Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1246

Postautor: League » pt 09.11.2018 10:18

Mates pisze:Source of the post
League pisze:Source of the post co do Pis Po to nie dośc że PiS przywrócił przywileje o wcześniejszej emeryturze i 100% płatne L4 policjantom

Niczego takiego nie było. L4 nadal mają płatne 80% i emerytury po 15 też nie mają (i nigdy już nie będą mieli). League wypada być pewnym tego co się pisze bo potem na głupka można wyjść.

Problem z 80% L4 w służbach mundurowych dobiega końca. Nowe ubezpieczenie L4 umożliwia otrzymanie do 100% wysokości uposażenia przebywających na zwolnieniach lekarskich Funkcjonariuszy Służb Mundurowych

https://finanse.wp.pl/jest-projekt-zmia ... 094693505a
może nie przeszło jeszcze w sejmie ale projekty były, myślałem, że weszły ale i tak to jest mniej ważne.
Ważne,że teraz nagle Policjanci ozdrowieli i wracają do pracy hurtem.
Na emeryturę policjanci tak jak inni funkcjonariusze służb mundurowych mogą przejść po piętnastu latach służby.

Czytaj więcej: https://gp24.pl/policjanci-ida-po-15-la ... ar/4756219

Dodatkowo tu piszą, że mogą pójść na emeryturę po 15 latach pracy? To dużo?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mates
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 1
Kontaktowanie:

Postautor: Mates » pt 09.11.2018 10:44

League pisze:Source of the post może nie przeszło jeszcze w sejmie ale projekty były, myślałem, że weszły ale i tak to jest mniej ważne.

No nie przeszło i raczej nie przejdzie. Po takiej akcji jak była teraz nikt się nie zgodzi. Jak w mediach mówili i tym porozumieniu to w kwestii l4 było gadane że zostaje tak jak jest. A ubezpieczenie l4 to obstawiam jakaś oferta ubezpieczalni, że płacisz im jakąś składkę a oni w przypadku choroby płacą za pierwsze 30 dni.

Ten artykuł o emeryturach co podałeś jest z 2011r. :P Przecież PO im to zabrała i wprowadziła zasadę 25 lat służby i wiek 55 lat. Teraz z tego co media podają mają zabrać warunek 55 lat. Ale i tak 25 lat służby zostaje.
Ci facciamo i chilometri
superiamo gli ostacoli
col Diavolo
in fondo al cuor!

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: League » pt 09.11.2018 10:52

no ale były projekty, że chcieli pisowcy zmniejszyć wiek emerytalny policjantom. No i własnie PO ukrócała przywileje a Pis daje.
Treść porozumienia ustalona i jest właśnie drukowane. Z grubsza:
- podwyżka 655 zł od 01.01.2019 (w tym 309 z ustawy modernizacyjnej) oraz nie mniej niż 500 zł od 1.01.2020 wszystko brutto i do uposażenia zasadniczego. Niewielkie różnice wynikać będą z wysługi.
- przejście na emkę po 25 latach służby bez warunku 55 lat życia
- waloryzacja - przepadła bo są podwyżki
- nadgodziny płatne 100% i 6m-cy rozliczenie od 1.07.2019 tylko w 2019 r. Od 2020r. Okres rozliczeniowy ustalamy indywidualnie w każdej ze służb
- 15a tylko okres 1999-2003 do końca 2019 MSWiA przedstawi gotowy projekt
- L4 upadło że względów społecznych i politycznych
- pojawiła się propozycja zatrzymania f-szy w służbie posiadających 25lat wysługi. Będą mieli płacony dodatek w wysokości połowy hipotetycznej emerytury. Szczegóły do końca 1 kwartału 2019, wprowadzenie od 1.01.2021
- w nowej ustawie modernizacyjnej na lata 2021-2025 większy nacisk na sferę uposażeń 40-45% Podpisanie porozumienia kończy akcję protestacyjną.

czyli emeryturka po 25 latach. Tak jak pisałem, 20 zaczynasz służbę i jak masz 45 lat emeryturka. Tak to można żyć. Dobre warunki dostali.

zarabiają nieźle. a bedzie jeszcze lepiej, to sie zastanowię :D
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 216

Postautor: Kamil232 » pt 09.11.2018 23:45

No witam :witam:

Z okazji 100-lecia ODZYSKANIA(nie niepodległości dyletanci) Niepodległości postanowiłem zapomnieć o absurdzie tego forum i banowaniu mnie za to, ze trolle mnie obrażają.

