ROCK i gitarowe brzmienia

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Chuchu
Skład B
Skład B
Reputacja: 0

Postautor: Chuchu » wt 09.10.2007 19:56

najlepszym zespołem rockowym w Polsce był i chyba jeszcze długo będzie Kult. "Królowa życia", "Baranek", "Polska", "Gdy nie ma dzieci". to są dopiero piosenki. nie znam lepszego polskiego rockowego zespołu a jak wy znacie to podajcie. Perfect tez jest niezly ale wiecej hitów nagrał chyba jednak Kult.

Awatar użytkownika
Chuchu
Skład B
Skład B

Postautor: Chuchu » wt 09.10.2007 20:01

jesli ktos lubi Rocka to polecam te utwory:
Europe - On the loose
Europe - Ready or not
Radiohead - Creep
Kult - Królowa Życia
All American Rejects - Move Along
Adema - Immortal

jak ktos zna jakies fajne to prosze podac :)

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1609

Postautor: Diamen23 » wt 09.10.2007 20:04

Chuchu pisze:najlepszym zespołem rockowym w Polsce był i chyba jeszcze długo będzie Kult. "Królowa życia", "Baranek", "Polska", "Gdy nie ma dzieci". to są dopiero piosenki. nie znam lepszego polskiego rockowego zespołu a jak wy znacie to podajcie. Perfect tez jest niezly ale wiecej hitów nagrał chyba jednak Kult.

Uwielbiam zespół Kult , ale Baranek mi się nigdy nie podobał , nie wiem co w nim ludzie widzą :roll: :wink: . A moimi ulubionymi piosenkami Kazika są 'Tata dilera' , 'Polska' i 'Piosenka młodych wioślarzy' :pijemy:

Awatar użytkownika
Chuchu
Skład B
Skład B

Postautor: Chuchu » wt 09.10.2007 20:10

Diamen23 pisze:
Chuchu pisze:najlepszym zespołem rockowym w Polsce był i chyba jeszcze długo będzie Kult. "Królowa życia", "Baranek", "Polska", "Gdy nie ma dzieci". to są dopiero piosenki. nie znam lepszego polskiego rockowego zespołu a jak wy znacie to podajcie. Perfect tez jest niezly ale wiecej hitów nagrał chyba jednak Kult.

Uwielbiam zespół Kult , ale Baranek mi się nigdy nie podobał , nie wiem co w nim ludzie widzą :roll: :wink: . A moimi ulubionymi piosenkami Kazika są 'Tata dilera' , 'Polska' i 'Piosenka młodych wioślarzy' :pijemy:

Baranek mi sie bardzo podoba. a "Tata dilera" to tez genialny utwór. Kazika jeszcze fajne jest "Mars napada". a "piosenka młodych wioślarzy" tez spoko

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 110
Kontaktowanie:

Postautor: 10 » wt 09.10.2007 20:11

Scorpsi na początku kariery rzeczywiście grali dość ostro, jednak jeśli miałbym na siłę zaszufladkować gdzieś twórczość niemieckiego zespołu, to osobiście wybrałbym jednak Hard Rock. Ale jak wiemy każdy ma swoje zdanie, a tego typu spory - wiem z doświadczenia - są nierozwiązywalne. Natomiast Iron Maiden to już - moim zdaniem - esencja stylu zwanego Heavy Metalem.

P.S. Mnie zawsze osobiście bardzo denerwowało wrzucanie Sabbathów do "metalowego worka", ale cóż: każdy ma prawo do własnego zdania. A już bez reszty "rozwaliło" mnie, kiedy jedno z czasopism dla gitarzystów (bodajże właśnie "Gitarzysta"), przy okazji artykułu będącego zestawieniem stu solówek wszechczasów, zaliczyło do Heavy Metalu hardrockowych Guns'ów... Także wszystko się może zdarzyć...
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

G21
Trampkarz
Trampkarz

Postautor: G21 » wt 09.10.2007 20:41

10 pisze:A już bez reszty "rozwaliło" mnie, kiedy jedno z czasopism dla gitarzystów (bodajże właśnie "Gitarzysta"), przy okazji artykułu będącego zestawieniem stu solówek wszechczasów, zaliczyło do Heavy Metalu hardrockowych Guns'ów... Także wszystko się może zdarzyć...

