Wybory prezydenckie 2015

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

W II turze zagłosuję na:

Andrzeja Dudę
28
65%
Bronisława Komorowskiego
5
12%
Nie wybieram się
7
16%
Oddam głos nieważny
3
7%

Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 189

Re: Wybory prezydenckie 2015

Postautor: wloski » wt 26.05.2015 16:39

Duch pisze:Chłop ledwo co wygrał wybory, prezydentem zostanie oficjalnie w sierpniu, a media już go rozliczają, czy aby na pewno spełni obietnice i dlaczego na bank tego nie zrobi.

Nie rozliczają, w kampanii już o tym setki razy mówili. 99% jego pomysłów nawet nie będzie miało finału w ogólnopolskiej debacie, nie mówiąc o referendum. Każdy pochylał się nad jego pomysłami. Kiedyś Conte powiedział ładne słowa, że nie można wejść do restauracji z 10 euro w kieszeni, gdzie jedzenie zaczyna się od 100. Piłka nożna to nieco inna bajka, ale... tu też mając w polityce do wydania 10 euro Duda złożył obietnice za 100. Gdzie znajdzie brakujące 90 euro to już każdy wie (nigdzie). Chciał kraj prezydenta, który będzie powiewem świeżość i da zmiany, proszę bardzo. Ci którzy liczą na wiele, najbardziej się zawiodą. Prezydent ma najmniejsze szanse spełnienia swoich obietnic. Mniejsze niż rząd i nawet partia opozycyjna.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 629

Postautor: seba82 » wt 26.05.2015 16:42

Fajna grafika Kamil, a całe życie słyszę, że mieszkam w tej gorszej, biedniejszej, ciemniejszej części kraju, czy też Polsce B.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 147

Postautor: Kamil232 » wt 26.05.2015 18:56

No nie wierzę. Czarnulek facet, którego idolem jest Palikot ma pretensje o pytania. Faceta, który "tylko pytał czy Prezydent jest alkoholikiem. Który tylko "pytał" czy Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro to pederaści. Który "tylko" pytał czy na pokładzie TU 154 M piło się alkohol. Cóż za piękny pokaz hipokryzji.

Natomiast uważam, że Piotrcies przesadzasz. Ulegasz propoagandzie lemingozy, że jesteście rzekomo nieobiektywni. Ja po pierwsze tylko pytałem :wink: a po drugie i najważniejsze dlaczego skurwysyństwa nie można nazwać skurwysyństwem? Już to pisałem wyrażając swoją opinię o tym co się działo pod Krzyżem. To, że się używa mocnych słów, pejoratywnie uważanych za obrażliwie nie oznacza, że kogoś one obrażają. Te słowa w języku polskim po coś istnieją. Liczy się kontekst ich użycia. Czy jeśli nazwę kobietę, która daje dupy za pieniądze kurwą to ją obrażam czy stwierdzam fakt? Czy jeśli nazwę grupę osób szydzących z czyjejś śmierci bydłem to jest obrażliwie czy stwierdzam fakt?

Popatrzmy na te wpisy:
wilmore pisze:Poważnie, to warto podkreślić. Nie było kandydata na prezydenta, wobec którego były tak mocne dowody na naruszenia prawa i etyki. Nie podejrzenia oszołomskich dziennikarzy, nie gołosłowne kłamstwa, tylko czyn o znacznie niższym ciężarze gatunkowym, ale bardzo wiarygodny i prawdopodobny, na który co więcej Duda nie potrafi odpowiedzieć w sposób wybielający go.

Czarny samael pisze:Bzdura, bo to nie jest temat. Twoje zakrzykiwanie nic tu nie zmienia :wink: Dziś z UJ poszło info, ze Duda nie składał żadnej prośby o możliwość wykładania gdzie indziej. Zresztą wczoraj poszło też, że blokuje etat, bo ci którzy za niego pracują nie mogą dostać takich samych warunków. Ale to drugie, to już stary temat - nowym jest brak zgody rektora 8)

Nie chce mi się szukać więcej. Pisałem, że temat z etatem to jedna wielka ściema i wyśmiwałem pochwały czarnlkua o tym jakie to genialnie. Jak już napisałem jakby Komorowski oskarżył Dudę, że ten zgwałcił koleżankę na studiach i ten by nie odpowiedział to też byłoby fantastyczne, znakomite? To też byłoby kapitalnie bo o tym by się mówiło? No litości. Brąk nie mając nic do zaoferowania i nic na Dudę wymyślał bzdury na jego temat by go oczernić. Było to żałosne i dla normalnie patrzących tylko pokazywało, że w debatach Komorowski był tragiczny i nie ma nic do zaproponowania.

