Filmy

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, maestro, Cris7, fieldy, piotrcies

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1466
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: cloner » sob 14.04.2018 11:57

NoName1989 pisze:Source of the post Ja w tv.

Nie pamiętam kiedy oglądałem film w tv.

Delpiero14 pisze:Source of the post
cloner pisze:Source of the postKto ogląda filmy z lektorem?

Jak są z lektorem to oglądam z lektorem, jak z napisami to z napisami. Mam nie oglądać filmu, bo akurat jest z lektorem?

Nie no, proszę. Też mi się czasem zdarzy, głównie hity z lat 90. z VHS, nowsze wolę z napisami.

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1015

Filmy

Postautor: sickstick » sob 14.04.2018 12:06

Wczoraj obejrzałem Jumanmji Przygoda w Dżungli... dubbingiem, bo innej wersji w necie nie było.
Obrazek
Ogromne pozytywne zasko, bardzo dobry i śmieszny film. Szczególnie polecam fanom gier rpg, wiele śmiesznych odniesień. Po okresie rzygania amerykańskimi komediami najpierw Słoneczny Patrol, a teraz Jumanji bardzo do mnie trafiły. Ogromna w tym zasługa Rocka, który jest przekatem. Nie zmarnujecie 2h na ten film ;)

RLG
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 178

Filmy

Postautor: RLG » sob 14.04.2018 17:03

A ja muszę szczerze polecić całkiem niedawny film, bodajże z października. Wprawdzie nie zwykłem oglądać większych produkcji - nie z jakiejś tam zasady, tylko tak wychodzi - to jednak tym razem, ze względu na umiłowanie i literatury i samej postaci Philipa Dicka skusiłem się na nie tyle ekranizację jego powieści, co na kontynuację filmu na motywach. Prawdopodobnie już ktoś w tym momencie może się domyśleć, o jaki film chodzi. O drugą część Łowcy androidów, czyli o Blade Runne 2049, na motywach "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach" Dicka.

I jestem zachwycony. Nie spodziewałem się, że w Hollywood potrafią jeszcze w taki sposób robić filmy. Łowcą androidów z 1982 roku byłem wręcz rozczarowany. Dick nie jest pisarzem, który by ułatwiał życie reżyserom i scenarzystom; tutaj jednak powstrzymam się przed dywagacjami na ten temat, gdyż musiałbym napisać książkę. Pozostaje mi uwierzyć na słowo. Z samym tematem książki "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach", lżejszej gatunkowo od powieści w rodzaju Ubika bądź Valisa, kinematografia zmagała się 35 lat. Aż w końcu udało się zbliżyć do ideału.

Przejdźmy jednak do tego, dlaczego ten film mnie zachwyca. Pominę elementy sztuki filmowej, grę aktorską, detale, a skupię się na trzech rzeczach. Pierwszą z nich jest tempo. Ten film, trwający niemal trzy godziny, zawiera w sobie zaledwie kilka scen akcji oraz odrzuca niemal wszystkie zbędne elementy, więcej, wielokrotnie (podobnie, jak sam Dick w swojej twórczości) używa skrótów fabularnych, nie przejmuje się detalami, przedkładając nad nie treść. Aż przypomniały mi się klasyczne filmy Kubricka, takie jak Odyseja kosmiczna i Lśnienie, z ich powolną, majestatyczną, ale nie dłużącą się narracją. Ten film taki właśnie jest pod tym względem - majestatyczny. Jednocześnie każdy moment trzyma w napięciu, nie pozwala odsunąć się od niepokojącego, ciężkiego klimatu. Nie przejmuje się epoką narracji teledyskowej, nie próbuje niczego przykryć migawkami czy doprowadzać do epilepsji. Każda scena rozwija się w eleganckiej, pozwalającej przeniknąć ponad fabułę percepcji. Kolejną rzeczą jest obraz. Znowu można tutaj odwołać się do Kubricka i jego manii perfekcjonizmu dotyczącej tego, by każda klatka była dziełem sztuki. Symetria, kolorystyka, szczegół scenograficzny, całość... to trzeba po prostu zobaczyć, by przyswoić maestrię tego kinowego malarstwa, jakim obdarza nas ten film.

I trzecia rzecz, najważniejsza. Podczas gdy oryginalny Łowca androidów rozczarował swym luźnym potraktowaniem tematów zawartych w książce, swym chaosem i niekiedy dydaktyką, tak Blade Runner 2049 to najlepsza "ekranizacja" Dicka, jaką do tej pory widziałem - a ekranizacje tego pisarza to spora konkurencja, zawierająca kilka klasyków kina. Twórcy doskonale uchwycili istotę, przesuwając fabułę, ciąg wydarzeń, akcję filmu do tła. Tła dla wciąż pojawiających się pytań, otwartych wątków, zahaczając wręcz o, tak silne u Dicka, elementy teologiczne i gnostyczne. Wszystko to przy tym podane jest nie wprost, nie na odlew, lecz ukryte między wierszami, często wręcz w najczęściej skromnej, nieprzerysowanej i ascetycznej grze czy obrazie. Dopiero w tym filmie najbliżej udało się podejść do tematów tak Dickowi bliskich - nieco autobiograficznych, zanurzanych często w sosie parapsychicznych pytań ontologicznych, o istotę bytu, człowieka, znaczenia informacji jako absolutu i "homoplazmatu" oraz subiektywności rzeczywistości, czasu, postrzegania. Rozpisałem się bardziej, niż chciałem, próbując naprawdę się streszczać. Dodam więc jeszcze raz: naprawdę polecam.

