Kosciół

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1503

Kosciół

Post autor: League » wt 14.05.2019 13:14

Kojiro pisze:
wt 14.05.2019 8:51
League pisze:
wt 14.05.2019 8:13
Kojiro pisze:
pn 13.05.2019 23:14

Załóż partię będziesz poza układową przybudówką Ke
Kojiro pisze:
pn 13.05.2019 23:23

Ciekawy jestem od jakiego czasu Sekielski wiedział o tym procederze, bo filmu przecież nie nakręcił w dwa dni.
czytając twoje posty zastanawiam się czy zdałeś gimnazjum, serio. tylko potwierdziłeś opinię o kukizie, no ale brakło komórek tam gdzie trzeba.

atak na Siekielskiego ile czasu wiedział o precederze, no trzeba mieć siano w głowie by robić z producenta filmu winnego bo nakręcił film teraz a nie 3 tygodnie temu. Jakbyś nie wiedział a wiem że nie wiesz bo jeszcze na forum nie pokazałeś że cokolwiek wiesz to Siekielski nakręcił film o słowikach kilka lat temu i temat mu nie obcy.
Ja cię proszę grzecznie człowieku, odpierdol się ode mnie. Bo nic nie masz do powiedzenia i nic nie mówisz.
z chęcią, jak tylko zaczniesz pisać z sensem a nie idiotyzmy.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,2478 ... robel.html

Ruszyła machina. dzieje sie.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 68

Kosciół

Post autor: MGiggs » wt 14.05.2019 17:33

cloner pisze:
wt 14.05.2019 9:05
Bienias pisze:
wt 14.05.2019 9:03
Dalej czekam na jakieś dowody nie domysły.
Pewnie nie ma jak na razie, tak samo jak nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o holokauście.
Cloner widze szybkie i celne KO . Nawet bym się uśmial gdyby sprawa nie była tak poważna ale to jest ta sama zabójcza wręcz logika.

https://oko.press/papiez-franciszek-jan ... degollado/

Nie Sekielski, nie jakiś lewak, nie lis.....tylko Papież Franciszek o tym powiedzial. Teraz Bienias powiedz ze zrozumialeś i zamilcz.
If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World,it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 745

Kosciół

Post autor: Chlopaczek » wt 14.05.2019 17:44

Nie bede sie rozwodzil tutaj nad filmem Sekielskiego. Powiem tylko ze jezeli to co jest tam ukazane jest dla kogos zaskoczeniem to chyba powinien przestac ogladac memy w internecie i troche bardziej zainteresowac sie swiatem w ktorym zyje.
Z tego wzgledu jestem jednak zdziwiony poruszeniem jakim ten dokument wywolal. Od dawna wiemy ze kosciol jako instytucja stworzyl system ktory pomaga unikac ksiezom kary za ich czyny. Siegalo to najwyzszego bialego. Dzialo sie to w innych krajach dlaczego Polska mialaby byc jakims wyjatkiem? Nie mogla nim byc poniewaz problem pedofilski w kosciele to nie problem jednego czy drugiego ksiedza tylko problem fundamentow na ktorych kosciol jest zbudowany.
PiS oczywiscie w swoim stylu zareagowal ignorujac istote problemu i zapowiadajac podwyzszenie kar za pedofilie oraz wieku zgody. Genialny pomysl teraz latke pedofila dostana nie osoby ktore przespaly sie z 14 latka ale te ktore przespaly sie z 16 latka. Prawdziwi pedofile sie nie przejma bo ich interesuja osoby bez rozwinietych trzeciorzednych cech plciowych i dla takiego klinicznego pedofila ten wiek zgody moglby wynosic nawet 35 lat. Glupie rozwiazanie dla glupich ludzie. Rownie dobrze w odpowiedzi na wstrzasajacy dokument o tym jak cukrzyca zabija Polakow rzad moglby wdrozyl program "Zero tolerancji dla cukrzycy" i pod grozba odpowiedzialnosc karnej zakazac cukrzycy. Czy tego rzad chce czy nie ludzie beda chorowac na cukrzyce podobnie jak dorosli ludzie beda odczuwac pociag seksualny do mlodych kobiet lub mezczyzn ktorzy sa dojrzali plciowo.
Uciesza sie wylacznie samozwanczy lowcy pedofilow ktorzy beda mogli pisac "Czesc jestem Ania mam 16 lat co to jest ten seks o ktorym wszyscy mowia? O_o" oraz policja i prokuratura bo wzrosna statystyki.

