Filmy

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Filmy

Postautor: ubek » pt 29.12.2017 13:47

Gdzie oglądasz?

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 874

Filmy

Postautor: League » pt 29.12.2017 13:48

Oglądałem. Ciekawie zrobione. Pasta jest wyborna a ekranizacja nie zepsuła;p
Obrazek

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 60
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: 10 » pt 29.12.2017 15:16

sickstick pisze:Oglądał ktoś może "Mój stary to fanatyk" ? Leżę i kwiczę ze śmiechu :rotfl:

Ja; porównując z pastą jest słaby, ale to przede wszystkim dlatego, że pasta jest doskonała. Najlepszy epizod z Dziędzielem.

@ubek - showmax
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 763

Filmy

Postautor: ozob » pt 29.12.2017 16:04

Obrazek

Sama prawda. 7/10
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Filmy

Postautor: ozob » sob 30.12.2017 2:03

Obrazek

Bardzo fajny i na faktach. Carell jak zawsze w wysokiej formie. 7/10
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 647

Filmy

Postautor: Boromir » sob 30.12.2017 20:58

Obrazek

Trzeba przyznać, że to był dobry rok dla brytyjskiego kina propagandowego. Opisywałem wcześniej już Churchilla sprzeciwiającemu się Operacji Overlord, to teraz mamy kolejny fajny wątek z Operacji Dynamo. Sama ewakuacja pokazana zupełnie z indywidualnej strony, co oznacza że ani razu nam się wymsknie "ojej" na widok 400 tys. alianckich żołnierzy zgromadzonych na plażach. Tego nie ma. Z kina wojennego są za to jakieś tam grupki ludzi, ze dwa niszczyciele, kilka łódek, do tego trzy bombowce Luftwaffe, dwa myśliwce i trzy spitfire'y brytyjskie, z czego jeden od razu zestrzelony.

Dodatkowo mamy:
- starego kapitana który poczuwa się w odpowiedzialności za polityków równych mu wiekiem,
- jednego typa który zabija na łódce innego typa,
- kolejnego typa który przez cały film z jednej łodzi do drugiej próbuje się ewakuować,
- jednego Francuza który umiera za i przez Anglików,
- pilota któremu cały film kończy się paliwo ale zestrzela wszystkie występujące w filmie samoloty niemieckie po czym dostaje się do niewoli
- wreszcie komandora, który po ewakuacji Anglików jako wierny sojusznik czeka na Francuzów

Słowem, film wojenny to to nie jest, co najwyżej film o wojnie, a oglądało się to słabo.
Obrazek

Awatar użytkownika
sickstick
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 749

Filmy

Postautor: sickstick » ndz 31.12.2017 0:16

Blade Runner 2049 utrzymany w pięknym klimacie, super kino :brawo:

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Filmy

Postautor: ozob » ndz 31.12.2017 0:31

Jakby nie patrzec na ten film przez pryzmat oryginalu to mozna go dobrze ocenic (poza muzyka oczywiscie). Jednakze ja tak nie potrafie.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 849

Filmy

Postautor: Tomusmc » ndz 31.12.2017 0:39

Ja w Wasze propozycje już nie uwierzę, wolę temat seriali
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 405

Filmy

Postautor: Keres » ndz 31.12.2017 20:27

ozob pisze:Source of the post Obrazek

Sama prawda. 7/10

Właśnie obejrzałem i ode mnie 7,5. Oryginalna fabuła, a nie oklepana jak 90% filmów. No i zakończenie fajne, którego, przyznam, nie zrozumiałem na początku.
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 436
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » pn 01.01.2018 14:30

Na sylwestrowy wieczór zapodaliśmy sobie dwa filmy:

La La Land - tutaj jestem bardzo rozczarowana. Tyle nagród, tyle ochów i achów, a film raczej przeciętny. Ładny wizualnie, dobry muzycznie, ale nic poza tym. Miałka historia opakowana w ładny papierek. Do klasyków musicalu się nie umywa.

