Jaki jest Wasz ulubiony film/serial/aktor?

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1278
Kontaktowanie:

Jaki jest Wasz ulubiony film/serial/aktor?

Postautor: Dr.Football1 » śr 21.05.2014 12:22

Mamy juz watek "Jakie filmy polecacie?", ale ja chcialbym zapytac Was o cos troche innego. Jaki jest Wasz jeden, ulubiony, najukochanszy film, do ktorego czesto wracacie i praktycznie Wam sie nie nudzi? Uzasadnienie bardzo mile widziane.

Zaczne. Moj ulubiony film to zdecydowanie Predator. Obejrzalem go, kiedy mialem jakies 12 lat i przez kilka dni zbieralem szczeke z podlogi. Na pewno potem ogladalem kilka(dziesiat?) lepszych filmow, ale sentyment pozostal mi przeogromny i to chyba od tego momentu science-fiction stal sie moim ulubionym gatunkiem filmowym. Niektore sceny i teksty przeszly do historii kinematografii. Kilka przykladow:

"Dillon, you son of a bitch!" <<< https://www.youtube.com/watch?v=ItzslynRhwg

"I ain't got time to bleed." <<< https://www.youtube.com/watch?v=m7E0HyyNpAs

"You're one ugly motherfucker!" <<< https://www.youtube.com/watch?v=kd4go1z9N3E

"If it bleeds, we can kill it." <<< https://www.youtube.com/watch?v=eNr0WXQ3Ho4
Ostatnio zmieniony śr 21.05.2014 16:55 przez Dr.Football1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 20

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

Postautor: Sesto Elemento » śr 21.05.2014 12:27

Ja mam kilka filmów do których wracam. Polowanie na czerwony październik, świetny film i książka. Władca pierścieni trylogia, najpierw kilka razy przeczytałem książki później zakochałem się w ekranizacji. Seria o Obcym, ostatnio lecą wszystkie części na C+ i miło było sobie przypomnieć. Z nowszych to zajebiste są filmy o przygodach Sherlocka Holmesa, również zdarza mi się wracać i zawsze z przyjemnością.

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » śr 21.05.2014 12:30

Fightclub.
Filozofia, fabuła, muzyka, pmysły, aktorstwo, zakończenie. Ostatnia scena wyrywa z butów.
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1885
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » śr 21.05.2014 13:06

Jest kilka filmów, które wręcz uwielbiam i mógłbym oglądać bardzo często. Każdy de facto z innych powodów. Lubię wracać do najlepszej moim zdaniem polskiej komedii, a mianowicie do Kilera (i do sequela też) https://www.youtube.com/watch?v=6S1pPZ71Rt4

Z zagranicznych komedii uwielbiam cztery części Taxi. Dobra scena z 3 części: https://www.youtube.com/watch?v=iCvhpYSh93M

Film z najlepszą muzyką to zdecydowanie A night at the Roxbury https://www.youtube.com/watch?v=ln_q8Ysq-8Q, kto filmu nie widział - temu gorąco polecam.

Jednak jeśli musiałbym wymienić jeden film to z całą pewnością podam Lola Rennt. Świetne role Franki Potente i Moritza Bleibtreu'a, bardzo dobry pomysł i jeszcze lepsze zrealizowanie, do tego idealnie wkomponowana muzyka. Niemiecki majsterstyk. https://www.youtube.com/watch?v=DEYK2JZKceE
zaglądanie ludziom do portfela, największą oznaką życiowego niepowodzenia
j#bać konfidentów!!! tylko Polska kibolska!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 227

Postautor: coco » śr 21.05.2014 13:15

Oczywiście Czas zabijania z Matthew Mcconaughey, Filadelfia z Denzelem, Perfekcyjny Świat z Costnerem, oczywiście Władca pierścieni. Wszystkie te filmy łączy jedno, są po prostu zajebiste.

Lubię wrócić też do Pierwszoklasisty, jak dla mnie to rewelacyjny film, inny niż wszystkie z walką z ciągłymi przeciwnościami, jestem pod wielkim wrażeniem zawsze gdy oglądam.

Z komedii to uwielbiam wracać do filmu Kiedy świnie mają skrzydła, nie wiem czy jest to najlepsza komedia jaką widziałem, ale na pewno najczęściej do niej wracam. Bawi za każdym razem, jak ktoś nie widział to niech nadrobi.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » śr 21.05.2014 13:19

Tak... Tak sie wlasnie konczy kiedy ktos prosi o podanie JEDNEGO filmu...
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 21.05.2014 13:21

No wlasnie, Panowie. JEDEN film. W sumie mozecie zrobic jak cloner - podac kilka, ale na koniec podsumowac tym jednym, najukochanszym filmem.

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: coco » śr 21.05.2014 13:29

Czyli co, plujecie jadem na kogoś kto nie ma JEDNEGO ukochanego filmu, typowe. Ktoś kto jest smakoszem kina tak jak ja, nie ma jednego ulubionego, bo to po prostu nie możliwe, dlatego wypisałem kilka. Bez odbioru.
"Kogo tracimy ? Dyrygenta, lidera, kogoś, kto za klub oddałbym wszystko. Wszyscy będziemy mówić jak bardzo będzie go nam brakować " Marco Materazzi o odejściu Jose

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sinik1988
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 14

Postautor: Sinik1988 » śr 21.05.2014 13:31

Ulubiony film,bardzo cięzko wybrac bo wiadomo że dobrych filmów jest troche ,trudne pytanie hehe, ale wydaje mi sie że Leon Zawodowiec oraz Nietykalni (ten francuski) ,te dwa filmy są na pierwszym miejscu ,bo wymieniać kilku ulubionych myśle że niema sensu ,więc niech bedą te dwa .

maxskr
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 35

Postautor: maxskr » śr 21.05.2014 13:51

Wściekłe psy albo Lot nad kukułczym gniazdem, hmm ciężko wybrać jeden. Ale chyba panowie z mojego avatara za teksty wędrują na 1 miejsce. Genialne role Keitela, Buscemiego i innych, dialogi które już weszły do klasyki kina. Do tego soundtrack na najwyższym poziomie - film idealny ;)

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » śr 21.05.2014 13:56

Ja tam pluję jadem na wszystkich. Nie tylko na smakoszy.
Każdy może wypisać 10, sam mógłbym pewnie więcej. Wyzwanie (moim zdaniem) polega na wysiłku intelektualnym, który trzeba włożyć w wybranie jednego filmu.
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
coco
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: coco » śr 21.05.2014 13:57

ty i wysiłek intelektualny ? sorry ale to się gryzie, jedno drugiemu przeczy.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: Emerald » śr 21.05.2014 14:01

Nie wiedziałem, że się znamy, ale widzę, że tak skoro tak trafna uwaga!
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » śr 21.05.2014 14:02

Bez spin, dzizas. Coco, nikt tu przeciez nie plul jadem. Normalnie napisalismy.

Wrocmy do tematu.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 356

Postautor: czarny samael » śr 21.05.2014 14:08

Zależy od typu, bo ciężko mi porównać LOTR (tu kandydatem paradoksalnie byłyby Dwie Wieże) do Podziemnego Kręgu. Więcej razy widziałem WP:DW, więc może to być jakiś wyznacznik. :-)
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”