Wybory prezydenckie 2015

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

W II turze zagłosuję na:

Andrzeja Dudę
28
65%
Bronisława Komorowskiego
5
12%
Nie wybieram się
7
16%
Oddam głos nieważny
3
7%

Liczba głosów: 43

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 665
Kontaktowanie:

Re: Wybory prezydenckie 2015

Postautor: Magnum » śr 27.05.2015 0:46

Dzidek_ pisze:Gdyby ktoś też miał wyniki po powiatach, zestawiłbym to z wynagrodzeniem czy liczbą ludności. Na stronach PKW jest z podziałem na gminy

Są z podziałęm na powiaty, ale chyba trzeba każdy powiat z osobna badać.

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/325_Wyniki_Polska/0603
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » śr 27.05.2015 0:51

Kamil232 pisze: twoje analizy przedwyborcze to starczy za cały komentarz.

Byłbym o tym zapomniał. Ty ich raczej po prostu nie zrozumiałeś. Tak jak z kwestią Kukiza sprawdziło się idealnie. Mówiłem, że duża część pójdzie na PBK i poszła. Co do analiz przedwyborczych, to jak z sondażami, czyli tu masz pecha bo trzeba je... czytać ze zrozumieniem. :)
Ot, choćby trzeba rozumieć taki banał, że ŻADNA analiza przedwyborcza, nie zna przyszłości, czyli nie wie co się zdarzy podczas kolejnych dni kampanii. Tak jak każda ocena debat opiera się na doświadczeniu, czyli tym, jak ludzie w większości przypadków ludzie reagują na pewne zachowania i argumenty. Mówiąc prościej: Rano w poniedziałek, nie można znać wpadki jaką PBK popełnił z suflerką następnego dnia, czy przegranej Dudy w niedzielnej debacie. Ty oczekujesz wróżbiarstwa, a sondaże/analizy nimi nie są. One pokazują co jest w danym momencie i to po interpretacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 362

Postautor: MazurXIII » śr 27.05.2015 4:35

Ej chłopaki już po wyborach. Wyluzujcie. I wstawać - kaska sama się nie zarobi...

BTW - ból dupy środowiska związanego i sympatyzującego z PO jest większy niż się spodziewałem :shock: Po jesieni biedaczki nie będą wiedzieli co ze sobą zrobić, bo wróbelki ćwierkają ,że PO nie tyle ściga się poparciem z PiS co z ewentualną partią Kukiza, a pierwsze szczury już spadają z tonącego statku...Co oni myśleli, że władze mają dożywotnio? Że Naród nie przejrzy na oczy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2239

Postautor: Rojiblanco » śr 27.05.2015 9:09

Zastanawia mnie jedno. Kiedy w koncu wezma sie za zrobienie "porzadku" w internetach? To nie moze tak byc, ze ma on taki wplyw na wybory.

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1276

Postautor: League » śr 27.05.2015 10:21

Obrazek
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 47

Postautor: Wilmore » śr 27.05.2015 19:35

Czytam, że ktoś już tu nakłamał i wyciera sobie gębę moim nickiem, to trzeba parę osób uświadomić:
Duda nijak się z problemu z etatem nie wytłumaczył. Były poważne wątpliwości co do tego, czy podjął pracę na drugiej uczelni w sposób legalny, ale te rozwiał częściowo rektor UJ - choć żenujące było oświadczenie Dudy, że pismo złożył, skoro w UJ żadnego nie mają. Ale rektor rozwiał częściowo te wątpliwości i wypada uwierzyć mu na słowo w pozostałej, nierozwianej faktami części.
Zupełnie inną kwestią jest jednak kontynuowanie przez Dudę zatrudnienia w Poznaniu, które - wedle aktualnych oświadczeń uniwersytetu - odbywa się bez wymaganej zgody rektora. Wobec pracowników takich jak Duda jest wymóg - co roku ma składać pismo do rektora z wnioskiem o wyrażenie zgody na kontynuowanie zatrudnienia. Duda takiego pisma nie złożył, więc działał sprzecznie z prawem.
Ale to nawet nie o to chodzi. W mojej ocenie - przy całym szacunku do Dudy jako parlamentarzysty, bo to zwyczajnie sympatyczna jak na PiS twarz - etycznie Duda zachowuje się nagannie. Blokuje etat - jeśli ktoś myśli, że zastępstwo na zajęciach załatwia problem, to nie ma pojęcia o czym pisze - i do tego robi to w sposób naruszający przepisy. To działanie po prostu chamskie.
Co więcej, bo ktoś tu manipulował podając wypowiedzi pracowników UJ, sam uniwersytet (czy też raczej jego rektor) też ma duże wątpliwości co do słuszności postawy Dudy:
- Proszę mnie nie zasypywać pytaniami, co zrobię. Wszelkie decyzje zapadną po osobistym spotkaniu z prezydentem elektem, na które mam nadzieję. Uniwersytet Jagielloński nie uprawia polityki, on polityki uczy

Gdyby sprawa była ewidentna, to rektor sympatyzujący z Dudą nie mówiłby takich rzeczy.