IMHO takie szufladkowanie jest troche bezsensu. Tymbardziej, ze miedzy heavy metalem a hard rockiem jest z tego co wiem waska granica. Ale to akurat nie do konca moje klimaty, wiec moge sie mylic.

Awatar użytkownika
Snipp_
Bianconeri
Reputacja: 2

Postautor: Snipp_ » wt 09.10.2007 20:43

najlepszym zespołem rockowym w Polsce był i chyba jeszcze długo będzie Kult. "Królowa życia", "Baranek", "Polska", "Gdy nie ma dzieci". to są dopiero piosenki. nie znam lepszego polskiego rockowego zespołu a jak wy znacie to podajcie. Perfect tez jest niezly ale wiecej hitów nagrał chyba jednak Kult.

Lady Pank? Znasz?

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout
Reputacja: 89

Postautor: franz » wt 09.10.2007 20:54

Budka Suflera? Znasz?

Ogólnie to dziwi mnie takie rozmywanie tematu, dywagacjami na temat tego jaki gatunek reprezentują Scorpsi albo tym bardziej Iron Maiden.
A co do Kazika to faktycznie mocny z niego gość ale be przesady z tym uwielbiniem na podstawie kilku hitów.

Ps: Z zespołu Placebo odszedl perkusista Steven Hewitt, co kolwiek nie powstanie pod szyldem Placebo, pewna era sie skonczyla nieodwolanie :płacze: :suicide: :lol:
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.
– Na litość boską, królowo – zachrypiał Behemot – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?...
– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Chuchu
Skład B
Skład B

Postautor: Chuchu » wt 09.10.2007 21:10

Lady Pank tez jest spoko ale Budki Suflera nigdy nie lubiłem

Awatar użytkownika
Chuchu
Skład B
Skład B

Postautor: Chuchu » wt 09.10.2007 21:23

G21 pisze:IMHO takie szufladkowanie jest troche bezsensu. Tymbardziej, ze miedzy heavy metalem a hard rockiem jest z tego co wiem waska granica. Ale to akurat nie do konca moje klimaty, wiec moge sie mylic.

masz racje :)

Awatar użytkownika
pippen
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Kontaktowanie:

Postautor: pippen » wt 09.10.2007 21:32

franz pisze:A co do Kazika to faktycznie mocny z niego gość ale be przesady z tym uwielbiniem na podstawie kilku hitów.

Kazik jest przede wszystkim tekściarsko mocny. Zdecydowanie najbardziej z jego zespołów podoba mi się KNŻ, który już niestety zakończył swoją działalność.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Postautor: franz » wt 09.10.2007 21:32

Chuchu pisze:Lady Pank tez jest spoko ale Budki Suflera nigdy nie lubiłem

To żarty prawda?

Ps: Ponieważ żaden moderator nie zwrócił ci uwagi a robi sie tu mały burdel w temacie, na przyszłość naciskaj klawisz "zmień" a nie pisze post pod postem tak jak to zrobiłeś juz 2 razy na tej stronie tematu.

pippen pisze:Kazik jest przede wszystkim tekściarsko mocny. Zdecydowanie najbardziej z jego zespołów podoba mi się KNŻ

To fakt teksty ma świetne, mi też zdecydowanie najbardziej z jego zespołów podoba się KNŻ :)
Ostatnio zmieniony wt 09.10.2007 21:34 przez franz, łącznie zmieniany 1 raz.
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– Na litość boską, królowo – zachrypiał Behemot – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?...
– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
PiDi
Rezerwowy
Rezerwowy

Postautor: PiDi » czw 11.10.2007 15:59

Lady Pank? Budka Suflera? Oj, czy ja wiem... A co do waszych hard rocków i heavy metalów - wato wspomnić, że niektórzy używająte terminy wymiennie jako amerykańską i europejską odmianę muzyki, ale osobiście nie wnikam, bo mam chyba nieawangardowy stosunek do szufladkowania muzyki, który mówi mi, że to trochę głupota mimo wszystko.

