Jaki jest Wasz ulubiony film/serial/aktor?

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 317

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film?

Postautor: czarny samael » śr 21.05.2014 14:08

Zależy od typu, bo ciężko mi porównać LOTR (tu kandydatem paradoksalnie byłyby Dwie Wieże) do Podziemnego Kręgu. Więcej razy widziałem WP:DW, więc może to być jakiś wyznacznik. :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
BadBoy
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 67

Postautor: BadBoy » śr 21.05.2014 14:15

Zdecydowanie Władca Pierścieni. Oglądam calutką trylogie parę razy w roku jak pogoda bądź humor nie dopisuje :wink: a co do konkretnej części to chyba tak samo jak samael, Dwie Wieże. Scena która najbardziej zapadła mi w pamięci to pościg Gimliego, Legolasa i Aragorna po wspaniałych terenach Śródziemia (Nowa Zelandia ) i słynny tekst o urodzonych sprinterach :mrgreen:
"Być nie mieć to odwieczny dylemat"

Awatar użytkownika
Emerald
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0

Postautor: Emerald » śr 21.05.2014 14:24

Jedna scena - zdecydowanie przyjazd Rohirimow pod Biale miasto i mowaTheodena. Zawsze mi ciary przechodza po plecach :)
Pojawiam sie i znikam
taka rola magika

Visca el BARCA!
Obrazek

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1181
Kontaktowanie:

Postautor: janop » śr 21.05.2014 14:31

Emerald pisze:Jedna scena - zdecydowanie przyjazd Rohirimow pod Biale miasto i mowaTheodena. Zawsze mi ciary przechodza po plecach :)

Heh, ja uwielbiam pogrzeb Theodena i pieśń Eowyny z rozszerzonej wersji.

Łatwiej byłoby wskazać ulubiony film w danej kategorii/stylistyce, bo ciężko porównywać wiele rzeczy. Choć ja z numerem jeden nie miałem problemu ;)

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1065
Kontaktowanie:

Re: Jaki jest Wasz ulubiony film/serial/aktor?

Postautor: Dr.Football1 » śr 21.05.2014 17:00

Edytowalem tytul, zeby pojsc jeszcze dalej. Jaki jest Wasz ulubiony film + serial i aktor?

Serial u mnie to Opowiesci z Krypty. Tutaj znowu lata mlodosci, czesto zakradalem sie o 24 do telewizora, zeby obejrzec 20 minut tych przerazajacych wtedy historyjek. No i niezapomniany Crypt keeper" :)

Obrazek

Aktor to Mickey Rourke. Glownie za Sin City, Wrestlera i Domino.

Obrazek

Awatar użytkownika
JestemHardcorem
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 1

Postautor: JestemHardcorem » śr 21.05.2014 17:39

Zdecydowanie "Intho the Wild" :P Może i wiele osób uważa ten film za naiwny i przekolorowany, ale ja wprost kocham kino drogi. Kocham ten film. Cudowna muzyka Eddie Veddera w połaczeniu z przepięknymi krajobrazami juz same w sobie tworzą magiczny klimat.
Bardzo bardzo lubię też "Dzień świstaka", ale mowa jest o jednym filmie więc to tak nawiasem tylko :P

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 772

Postautor: ozob » śr 21.05.2014 17:51

Wall Street z mistrzowska rola Douglasa :D.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
sci
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 306
Kontaktowanie:

Postautor: sci » śr 21.05.2014 20:21

ojjj ja zawsze zamykałem się w piątce.
-Helikopter w ogniu
-300
-Fight club
filmy po których obejrzeniu masz ochotę wyjść na dwór i dać pierwszemu przechodniowi w ryja.
- Pulp Fiction- klasyk, wiadomo
- Requiem dla snu...
ale jeszcze muszę dodać American Beauty i mój idol Lester
z polskich Pasikowski...Psy, Demony wojny
serial Pitbull i Californication

Decydując się na jedną produkcję zdecydowanie Helikopter w ogniu

Awatar użytkownika
Ebi
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Ebi » śr 21.05.2014 21:44

