Wybory prezydenckie 2015

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

W II turze zagłosuję na:

Andrzeja Dudę
28
65%
Bronisława Komorowskiego
5
12%
Nie wybieram się
7
16%
Oddam głos nieważny
3
7%

Liczba głosów: 43

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 191

Re: Wybory prezydenckie 2015

Postautor: Kamil232 » pn 25.05.2015 23:44

lol. Mem jest tylko krótkim odzwierciedleniem faktów. Starczy słuchać Petru od paru lat, do kogo się łasił, kogo popierał by wiedzieć, że to jedna i ta sama świta. Jak zwykle można na to przytoczyć wiele faktów.

Co do reszty jedni tu sobie urządzają alkopiątki, inni chwalą się ile wypili alkoholu, albo piszą o młodzikach. Ja sobie lubię popisać o polityce. Jak ci się nie podoba, sieje propapagandę i jedyne co potrafię zrobić to wrzucać memy to masz dobrą opcję ignore i jej użyj. Chociaż tak naprawdę sądzę, że nie tu jest problem. Tylko problemem jest wiara w Petru. Cóż muszę więc Cię zmartwić jak już z wieloma mitami na tym forum walczyłem, tak z mitem, że NowoczesnaPL to jakaś nowa siła mająca coś zmienić, rzekomo inna niż to co widzieliśmy do tej pory również mam zamiar walczyć :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 330

Postautor: czarny samael » wt 26.05.2015 1:03

MazurXIII pisze:Kamil i propaganda...jako jeden z niewielu tutaj dawał rzeczowe argumenty w dyskusji.

Nie, on rzuca populizmem, który może nie być widoczny dla ludzi którzy się na tym nie znają, ale to są wręcz klasyczne ruchy. Dla mnie to jest tak obrzydliwie oczywiste, że Kamil ma pewnie z tego wręcz bekę, bo podejrzewam że zdaje sobie z tego sprawę, że parę osób to widzi.

Kamil stosuje taktykę zagłuszania przeciwników. Ten mem ma "rozbroić bombę". Tzn. on już zapasowo atakuje partię, która jeszcze nie powstała, bo widzi w niej zagrożenie dla PiS (konkretnie z góry ich atakuje, bo wyborcy chcący obniżyć podatki i uprościć system, którzy nie lubią szaleństw Korwina mogliby tam, a nie w PiSie zacząć pokładać nadzieje). Nie atakuje jej za to czym jest i za poglądy, bo wie że ta ma program czysto liberalny. Mem jest kłamliwy, bo Petru poparł na tym spotkaniu to rozwiązanie, a to dla Kamila (jeśli by w to wierzył, ale kontekst w jakim to wstawia, jest oczywisty) ma oznaczać, że poparł Komorowskiego. Dla Kamila nie ma znaczenia, że Petru walił w PO a propos podatków, powolnego rozruszania rynku i że to zawsze grupy które nie są w jednej partii, a mają podobny program walczą ze sobą najostrzej. To nie ma znaczenia. Program nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że Duda szedł do wyborów z przeciwnym programem, ale i tak ma być wspierany przez wszystkich, bo inaczej? Inaczej wiadomo: lemingi i układy.

Poza tym to są wybory między dwoma kandydatami, więc choćby z punktu widzenia ekonomistów, którzy patrzą przede wszystkim na finanse państwa, lepszym kandydatem jest ten, którego obietnice mają mniej kosztować. To naturalne i oczywiste. Jednak Kamil nie pozwala im mieć własnego zdania. Nie wolno uważać, że PBK jest lepszym kandydatem, bo trzeba mieć w tym interes lub być lemingiem. Dla niego Duda przecież kłamie żeby zdobyć lemingi i ogólnie nie chce socjalu, prawda? No właśnie. Tylko, że mówi to ktoś kto powie wszystko, byleby tylko dać głos na jego kandydata. Bo jakie liberalne gospodarczo Duda może spełnić nadzieje, skoro jego program kosztuje prawie 300 mld zł?
Ile razy Kamil realnie odniósł się do jego obietnic? Po raz kolejny: No właśnie. Dlaczego? Bo zdaje sobie sprawę, że program PiS jest nie do obrony, więc postawił na kartę "zmiana" (za wszelką cenę). A każdy kto chce realnie odnieść do obietnic kandydatów i komu nie podoba się, co PiS nam zapowiada to leming "bo jak można głosować na Komora, skoro Wojtunik coś walnął do Bieńkowskiej", tylko jakie to ma mieć znaczenie dla np. Petru, czy dla mnie, którego te obietnice jednak obchodzą? Ale nie wolno nam mieć takiego zdania, albo spotkamy się z obrażaniem i atakiem.