Chuchu - dążysz małymi kroczkami po schodach wyścielanymi dywanikiem zwanym WP. Stawiasz pierwsze kroki, pamiętaj, na piętrze czeka zły i demoniczny niejaki "ban".

franz pisze:Placebo

Znam ich jedną nienajgorszą piosenkę, Infra-red to tytuł, do posłuchania czemu nie...

skorpss pisze:Podaj jakiś argument obalający tę teorię. Jeśli ktoś opinie o Scorpions opiera na dwóch balladach męczonych do bólu w radiu, to potem pojawiają się takie kwiatki...

Dwóch? Ja tam w radiu tylko "Wind of Change" zdołąm usłyszeć... :?

Pozdrawiam.
Obrazek
YOU'LL NEVER WALK ALONE

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout

Postautor: franz » czw 11.10.2007 18:07

PiDi pisze:Lady Pank? Budka Suflera?

:suicide:

Na potęgę Posępnego Czerepu! Ta były z mojej i Snippa strony żarty!
Chyba nie uważasz, że normalny człowiek(mający słuch) mógł by uznać Budke Suflera albo Lady Pank za najlepszy zespół rockowy w Polsce.

PiDi pisze:Znam ich jedną nienajgorszą piosenkę, Infra-red to tytuł, do posłuchania czemu nie...

Ja znam ich kilka(naście) nienajgorszych piosenek :wink:
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Michał M
Bawarski Krzyżak

Postautor: Michał M » pt 12.10.2007 8:11

skorpss pisze: Iron Maiden nigdy tak ciężko nie grali, a mimo to na określenie ich mianem zespołu metalowego nikt się nie obrusza.

Znam takich co by się obruszyli :wink: i stwierdziliby że to komercha :lol:
Diamen23 pisze:Uwielbiam zespół Kult , ale Baranek mi się nigdy nie podobał , nie wiem co w nim ludzie widzą :roll: :wink:

A na koncercie Kultu kiedyś byłeś :?: Jesli nie, to przejdź się, i będziesz wtedy wiedział :wink:
G21 pisze:IMHO takie szufladkowanie jest troche bezsensu. Tymbardziej, ze miedzy heavy metalem a hard rockiem jest z tego co wiem waska granica. Ale to akurat nie do konca moje klimaty, wiec moge sie mylic.

Nie mylisz się, jest wiele rzczy (utworów, zespołów), które balansują na pograniczu tych stylów :wink: No a poza tym i sam metal jest zróżnicowany - nie mamy tylko "heavy metalu" ale i inne odmiany (deathmetal itd. - nie jestem już w tym momencie ekspertem, trochę mi ta muza przeszła :wink: ).
franz pisze:A co do Kazika to faktycznie mocny z niego gość ale be przesady z tym uwielbiniem na podstawie kilku hitów.

Kilku :?: Piosenki, które są "hitami" Kultu czy samego Kazika (solo) zajęłyby tu z pół strony, jeśliby je wszystkie wymienić. Dla mnie ten zespół i jego wokalista jest uosobieniem polskiej sceny rockowej lat 80 i 90-tych :wink:
pippen pisze:Kazik jest przede wszystkim tekściarsko mocny. Zdecydowanie najbardziej z jego zespołów podoba mi się KNŻ, który już niestety zakończył swoją działalność.

Oj tak - wiele zespołów/piosenkarzy, którzy śpiewają tyko "Ja kocham Ciebie, a Ty mnie, kochamy się, sialalala", mogłoby wziąć z niego przykład :P co do KNŻ (mam obydwie płytki 8) ), najbardziej utkwiły mi w głowie "Artyści" i "Odrzuć to!" - tak ze wględu na słowa jak i muzę :wink:
PiDi pisze:Dwóch? Ja tam w radiu tylko "Wind of Change" zdołąm usłyszeć... :?

Jest faktycznie jeszcze jedna - "Send me an Angel" :wink:
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”