Filmy

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Magnum, piotrcies, matt_, maestro, Dr.Football1, fieldy, Delpiero14

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2256

Filmy

Postautor: Rojiblanco » pt 23.11.2018 19:07

Mnie najbardziej przeraża myśl, że kiedyś jak będę starym gościem po 50tce, to Young multi bedzie doświadczonym raperem.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 356

Filmy

Postautor: Bienias » pt 23.11.2018 21:10

w nawiązaniu do PL rapu i filmu

Mam nadzieję, że film wyjdzie dobry bo materiał lepszy niż na historię opowiedzianą w Jesteś Bogiem

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 167

Filmy

Postautor: Eyesmon » pt 30.11.2018 0:07

Creed II

7/10 za nostalgie i Rocky vs Drago. Natomiast to jest film z gatunku "już to kiedyś widziałem" czyli klisza goni klisze :)
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1332

Filmy

Postautor: League » pt 30.11.2018 0:37

Bienias pisze:Source of the post Mam nadzieję, że film wyjdzie dobry bo materiał lepszy niż na historię opowiedzianą w Jesteś Bogiem

co kto lubi, jak kogoś interesują ćpuny, złodzieje to materiał lepszy od od paktofoniki. Chociaż jak dotąd to lepszy aktorzy są w jesteś bogiem.

btw
Scena z wpakowaniem się w kapliczke po pijaku być musi
a sam zainteresowany o tym napisał:
Chada pisze:Wszystko to po tym, jak uciekając przed policją pod wpływem płynu zmieniającego świadomość, wpadłem w poślizg i zakończyłem swój daremny rajd parkując w przydrożnej kapliczce. W tym miejscu chciałbym z góry przeprosić wszystkich tych, którym naraziłem się bezczeszcząc figurkę. Naprawdę mi przykro! Wniosek: nigdy nie podejmujcie tego typu wyzwań zimą, na letnich oponach. Stanowczo odradzam!
Jutro mają mnie przewieźć do aresztu śledczego, tam będę czekał na sprawę… Nie wiem czy to naiwność, czy zdolność pozytywnego myślenia, ale liczę po cichu na "zawiasy".
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Filmy

Postautor: Eyesmon » pt 30.11.2018 1:10

Może ktoś się poczuje urażony ale po co robić film o patologii jakiej przedstawicielem był Chada? Świec Panie na jego dusza ale naprawdę to ma być bohater? Nie chce wyjsc na zgreda bo może to "gimby czytajo" ale nie rozumiem sensu tego przedsięwzięcia...
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2220
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: cloner » pt 30.11.2018 8:22

Eyesmon pisze:Source of the post Może ktoś się poczuje urażony ale po co robić film o patologii jakiej przedstawicielem był Chada? Świec Panie na jego dusza ale naprawdę to ma być bohater? Nie chce wyjsc na zgreda bo może to "gimby czytajo" ale nie rozumiem sensu tego przedsięwzięcia...

O Hitlerze chyba też parę filmów powstało, a nie jest to bohater.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1332

Filmy

Postautor: League » pt 30.11.2018 9:28

Eyesmon pisze:Source of the post Może ktoś się poczuje urażony ale po co robić film o patologii jakiej przedstawicielem był Chada? Świec Panie na jego dusza ale naprawdę to ma być bohater? Nie chce wyjsc na zgreda bo może to "gimby czytajo" ale nie rozumiem sensu tego przedsięwzięcia...

hajs się musi zgadzać, bądź co bądź rap jest teraz na topie , plus chada mial swój fanklub wsród osiedlowego dresiwa , jest śmierc wiec jest o czym opowiadać to liczą, że film się sprzeda.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1843

Filmy

Postautor: sickstick » pt 30.11.2018 9:37

Póki co w polskim showbiznes widać jedną pewną, prostą drogę do nieśmiertelności - nagraj 2-3 płyty rapowe i się zabij. Nakręcą o tobie film :spoko: A nie lepiej promować tych którzy wybrali życie? Czy samobójstwo to jedyne czym może pochwalić się ten światek i na czym zbudować swój przekaz? Czy jeśli Zenek Martyniuk strzeli sobie w łeb to też nakręcą o nim film, czy raczej tylko raperzy-samobójcy to coś co ma przekaz i jest warte promowania?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1882

