Europa chyli się ku ruinie

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Chcesz imigrantów?

Tak
4
6%
Nie
59
91%
Nie wiem
2
3%

Liczba głosów: 65

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Europa chyli się ku ruinie

Postautor: fan_R10 » pt 04.09.2015 23:30

Jesteśmy świadkami wielkich zmian, zdestabilizowano takie kraje jak LIbia Afganistan Syria Irak, to tam USA wprowadza swój porządek, i to stamtąd płynie fala uchodźców, kto gotuje taki los Europie ??? Najbardziej dziwi mnie stanowisko Niemiec, które niby są krajem rozsądnym, a drugiej strony pozwalają aby zalewała ich fala obcych. DLa mnie to niepojęte. USA niszczy EU na zasadzie dziel i rządź ? Rządzący EU godzą się na napływ obywateli aby zyskać głosy w kolejnych wyborach ? Jak tak dalej pójdzie to niewesoło będzie się żyć naszym dzieciom. Przewiduję bardzo głębokie konflikty, do wojny włącznie.
Ostatnio zmieniony pt 04.09.2015 23:50 przez fan_R10, łącznie zmieniany 1 raz.
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Re: E

Postautor: rekinho » pt 04.09.2015 23:46

Najbardziej dziwi mnie stanowisko Niemiec, które niby są krajem rozsądnym, a drugiej strony pozwalają aby zalewała ich fala obcych.
a w dodatku nam trzy bramki strzelili

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 363

Re: E

Postautor: MazurXIII » pt 04.09.2015 23:56

Nie bój się. Czarny, ozdob czy inny wilmore już dla nich szykują miejsce w swoich domach - bo przecież są tacy postępowi i nowocześni to zaproszą ich do siebie jak np. Islandczycy, nie?

Temat obecnej fali emigracji z Afryki (ale nie tylko - Pakistan, Afganistan), przyczyn, skutków, komu to na rękę, kto to spowodował to temat na szerszą dyskusję. W politycznym na przykład. Ja to widzę następująco - EU przegrała tą Wielką Grę z USA, które szykuje się na większy konflikt z Chinami i nie chce by w trakcie/tuż po wyrósł im konkurent do globalnej dominacji. No to trzeba tu i ówdzie zdestabilizować sytuację. W perspektywie 30-50 lat Europa będzie miała ogromny problem, przy których te zamieszki we Francji czy UK to małe piwo. Najbardziej zastanawia mnie to, że większość tych uchodźców to młode byczki w wieku produkcyjnym.
Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Re: Europa chyli się ku ruinie

Postautor: rekinho » pt 04.09.2015 23:58

bzdura, w interesie USA jest stabilna sytuacja w europie, polecam wykłady jacka bartosiaka

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 495
Kontaktowanie:

Postautor: sci » sob 05.09.2015 0:00

ja jestem postępowy i nowoczesny ale kozojebców nie chcę. co więcej, chętnie bym wysłał do Syrii czy innego syfu dzieciojebców w sutanach

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 363

Postautor: MazurXIII » sob 05.09.2015 0:04

W interesie USA jest Europa zależna od USA. Europa silna, wewnętrznie jednolita to konkurent.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2239

Postautor: Rojiblanco » sob 05.09.2015 0:09

Obrazek

Budapeszt. Węgry. Europa. W głowie się nie mieści, jaki syf zgotowano Europie. To mnie przeraża.

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Postautor: fan_R10 » sob 05.09.2015 0:18

rekinho pisze:bzdura, w interesie USA jest stabilna sytuacja w europie, polecam wykłady jacka bartosiaka

dowcipas z Ciebie. Myślisz że jakiś pismak mieszkający w USA bedzie obiektywny ?

PO OWOCACH ICH POZNACIE a póki co to amerykańskie wojsko gdzie się nie pojawiło to w danym kraju jest mega rozpierducha. "Wyzwalają" Syrię, Libię, Irak....ehhh szkoda gadać...co za świat fałszywy i okrutny. Raz wspierają ekstremistów ISIS , raz ich tępią i tak na zmianę. A szczekaczki w TV szczekają, i urabiają widzów...

Druga sprawa to ta cała Unia Europejska, rozrasta się ten moloch biurokratyczny, co oni wogóle odpierdalają z tym masowym przyjmowaiem imigrantów, ktoś tam oszalał !
Pomijam już kwestie socjalistycznej unijnej gospodarki, wszelkiej maści chore dotacje, przejadanie publicznych pieniędzy na potęgę, rozrost urzędów...normalnie jak z filmu MIŚ....
Ostatnio zmieniony sob 05.09.2015 0:23 przez fan_R10, łącznie zmieniany 2 razy.
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
Zico_FCI
Io Sono Interista
Reputacja: 43

Postautor: Zico_FCI » sob 05.09.2015 0:18

Budapeszt. Węgry. Europa. W głowie się nie mieści, jaki syf zgotowano Europie. To mnie przeraża.

