Filmy

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 629
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » ndz 23.09.2018 1:13

fillion pisze:Source of the post Ale akurat wiem ze cicha noc nie jest jego.

Ja wiem, że wiesz, Twój post był akurat tak sformułowany, że to było jasne. Ale Tomek jest dzisiaj na ostrej bani i chyba nie załapał.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1316

Filmy

Postautor: Morrow » czw 27.09.2018 6:51

Dolph Lundgren wraca do roli Ivana Drago w Creed 2 jako trener swojego syna. Normalnie by mnie to klepało i traktowałbym to jako tani skok na kasę ale pierwsza część była świetna, druga też ma papiery na jedną z lepszych części Rocky'ego. Trailer zapowiada się całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
10
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 95
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: 10 » czw 27.09.2018 7:41

fillion pisze:Wesele i Dom zly - swietna jak dla mnie . Drogowka i Pod mocnym Aniolem tez dobre produkcje.

U mnie w rankingu najwyżej "Róża" i "Pod mocnym". "Wesele" minimalnie za.

@Tomusmc - "Cicha noc" jest maksymalnie realistyczna/naturalistyczna. Ktoś ładnie napisał na filmwebie, że tam są nie-dialogi. Bo tak do siebie właśnie mówimy.
Ale, Alex; Alessandro. DEL PIERO!

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 110

Filmy

Postautor: Eyesmon » czw 27.09.2018 8:33

Dom zły jest swietny. Róża i Wołyń to obraz historia. Ale o ile w Weselu te chlanie wody nie raziło (prowincja) to już Drogówka i Kler są zbyt przejaskrawione. Jak ktoś napisał Smarzowski robi się drugim Vega. Wódka i patola. Ile można.....mnie to już nudzi. Na jedno kopyto
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1557

Filmy

Postautor: Tomusmc » czw 27.09.2018 9:56

10 pisze:Source of the post Tomusmc - "Cicha noc" jest maksymalnie realistyczna/naturalistyczna. Ktoś ładnie napisał na filmwebie, że tam są nie-dialogi. Bo tak do siebie właśnie mówimy.

Dokładnie takie miałem odczucie, wyglądało wszystko jakby było kręcone na wigilii u przeciętnej rodziny, a nikt by o tym nie wiedział. Wszystko totalnie naturalne
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
RoyKeane
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 128

Filmy

Postautor: RoyKeane » pn 01.10.2018 0:00

smarzowski przynudza
krzychu1526
te same mordy w tych samych okolicznościach co zwykle. dałby już $$ spokój chociaż z tym jakubikiem

podejrzewam że następny film o polskich szkołach. jakubik wuefista-pijaczyna, macający uczennice. trzydzieści lat wstecz wicemistrz powiatu w rzucie oszczepem. dyplom utrwalający ten sukces trzyma na honorowym miejscu w swojej norze i pije pod ten widok, płacząc i waląc kapucyna.

izabela kuna pijaczka-polonistka, która popuszcza szpary klasowemu gangusowi. w tej roli lekko przypudrowany bartłomiej topa - jest tak stary, bo kiblował przez trzydzieści lat w drugiej klasie technikum. kuna zachodzi z nim w ciążę - kiedy on się o tym dowiaduje, wali ją w r&& i rozkazuje wykonać skrobankę. w wyniku obrażeń następuje poronienie, załamana psychicznie kuna wiesza się na lampie w swojej sali lekcyjnej. kiedy znajdują ją uczniowie widok ich w ogóle nie wzrusza - cieszą się tylko, że nie będzie lekcji i idą się naćpać gdzieś za winklem

robert więckiewicz - dyrektor. kiedyś wielki inteligent, biolog, ale karierę zablokowano mu ze względów politycznych. dzisiaj złośliwy degenerat, popijający cichaczem z małpek pokitranych w różnych zakamarkach gabinetu. podczas apelu z okazji święta niepodległości jest pijany, zasypia i szcza pod siebie

lech dyblik to z kolei wiecznie zaszczany woźny, walący denaturat przez szmatę do podłogi. jacek braciak przyp$$$ matematyk znęcający się psychicznie nad klasą (w kubku termicznym zamiast kawy ma czysty spirytus). trzyma się na stanowisku przez znajomości w kurii - jest nieślubnym synem biskupa, trzęsącego całym miastem

kinga preis - wiecznie na%%%a szatniarka w usmarkanym fartuchu. podsłuchuje jakąś newralgiczną rozmowę szkolnych dilerów (w roli szesnastolatków aktorzy 10 lat starsi, porozumiewający się koślawymi dialogami, nieudolnie stylizowanymi na młodzieżowy slang). kiedy dilerzy nakrywają ją z gumowym uchem przylepionym do drzwi, biją ją i gwałcą w kantorku na miotły. bo ktoś przecież musi w###ć kinge preis, smarzol nam nie odpuści takiej obrzydliwości

jeszcze eryk lubos - najlepszy przyjaciel jakubika z kanciapy wuefistów. były kulturysta - dzisiaj impotent, nie jest w stanie wy$$ać nawet k$$$y (iwona wszołkówna). alkoholik, nieszczęśliwie zakochany w jednej z uczennic. kiedy się dowiaduje, że jakubik ją wymacał pod szatnią za c$$ę, morduje kolegę z rady pedagogicznej na oczach klasy, miażdżąc mu głowę piłką lekarską. kończy w pie$$lu. kiedy odjeżdża s%%ą i już wie, że nic go więcej w życiu nie czeka, zerka tylko na swoją ukochaną andżelikę i liczy, że ona odwzajemni spojrzenie. niestety, andżelika akurat flirtuje z jakimś sebiksem

