Książki - recenzje

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 955

Książki - recenzje

Postautor: Salas11 » śr 01.08.2018 15:08

Cześć, jakie strony polecacie do zakupu e-booków? Zawsze konserwatywnie szedłem w kierunku tradycyjnej książki, ale dziś zamierzam złamać ten schemat :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2393

Książki - recenzje

Postautor: Delpiero14 » śr 01.08.2018 15:16

Na google play patrzyłeś?

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Książki - recenzje

Postautor: Salas11 » śr 01.08.2018 15:29

Mały wybór, nie znalazłem niczego z pozycji jakie obecnie sobie upatrzyłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 976

Książki - recenzje

Postautor: Boromir » śr 01.08.2018 15:31

Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2393

Książki - recenzje

Postautor: Delpiero14 » śr 01.08.2018 15:32

Znam jeszcze ebook.pl i swiatksiazki.pl

Poza tym na jakimś Empiku tez powinno coś być.

Awatar użytkownika
Salas11
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Książki - recenzje

Postautor: Salas11 » śr 01.08.2018 15:43

Serio trzeba tyle danych podawać by kupić e-book online? Próbuję kupić coś na ebookpoint.pl i bez wpisania danych dalej nie przejdę, nawet numer telefonu chcą :badziewie:
Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 696
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » pt 10.08.2018 21:35

Salas11 pisze:Source of the post Cześć, jakie strony polecacie do zakupu e-booków? Zawsze konserwatywnie szedłem w kierunku tradycyjnej książki, ale dziś zamierzam złamać ten schemat :)

Polecam abonament w Legimi :)

Gdy kupuję coś oddzielnie, zawsze porównuję na upolujebooka, bo zawsze pokazuje, gdzie najtaniej. Tutaj masz mój reflink, w razie czego: http://UpolujEbooka.pl?ref=54063 - nie wiem co prawda co on mi daje, chyba jakieś punkty, ale, no, niech będzie :D

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 815

Książki - recenzje

Postautor: Kluchman » pn 13.08.2018 19:02

Właśnie zaczynam czytać "Latający cyrk fizyki" J. Walkera.

Mam nadzieję, że treść mi się spodoba, bo pierwsze wrażenie z powodu formy wydania tej książki mam kiepskie. Nie wiem, kto w PWN wpadł na to, by ta książka miała wymiary 28,5 x 20,5 cm (specjalnie zmierzyłem), a do tego była oprawiona w miękką okładkę. Nigdy nie miałem tak nieporęcznej książki jak ta. Jest ogromna.

Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 152

Książki - recenzje

Postautor: Dzidek_ » pn 13.08.2018 22:45

Czy obok morza pseudoporadników, z przyklejonymi nazwiskami rzekomych propagatorów zdrowego trybu życia, jest na polskim rynku wydawniczym coś, co przystępnie i, przede wszystkim, rzetelnie porusza temat odżywiania się? Marzą mi się nie gotowe rozwiązania, podane na tacy, a przystępny dla laika poradnik z wyjaśnieniem od A do Z.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » pn 13.08.2018 23:45

Dzidek_ pisze:Source of the post Czy obok morza pseudoporadników, z przyklejonymi nazwiskami rzekomych propagatorów zdrowego trybu życia, jest na polskim rynku wydawniczym coś, co przystępnie i, przede wszystkim, rzetelnie porusza temat odżywiania się? Marzą mi się nie gotowe rozwiązania, podane na tacy, a przystępny dla laika poradnik z wyjaśnieniem od A do Z.

Ale zależy Ci na czym konkretnie? Odchudzanie? Świadome żywienie? Przepisy kulinarne?
Na mnie ostatnio np. duże wrażenie zrobiły książki "Nowoczesne zasady odżywiania. Przełomowe badania wpływu żywienia na zdrowie" i "Zjadanie zwierząt".

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 302
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: venomiq » wt 14.08.2018 0:57

Chlopaczek pisze:Source of the post Przez ostatnie miesiace szczegolnie przykul moja uwage temat Wszechswiata fizyki w skali makro oraz kwantowej.
Przeczytalem "Astrofikzyka dla zabieganych" "Nie mamy pojecia" "Wszechswiat w twojej dloni" "Czy Wielki Wybuch byl glosny?" i na dokladke "Krotka historia prawie wszystkiego" (ta ostatnia tylko zahacza o tematy zwiazane z fizyka i na poziomie dosc podstawowym stara sie przyblizyc strukture otaczajacego nas swiata).

