta nie odzyskała.

Kraj X chce ekstradycji obywatela A z kraju Y. Kraj Y ma okreslone wartości prawne i nie chce mieć nic wspólnego z łamaniem takowych w innych krajach. Kraj Y podejrzewa, że kraj X te standardy łamie, wiec nie może odesłąć obywatela A zanim te podejrzenia nie zostaną sprawdzone.

Jak inaczej miałoby to wyglądać? Np. Korea Płn. żąda wydania jakiegoś faceta, bo zostawił na ich ulicach 10 książek o liberalizmie. Gdyby działać po fakcie, to taka Kanada najpierw powinna go wydać, a później się pytać czy w KRLD sądy są niezawisłe.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2076
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » czw 15.03.2018 13:21

Obrazek

oni w tym tvnie są niesamowici :rotfl: :badziewie:
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1145

Postautor: ozob » czw 15.03.2018 13:25

A to nie fejk?
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”