Wyżej wymienieni panowie natomiast wspierali tą propagandę mówili, że coś jest na rzeczy. Że to coś niesamowitego, że ktoś taki może być kandydatem na Prezydenta. I co? Okazało się to bzdurą. To, że panowie z PO i Brąk to kłamcy i szczury, które uderzali poniżej pasa, używali metod z rynsztoka by jakoś oczernić Dudę to uważnie obserwujący mogli spodziewać się tego dawno i nikogo to nie dziwi.

Natomiast ludzie, który to powatarzali są takimi samymi kłamcami. Tak to nie żadna obelga pan Czarny Samael i pan Wilmore to są kłamcy, niech każdy to sobie zapamięta. To jest stwierdzenie faktu na co przedstawiłem już argumenty, a nie nic obraźliwego. Tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 454

Postautor: masacra » wt 26.05.2015 19:23

wilus pisze:Poważnie, to warto podkreślić. Nie było kandydata na prezydenta, wobec którego były tak mocne dowody na naruszenia prawa i etyki. Nie podejrzenia oszołomskich dziennikarzy, nie gołosłowne kłamstwa, tylko czyn o znacznie niższym ciężarze gatunkowym, ale bardzo wiarygodny i prawdopodobny, na który co więcej Duda nie potrafi odpowiedzieć w sposób wybielający go.

o, nie widziałem tego wpisu. to tak wilusiu tylko dla formalnosci innym powiem, bo ty pewnie pamietasz.
był juz taki kandydat co to dosyc mocno naruszył zasady etyki i przyzwoitosci i to nawet został prezydentem . tak wiec moi kochani (wilus juz pewnie domysla sie o co chodzi) w połowie lat 90-tych pan aleksander kwasniewski wmówił wiekszej czesci narodu ze ma magistra, a jak sie potem okazało (głównie w powstającym na nowo wtedy tzw drugim obiegu, bo gazwyb o tym chyba jakąs krótka notkę dała a tv to nie wiem ale pewnie przemilczała w ogóle) no okazało sie ze magistra nasz przyjaciel niestety nie ma. ka bum.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Postautor: ubek » wt 26.05.2015 20:42

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 879

Postautor: League » wt 26.05.2015 22:06

Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » wt 26.05.2015 22:20

Tacy awanturnicy! Tacy przeciwnicy zgody! Nie ma na to naszej zgody!
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek_
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 138

Postautor: Dzidek_ » wt 26.05.2015 23:35

wloski pisze:
Duch pisze:Chłop ledwo co wygrał wybory, prezydentem zostanie oficjalnie w sierpniu, a media już go rozliczają, czy aby na pewno spełni obietnice i dlaczego na bank tego nie zrobi.

Nie rozliczają, w kampanii już o tym setki razy mówili. 99% jego pomysłów nawet nie będzie miało finału w ogólnopolskiej debacie, nie mówiąc o referendum. Każdy pochylał się nad jego pomysłami. Kiedyś Conte powiedział ładne słowa, że nie można wejść do restauracji z 10 euro w kieszeni, gdzie jedzenie zaczyna się od 100. Piłka nożna to nieco inna bajka, ale... tu też mając w polityce do wydania 10 euro Duda złożył obietnice za 100. Gdzie znajdzie brakujące 90 euro to już każdy wie (nigdzie). Chciał kraj prezydenta, który będzie powiewem świeżość i da zmiany, proszę bardzo. Ci którzy liczą na wiele, najbardziej się zawiodą. Prezydent ma najmniejsze szanse spełnienia swoich obietnic. Mniejsze niż rząd i nawet partia opozycyjna.

Sami dziennikarze (i prezenterzy) nie znają najwyraźniej uprawnień prezydenta, skoro padają o to wszystko pytania, czasem wręcz z naciskami na złożenie obietnicy.

Gorąca prośba, gdyby się ktoś spotkał i mógł podzielić: czy jest gdzieś informacja o poparciu poszczególnych kandydatów pośród urzędników (nie w "administracji", bo pod to i sekretarki się łapią)? Krąży teza o prikazie głosowania urzędników, jest okazja to zweryfikować.
Gdyby ktoś też miał wyniki po powiatach, zestawiłbym to z wynagrodzeniem czy liczbą ludności. Na stronach PKW jest z podziałem na gminy(http://prezydent2015.pkw.gov.pl/wyniki_tura2.zip), niestety GUS podaje zarobki po powiatach.

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 315

Postautor: czarny samael » śr 27.05.2015 0:03

Kamil232 widzę tylko flamewary ma w głowie i dalej bawi się zabawkami w swoim własnym świecie :-)
Skoro więc piszemy o faktach dotyczących drugiej osoby to:
Kamil232 jest wierutnym kłamcą, oszczercą i manipulantem
Napisałem:
Dziś z UJ poszło info, ze Duda nie składał żadnej prośby o możliwość wykładania gdzie indziej.