Największym rozczarowaniem tego filmu było to, że się skończył, gdy po prawie trzech godzinach urwał się w sposób całkowicie otwarty. Podobnie jak literacki pierwowzór, zostawiając człowieka z masą pytań.

Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 489
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » sob 14.04.2018 17:23

cloner pisze:Source of the post Nie pamiętam kiedy oglądałem film w tv.

Teraz to nawet w TV można na wielu kanałach ustawić sobie, czy się chce lektora czy napisy :D

Ja oglądam przede wszystkim na Netfliksach, HBO GO i w innych tego typu miejscach, więc zawsze wyłączam polskiego lektora, bo uważam, że to odbiera połowę przyjemności z oglądania + nie pozwala na obiektywne ocenienie umiejętności aktorskich.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1067

Filmy

Postautor: Tomusmc » ndz 15.04.2018 2:39

Obejrzałem właśnie Hardcore Henry i mimo sceptycznego podejścia jestem pod wielkim wrażeniem tej produkcji. Nigdy wcześniej nie widziałem filmu z widoku głównego bohatera. Czasami czułem się faktycznie jakbym grał, rewelacja. Sama fabuła + montaż na bardzo wysokim poziomie, rzeź niesamowita. Film z kategorii nie ma kiedy wyjść do toalety bo jest ciągła akcja, jaram się do teraz i chętnie do tego filmu wrócę. 10/10 że względu na to, że świetnie się bawiłem i nie mam porównania ;)
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

astiolek
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

Filmy

Postautor: astiolek » pn 16.04.2018 16:46

Serioo? Wrócisz? Ja tam jak obejrzę film raz to już nie ma sensu do niego wracać no chyba że oglądam na bombie

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1067

Filmy

Postautor: Tomusmc » pn 16.04.2018 17:16

astiolek pisze:Source of the post Serioo? Wrócisz? Ja tam jak obejrzę film raz to już nie ma sensu do niego wracać no chyba że oglądam na bombie

Nie mówię, że zaraz ;) kiedyś z chęcią obejrzę ponownie, a jak piszę post o 2.39 to oznacza, że oglądałem na bombie więc się zaliczam hehe
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

bystko
Podawacz Piłek
Podawacz Piłek
Reputacja: 0

Filmy

Postautor: bystko » pn 16.04.2018 21:55

na prawde jumanji warto? omijał bym szerokim łukiem, ale może teraz sprawdze - może jednak warto

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 901

Filmy

Postautor: ozob » pn 16.04.2018 23:31

Obrazek

Zajebisty. Wzruszylem sie. Mocna 8.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Filmy

Postautor: ozob » wt 17.04.2018 0:58

Obrazek

Ten facet potrafi zagrac wszystko. Warsztat ma niesamowity. Film jest posepny i mrovzny. Muzyka buduje nastroj jak i dopelnia postrzeganiu swiata przez bohatera. 9/10.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Filmy

Postautor: ozob » ndz 22.04.2018 3:57

Obrazek

Juz mialem dac 8, ale przyszla ta nieszczesna koncowka. 5/10.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 265

Filmy

Postautor: NoName1989 » ndz 22.04.2018 7:22

Obrazek
Typowy film z Neesonem i jak ktoś lubi takie klimaty to się nie zawiedzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1015

Filmy

Postautor: sickstick » pn 23.04.2018 12:37

Z racji że wychodzi teraz masa filmów z Universum Star Wars, to ułożył mi się w głowie scenariusz na jeden z filmów. Akcja dzieje się parę lat przed Mrocznym Widemem. Młodziutki uczeń Obi-Wan Kenobi zostaje porwany. Jego mistrz Qui-Gon Jinn - w jego roli oczywiście Liam Neeson, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Mam przed oczami scenę jak Mistrz Jedi patrzy w hologram wykwintnie ubranego ufoludka i mówi nieśmiertelną kwestię:

Awatar użytkownika
Conrado
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 78

Filmy

Postautor: Conrado » wt 24.04.2018 10:32

We are Venom :)

Awatar użytkownika
venomiq
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: venomiq » wt 24.04.2018 10:40

To był film kręcony pod kategorię R? Bo trailer raczej nie wskazuje na to.
Dirty mind

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”