Książki - recenzje

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 495
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » śr 29.11.2017 22:07

Diamen23 pisze:Source of the post "Włam się do mózgu" Radka Kotarskiego ktoś czytał?

Cały czas biję się z myślami czy kupić. Z jednej strony zapowiada się fajnie, z drugiej widzę, że ma mnóstwo fałszywych recenzji w sieci i mnie to drażni.

Awatar użytkownika
Diamen23
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1001

Książki - recenzje

Postautor: Diamen23 » śr 29.11.2017 22:09

też pierwsze co mi się rzuciło to oskarżenia o "fałszywe komentarze". Z drugiej strony lubię Radka, 5 zł z ceny książki idzie na obiad dla dziecka, ładnie wydana i tematyka mocno mnie interesująca.
Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » śr 29.11.2017 22:11

Diamen23 pisze:Source of the post też pierwsze co mi się rzuciło to oskarżenia o "fałszywe komentarze". Z drugiej strony lubię Radka, 5 zł z ceny książki idzie na obiad dla dziecka, ładnie wydana i tematyka mocno mnie interesująca.

Dlatego właśnie biję się z myślami :D Bo wygląda cudownie, tematyka totalnie moja, ale zawsze zanim wydam pięć dych mam pewien zgrzyt :D

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 547

Książki - recenzje

Postautor: Kluchman » śr 29.11.2017 23:02

Ja kupiłem i już przeczytałem.

To prawda, że książka jest bardzo ładnie wydana. Poza tym jest dość krótka. Liczba stron nie oddaje obszerności treści, bo jest dużo zdjęć i innych grafik.

Co do treści, jest przygotowana bardzo solidnie, jak wszystkie materiały autora. Momentami mocno odchodzi od głównej problematyki, choć nie przeszkadzało mi to. W sumie zawiera opis 13 metod uczenia się. Niektóre z nich na pewno nie raz nieświadomie (a może i świadomie) wykorzystywaliście. Czy wprowadziła rewolucję w moim życiu? Raczej nie, ale z kilku zawartych w niej wskazówek na pewno skorzystam przy odpowiednich okazjach.

Podsumowując, lektura przyjemna. Wydanych pieniędzy nie żałuję, ale opinie w sieci rzeczywiście są trochę zawyżone i można mieć wątpliwości co do ich autentyczności.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » śr 29.11.2017 23:16

Kluchman pisze:Source of the post Podsumowując, lektura przyjemna. Wydanych pieniędzy nie żałuję, ale opinie w sieci rzeczywiście są trochę zawyżone i można mieć wątpliwości co do ich autentyczności.

Ja widziałam sporo recenzji na Lubimy Czytać - większość z nowych kont, które mają tylko tę jedną recenzję w zanadrzu. A jak mają dwie, to druga dotyczy książki Arleny :D Słabo taki marketing wygląda - jak te wszystkie głupie posty z nowych kont u nas na forum ;)

Tak czy siak - dzięki za opinię, dobrze przeczytać jakąś rzetelną.

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Książki - recenzje

Postautor: Kluchman » śr 29.11.2017 23:34

W skali 1-10 jak na lubimy czytać dałbym 7,5.

Dużym atutem jest bardzo przystępny sposób pisania i łatwość rozumienia treści, a także to, że autor faktycznie wypróbował te metody i powoływał się na publikacje innych autorów. Głównym minusem obszerność, bo jak pisałem książka jest krótka, a co najmniej 30% jest o wszystkim, tylko nie o metodach uczenia się (trochę za duża część).

Stąd każda metoda jest opisana maksymalnie na kilkanaście stron z obrazkami i jestem pewien, że dałoby się wejść w temat głębiej. Może jednak tak po prostu miało być, bo Radek sam przyznaje, że z tej książki ma korzystać też młodzież szkolna.

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 832

Książki - recenzje

Postautor: HMK » sob 02.12.2017 23:45

"Antonio Conte. Głowa, serce i nogi"
Chciałbym zebrać się do pierwszej książki piłkarskiej, nie bez powodu mam na oku biografię Conte. Ktoś czytał?
Obrazek

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 216
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: venomiq » ndz 03.12.2017 0:11

Nie jest zła. Nie powiem, że należy przeczytać, bo warto. Na pewno przyjemniejsza w odbiorze dla fanów Juve niż biografia Pirlo dla fanów Milanu ;)
Dirty mind

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 832

Książki - recenzje

Postautor: HMK » ndz 03.12.2017 0:15

Super, dzięki. To chyba zakup na przerwę świąteczną już pewny.
Obrazek

Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 141

Książki - recenzje

Postautor: Dzidek_ » ndz 10.12.2017 1:54

Kluchman pisze:Source of the post "Odwrócona piramida" J. Wilsona.

