Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Posty: 8528
Rejestracja: pn 16.05.2005 22:28
Reputacja: 316
Lokalizacja: Magna Wola Varsoviensis

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Bienias » czw 05.07.2018 9:55

DDK pisze:Source of the post Lig za całokształt. szkoda, że tylko na miesiąc.


Powinien mieć bana tylko na tematy polityczne bo strasznie w nich "gwiazdorzy".

tylerdurden
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 818
Rejestracja: wt 08.12.2009 10:00
Reputacja: 66

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: tylerdurden » czw 05.07.2018 14:22

cloner pisze:Source of the post
tylerdurden pisze:Source of the post Bo zmieniać wiek emerytalny śędziego można, tylko działa to tylko dla tych powołanych po wejściu w życiu danego przepisu. Koniec kropka, proste jak drut.

A wiek emerytalny zwykłych obywateli mozna zmieniać już po ich wejściu w wiek produkcyjny? Wybiórcze myslenie.

Nie wybiórcze, a zgodne z logiką i konstytucją, choć ilość polubień dla twojego posta świadczy, że z logiką i znajomością konstytucji u wielu osób bardzo słabo.

Sędziego chroni zasada nieusuwalności właśnie w takich przypadkach z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dniach. Z tej zasady wywodzi się prawo sędziego do pozostawania w czynnej służbie do wieku emerytalnego jaki był określony w momencie rozpoczynania przez niego służby.
Właśnie po to aby nie przyszła władza (jakakolwiek) i w drodze ustawy zmieniała zasady gry. Nieusuwalność (plus niezależność i niezawisłość) sędziów (pomijając chorobę, popełnienie przestępstwa itp) jest świętą zasadą każdego demokratycznego państwa prawa, bez tego władza (każda władza) będzie mogła robić co chce.

Wiek uprawniający do emerytury (de facto świadczenia socjalnego na wypadek niezdolności do pracy z powodu podeszłego wieku) jest całkiem innym pojęciem i jako takie nie powinno być określone w konstytucji szczegółowo. Równie dobrze można by traktować 500+ (kolejne świadczenie socjalne) jako prawo nabyte, którego żadna władza nie może zmienić

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Posty: 8528
Rejestracja: pn 16.05.2005 22:28
Reputacja: 316
Lokalizacja: Magna Wola Varsoviensis

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Bienias » pn 09.07.2018 15:09

http://niezalezna.pl/230164-profesor-kt ... bialowiezy
Budowa wielkiego zamczyska w Puszczy Noteckiej, na obszarze chronionym Natura 2000, wzbudza ogromne kontrowersje. Portal Niezalezna.pl ustalił, że raport na temat oddziaływania inwestycji na środowisko naturalne stwierdza, że budowa... "w związku ze stosunkowo niedużą powierzchnią" nie wpłynie negatywnie na przyrodę. Pod dokumentem podpisał się prof. dr hab. Piotr Tryjanowski - dyrektor Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczniczego w Poznaniu i znany ekolog, który niedawno protestował przeciwko "niszczeniu" Puszczy Białowieskiej.


Tak tutaj zostawię bo znowu znajdą się obrońcy tych pseudoekologów, którzy za kasę by sprzedali własną matkę. Kornika bronił, Konstytucji pewnie też, a w zamian za ciężką walkę zgodził się na budowę fortyfikacji obronnej w puszczy. teraz to dopiera będą walczyć :wink:

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 29332
Rejestracja: wt 08.03.2005 11:33
Reputacja: 1654
Kontaktowanie:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: cloner » śr 11.07.2018 20:29

https://wiadomosci.wp.pl/jak-sobie-zalatwili-zamek-w-puszczy-noteckiej-budowe-poparli-zagorzali-ekolodzy-6271862480251009a

Jak sobie załatwili zamek w Puszczy Noteckiej. Budowę poparli zagorzali ekolodzy

Czy można wybudować zamek na chronionym obszarze Natura 2000? Tak, pod warunkiem, że bogaty inwestor zatrudni do współpracy ekologów. To między innymi obrońcy Puszczy Białowieskiej pomogli w budowie tej paskudy
[...]
Co najbardziej zaskakuje, w załatwieniu zezwoleń pomogli ekolodzy i przyrodnicy, znani do tej pory z obrony przed wycinką Puszczy Białowieskiej. Wystarczyło tylko, aby to bogaty inwestor zlecił im przygotowanie raportu środowiskowego a... nie widzą jakichkolwiek przeszkód w budowie zamczyska.


o panie dzieje się, nawet lewicowe WP ciśnie ekologom :rotfl: :rotfl:
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia


Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: RoyKeane, Tomusmc i 4 gości