Filmy

Postautor: Tomusmc » pt 30.11.2018 10:04

Zenek akurat ma mieć swój film i to całkiem niedługo :mrgreen:
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Awatar użytkownika
Eyesmon
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Filmy

Postautor: Eyesmon » pt 30.11.2018 11:11

cloner pisze:Source of the post

O Hitlerze chyba też parę filmów powstało, a nie jest to bohater.

Hitler to jednak inna liga nie sądzisz? :)
Czerwono czarni ;)

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: cloner » pt 30.11.2018 11:11

Eyesmon pisze:Source of the post Hitler to jednak inna liga nie sądzisz?

Zdecydowanie inna ;)

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2498

Filmy

Postautor: Delpiero14 » pt 30.11.2018 18:16

sickstick pisze:Source of the post Póki co w polskim showbiznes widać jedną pewną, prostą drogę do nieśmiertelności - nagraj 2-3 płyty rapowe i się zabij. Nakręcą o tobie film A nie lepiej promować tych którzy wybrali życie? Czy samobójstwo to jedyne czym może pochwalić się ten światek i na czym zbudować swój przekaz?

Z jednego prostego powodu. Bo to się sprzeda. Zdecydowanie ciekawszą biografią do przedstawienia w filmie będzie historia życia gościa, który żył na ulicy, miał w swoim życiu wzloty i upadki, oraz niejednokrotnie szukał ukojenia w narkotykach, niż gościa który poza znakomitą twórczością wiódł najzwyklejsze pod słońcem nie okraszone skandalami życie.

Awatar użytkownika
BeBaD
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 298

Filmy

Postautor: BeBaD » pt 30.11.2018 18:32

Chada - ponad pół mln fanów na fb, sam nie jestem ale też z chęcią obejrzę bo o wiele bardziej lubie historie oparte na faktach niż wymyślone bajeczki na potrzeby widzów. Film się sprzeda i to jest pewne, oby tylko wyszedł dobrze bo z tym w naszym kraju bywa różnie.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1421

Filmy

Postautor: Morrow » sob 01.12.2018 13:38

Dawno mnie tu nie było a trochę filmów obejrzałem więc polecę dzisiaj od siebie coś mniej oklepanego czego możecie nie znać. W dodatku oba filmy trwają koło 1h 40 min więc nie ukradną wam zbyt dużo czasu.

Upgrade

Obrazek

Krótki, dość intensywny, może trochę dziwny ale bardzo sprawnie zrealizowany thriller. W roli głównej, bliźniaczo podobny do Toma Hardy'ego, Logan Marshall-Green. W skrócie niedaleka przyszłość gdzie technologia znaczy coraz więcej a samochody są sterowane przez AI. Główny bohater na skutek napadu został sparaliżowany, dzięki zdobyczom technologii staje na nogi i próbuje się zemścić. Niby banał, absurdów tu nie brakuje ale ogląda się to dobrze i nawet jak wam początkowo nie podejdzie warto obejrzeć do końca.

Winni

Obrazek

Kolejny thriller, tym razem z Danii. Film jednego aktora a cała 85-minutowa akcja ma miejsce w praktycznie jednym pomieszczeniu. Niby były już takie filmy (Telefon, Locke, Pogrzebany) ale ten się jednak wyróżnia i trudno się tu oderwać. Mamy do czynienia z zesłanym karnie z policji, dyspozytorem linii 112, który odbiera telefon od porwanej kobiety i cały film kręci się wokół próby uratowania babki, poznania sprawcy i historii jaka kryje się za porwaniem z perspektywy gościa na słuchawce. Dobrze jest to pomyślane, dobrze też zrobione. Nie będzie to arcydzieło wspominane latami ale nie powinniście narzekać, zwłaszcza, że film jest krótki.