Ja chciałbym odróżnić (w moim przypadku) terminy "najlepszy" i "ulubiony". Bo do tych ulubionych zaliczam te przyjemne klasyki albo dzieła, do których mam sentyment z dzieciństwa (Forrest Gump, Szklana Pułapka, Milczenie Owiec, Siedem i inne ograne hity, które jeszcze w TV się widziało) albo te, które można oglądać w kółko przy każdej okazji, od środka itp czyli te wszystkie Indiany Jonesy, Gwiezdne Wojny etc. Z kolei te, które najbardziej cenię, uważam za najważniejsze, te które zdeifniowały mnie w jakimś stopniu jako człowieka to głównie mroczne, przesycone pesymizmem obrazy Herzoga, Melville'a, Langa, Sicci itd itp. Nie wiem czy tez ktoś ma podobne podejście do mnie. Naturalnie te najważniejsze oceniłem na FW najwyżej, ale nie zawsze jest ochota żeby się zanurzać w kinie artystycznym (a raczej coraz rzadziej ta ochota jest :wink: )
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1181
Kontaktowanie:

Postautor: janop » śr 21.05.2014 23:22

Ebi pisze:ale nie zawsze jest ochota żeby się zanurzać w kinie artystycznym (a raczej coraz rzadziej ta ochota jest :wink: )

Dlaczego? Ja mam odwrotnie. Oglądam coraz mniej filmów, ale jeśli już to raczej artystyczne. To pewnie snobizm, ale preferuje kino. Dla mnie wyjście do kina (a rok w kinie pracowałem) to dalej święto i rytuał z obowiązkową dyskusją po filmie w składzie. Btw., bardzo lubię Herzoga i jak filmowca i jako postać, ale nie jestem w stanie wskazać jednego filmu...Widziałeś "Incydent w Loch Ness"?

Awatar użytkownika
HMK
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 693

Postautor: HMK » czw 22.05.2014 0:42

Wladca Pierscieni, wszystkie czesci sa swietne, wiec nie bede wybieral jednej z nich. Zawsze milo wracam do tego filmu, no i ta swietna sceneria :chill:
Obrazek

Awatar użytkownika
Salas11
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 602

Postautor: Salas11 » czw 22.05.2014 1:00

Dr.Football1 pisze:Serial u mnie to Opowiesci z Krypty. Tutaj znowu lata mlodosci, czesto zakradalem sie o 24 do telewizora, zeby obejrzec 20 minut tych przerazajacych wtedy historyjek. No i niezapomniany Crypt keeper" :)

Obrazek

Osz Ty w mordę :lol: :spoko:

Serial był zacny, mieszanka strasznych (dla 10-letniego smroda) historii, czarnego humoru i tych powalających puent Strażnika Krypty :)

Odnośnie pomysłu, może warto rozszerzyć do trzech pozycji z filmu/serialu/aktora? Dla na przykład wytypowanie naj filmu i serialu to nie lada zagwostka, ale już z wyborem trzech nie miałbym większego problemu :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dr.Football1
I Don't Need No Doctor
I Don't Need No Doctor
Reputacja: 1065
Kontaktowanie:

Postautor: Dr.Football1 » czw 22.05.2014 1:31

Juz pal licho, mozecie dac nawet trzech. Byleby temat tetnial zyciem.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 317

Postautor: czarny samael » czw 22.05.2014 8:13

janop pisze:
Emerald pisze:Jedna scena - zdecydowanie przyjazd Rohirimow pod Biale miasto i mowaTheodena. Zawsze mi ciary przechodza po plecach :)

Heh, ja uwielbiam pogrzeb Theodena i pieśń Eowyny z rozszerzonej wersji.

Łatwiej byłoby wskazać ulubiony film w danej kategorii/stylistyce, bo ciężko porównywać wiele rzeczy. Choć ja z numerem jeden nie miałem problemu ;)

Chyba Theodreda :-P Theoden jeszcze żył w 3-ce :wink:

Dla mnie najlepszą sceną DW jest wejście Gandalfa z ekipą do Edoras i wygnanie Sarumana. W DP - Gandalf odżegnujący Bilba od pójścia z pierścieniem i oczywiście całość od "You shall not pass!" do "Run You fools!"

W PK jakoś brakowało mi aż takich scen, ale chyba najlepsze to odgonienie Nazguli przez snop światła Gandalfa i jego późniejszy upadek przed Czarnoksiężnikiem z Angmaru.

EDIT:
Seriale? Rodzina Borgiów, Gra o Tron, House of Cards... Z innego typu Heroes i 4400. Najlepszy? Pewnie GoT.
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”