no i oczywiście marian dziędziel. wiceminister, który wizytuje szkołę w dniu święta narodowego. jest na%%%%lony jak zwierzę, trzeba go wnosić na podest, gdzie wygłasza bełkotliwe przemówienie, puentując je słowami jana zamojskiego: takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. po czym wyrzyguje się na trzy pierwsze rzędy uczniów, ale oni są tak naćpani że nawet tego nie zauważają

na koniec cała sala śpiewa pieśń legionów. scena jest bardzo wymowna i zmusza do refleksji. wiwat wojciech smarzowski wreszcie rozliczył patologię państwowego systemu szkolnictwa
Wygramy, przegramy albo będzie remis.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 110

Filmy

Postautor: Eyesmon » pn 01.10.2018 10:39

Byłem na maratonie filmowym w piątek. Kler. Zimna Wojna. Najlepszy i Cicha Noc.

Kler 7/10 - daje po głowie. I nie jest to film jednoznacznie krytykujący księży. Raczej system, hierarchię kościelną. Tak jak w drogówce. Ludzie są słabi i jak nie mają dobrego przewodnika (szefa, biskupa) to niestety kończy się jak kończy. Jeśli ten film w jakikolwiek sposób pomoże spojrzeć nam na kościół inaczej i da impuls do jego odnowy - jestem ZA

Zimna Wojna - nudy..... czułem się jakbym jadł zupę z płaskiego talerza. Film ładny (zdjęcia!) ale pusty jak wydmuszka. Zero chemii między Kotem i Kulig. Po prostu zestaw obrazków. 3/10 za zdjęcia

Najlepszy - 8/10. Świetne kino - to mogłoby z powodzeniem powstać w Hollywood. Historia z biglem, aktorzy, realia. Polecam

Cicha Noc - nie dałem już rady :))
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1215

Filmy

Postautor: League » pn 01.10.2018 15:27

Kler był potrzebny i dobrze, że powstał, dobry film do obejrzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sinik1988
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 13

Filmy

Postautor: Sinik1988 » pt 05.10.2018 17:18

Byłem dzisiaj na Venomie i powiem tyle dla mnie miazga! FIlm trzymal w napięciu praktycznie caly czas,wiec mocno polecam sie wybrać,wiadomo było że Hardy zagra świetnie i tak zagrał.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Filmy

Postautor: Tomusmc » pt 05.10.2018 17:24

W Stanach podobno jest jakiś kwas, krytycy niszczą film, a Hardy ma pretensje do ekipy, że wycięli najlepsze sceny. Mnie to jednak nie zraża kompletnie bo film długo przeze mnie wyczekiwany

Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » pt 05.10.2018 21:36

Ja Hardy'ego biorę w ciemno.

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino

Filmy

Postautor: Tomusmc » sob 06.10.2018 1:53

futbolowa pisze:Source of the post Ja Hardy'ego biorę w ciemno.

Ty się w tym temacie nie liczysz, przykro mi :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: futbolowa » sob 06.10.2018 9:15

Tomusmc pisze:Source of the post
futbolowa pisze:Source of the post Ja Hardy'ego biorę w ciemno.

Ty się w tym temacie nie liczysz, przykro mi :mrgreen:

BO?!

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 356

Filmy

Postautor: czarny samael » sob 06.10.2018 9:22

Zajebisty, zdecydowanie podbijam. Nie wiem czemu krytycy tak jadą Venoma. Początek jest trochę drętwy i ta aktorka dopiero później zaczyna się rozkręcać, ale idzie to przeżyć żeby przede wszystkim zobaczyć dogrywanie się symbionta i Brocka. Jeden z bardziej satysfakcjonujących seansów.

Ważna różnica z takim Avengers, to to że tam oczywiście wszystko dopracowane do granic, ale ani przez chwilę nie czułem że Thanos to Thanos, za to tutaj nie miałem wątpliwości że oni są Venomem :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
Arwin
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 72

Filmy

Postautor: Arwin » sob 06.10.2018 10:20

Byłem wczoraj i dla mnie też znakomite kino. Tym bardziej nie rozumiem tej całej krytyki skierowanej na Venoma. Larum podniosło się z chwilą obniżenia ratingu z R na PG-13 a dla mnie praktycznie zero różnicy, tym bardziej że będąc rodzicem 13 latka nie zabrałbym go na ten film, bo pomimo "ugrzecznienia" wielu scen to nadal film, który niekoniecznie jest dla dzieci. Znakomity Hardy, ale to wiadomo było już z chwilą obsadzenia go w tej roli, że ciężko będzie mu nie wypaść świetnie, sympatia głównego bohatera początkowo owszem irytująca ale z każdą minutą zyskiwała, antagonista Venoma dobrze dobrany, pomimo początkowych obaw o miernym dobraniu go do tej roli również zyskiwał z czasem, żeby na końcu absolutnie przekonać do siebie. Świetny montaż ale muzyka oraz efekty dźwiękowe w tym filmie to absolutny majstersztyk, dawno już nie słyszałem tak świetnie udźwiękowionego filmu o superbochaterach. Bardzo dobrze spędzone dwie godziny, choć fakt faktem gdyby trwał pół godziny dłużej to wcale bym się nie obraził.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”