Gdzie tu jest napisane, że duda popełnił przestępstwo?? Nie widzę.
Gdzie tu jest napisane, że duda złamał jakieś przepisy UJ?? Nie widzę.
Teraz powiedz mi, GDZIE zarzuciłem Dudzie przestępstwo?? I nie tłumacz się głupio, że coś takiego miałem na myśli itd., bo nie znam prawa na zasadzie którego ktoś może lub nie podejmować gdzieś pracę na uczelni, ergo nie mogłem zarzucić złamanie takiego prawa.

No to panie kamilku, naucz się pan czytać. Pisałem o tym, że tematem jest, że Duduś nie składał takiej prośby. Jeśli wychodzi ktoś z UJ i to potwierdza, to znaczy że takie jest stanowisko uczelni. Proste, czy narysować??
Rektor zresztą powiedział, że:
Dziennikarze dopytywali, czy po zmianie przepisów Andrzej Duda musiał składać co roku prośbę o zgodę rektora na pracę w innej uczelni. "Co do tego są bardzo różne interpretacje, bo był na urlopie już długo" - powiedział rektor. "Uniwersytet nie uprawia polityki, uniwersytet uczy polityki" - podkreślił prof. Nowak.

Więc przestań manipulować i wszczynać kolejne awantury, z których jak zwykle wychodzisz na opluwacza i pieniacza, którego nie obchodzą fakty, a jedynie zwyzywanie innych osób.
Kwestia jest jasna: Duda powiedział podczas debaty, że coś składał, rzecznik prasowy powiedział, że nie. Jak Ci się coś nie podoba, to idź i zaskarż tego rzecznika prasowego, a nie mnie. Jasne?
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » śr 27.05.2015 0:12

Przestań się kompromitować. PIsałeś, że jest to jakiś ważny temat, który trzeba koniecznie wyjaśnić. Fajnie pominąłeś cytat:
nowym jest brak zgody rektora

Jak się okazuje, że nie musiał.

I tak wszyscy wiedza co miałeś na myśli. Nałęcza etat Cię nie interesował o innych, którzy rzeczywiście blokują etat się nawet nie zająknąłeś. A tutaj klapałeś jęzorem i robiłeś Bóg wie jaką z tego afere. I jak sam przyznajesz robisz to bez:

bo nie znam prawa na zasadzie którego ktoś może lub nie podejmować gdzieś pracę na uczelni, ergo nie mogłem zarzucić złamanie takiego prawa.

Także wszyscy widzą co sobą prezentujesz. Zresztą starczy poczytać twoje analizy przedwyborcze to starczy za cały komentarz. Poziom jak twoich autorytetów Maliszewskich, Czapińskich.

A za obelgi w moją stroną żadam wp. Wybaczcie panowie modzi. Nijak pan czarnulek nie udowodnił, że jestem tym czym jestem co napisał. Ja udowodniłem, że jest kłamcą i szczurem, a ii tak dostałem wp. Także liczę na konsekwencje.

btw. a propo mema którego wklejał Boromir:
https://www.youtube.com/watch?v=VgQQKbqF56M :roftl3:
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » śr 27.05.2015 0:43

Kamil232 pisze: PIsałeś, że jest to jakiś ważny temat, który trzeba koniecznie wyjaśnić.

Cz Ty umiesz czytać?? :shock:

A to był, czy nie był ważny temat?? :roll:

Już Ci mówiłem - nie mierz innych swoją miarą.
Tak jak Ci mówiłem - w ocenie debat zdobądź się na obiektywizm i doucz się jak się wygrywa debaty. Debata "trwa" także na drugi dzień. Jeśli jakiś temat załapie i ma następnie odzwierciedlenie w mediach w którymś kierunku, to BYŁ WAŻNY. Reszta nie ma znaczenia.

Kamil232 pisze:Jak się okazuje, że nie musiał.

Tego nawet rektor nie powiedział, co ja uwzględniłem w ostatnim poście cytując go. Ale TEGO już z rektora nie zacytowałeś, bo Ci to było nie na rękę, prawda?

Kamil232 pisze:I tak wszyscy wiedza co miałeś na myśli.

I ZNAJĄ PRAWDĘ WSZELKĄ!! :rotfl: Ogarnij się człowieku. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nie umiesz przyjąć do siebie, że inni nie są manipulantami grającymi na daną partię, tylko rozmawiają o zjawiskach jakie zachodzą w polityce.

Kamil232 pisze:Nałęcza etat Cię nie interesował o innych, którzy rzeczywiście blokują etat się nawet nie zająknąłeś.