Sezon Oscarowy zaczyna się rozkręcać, jutro planuję skoczyć na "Narodziny Gwiazdy", czekam też mocno na "Green Book". "Pierwszy Człowiek" Chazelle'a mi się podobał ale jednak Whiplasha nie pobije. O Bohemian Rhapsody napiszę w oddzielnym poście.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontaktowanie:

Filmy

Postautor: cloner » sob 01.12.2018 14:18

Kolejna dawka 8/10 ode mnie:

Old School: Niezaliczona (2003)

Obrazek

Kolejna amerykańska komedia o dupach i imprezach. Ale zaryzykowałem i odpaliłem ;) W rolach głównych Will Ferrell, Luke Wilson i Vince Vaughn, więc powinno być nieźle. I się nie zawiodłem. Dawka humoru na naprawdę wysokim poziomie jak na imprezowe amerykańskie filmy. W filmie gra m.in. Elisha Cuthbert a sam siebie... Snoop Dogg :smoke:

Wiecznie Młody / Forever Young(1992)

Obrazek

Mel Gibson w sile wieku w romantycznej komedii sci-fi. Świetnie zagrał również 10-letni wtedy Elijah Wood. Natomiast w roli kobiecej Jamie Lee Curtis. Akcja dzieje się początkowo w 1939, facet był pewien że stracił ukochaną w wypadku, dlatego poddał się eksperymentowi u kumpla, który miał go zamrozić na 1 rok, niestety zamroził się na lat chyba 53-54 ;)

Człowiek na krawędzi / Man on a Ledge (2012)

Obrazek

Naprawdę dobry thriller, w rolach głównych Sam Worthington jako policjant skazany na 25 lat i tytułowy człowiek na krawędzi wieżowca oraz Elizabeth Banks jako negocjatorka. Trzymające w napięciu do samego końca kino. Do tego piękna Genesis Rodriguez :love:

Mechanik: Prawo Zemsty / The Mechanic (2011)

Obrazek

Jason Statham to chyba gwarancja bdb filmu, główny bohater jest płatnym mordercą, który dostał zlecenie zabicia swojego najlepszego przyjaciela. Został oczywiście tym samym wplątany w niezłą intrygę ;)

Sharon 1.2.3 (2017)

Obrazek

Film ma średnią poniżej 5, zarówno na filmweb, jak i imdb, więc zaraz mi wszyscy zarzucą że wklejam kolejny shit i mam jeszcze bardziej gówniany gust, ale trudno. Mnie się ta komedia spodobała, chyba produkcji HBO. Nielubiany i gnębiony w dzieciństwie Jonah dorasta i staje się nagle bogaty, lubiany, ma świetną pracę. Oprócz tego nagle poznaje trzy kobiety, wszystkie trzy o imieniu Sharon. Ja się śmiałem :P

Ogary miłości / Hounds of Love (2016)

Obrazek

Bardzo dobry australijski kryminał. Nastoletnia główna bohaterka, której rodzice się rozwiedli, wychodzi niepostrzeżenie z domu na imprezę, niestety na nią nie dociera, gdyż zostaje zwabiona do domu małżeństwa, które okazało się niezłymi psychopatami :mrgreen:

I na koniec perełka:

Wspaniała / Populaire (2012)

Obrazek

Europejskie kino, a zwłaszcza francuskie to dla mnie nadal nr 1 :!: Akcja dzieje się w latach 50., więc mamy tutaj piękne kostiumy, adekwatne do lat słownictwo, wspaniała muzyka, każdego to urzeknie. Młoda dziewczyna, którą gra śliczna Déborah François udaje się do dużego miasta na rozmowę w/s pracy sekretarki, dla dziewczyny z małego miasteczka to wręcz spełnienie marzeń. Na miejscu okazuje się, że bohaterka ma... niesamowity talent pisania na maszynie, dlatego dostaję robotę ;) POLECAM WSZYSTKIM.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”