Kosciół

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Kosciół

Postautor: Chlopaczek » śr 17.11.2004 19:51

Zakladam temat w ktorym mam nadzieje bedzie powazna dyskusja bo jak widze tematy wyliczankowe to <cenzura>

Wiec co sadzicie o tej najpopularniejszej w Polsce sekcie?
Prosze o wypowiedzi chrzescijan czy dla nich absolutnie normalne jest oddawanie czci figurkom i obrazkom co godzi w pierwsze przykazanie?
Innymi slowy czy zdajecie sobie sprawe ze klekajac przed ołtarzem w kosciele albo robiac znak krzyza przechodzac kolo kosciola popelniacie grzech balwochwalstwa?
Czy to normalne ze ludzie ida do spowiedzi i obdzieraja sie z intymnosci przed innym czlowiekiem albo ze wierza ze ksiadz czyli grzeszny czlowiek robiac czary mary nad oplatkiem jest go w stanie zamienic w cialo najwyzszego Boga?
Od razu mowie ze jestem absolutnie przeciw kosciolowi i mozecie to odebrac jako atak na ta instytucje.Jedak nie jestem przeciw wierze wiec przemyslenia czy Bog jest czy go nie ma zachowajcie dla siebie.To indywidualna sprawa kazdy moze wierzyc w co chce.
Pragne zeby dyskusja byla tylko o kosciele i sposobach w jaki ta sekta manipuluje wiernymi a oni zdaje sie tego nawet nie widza.Oczywiscie opinie broniace kosciol mile widziane :lol: Wiem ze to trudny temat ale pora zeby forum sie rozwijalo i nie bylo na wskros infantylne.
Enjoy :lol:
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

kostek
szara strefa pilka.pl
Reputacja: 0

Postautor: kostek » śr 17.11.2004 20:16

Chlopaczek na tym forum nie znajdziesz praktycznie nikogo (no moze jest kilka wyjatkow), kto dal by Ci powazna, przemyslana odpowiedz w tym temacie. Pozdrawiam.
...

Awatar użytkownika
luk1208
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: luk1208 » śr 17.11.2004 20:20

ja jako chrzescijanm nie uważam koscioła jako sekty! w porównaniu z innymi religiami i wyzanniami jest to najbardziej przekonówujaca mnie religia :!: jednak teraz kosciół przezywa leki chyba kryzys ale jest to spowodowane przez duchownych , którzy co jakis czas wywołuja skandal! uważam ze księza powinnni tak jak zakonnice powinni oddawac wszystkie piniadze i dzielic je rozsadnie!! doszło jednak do tego jak na przykład w mojej parafi księza jezdzą sobie brykami kazdy za ok 80 tys. zł i ciągle chca wiecj pieniedzy to jest własnie powód dla którego wierni odrzucaja koscioł na rzecz innych religi! dopóki to sie nie zmieni i nie zmieni sie podejscie do wiernych kosciół bedzie przegrywał z innymi religiami :!:

Awatar użytkownika
DORIAN
Pieniacz

Postautor: DORIAN » śr 17.11.2004 20:26

Do kosciola zamierzam uczeszczac do 18 roku zycia poniewaz rodzice naciskaja na mnie zebym chodzil.Dla mnie ksociol nei jest raczej potrzebny poniewaz mozna sie modlic w domu a "ksiazeta" poprostu bogaca sie na NAS i potem jezdza BMW-icami,tak naprawde dla mnie kosciol moglby nie istniec.Narazie musze chodzic bo nawet dziewczyna mi kaze :lol:

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » śr 17.11.2004 20:32

Luk jedna sprawa.Jedna podstawowa o ktorej Ty chrzescijanin powinienes wiedziec.Kosciol to NIE jest religia i wbrew pozorom kosciol trzyma sie bardzo dobrze a w naszym kraju ma szalenie mocna pozycje umocniona jeszcze polakiem papiezem ktorego polacy czca juz niczym Boga.

Widzisz Kostek moze nie doceniasz forumowiczow i bedzie tutaj miala w miare sensowna dyskusja :)
Tak utrzymuje Iks

Awatar użytkownika
DORIAN
Pieniacz

Postautor: DORIAN » śr 17.11.2004 20:40

Chlopaczek pisze:Luk jedna sprawa.Jedna podstawowa o ktorej Ty chrzescijanin powinienes wiedziec.Kosciol to NIE jest religia i wbrew pozorom kosciol trzyma sie bardzo dobrze a w naszym kraju ma szalenie mocna pozycje umocniona jeszcze polakiem papiezem ktorego polacy czca juz niczym Boga.

Widzisz Kostek moze nie doceniasz forumowiczow i bedzie tutaj miala w miare sensowna dyskusja :)

Kosicol w zadnym razie nie jest religia bo kosciol tworza co najwyzej ludzie a to jest poprostu budynek w ktorym moga sie modlic a nie zadna religia.