Z tej okazji chciałbym powiedzieć iż

Powiem szczerze, że uważam, iż można być zwolennikiem PO i jej "przystawek" będąc człowiekiem uczciwym, ale tylko pod jednym warunkiem: że jest się kompletnym idiotą.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkie ... ign=chrome

Rafał A. Ziemkiewicz jak zwykle w punkt(tj. jak zwykle to co ja pisze od lat)

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 393

Postautor: kaczy » sob 10.11.2018 6:21

Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2304

Postautor: Delpiero14 » sob 10.11.2018 9:22

A nie było cię?

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: League » sob 10.11.2018 12:17

O , smutny dzień dla forum nastąpił. ale tydzień dwa i wyleci znów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomusmc
Juventino
Reputacja: 1644

Postautor: Tomusmc » sob 10.11.2018 12:20

Zacieram rączki :mrgreen:
Juve! Storia di un Grande Amore!

Obrazek

Prawdziwy kibic nigdy nie wyrzeknie się klubu, który kocha

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 10.11.2018 14:36

No czas coś napisać.

Mamy świeży przykład tego do czego odnosił się RAZ w swoim felietonie.

Donald Tusk Miesiąc temu w Krakowie.

- Nie jestem w stanie tego zaakceptować, zrozumieć, dlaczego ostrość podziałów w Polsce daleko wykracza poza to, co oglądam w Europie. Dlaczego ostry spór polityczny w naszym kraju musi oznaczać nienawiść i pogardę - mówił były premier. (http://www.tvn24.pl)

Nie wyobrażam sobie - i to jest apel nie tylko do polskiej władzy, ale do wszystkich - żeby rocznicę 11 listopada, stulecie odzyskania niepodległości, obchodzić w atmosferze tak brutalnego podziału, jaki dzisiaj w Polsce mamy - podkreślił szef Rady Europejskiej. (http://www.tvn24.pl)

itd. bla bla całość tutaj. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 73948.html

Tusk dziś. W PRZEDZIEŃ rocznicy. (swoją drogą coś obrzydliwego. Naprawdę obrzydliwego. Żadna świętość nawet rocznica 100 lecia dla tej kanalii nie jest ważna. W sumie nie wiem czemu się dziwię. No zapomniałem przez parę lat jaka to kreatura)

Józef Piłsudski, kiedy pokonywał bolszewików, a de facto bronił wspólnoty zachodu przed polityczną barbarią, to miał trudniejszą sytuację niż my dzisiaj. Kiedy Lech Wałęsa pokonywał bolszewików symbolicznie, kiedy wydobywał z nas to, co europejskie, wolnościowe, to miał trudniejszą sytuację. Ale dał radę. Dlaczego wy nie mielibyście pokonać współczesnych bolszewików? –

https://www.tvp.info/39895468/donald-tu ... olszewikow

No [k****]. I lemingoza zarówno zachwycona miesiąc tematu, jak i dziś. Jak można nie być idiotą i nie widzieć w tym sprzeczności? :lol2:

Mesjasz z Europy wraca.

Bardzo dobrze. Ciekawie.

Już się nie mogę doczekać starca 2020. Duda vs. Tusk. O ile ten rudy tchórz stanie do walki. Bo jak przerżnął wybory 2019 wyraźnie to oczywiście nie stanie. No chyba, że Angela mu każe.
Obrazek

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 347

Postautor: MazurXIII » sob 10.11.2018 15:06

O Kamil wrócił. I już słychać skowyt lewaków :peace:
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 652

Postautor: masacra » sob 10.11.2018 15:11

Siema ziomus, fajno zes wrocił :beer:
Kamil232 pisze:Source of the post
Już się nie mogę doczekać starca 2020. Duda vs. Tusk.

A ja nie bo Tusek pewno wygra patrząc na ostatnie wybory i na ostatnia ''passe'' PiS.
Szczególnie to drugie, bo wybory było nie było wygrali (chociaz TVNy bardzo sie starają przekonac ludzi,ze jednak przegrali hehe) i to mimo sromotnego łomotu w niemal azdym wiekszym miescie. No ale to drugie... mają jeszcze rok, a to dobrze nie wrozy bo mam nieodparte wrazenie, ze im dłuzej sa u władzy tym mniej im sie udaje. Kupili Polaków rozdawnictwem, tu nie ma co kryc, a mimo wszytsko wynik w samorządowce nie pokazał jakiegos tapniecia, ktorego mozna było sie spodziewac w poparciu dla opozycji. Dalej mają te swoje 30%, a Tusek bedzie miał jeszcze lepiej, bo raz, ze TVNy wchodza mu w dupsko tak ze bardziej sie nie da, a dwa sam jest dosyc zrecznym politykierem. I choc z naszje strony wieczna pogarda dla niego, to w tm postkolonialnym kraju wciąz jest masa ludzie, którzy oceniaja go conajmniej pozytywnie i nie mowie tu o twardm jadrze tzw obronców tzw demokracji,a o tzw normalsach, którzy decydują o wyniku wyborów. Tusek to nie Komorowski i miałki Dudus wg mnie jest bez szans w starciu z nim. Zreszta mysle tez ze PiS nie osiagnie celu w 2019 roku i nie zdobedzie wiekszosci kontytucyjnej, a tego byloby trzeba aby do cna wyplenic ze społecznych szcytow te kompradorskie, sprzedajne samozwance elitki.