Zgotowano? A co europa robi żeby tego syfu nie było?
...

Awatar użytkownika
Rezus
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 747

Postautor: Rezus » sob 05.09.2015 0:30

Europa pod kontrolą szwabów ?
Obrazek
"Wstąp do piekła, stamtąd nie ma powrotu, wstąp do piekła, na zawsze zostań tam"

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2239

Postautor: Rojiblanco » sob 05.09.2015 0:33

Zico_FCI pisze:

Zgotowano? A co europa robi żeby tego syfu nie było?

Skróciłem swoje myśli i nie wyraziłem się jasno. Bardziej miałem na myśli tę część Europy, w ktorej leży Polska. Z drugiej strony oczywiście Europa nie robi nic, co by mogło zahamować napływ brudasów. Już kilka lat temu opowiadałem znajomym jak wyglądają ówczesne obozy dla uchodźców w Polsce, to kiwano wtedy głowami z niedowierzaniem. A to był ten moment, kiedy dano jasny sygnał, że można nas dymać. To wtedy trzeba było się sprzeciwić. Dzisiaj policja boi się przewieźć więzionego czeczeńca z punktu A do punktu B. I wcale mnie to nie dziwi. Te jebane nieroby potworzyły sobie kliki, z którymi lepiej nie zadzierać.

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 500

Postautor: Cement » sob 05.09.2015 0:59

Tak się kończą próby wprowadzania demokracji w krajach, które nigdy nie miały żadnych tradycji demokratycznych. Było oczywiste, że interwencje USA w Afganistanie i Iraku zakończą się potężnym bajzlem w tym rejonie, podobnie jak opiewana przez lewicowe media "arabska wiosna". Niestety, w takich krajach jak Libia, Irak czy Syria spokój może zapewnić tylko system totalitarny. Ponowne zapewnienie stabilizacji na Bliskim Wschodzie może zająć dekady, a bez tego Europa będzie zalewana kolejnymi falami imigrantów. Zagrożenie jest oczywiście śmiertelne - ISIS twierdzi, że mają wśród uchodźców kilka tysięcy swoich zakamuflowanych bojowników, i nie mam powodów aby w to wątpić (niektórzy zostali już schwytani przez Węgrów i Serbów). Nawet jeśli przesadzają i nie są to tysiące, a tylko setki, to i tak gwarantuje nam to zamachy terrorystyczne w najbliżej przyszłości. Jak pokazuje historia, praktycznie wszędzie, gdzie pojawia się znacząca mniejszość muzułmańska dochodzi do konfliktów, a muzułmanie nie integrują się z resztą społeczeństwa. Nie dziwi to oczywiście, bo szariat - będący normatywnym prawem zarówno dla sunnitów, jak i szyitów, a nie tylko domeną radykałów - reguluje praktycznie każdą sferę życia i stoi w rażącej sprzeczności z europejskimi wartościami. Jeśli muzułmanie nie będą chcieli całkowicie zrezygnować z szariatu (czyli jednego z kluczowych elementów ich tożsamości kulturowej), to integracja z Europejczykami będzie niemożliwa.

Ale zagrożenie muzułmańską imigracją to tylko jeden aspekt problemu. Drugi to oczywiście upadek cywilizacji europejskiej - brak dzietności, odrzucenie wartości jakie były fundamentami kultury europejskiej przez stulecia. W efekcie Europa pozbawiona jest dziś jakiejkolwiek tożsamości, za to napływający muzułmańscy imigranci mają bardzo wyraźną tożsamość kulturową i religijną. Jeśli nie powrócimy do chrześcijańskich korzeni naszej cywilizacji, zostaniemy wyparci przez muzułmanów. Niestety, europejska "postępowa" lewica nie widzi tego i prowadzi Europę nad przepaść (albo wręcz przeciwnie, widzi to i robi to celowo sterowana przez kogoś). Poprawność polityczna nie pozwala na głośne nazwanie rzeczy po imieniu, bo ktokolwiek próbujący to zrobić otrzymuje natychmiast łatkę "rasisty", "ksenofoba", "islamofoba" etc. Spędzam większą część roku w Anglii na uniwersytecie i zauważyłem tam tendencję, która przeraża mnie jeszcze bardziej - angielska młodzież w ogóle nie dostrzega zagrożenia, ich świadomość problemu muzułmańskiego jest w najlepszym wypadku mglista, chwalą multikulturalizm, a partie typu UKIP (próbujące ratować co się jeszcze da) są wyśmiewane jako bigoci o wąskich horyzontach. Wygląda na to, że lewactwo zniszczyło pokolenie młodzieży która jest teraz Europie tak potrzebna.