Bo sama sprawa mnie gówno obchodzi. Gdzie napisałem, że jest inaczej? Mnie interesuje jej wymiar medialny, sposoby obrony w mediach, złapanie na kłamstwie danego kandydata, bądź skuteczna obrona. W dupie miałem i mam, czy Duda komuś blokuje etat, tak jak mam w dupie ile kosztują kolacje polityków i ile sobie pokasował Hoffman na benzynie.

Jesteś kłamcą i manipulatorem. Powtarzam:
Gdzie tu jest napisane, że duda popełnił przestępstwo?? Nie widzę.
Gdzie tu jest napisane, że duda złamał jakieś przepisy UJ?? Nie widzę.
Teraz powiedz mi, GDZIE zarzuciłem Dudzie przestępstwo??

Kamil232 pisze:A tutaj klapałeś jęzorem i robiłeś Bóg wie jaką z tego afere.

Więc ogarnij się jeszcze raz, a jak nie pomoże to rozbiegnij się w pokoju i walnij o ścianę, może umiejętnośc czytania ze zrozumieniem Ci się poprawi. Ja Ci napisałem, że to będzie temat. I był.
U Ciebie nie ma obiektywizmu, więc z góry zakładasz że jak ktoś pisze o jakimś zarzucie wobec Twojego lśniącego kandydata, to znaczy że sam mu to wszystko zarzuca i obchodzi tą osobę tylko żeby kopnąć tegoż kandydata. Ogarnij się po raz kolejny. Nie wszyscy tak ograniczenie patrzą na politykę i media jak Ty.

Kamil232 pisze:A za obelgi w moją stroną żadam wp. Wybaczcie panowie modzi. Nijak pan czarnulek nie udowodnił, że jestem tym czym jestem co napisał. Ja udowodniłem, że jest kłamcą i szczurem, a ii tak dostałem wp. Także liczę na konsekwencje.

Gówno, a nie udowodniłeś. Udowodniłeś jedynie że nie umiesz czytać. :boruta:
A o ile za słowo kłamca nie dostałeś wtedy wp, co piotrces podkreślił w swojej odpowiedzi do Ciebie (toteż i ja nie mogę za nie go dostać). Za to za słowo "szczur" już powinieneś, bo z tego nijak nie możesz się z tego wybronić.

Coś jeszcze Ci wytłumaczyć?
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 569
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » śr 27.05.2015 0:46

Dzidek_ pisze:Gdyby ktoś też miał wyniki po powiatach, zestawiłbym to z wynagrodzeniem czy liczbą ludności. Na stronach PKW jest z podziałem na gminy

Są z podziałęm na powiaty, ale chyba trzeba każdy powiat z osobna badać.

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Wyniki_Polska/0603
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: czarny samael » śr 27.05.2015 0:51

Kamil232 pisze: twoje analizy przedwyborcze to starczy za cały komentarz.

Byłbym o tym zapomniał. Ty ich raczej po prostu nie zrozumiałeś. Tak jak z kwestią Kukiza sprawdziło się idealnie. Mówiłem, że duża część pójdzie na PBK i poszła. Co do analiz przedwyborczych, to jak z sondażami, czyli tu masz pecha bo trzeba je... czytać ze zrozumieniem. :)
Ot, choćby trzeba rozumieć taki banał, że ŻADNA analiza przedwyborcza, nie zna przyszłości, czyli nie wie co się zdarzy podczas kolejnych dni kampanii. Tak jak każda ocena debat opiera się na doświadczeniu, czyli tym, jak ludzie w większości przypadków ludzie reagują na pewne zachowania i argumenty. Mówiąc prościej: Rano w poniedziałek, nie można znać wpadki jaką PBK popełnił z suflerką następnego dnia, czy przegranej Dudy w niedzielnej debacie. Ty oczekujesz wróżbiarstwa, a sondaże/analizy nimi nie są. One pokazują co jest w danym momencie i to po interpretacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 231

Postautor: MazurXIII » śr 27.05.2015 4:35

Ej chłopaki już po wyborach. Wyluzujcie. I wstawać - kaska sama się nie zarobi...

BTW - ból dupy środowiska związanego i sympatyzującego z PO jest większy niż się spodziewałem :shock: Po jesieni biedaczki nie będą wiedzieli co ze sobą zrobić, bo wróbelki ćwierkają ,że PO nie tyle ściga się poparciem z PiS co z ewentualną partią Kukiza, a pierwsze szczury już spadają z tonącego statku...Co oni myśleli, że władze mają dożywotnio? Że Naród nie przejrzy na oczy?
Obrazek

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1422

Postautor: ubek » śr 27.05.2015 9:09

Zastanawia mnie jedno. Kiedy w koncu wezma sie za zrobienie "porzadku" w internetach? To nie moze tak byc, ze ma on taki wplyw na wybory.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”