Awatar użytkownika
Pisakk
Wraca do meritum

Postautor: Pisakk » śr 17.11.2004 20:44

Heh ciekawy temat.

Ja uważam, że instytucja Kościoła (a co mi tam - napiszę z dużej litery) to zgraja hipokrytów. Mnie się wydaje,że powstała głównie z chęci posiadania władzy, egzekwując ją metodą zastraszania (śmierć i te sprawy). Śmieszą mnie te wszystkie słowa księży nakazujących dawania na tace, żeby to niby Kościół przebudowywać. Jak się raz zapytałem księdza na religii (niestety już nie mam.... :wink: ) czy Bóg by się bardziej cieszył w wielkiego, super odpicowanego Kościoła niż czy gdyby oddać te pieniądze za które został zbudowany biednym to zaczął się gdzieś wymigiwać od odpowiedzi.... :D .

Wczoraj miałem się przejść na takie spotkanie pt. "Bóg Tak - Kościół NIE" ale niestety przez swoje lenistwo się nie wybrałem i teraz żałuję....

Tak w ogóle to niezbyt wierzę w Boga, w treść Biblii (tyle rzeczy można tam zanegować...), a już w instytucję Kościoła to już w ogóle.... :?
Obrazek
Nuevo Mestalla Grand Opening - 2009/2010

Awatar użytkownika
DORIAN
Pieniacz

Postautor: DORIAN » śr 17.11.2004 20:48

Ksieza poprostu nie przejmuja sie zanadto swoimi rolami i trudno sie dziwic ze malo osob wierzy tak naprawde w Boga,sadze ze prawdziwy glęboko wierzacy i przestrzegajacy przykazania ksiadz to jzu przeszlosc,w dzisiejszych czasach niestety ksieza zachowuja sie jakby nie istnail celibat oraz staja sie zwyklymi ludzmi nie wyrozniajacymi sie z tlumu,jednym slowem-luzacy.

BUNCH

Re: Kosciół

Postautor: BUNCH » śr 17.11.2004 21:53

Chlopaczek pisze:Zakladam temat w ktorym mam nadzieje bedzie powazna dyskusja bo jak widze tematy wyliczankowe to <cenzura>

Wiec co sadzicie o tej najpopularniejszej w Polsce sekcie?
Prosze o wypowiedzi chrzescijan czy dla nich absolutnie normalne jest oddawanie czci figurkom i obrazkom co godzi w pierwsze przykazanie?
Innymi slowy czy zdajecie sobie sprawe ze klekajac przed ołtarzem w kosciele albo robiac znak krzyza przechodzac kolo kosciola popelniacie grzech balwochwalstwa?
Czy to normalne ze ludzie ida do spowiedzi i obdzieraja sie z intymnosci przed innym czlowiekiem albo ze wierza ze ksiadz czyli grzeszny czlowiek robiac czary mary nad oplatkiem jest go w stanie zamienic w cialo najwyzszego Boga?
Od razu mowie ze jestem absolutnie przeciw kosciolowi i mozecie to odebrac jako atak na ta instytucje.Jedak nie jestem przeciw wierze wiec przemyslenia czy Bog jest czy go nie ma zachowajcie dla siebie.To indywidualna sprawa kazdy moze wierzyc w co chce.
Pragne zeby dyskusja byla tylko o kosciele i sposobach w jaki ta sekta manipuluje wiernymi a oni zdaje sie tego nawet nie widza.Oczywiscie opinie broniace kosciol mile widziane :lol: Wiem ze to trudny temat ale pora zeby forum sie rozwijalo i nie bylo na wskros infantylne.
Enjoy :lol:

Trudno się wierzy w rzeczy, których się nie rozumie...

BUNCH

Postautor: BUNCH » śr 17.11.2004 21:57

Pisakk pisze:Heh ciekawy temat.
Ja uważam, że instytucja Kościoła (a co mi tam - napiszę z dużej litery) to zgraja hipokrytów. Mnie się wydaje,że powstała głównie z chęci posiadania władzy, egzekwując ją metodą zastraszania (śmierć i te sprawy). Śmieszą mnie te wszystkie słowa księży nakazujących dawania na tace, żeby to niby Kościół przebudowywać. Jak się raz zapytałem księdza na religii (niestety już nie mam.... :wink: ) czy Bóg by się bardziej cieszył w wielkiego, super odpicowanego Kościoła niż czy gdyby oddać te pieniądze za które został zbudowany biednym to zaczął się gdzieś wymigiwać od odpowiedzi.... :D .