Wprawdzie książka bardziej skupia się na taktyce, jej ewolucji, kluczowych meczach i stojących za tym trenerach, niż historii dyscypliny jako takiej, ale powinna ci się spodobać. Wcale nie jest to książka jakoś rozbijająca niuanse na czynniki pierwsze, a raczej pokazująca rozwój ogólnej myśli.

W polskich sklepach już jej nie dostaniesz. Czasami można znaleźć gdzieś na Allegro czy OLX, choć ceny bywają wygórowane. Mi się udało wyrwać za przyzwoitą stawkę, więc da się.

W wersji oryginalnej (angielskiej) znajdziesz na pewno np. na Amozonie, być może nawet gdzieś jest całość "spiracona" w odmętach Internetu.

Można także spytać tych Państwa, powinni pomóc: https://krainaksiazek.pl/ksiazki_na_zamowienie.html

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » czw 21.12.2017 21:42

Kluchman pisze:Source of the post W skali 1-10 jak na lubimy czytać dałbym 7,5.

Dużym atutem jest bardzo przystępny sposób pisania i łatwość rozumienia treści, a także to, że autor faktycznie wypróbował te metody i powoływał się na publikacje innych autorów. Głównym minusem obszerność, bo jak pisałem książka jest krótka, a co najmniej 30% jest o wszystkim, tylko nie o metodach uczenia się (trochę za duża część).

Stąd każda metoda jest opisana maksymalnie na kilkanaście stron z obrazkami i jestem pewien, że dałoby się wejść w temat głębiej. Może jednak tak po prostu miało być, bo Radek sam przyznaje, że z tej książki ma korzystać też młodzież szkolna.

Zaufałam Ci i zakupiłam. Dzisiaj dotarła :)

Awatar użytkownika
Kluchman
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Książki - recenzje

Postautor: Kluchman » czw 21.12.2017 22:14

Spoko. Daj znać jak przeczytasz, bo jestem ciekaw twojej opinii.

Mnie w pewnym momencie zaczęło trochę męczyć, że (przy całej mojej sympatii i uznaniu dla jego pracy) autor zrobił z tej książki nieco nachalną formę autopromocji kontynuowaną do dzisiaj.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: futbolowa » czw 21.12.2017 22:26

Kluchman pisze:Source of the post Spoko. Daj znać jak przeczytasz, bo jestem ciekaw twojej opinii.

Mnie w pewnym momencie zaczęło trochę męczyć, że (przy całej mojej sympatii i uznaniu dla jego pracy) autor zrobił z tej książki nieco nachalną formę autopromocji kontynuowaną do dzisiaj.

To pewnie wiąże się z tym, że od razu otwarł własne wydawnictwo i chce je wypromować.

Ja w ogóle mam z nim problem, bo trochę drażni mnie jego charakterystyczny sposób mówienia, ale pomyślałam, że warto się przełamać. Póki co jest ciekawie i mam nadzieję, że część poświęcona samym sposobom nauki mnie nie zawiedzie :) No i doceniam fantastyczne wydanie - podoba mi się taka staranność.

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 386
Kontaktowanie:

Książki - recenzje

Postautor: sci » czw 21.12.2017 22:31

10 pisze:Source of the post
futbolowa pisze:Source of the post
10 pisze:Source of the post Fajniej napisany jest "Świat według >>Dziada<<" - szefa konkurencyjnego Wołomina.

To jest ten facet, co w Pitbullu miał ksywę "Babcia"? Ciekawa postać :D

"Dziad" zajmował się na co dzień dłubaniem w płytach nagrobnych i ukochanymi gołębiami. Twierdził, że jest prostym kamieniarzem i generalnie nie wie, o co chodzi.

Spoiler:

Łoo...to moja branża :D muszę popytać klientów czy go znali

Awatar użytkownika
Sinik1988
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 7

Książki - recenzje

Postautor: Sinik1988 » pt 22.12.2017 12:26

,
HMK pisze:Source of the post Super, dzięki. To chyba zakup na przerwę świąteczną już pewny.

Książke Conte warto przeczytać

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”