Awatar użytkownika
qweqwe
Rezerwowy
Rezerwowy
Reputacja: 0

Postautor: qweqwe » sob 05.09.2015 6:35

Ciekawy temat. Ale... to w pierwszym poscie nie odpowiada rzeczywistosci. Czy aby na pewno USA sa winni temu, ze w krajach arabskich zelazno ustatkowal sie archaiczno-autorytarny lad? No chyba nie. Ale swoja droga to rozumiem, czemu tak negatywnie niektorzy odnosza sie do emigrantow arabskich. No bo jak oni zaleja EU, to gdzie pojedzie emigrant z Polski?
Let respect rules

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: rekinho » sob 05.09.2015 7:47

Myślisz że jakiś pismak mieszkający w USA bedzie obiektywny ?
jacek bartosiak to pismak mieszkający w usa?

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 983

Postautor: Boromir » sob 05.09.2015 8:36

Dobry temat, też się ostatnio nad tym sporo zastanawiałem. Otóż jestem zadeklarowanym chrześcijańskim nacjonalistą - nie boję się określenia nacjonalizm, bo nie uważam je za pejoratywne jeśli chodzi o polski (słowo klucz) nacjonalizm - więc teoretycznie powinienem mieć tutaj rozdwojenie jaźni.

Czy powinniśmy przyjąć te kilka tysięcy imigrantów?

Odpowiedź brzmi: oczywiście.

Jeżeli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać. Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej.

Oczywiście, ale na POLSKICH WARUNKACH (słowo klucz x2).

Nie jest winą tych ludzi, że Amerykanie wraz z Europą wywołali konflikt w ich kraju. Nie jest winą tych ludzi, że w ich dom trafiła bomba z demokracją w środku. Nie jest ich winą, że ZSRR sięga tam, gdzie stanęła stopa radzieckiego żołnierza. Nie jest ich winą, że ISIS wkracza do Syrii i morduje chrześcijan, nie jest ich winą, że przed tym uciekają.

Tym ludziom trzeba po chrześcijańsku po prostu pomóc i co więcej, uważam, że powinno się im zapewnić godne warunki.

I co najważniejsze, nie uważam tej umowy jako umowę w jedną stronę. Coś za coś.

Na te godne warunki muszą zapracować. Czyli nie leżymy i pierdzimy w obozie tylko dzień w dzień niech pracują na budowach albo rowy czyszczą. Muszą coś robić, żeby się Polakom odwdzięczyć za to, że ich przyjęli - każdy mający odrobinę godności człowiek to zrozumie, bo jeżeli ktoś mi coś daje z dobrego serca, to chciałbym mu się odpłacić tym samym. Kobiety niech sprzątają trawniki albo magazyny. Dzieci obowiązkowo do nauki polskiego. Unia chyba daje 3000 euro na nich, więc jest z czego płacić. Pieniądze dostaną TYLKO wtedy, jeśli pójdą do pracy. Tak jest na całym świecie, tak pracuję ja, tak pracowano w Syrii. Tak powinno być i w tym wypadku.

Gwarantuję, że po kilku tygodniach zostaną tylko Ci, którym zależy. Reszta po złamaniu warunków: "do widzenia", zresztą i tak uciekną do Niemiec.

Żeby nie było, jestem ogromnym przeciwnikiem multikulti, uważam, że to się nigdy nie sprawdziło i nie sprawdzi. Ci którzy zostaną muszą respektować polską rzeczywistość: tu jest od 1050 lat chrześcijaństwo, tu kobiety pokazują nogi itd. Asymilacja. Oczywiście, jak ktoś chce, może się czuć Syryjczykiem, ale niech ma świadomość, że jest w Polsce, a bilet do Syrii w każdej chwili może kupić.

Uważam, że trzeba wziąć przykład z USA. Tam też była masowa imigracja, ale na amerykańskich warunkach. Na warunkach American Dream. Na czym się opierał American Dream? Na pracy. Od pucybuta do milionera. Na ciężkiej pracy możesz się dorobić, tu wszystko jest możliwe, ale pracuj. To sprawiło, że imigranci byli zbyt zmęczeni, żeby się buntować :mrgreen:

Inną sprawą jest to, że uważam iż Polska powinna jasno i wyraźnie ogłaszać, że my już przyjęliśmy kilkadziesiąt, jak nie nawet kilkaset tysięcy ofiar wojny - Ukraińców w Polsce jest tylu, że zaczęli być widoczni na ulicach.

Pamiętajcie. Bóg, honor, ojczyzna. Najważniejszy jest Bóg i jego prawo. Potem honor. Zostawienie tych ludzi bez szansy nawet na pokazanie swojej wartości nie jest honorowe. Ojczyzna to zrozumie.
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”