1. Biblia to księga religijna, nie historyczna (dużo jest w niej upiekszeń, by pokazań moc Boga

2.Jezus wymyslił Ewangelię, ludzie się zbierali i słuchali, tak też jest dziś, w kościele

<Wioem mase rzeczy na dany temat, naprawde, ale musze isc z kompa, dopsize jutro>

CDN..

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » śr 17.11.2004 22:07

Bunch mowisz o wierze czy o kosciele bo nie wiem do czego pijesz?
Moze mi to wyjasnisz tylko logicznie.Nie wydawaj sadow ze czegos nie rozumiem ja po prostu mam troche inny punkt widzenia niz wiekszosc chrzescijan ktora jest slepo zapatrzona w kosciol.
Jaka instytucja mowi ze kobieta nie moze usuwac ciazy powstalej w wyniku gwaltu? Kosciol.
Jaka instutucja mowi jakie czlowiek ma miec podejscie do seksu? Kosciol
Jaka instutucja dowolnie interpretuje biblie i wprowadza rzeczy o ktorych tam nie bylo mowy? Kosciol.
Jaka instytucja ma w Polsce specjalne przywileje czyli nie jest opodatkowana a ksieza nie musza rozliczac sie ze swoich dochodow i uzywac kas fiskalnych? Kosciol.
Jaka instytucja propaguje balwochwalstwo i prawie zmusza ludzi do lamania pierwszego przykazania? Odpowiedz znowu brzmi kosciol i tak jeszcze dlugo moge.

Trzeba byc czlowiekiem naprawde duzej wiary zeby wierzyc ze ksiadz zmieni oplatek w cialo Boga tylko dlatego ze skonczyl seminarium i przyjal swiecenia.Albo ksiadz Jankowski ktory jest oskarzony o pedoflie bedzie dalej spowiadal ludzi prawil kazania i dawal komunie.Masz racje tego akurat nie rozumiem.

Jak masz walic tylko zdania czcionka o rozmiarze 30 ktore nic nie wnosza do tematu to daruj sobie i idz spac.Pamietaj trzymaj rece na kolderce bo masturbacja jest potepiana i zabraniana przez KOSCIOL :lol:
Tak utrzymuje Iks

Paszti
Lider Drużyny
Lider Drużyny

Postautor: Paszti » śr 17.11.2004 22:16

Tak w ogóle to niezbyt wierzę w Boga, w treść Biblii (tyle rzeczy można tam zanegować...), a już w instytucję Kościoła to już w ogóle....
no ja też :? do kościoła chodzę w sumie tylko z przymusu. nie ma żabnych udowodnień na to że Bóg istnieje :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » śr 17.11.2004 22:48

Pasztet pisze:
Tak w ogóle to niezbyt wierzę w Boga, w treść Biblii (tyle rzeczy można tam zanegować...), a już w instytucję Kościoła to już w ogóle....
no ja też :? do kościoła chodzę w sumie tylko z przymusu. nie ma żabnych udowodnień na to że Bóg istnieje :?

To akurat oddzielna kwestia.Wiara polega na tym ze sie nie ma dowodow ze Bog jest ale mimo tego sie wierzy.O to w tym chodzi.
Tak utrzymuje Iks

Awatar użytkownika
DORIAN
Pieniacz

Postautor: DORIAN » śr 17.11.2004 22:51

Wlasnie chodzi o to ze ja z Chlopaczkiem wierze w Boga ale jestem za tym zeby kosciol zlikwidowac bo jest bezuzyteczny moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1571

Postautor: Tomusmc » śr 17.11.2004 23:03

Ja urodziłem sie w rodzinie katolickiej. Chodziłem do kościoła, ale zrezygowałem jeszcze za małolata bo stwierdziłem, ze to jest naprawde niepotrzebne. Nienawidze patrzec jak księża biora pieniadze na potrzeby kościoła od starszych kobiet, które oddają połowe swojej emerytury, a oni inwestują w zupełnie niepotrzebne rzeczy. Wierze w Boga, ale nie wierze w kościół bo dla mnie "dom boży" to inaczej nic innego jak legalna mafia. Duzo osob twierdzi, ze jak to mozna wierzyc w Boga jesli sie nie chodzi do kościoła i sie nie modli, a jednak. Ja jestem żywym przykładem. Tymbardziej nie pojde do spowiedzi bo nie mam zamiaru mowic swoich "tajemnic" obcemu człowiekowi. Od tego sie ma przyjaciół. A co do tego czy kościół jest sektą to uwazam, ze w pewnym sensie tak. Jesli by spojrzec na ugrupowania satanistyczne to oni także modlą sie do swojego "boga", przychodzą na msze i co najwazniejsze wierzą w to. Ja czesto miałem dylematy czy Bóg istnieje bo przeciez to wszystko mógł ktoś wymyslec...
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”