"Krótka historia prawie wszystkiego" mnie mocno rozczarowała. Jakieś to łopatologiczne się wydawało i zakładało czasem znikomą wiedzę i znikomy rozsądek czytającego. Trochę mi to przeszkadzało. Ale to też po części dlatego, że wiele z tych tematów miałem powtórzonych na świeżo, więc taka formuła była nie dla mnie. Dość powiedzieć, że kiedy teraz chciałem sobie zerknąć na tę książkę i odświeżyć moje negatywne wrażenie to nawet nie mogę jej znaleźć, w tak ciemny kąt musiałem ją wcisnąć.
Co mogę dorzucić od siebie:
"Jeszcze krótsza historia czasu" - wprowadzenie do fizyki kwantowej Hawkinga. Uproszczone i unowocześnione wydanie książki "Krótka historia czasu". Jako wprowadzenie do fizyki od czasów Einsteina - warto. Jeśli ktoś już temat zna - nie warto. Pozycja za lekka. Raczej tylko na pierwszy ogień. Chyba, że wcześniej sięgnie się po coś pokroju:
"Gra w kości Einsteina i kot Schrödingera" to jest dla osób, które nie wiedzą nawet czy się interesuja fizyką po przełomie Einsteina. Jest tam trochę wiedzy zawartej, ale sporo o obu fizykach, ich życiu, sporo historii, anegdot. Części naukowe można czytać pobieżnie i wciąż książka będzie fajna.

Natomiast to, co z pewnością mogę polecić, to "Piękno wszechświata". Zwłaszcza dla Ciebie, jako że:
Chlopaczek pisze:Source of the post Jezeli przestane sie odzywac to znaczy ze mi sie nie udalo i zabila mnie teoria superstrun.

a poddytuł tej książki to: "Superstruny, ukryte wymiary i poszukiwania teorii wszystkiego".
Sama książka to znakomite przeprowadzenie przez rewolucję Einsteina i rozwój fizyki kwantowej aż po teorię strun, której poświęcone jest końcowe 1/3 książki. Warto mieć trochę wiedzy bądź (i?) ogarnięcia, ale wówczas czytając uważnie da się naprawdę wiele wynieść z tej pozycji. Trudnych tematów się nie boi, tłumaczy możliwie prosto, stosuje analogie (zwłaszcza do mniejszych wymiarów), przypomina wcześniejsze wyjaśnienia, bazuje na nich, itp.
Polecam mocno.
Dirty mind

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 192

Książki - recenzje

Postautor: Slim91 » wt 14.08.2018 14:07

Szukam jakiejś książki po angielsku do kupna online. Sama treść jej będzie dla mnie mniej ważniejsza niż możliwość dokształcenia się z angielskiego. Wiec jak ktoś mógłby coś polecić to z miłą chęcią. Ważne aby język nie był non stop mocno skomplikowany.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » wt 14.08.2018 14:21

Slim91 pisze:Source of the post Szukam jakiejś książki po angielsku do kupna online. Sama treść jej będzie dla mnie mniej ważniejsza niż możliwość dokształcenia się z angielskiego. Wiec jak ktoś mógłby coś polecić to z miłą chęcią. Ważne aby język nie był non stop mocno skomplikowany.

W tej chwili czytam "The Hate U Give" - warto.

Na Twoim miejscu postawiłabym na literaturę młodzieżową, jeśli Ci nie przeszkadza - John Green, Matthew Quick, David Levithan - takie klimaty.

Slim91
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 192

Książki - recenzje

Postautor: Slim91 » wt 14.08.2018 15:08

Znalazłem to. Lepszy będzie twój tytuł czy któraś część Harrego Pottera :?:

Chodzi mi bardziej o naukę angielskiego, a nie samą fabułę książki.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » wt 14.08.2018 15:15

Slim91 pisze:Source of the post Znalazłem to. Lepszy będzie twój tytuł czy któraś część Harrego Pottera :?:

Chodzi mi bardziej o naukę angielskiego, a nie samą fabułę książki.

U mnie Harry Potter dobrze się sprawdzał, bo świetnie znam go w wersji polskiej. Pamiętaj jednak, że dużo tam dziwacznego, wymyślonego przez JKR nazewnictwa, przy którym tłumacz musiał się mocno nagimnastykować. Dla zrozumienia kontekstu znajomość tych słów nie będzie Ci potrzebna, ale mnie np. irytuje, gdy czegoś nie wiem :)

Podrzuciłam Ci nazwiska współczesnych autorów młodzieżowych, którzy piszą zrozumiałym językiem i o codziennych sprawach - takie coś bardzo ułatwia naukę języka.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”