Jedyna odpowiedzia jest edukacja. Edukacja dzieci aby byly w stanie dostrzec zagrozenie podnoszenie swiadomosci calego spoleczenstwa oraz odczarowanie kosciola. Odpiecie im latki moralnych przewodnikow sprzecznego ze zdrowym rozsadkiem przekonania ze swiecenia zapewniaja jakas tarcze przeciwko zlu i zepsuciu jak rowniez zmiana myslenia samych hierarchow koscielnych ze integralnosc kosciola jego tradycja i niezmiennosc jest wazniejsza niz wierni. Tak wlasnie myslal Wojtyla ktory chronil instytucje a nie ludzi. Taka jest istota kosciola. Gdzies tam w tle majaczy bog ale instytucjonalny kosciol katolicki jest zgnily i skompromitowany.

Brawa dla Sekielskiego ze nakrecil ten dokument i wywolal dyskusje. To sa wazne rzeczy tyle tylko jak to u nas bywa osoby decyzyjne wyciagna kompletnie chybione wnioski niczego nie zmieniajac na lepsze.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 430
Kibicuje: Konstytucja

Kosciół

Post autor: petru » wt 14.05.2019 18:42

Chlopaczek pisze:
wt 14.05.2019 17:44
Nie bede sie rozwodzil tutaj nad filmem Sekielskiego. Powiem tylko ze jezeli to co jest tam ukazane jest dla kogos zaskoczeniem to chyba powinien przestac ogladac memy w internecie i troche bardziej zainteresowac sie swiatem w ktorym zyje.
Myślę, że dla nikogo to żadna nowość,
https://www.wprost.pl/45898/Oskarzony-k ... l-z-Tylawy
rok 2003, prokurator też znajomy. Myślę, że Kościół zdaje sobie też sprawę, że prawo do odkupienia win i wewnętrzna reguła swoją drogą, ale trzeba też się trochę dostosować do realiów i panującego prawa. Mam nadzieję, że do tego dojdzie w najbliższych latach.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 508

Kosciół

Post autor: j1mmy » wt 14.05.2019 18:45

Ja myślę że ten film nie jest zaskoczeniem dla nikogo. On wywołał poruszenie bo to kawałek dobrego dziennikarstwa. Takie dziennikarstwo śledcze, które już u nas nie występuje. Do tego dobrze nakręcone ujęcia , dobry dźwięk no i jest efekt wow. Myślę że dużo w tym filmie robi konfrontacja ofiar i napastników. Co więcej zauważcie że ten dokument pokazuje że teraz ofiary są silne , a prześladowcy słabi.
Jeśli nie możesz złapać na forum napisz PM

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1367

Kosciół

Post autor: ozob » wt 14.05.2019 19:23

MGiggs pisze:
wt 14.05.2019 17:33
cloner pisze:
wt 14.05.2019 9:05
Bienias pisze:
wt 14.05.2019 9:03
Dalej czekam na jakieś dowody nie domysły.
Pewnie nie ma jak na razie, tak samo jak nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o holokauście.
Cloner widze szybkie i celne KO . Nawet bym się uśmial gdyby sprawa nie była tak poważna ale to jest ta sama zabójcza wręcz logika.

https://oko.press/papiez-franciszek-jan ... degollado/

Nie Sekielski, nie jakiś lewak, nie lis.....tylko Papież Franciszek o tym powiedzial. Teraz Bienias powiedz ze zrozumialeś i zamilcz.
JPII to Ty nie ruszaj. Odpierdol sie od swietego.
#HeavyMetal

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2219

Kosciół

Post autor: Tomusmc » wt 14.05.2019 22:21

Obejrzałem właśnie dokument Sekielskiego i straciłem resztki szacunku do tej instytucji. Każdy z księży pedofilów nie poczuwał się do winy (no może ten pierwszy, który powiedział, że trzeba było przyjść wcześniej to by zapłacił) i twierdzili, że Bóg ich osądzi. Najgorsze jednak jest to zamiatanie pod dywan, transfery między diecezjami i to, że najwyzsi mieli o wszystkim pojęcie. Mam nadzieję, że jak ktoś spotka tę kurwe głódzia to mu wyjebie kopa, nigdy [ch**] nie lubiłem, a teraz to już w ogóle. Musiałem się w tym zdaniu wyżyć

Mam nadzieję, że ta sprawa nie ucichnie ot tak, niech wszyscy o tym mówią bo to nie dotyczy tylko Polski. Czarna mafia zaczyna się od Watykanu
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1367

Kosciół

Post autor: ozob » śr 15.05.2019 22:54

A jednak "PiSiory" stracily okazje zeby milczec:

#HeavyMetal