Więcej wyjaśnień:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ienia.html

I teraz pytanie retoryczne: czy użytkownik, który nazwał Czarnego Samaela i mnie kłamcami, przeprosi za swoje bezpodstawne twierdzenia?

Notabene samaelu - szacunek za podejmowanie beznadziejnych wysiłków, ale w tej sytuacji wyjątkowo bezradnie przeszedłeś obok tak bzdurnych oskarżeń, jakie w naszym kierunku wymierzono. Przecież obalić bajania takiego propagandzisty nie jest wcale trudno.
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout
Reputacja: 89

Postautor: franz » śr 27.05.2015 19:54

LEGIA WARSZAWA - OFMC

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.
– Na litość boską, królowo – zachrypiał Behemot – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?...
– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: MazurXIII » śr 27.05.2015 20:11

Człowiek, który do końca brnął w największe i najbardziej żenujące kłamstwo w historii tego forum - lewą nogę Montolivo - poucza innych w kwestiach etycznych. Świat się kończy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1145

Postautor: ozob » śr 27.05.2015 20:18

Kurz po wyborach juz dawano opadl, a prawdziwki dalej w ekstrementach :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Wilmore
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 47

Postautor: Wilmore » śr 27.05.2015 20:22

ozob pisze:Kurz po wyborach juz dawano opadl, a prawdziwki dalej w ekstrementach :D

Powiedz mi, tak z ciekawości:
Nie widzisz, że posługując się taką retoryką niczym się nie różnisz od mazurów, kamili, arków czy franzów z tego tematu? Że sam schodzisz na ich poziom, którym tak gardzisz?
Mądrości nie można przekazać. Wiedza, którą próbuje przekazywać mędrzec, brzmi zawsze jak głupota.
Hermann Hesse

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » śr 27.05.2015 20:29

To tylko subiektywny komentarz. Nie gardze nikim. To jest ich domena. Wygral ich kandydat, ale rzekoma zmiana moze przyjsc wylacznie po wyborach parlamentarnych, o ile PiS postawi na nowe i zrezygnuje z twarzy Jarka i Antoniego, ktorym trzezwo myslacy ludzie zwyczajnie nie ufaja.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: MazurXIII » śr 27.05.2015 20:40

Jest was - lewicy - może z 10%. Nikt wam nie UFA. Po SLD, Palikocie - czyli jednej wielkiej KOMPROMITACJI jedyne co możecie to podpinać się pod PO (nota bene tez wg was prawicę). Za chwile ostatni wasz relikt - Belka - poleci z hukiem. Znaczycie tyle co NIC. Owszem jesteście głośni - jak każda mniejszość - ale tylko tyle.

Darujcie sobie tez moralizowanie - po tym co odstawiliście przy np. katastrofie smoleńskiej jesteście DNEM moralnym i etycznym w pełni tych słów znaczeniu. Macie mniej więcej takie samo prawo kogokolwiek pouczać tak jak prawo moralne by głosować w sprawach Polski siedząc na zmywaku...w sumie nawet jak to się wszytko ładnie zazębia...

3WP
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » śr 27.05.2015 20:50

Dzieki Mazur, ze utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu. Ksiazkowy przyklad :D

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » śr 27.05.2015 20:52

Wilmore pisze:le w tej sytuacji wyjątkowo bezradnie przeszedłeś obok tak bzdurnych oskarżeń

Nie sądzę. W moim przypadku to dosłownie prosta kwestia - ja komentowałem debatę i szukałem tematów, które mogą być podjęte przez media starając się orzec na czyją korzyść mogą zadziałać i dlaczego. Samej sprawy nie badałem, bo - jak pisałem wyżej - serio mnie takie rzeczy nie interesują :wink:
A sposób obrony, brak procesu w trybie wyborczym, nerwowość, czy odpowiedź rzecznika UJ, już bardzo. Ale nie ze względu na to że mogłoby to zmienić moje postrzeganie kandydatów, a raczej na trendy polityczne i medialne.

A MazurXIII właśnie przesadził w stylu Kamila... Piotrcies, Cris7 - mamy w to brnąć?
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrcies
Scholes is the best
Scholes is the best
Reputacja: 1152

Postautor: piotrcies » śr 27.05.2015 21:47

Jak nie skończycie tych przepychanek, to tematy zostaną zamknięte albo polecą bany, bo niby dorośli ludzie, a niektórzy jak bachory. Naprawdę, ogarnijcie się, bo niektórzy wystawiacie sobie jak najgorszą wizytówkę.

Tyle ode mnie.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”