TO jest właśnie propaganda w czystej postaci. To samo było w przypadku Kukiza - Kamil sobie nie wyobrażał żeby głosujący na Kukiza poszedł na PBK. 40% poszło. Tyle, że to nie jest tak, że on sobie tego nie wyobrażał, bo znowu: "rozbrajał bombę", czyli zawczasu ośmieszał pewne zachowanie, żeby PiS nie utracił jakiegoś niezdecydowanego głosu.

Ja próbowałem podejść do tego obiektywnie, wejść w rozmowę o możliwych motywacjach ludzi, pokazać z której strony politycznej barykady są itd. Kamil przeistaczał to w rozmowę nad tym jak głupie są lemingi i jakim idiotą trzeba być, żeby poprzeć Kukiza i później PBK.
Teraz by odpowiedział - "No, a nie trzeba? Beka z lemingów", ale tego nie zrobi (bo to napisałem) i zaatakuje mnie z innej strony, albo wręcz się wysili na obiektywizm żeby podbudować wiarygodność (czy stwierdzi, że po prostu nie musi się zniżać do podbudowania tej wiarygodności?) i spróbuje podejść do tego inaczej. Samo to ostatnie zdanie to jak mała partia szachów, gdzie muszę z góry zakładać że on zaatakuje, a nie że odpowie. Bo Kamil nie dyskutuje, nie dąży do tego żeby zrozumieć drugą stronę, zajarzyć, że to nie jest tak że jak ktoś nie kieruje się naszymi motywacjami to musi być idiotą/lemingiem/lewakiem/prawakiem itd. Jego cel jest jeden: zdobyć głosy dla PiS za wszelką cenę, choćby musiał obrażać wszystkich innych.

Zauważ jak on "chwali". Pisałem o tym ostatnie w kontekście tego jak "chwalił" przeciwników, żeby wydawać się bardziej obiektywnym, czyli gadaniem "No nie, ustawić to oni się umieją, to trzeba im oddać". Wyżej zrobił to z MGiggsem:
Kamil232 pisze:A w Giggsa to ja zawsze wierzyłem. Nie kupił wałka w samorządowych. To się ceni. Choruje na lemingoze, ale nie kliniczną i jak widać jest bliski wyleczenia

To takie drobne wstawki, małe słówka, ale zawsze są w tym samym stylu. Niby pochwali, ale z góry pokaże że motywacja może być tylko jedna: jego motywacja. Czyli najpierw sprowokować do głosu na swoją stronę, a później wymusić na kimś żeby przyznał że kiedyś się mylił i tym samym "zdobyć punkt". I ten schemat już tyle razy się powtórzył, że aż dziw bierze, że mu się to nie nudzi.

Ostatnio padła kwestia rozmów Wojtunika i Bieńkowskiej. Doskonale wiedział, że to skrytykowałem w innym temacie, więc to mnie musiał zaatakować, bo przecież inaczej ja wyszedłbym na zbyt obiektywnego. No to zaczął obrażać, bo niby z jakiegoś debilnego powodu to ja miałem się za to tłumaczyć, chociaż doskonale wie że nie jestem wyborcą PO. Czemu to zrobił? Bo ktoś mu zmienia temat, a tego Kamil nie chce. Kamil chce walić w tych tematach propagandą pisowską i wokół tego ma się wszystko kręcić, a nie jakaś tam minimalnie normalna dyskusja o temacie...

