Kosciół - Strona 115

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.
MGiggs
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 83

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MGiggs » wt 14.05.2019 17:33

cloner pisze:
wt 14.05.2019 9:05
Bienias pisze:
wt 14.05.2019 9:03
Dalej czekam na jakieś dowody nie domysły.
Pewnie nie ma jak na razie, tak samo jak nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o holokauście.
Cloner widze szybkie i celne KO . Nawet bym się uśmial gdyby sprawa nie była tak poważna ale to jest ta sama zabójcza wręcz logika.

https://oko.press/papiez-franciszek-jan ... degollado/

Nie Sekielski, nie jakiś lewak, nie lis.....tylko Papież Franciszek o tym powiedzial. Teraz Bienias powiedz ze zrozumialeś i zamilcz.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 781

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » wt 14.05.2019 17:44

Nie bede sie rozwodzil tutaj nad filmem Sekielskiego. Powiem tylko ze jezeli to co jest tam ukazane jest dla kogos zaskoczeniem to chyba powinien przestac ogladac memy w internecie i troche bardziej zainteresowac sie swiatem w ktorym zyje.
Z tego wzgledu jestem jednak zdziwiony poruszeniem jakim ten dokument wywolal. Od dawna wiemy ze kosciol jako instytucja stworzyl system ktory pomaga unikac ksiezom kary za ich czyny. Siegalo to najwyzszego bialego. Dzialo sie to w innych krajach dlaczego Polska mialaby byc jakims wyjatkiem? Nie mogla nim byc poniewaz problem pedofilski w kosciele to nie problem jednego czy drugiego ksiedza tylko problem fundamentow na ktorych kosciol jest zbudowany.
PiS oczywiscie w swoim stylu zareagowal ignorujac istote problemu i zapowiadajac podwyzszenie kar za pedofilie oraz wieku zgody. Genialny pomysl teraz latke pedofila dostana nie osoby ktore przespaly sie z 14 latka ale te ktore przespaly sie z 16 latka. Prawdziwi pedofile sie nie przejma bo ich interesuja osoby bez rozwinietych trzeciorzednych cech plciowych i dla takiego klinicznego pedofila ten wiek zgody moglby wynosic nawet 35 lat. Glupie rozwiazanie dla glupich ludzie. Rownie dobrze w odpowiedzi na wstrzasajacy dokument o tym jak cukrzyca zabija Polakow rzad moglby wdrozyl program "Zero tolerancji dla cukrzycy" i pod grozba odpowiedzialnosc karnej zakazac cukrzycy. Czy tego rzad chce czy nie ludzie beda chorowac na cukrzyce podobnie jak dorosli ludzie beda odczuwac pociag seksualny do mlodych kobiet lub mezczyzn ktorzy sa dojrzali plciowo.
Uciesza sie wylacznie samozwanczy lowcy pedofilow ktorzy beda mogli pisac "Czesc jestem Ania mam 16 lat co to jest ten seks o ktorym wszyscy mowia? O_o" oraz policja i prokuratura bo wzrosna statystyki.

Jedyna odpowiedzia jest edukacja. Edukacja dzieci aby byly w stanie dostrzec zagrozenie podnoszenie swiadomosci calego spoleczenstwa oraz odczarowanie kosciola. Odpiecie im latki moralnych przewodnikow sprzecznego ze zdrowym rozsadkiem przekonania ze swiecenia zapewniaja jakas tarcze przeciwko zlu i zepsuciu jak rowniez zmiana myslenia samych hierarchow koscielnych ze integralnosc kosciola jego tradycja i niezmiennosc jest wazniejsza niz wierni. Tak wlasnie myslal Wojtyla ktory chronil instytucje a nie ludzi. Taka jest istota kosciola. Gdzies tam w tle majaczy bog ale instytucjonalny kosciol katolicki jest zgnily i skompromitowany.

Brawa dla Sekielskiego ze nakrecil ten dokument i wywolal dyskusje. To sa wazne rzeczy tyle tylko jak to u nas bywa osoby decyzyjne wyciagna kompletnie chybione wnioski niczego nie zmieniajac na lepsze.

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 445
Kibicuje: Konstytucja

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: petru » wt 14.05.2019 18:42

Chlopaczek pisze:
wt 14.05.2019 17:44
Nie bede sie rozwodzil tutaj nad filmem Sekielskiego. Powiem tylko ze jezeli to co jest tam ukazane jest dla kogos zaskoczeniem to chyba powinien przestac ogladac memy w internecie i troche bardziej zainteresowac sie swiatem w ktorym zyje.
Myślę, że dla nikogo to żadna nowość,
https://www.wprost.pl/45898/Oskarzony-k ... l-z-Tylawy
rok 2003, prokurator też znajomy. Myślę, że Kościół zdaje sobie też sprawę, że prawo do odkupienia win i wewnętrzna reguła swoją drogą, ale trzeba też się trochę dostosować do realiów i panującego prawa. Mam nadzieję, że do tego dojdzie w najbliższych latach.