Nad morzem - nie lubię ani Brada, ani Angeliny, ale bardzo dobrze wyszedł im ten film. Dobrze, że nie sugerowałam się niską oceną na Filmwebie, bo pewnie bym go przegapiła, a warto było obejrzeć. Sama historia raczej dla ludzi, którzy coś w życiu przeżyli, mocno specyficzna. Tam, gdzie jedni widzą magię i elektryzujące emocje, inni zobaczą nudę i totalnie to rozumiem.

Angelina jest w tym filmie niesamowita. Nie tyle pod względem mistrzostwa aktorskiego, ale bardziej jako obiekt wizualny. Czy stoi, czy leży, czy śpi, czy mówi - wygląda jak dzieło sztuki. Tylko za chuda jest trochę, ubolewam nad tym bardzo.

Obrazek

Parę dni temu zwróciłam też uwagę na Aż do kości z Lily Collins w roli głównej. Jest to film opowiadający o zaburzeniach odżywiania, który sam w sobie nie jest jakoś powalający, ale ma jedną tak piekielnie mocną scenę, że chyba do końca życia będę miała ją przed oczami. Bardzo poruszające kino, obok którego trudno przejść bezrefleksyjnie.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » wt 02.01.2018 23:58

I znowu ja :D

Rok rozpoczęłam od trzech filmów:

Obrazek

Krótkometrażówka, która przypomniała mi, jak bardzo podobało mi się Inside Out. Fajna, lekka, krótka historyjka, która udowadnia, że można by jeszcze w tym temacie stworzyć coś jeszcze.

* * *

Obrazek

Podoba mi się prawdziwość tego filmu - jest bardzo dobrze zagrany i dobrze osadzony w realiach. Całość trochę mdła, ale nie żałuję, że obejrzałam.

* * *

Obrazek

Mówili, że to straszne gówno, ale widziałam wiele gorszych polskich komedii :D Nie ogląda się tego źle, chociaż jak pojawia się lokowanie produktu w stylu "to nie parówki, to Berlinki" (dwukrotnie), naprawdę miałam ochotę walnąć baranka o ścianę. Nie stracicie nic, jeżeli nie obejrzycie, ale też nie umrzecie od oglądania go ;)

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1010

Filmy

Postautor: Morrow » śr 03.01.2018 0:07

Jak już jesteśmy przy animacjach to obejrzyjcie sobie Coco. Zdecydowanie jedna z najlepszych bajek-blockbusterów ostatnich lat. Pixar znowu zmiażdżył i stworzył dzieło na miarę Odlotu jak nie coś nawet lepszego. Zarzuty o plagiat Księgi Życia IMO bezpodstawne, Oscar dla najlepszej animacji to pewniak a sama krecha naprawdę kapitalna. Całe kino we łzach, bardzo ładne to wszystko a i dzieci coś mądrego z tego mogą wynieść.

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » śr 03.01.2018 0:09

Morrow pisze:Source of the post Jak już jesteśmy przy animacjach to obejrzyjcie sobie Coco. Zdecydowanie jedna z najlepszych bajek-blockbusterów ostatnich lat. Pixar znowu zmiażdżył i stworzył dzieło na miarę Odlotu jak nie coś nawet lepszego. Zarzuty o plagiat Księgi Życia IMO bezpodstawne, Oscar dla najlepszej animacji to pewniak a sama krecha naprawdę kapitalna. Całe kino we łzach, bardzo ładne to wszystko a i dzieci coś mądrego z tego mogą wynieść.

Słyszałam same pozytywne opinie, koniecznie muszę zobaczyć.

Awatar użytkownika
WiernyKibic
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 313

Filmy

Postautor: WiernyKibic » sob 06.01.2018 13:37

Świetny materiał :)
Obrazek
¡Visca el Barça!

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”