Nie wiem ile już razy w samym maju próbowałem zepchnąć tematy na normalne tory, gdzie realnie można po próbować odgadnąć zachowania elektoratów, czy polityków. To się zawsze kończy tym samym - nawalanką z jego strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 782

Postautor: Boromir » wt 26.05.2015 9:12

Pitu pitu rozpieprza system od wczoraj:

Prężnie działające do wczoraj polskie firmy pozamykane na cztery spusty przez przedsiębiorców przerażonych wizja obniżki podatków ‪

Porzucone auta uchodźców którzy zrezygnowali z przebijają się przez drogi zatarasowane zniszczonymi bronkobusami i systematycznie bombardowanie przez pisowskie lotnictwo

Nie no, na trzeźwo nie da się tego ogarnąć, Lisa, Michnika, wszystkich. Między innymi dlatego warto było zagłosować na Dudę :rotfl:

PS Apel Jasnogórski i Rotmistrz Pilecki - szacunek.
Obrazek

glowas12345
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 27

Postautor: glowas12345 » wt 26.05.2015 9:25

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... aid=114ee9

Tak w razie gdyby ktoś z forum zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach 8)

Awatar użytkownika
piotrcies
Moderator
Moderator
Reputacja: 600

Postautor: piotrcies » wt 26.05.2015 9:35

Ja dziś od rana w pociągu - liczę, że tu moje ABW nie dopadnie, by siłą zaciągnąć do kościoła.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 117

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » wt 26.05.2015 10:08

piotrcies pisze:Ja dziś od rana w pociągu - liczę, że tu moje ABW nie dopadnie, by siłą zaciągnąć do kościoła.

z tego co wiem to prezydentem wciaz jest komor.
zreszta to nie jest kwestia prezendenta ale wladzy. pełni wladzy. sam prezydent to moze co najwyzej wojsko wyciagnac na ulicę. ta funckaj w pl taka troche muszkowata jest.bardziej liczy sie prestiz.

tu taka mala ciekawostka:
Duda wygrał w dużej mierze wiejskim elektoratem: 62% mieszkańców wsi głosowało na niego,
38% na Komorowskiego, dalej w miastach już wszędzie przewagę miał Komorowski im większe miasto
tym większą. W Warszawie wygrał Komorowski 59,44% do 40,56%. Podział wg. wykształcenia też
jest bez niespodzianek - im niższe wykształcenie tym większe poparcie dla Dudy.

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 613

Postautor: Rezus » wt 26.05.2015 10:22

Mnie cieszy bardzo duża frekwencja w przedziale wiekowym 18-29 jak tutaj ktoś wrzucał, widać jaka grupa jest najbardziej niezadowolona.
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » wt 26.05.2015 10:25

Rezus pisze:Mnie cieszy bardzo duża frekwencja w przedziale wiekowym 18-29 jak tutaj ktoś wrzucał, widać jaka grupa jest najbardziej niezadowolona.

Tak wogole, co do tej grupy tez, teoretycznie sa to ludzie Kukiza. Teraz pytanie co jesienią. kazdy wie ze wybory parlamentarne to inna bajka niz prezydenckie. glownie dlatego ze w prez glosujesz na nazwisko. na kukiza moze zaglosowac x czy y ale juz na "czlowieka od kukiza" dajmy na to kowalskiego - juz nie tak latwo. o ile kukiz dostal 20% w prez to w parlamentarnych moze sie okazac ze tylko on uzyska glosy gdzies na slasku gdzie bedzie startowal a ludzie z jego listy otrzymają znikome poparcie. wogole ciekawe kto sie "podepnie" pod Kukiza. jakie nazwiska zlapie.No chyba ze Kukiz zostanie czlonkiem PIS, tez tego nie wykluczam.

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1708

Postautor: ubek » wt 26.05.2015 10:31

FRYDERYK SZOPEN pisze:
piotrcies pisze:Ja dziś od rana w pociągu - liczę, że tu moje ABW nie dopadnie, by siłą zaciągnąć do kościoła.

z tego co wiem to prezydentem wciaz jest komor.
zreszta to nie jest kwestia prezendenta ale wladzy. pełni wladzy. sam prezydent to moze co najwyzej wojsko wyciagnac na ulicę. ta funckaj w pl taka troche muszkowata jest.bardziej liczy sie prestiz.

tu taka mala ciekawostka:
Duda wygrał w dużej mierze wiejskim elektoratem: 62% mieszkańców wsi głosowało na niego,
38% na Komorowskiego, dalej w miastach już wszędzie przewagę miał Komorowski im większe miasto
tym większą. W Warszawie wygrał Komorowski 59,44% do 40,56%. Podział wg. wykształcenia też
jest bez niespodzianek - im niższe wykształcenie tym większe poparcie dla Dudy.