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 540

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: j1mmy » wt 14.05.2019 18:45

Ja myślę że ten film nie jest zaskoczeniem dla nikogo. On wywołał poruszenie bo to kawałek dobrego dziennikarstwa. Takie dziennikarstwo śledcze, które już u nas nie występuje. Do tego dobrze nakręcone ujęcia , dobry dźwięk no i jest efekt wow. Myślę że dużo w tym filmie robi konfrontacja ofiar i napastników. Co więcej zauważcie że ten dokument pokazuje że teraz ofiary są silne , a prześladowcy słabi.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1439

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 14.05.2019 19:23

MGiggs pisze:
wt 14.05.2019 17:33
cloner pisze:
wt 14.05.2019 9:05
Bienias pisze:
wt 14.05.2019 9:03
Dalej czekam na jakieś dowody nie domysły.
Pewnie nie ma jak na razie, tak samo jak nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o holokauście.
Cloner widze szybkie i celne KO . Nawet bym się uśmial gdyby sprawa nie była tak poważna ale to jest ta sama zabójcza wręcz logika.

https://oko.press/papiez-franciszek-jan ... degollado/

Nie Sekielski, nie jakiś lewak, nie lis.....tylko Papież Franciszek o tym powiedzial. Teraz Bienias powiedz ze zrozumialeś i zamilcz.
JPII to Ty nie ruszaj. Odpierdol sie od swietego.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 2357

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Tomusmc » wt 14.05.2019 22:21

Obejrzałem właśnie dokument Sekielskiego i straciłem resztki szacunku do tej instytucji. Każdy z księży pedofilów nie poczuwał się do winy (no może ten pierwszy, który powiedział, że trzeba było przyjść wcześniej to by zapłacił) i twierdzili, że Bóg ich osądzi. Najgorsze jednak jest to zamiatanie pod dywan, transfery między diecezjami i to, że najwyzsi mieli o wszystkim pojęcie. Mam nadzieję, że jak ktoś spotka tę kurwe głódzia to mu wyjebie kopa, nigdy [ch**] nie lubiłem, a teraz to już w ogóle. Musiałem się w tym zdaniu wyżyć

Mam nadzieję, że ta sprawa nie ucichnie ot tak, niech wszyscy o tym mówią bo to nie dotyczy tylko Polski. Czarna mafia zaczyna się od Watykanu

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1439

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » śr 15.05.2019 22:54

A jednak "PiSiory" stracily okazje zeby milczec:

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2373
Kibicuje: 4rsenal

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » czw 23.05.2019 12:05

Byłem 2 dni temu na ślubie i ksiądz wyjechał z taką zwrotą:
Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana *
i chodzi Jego drogami.
Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich, *
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.
Zupełnie nie wiem czemu strasznie mnie to rozśmieszyło :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 496
Kontakt:

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sawyer » czw 23.05.2019 12:10

Ja kiedyś byłem na ślubie podczas którego ksiądz powiedział ze mu przykro ze tak mało ludzi poszło do komunii i ze to oznacza ze państwo młodzi nie mogą liczyć na wsparcie....

Wyszedłem z kościoła bo nie chciałem robić awantur, ale jakby mi coś odjebalo i bym brał ślub kościelny i ksiądz by coś takiego powiedział na moim ślubie to byłaby awantura jak nic.

Podziwiam głupotę ludzi którzy chodzą do kościoła, serio.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Bianconero
Reputacja: 2865

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Delpiero14 » czw 23.05.2019 12:46

Sawyer pisze:
czw 23.05.2019 12:10
trafiłeś na jakiś odosobniony przypadek w postaci nawiedzonego księdza i od razu zakładasz, że każdy ksiądz na każdej mszy zachowuje się tak samo?

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 465
Kibicuje: Manchester United FC

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » czw 23.05.2019 13:37

Delpiero14 pisze:
czw 23.05.2019 12:46
Sawyer pisze:
trafiłeś na jakiś odosobniony przypadek w postaci nawiedzonego księdza i od razu zakładasz, że każdy ksiądz na każdej mszy zachowuje się tak samo?
Jak ja byłem na ślubie w zeszłym roku, to koleś nawijał o służebniczej roli kobiety w małżeństwie :boruta:

Takze jak najbardziej podbijam Sawy'era.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2887
Kibicuje: PB
Kontakt:

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » czw 23.05.2019 13:40

Jak ja byłem rok temu to już po godzinie nie miałem zielonego pojęcia, o czym on tam gadał. Tacy ateiści z was, a wszyscy uważnie słuchają każdego słowa księdza. ;)

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Kontakt:

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sawyer » czw 23.05.2019 13:41

Delpiero14 pisze:
czw 23.05.2019 12:46
Sawyer pisze:
To, ze podziwiam glupote ludzi ktorzy chodza do kosciola odnosilo sie nie do tej konkretnej sytuacji, ale ogolnie do calego funkcjonowania kosciola, juz w Polsce to szczegolnie...
Ostatnio zmieniony czw 23.05.2019 13:43 przez Sawyer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 408

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » czw 23.05.2019 13:43

Ja byłem w ostatnich latach na ponad 20 ślubach i nigdy czegoś takiego nie słyszałem.
cloner pisze:
czw 23.05.2019 13:40
Jak ja byłem rok temu to już po godzinie nie miałem zielonego pojęcia, o czym on tam gadał. Tacy ateiści z was, a wszyscy uważnie słuchają każdego słowa księdza. ;)
W punkt

Awatar użytkownika
Sawyer
Kapitan
Kapitan
Kontakt:

Kosciół

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Sawyer » czw 23.05.2019 13:47

W tym roku biore slub, ciesze sie, ze trafilem na partnerke, ktora co prawda twierdzi, ze jest wierząca, ale od razu powiedziala ze jak najdalej od slubu koscielnego, ze swiecą szukac takich mądrych kobiet :smoke:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”