Warto dodac, ze w wiezieniach wygral Komorowski.

Awatar użytkownika
FRYDERYK SZOPEN
Kapitan
Kapitan

Postautor: FRYDERYK SZOPEN » wt 26.05.2015 10:33

tak chyba zawsze bylo, w kazdych wyborach od kiedy jest pis-po

tak samo jak chyba zawsze pis wygrywa w usa.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » wt 26.05.2015 12:35

A w psychaitrykach Duda :-P Przynajmniej w Toruniu.

Co do Kukiza, to bardzo się zdziwię jak dostani 20% na jesieni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch
Entuzjasta Kraftu
Entuzjasta Kraftu
Reputacja: 192
Kontaktowanie:

Postautor: Duch » wt 26.05.2015 13:23

Zabawne to, aczkolwiek przewidywalne.

Chłop ledwo co wygrał wybory, prezydentem zostanie oficjalnie w sierpniu, a media już go rozliczają, czy aby na pewno spełni obietnice i dlaczego na bank tego nie zrobi.

Szkoda, że z taką samą gorliwości nie czuwali na tym, czy PO spełnia swoje kampanijne przyrzeczenia. Szkoda, że z taką werwą nie rozliczali aferzystów. Tusk i Kopacz to chyba łącznie dostali z 300 dni na rozpędzenie się, a w Dudę bije się zanim jeszcze wprowadził się do pałacu. Z tym że, tak jak pisałem, reakcja do przewidzenia.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 191

Postautor: Kamil232 » wt 26.05.2015 16:13

Rektor UJ: Praca Dudy na uczelni w Poznaniu zgodna z prawem. „Jesteśmy dumni, że prezydentem będzie nasz absolwent”

- Tłumaczyliśmy wielokrotnie, że ówczesny poseł Andrzej Duda nie złamał ustawy, ale to było interpretowane politycznie. Uniwersytet nie uprawia polityki. Nie oceniam pracy na innej uczelni urlopowanego posła – mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Tym samym rektor UJ zaprzeczył doniesieniom pojawiającym się w kampanii, jakoby Andrzej Duda niezgodnie z prawem miał podjąć pracę na jednej z poznańskich uczelni – w czasie, gdy przebywał on na bezpłatnym urlopie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prof. Wojciech Nowak pogratulował prezydentowi-elektowi i stwierdził, iż UJ jest dumny, że głową państwa będzie absolwent uczelni. – Oczywiście, że jestem dumny. Andrzej Duda to nie tylko nasz pracownik, ale student i doktorant. Spędził na UJ dużo czasu i każdy z nas tam, gdzie pracował i studiował – to uczelnia go kształtowała. Żona pana prezydenta elekta jest absolwentką romanistyki, a córka studiuje na UJ. Związki są bardzo duże – przyznał rektor.

A lemingoza kupowała, kupowała jak zwykle. Chciałbym się spytać panów czarnulka, ozdoba, wilmore czy mają chociaż trochę odrobinę honoru i przeproszą Dudę? Czy jak nazwe ich kłamacami, szczurami to znowu dostanę wp?

Notabene to śmiech, że to oświadczenie jest dziś. Śmiechem jest to co robili przed wyborami czyli słowa rzecznika UJ. No ale to jest własnie coś wielkiego, że nawet uniwerystety właczały się w kampanie, wszystkie ręcę na pokład, a reżim przegrał. Raz jeszcze NIE-BY-WA-ŁE.

Obrazek

Do przemyślenia.

WP//piotrcies. Darujmy sobie sztuczki retoryczne i zawoalowane obelgi, proszę serdecznie
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Moderator
Moderator
Reputacja: 600

Postautor: piotrcies » wt 26.05.2015 16:18

Tak, jeśli nazwiesz kogoś szczurem, będzie kara.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » wt 26.05.2015 16:38

Już to zrobił piotrcies. Czy też mogę mu odpowiednio odpowiedzieć w podobny sposób i nie zostać ukaranym?? I też wymienić sobie kilku userów i za żadnego nie odstać wp?

Poza tym nie ma nic o tym, by Duda złożył zawiadomienie/prośbę o możliwość wykładania gdzie indziej w tym oświadczeniu.
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”