Trzecia sprawa, wciaz niepokojąca to uległosc pisowców przed Izraelitami i to zarówno tymi z bliskiego wschodi jak i tym szemranym towarzystwem z USA i totalne zignorowanie sprawy JUST 447. A zegar tyka i podejrzewam, ze zaden z naszych zydowskich braci nie przejdzie obojetnie obok pieniadzy, które potencjalnie tu na nich czekają a ktore sie im kompletnie nie nalezą. Nie przechodził obok tego nasz stary wielki zydowski przyjaciel Szewach Weiss (poszukajcie sobie co mówił o rozszczeniah zydowskich do bezspadkowych majątkow w Polsce pan były ambasador), ani nie przechodzi nasz nowy wielki zydowski przyjaciel pan Jonny Daniels. A skoro nie przechodzą obok tego obojetnie nasi zydowscy przyjaciele, to co t dopiero mowic o naszych zydowskich wrogach? I z tego punktu widzenia nalezy sie dwa razy zastanowic czy dla Polski nie lepsze bedzie poddanie sie pod kuratele Berlina i spokojne przeczekanie tych niespokojnych czasów, czy ryzykowanie u boku naszych ''przyjaciół'' zza oceanu, ktorzy mają gdzies w planach wydrenowanie Polski z (conajmniej) jej rocznego budzetu, a za kazdą swoją ''pomoc'' kaza sobie sowicie płacic (jak np to historyczne stacjonowanie wojsk amerykanskich.

Innymi słowy, treba sobie odpowiedziec na pytanie czy te miernoty, sprzedawczyki i kanalie z PO i jej przystawek nie sa dla Polaków lepszych rozwiązniem od tych miernot, naiwniakow z PiS
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
MazurXIII
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 347

Postautor: MazurXIII » sob 10.11.2018 15:17

A ja sobie wkleję to:

Obrazek

Trzech ojców polskiej niepodległości (małe n Kamliu - sprawdź pisownię). I jakkolwiek pewne środowiska by chciały zakłamywać historię (dziś np. Tusk - https://wiadomosci.wp.pl/mocne-slowa-tuska-o-walesie-cenckiewicz-wkracza-do-gry-zenujace-6315409699694721a) - nie da się tu dokooptować marionetki SB jaką był Wałęsa.
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 10.11.2018 15:47

masacra pisze:Source of the post Siema ziomus, fajno zes wrocił

MazurXIII pisze:Source of the post O Kamil wrócił. I już słychać skowyt lewaków :peace:

Witam również Panowie :beer:

masacra pisze:Source of the post A ja nie bo Tusek pewno wygra patrząc na ostatnie wybory i na ostatnia ''passe'' PiS.
Szczególnie to drugie, bo wybory było nie było wygrali (chociaz TVNy bardzo sie starają przekonac ludzi,ze jednak przegrali hehe) i to mimo sromotnego łomotu w niemal azdym wiekszym miescie. No ale to drugie... mają jeszcze rok, a to dobrze nie wrozy bo mam nieodparte wrazenie, ze im dłuzej sa u władzy tym mniej im sie udaje. Kupili Polaków rozdawnictwem, tu nie ma co kryc, a mimo wszytsko wynik w samorządowce nie pokazał jakiegos tapniecia, ktorego mozna było sie spodziewac w poparciu dla opozycji. Dalej mają te swoje 30%, a Tusek bedzie miał jeszcze lepiej, bo raz, ze TVNy wchodza mu w dupsko tak ze bardziej sie nie da, a dwa sam jest dosyc zrecznym politykierem. I choc z naszje strony wieczna pogarda dla niego, to w tm postkolonialnym kraju wciąz jest masa ludzie, którzy oceniaja go conajmniej pozytywnie i nie mowie tu o twardm jadrze tzw obronców tzw demokracji,a o tzw normalsach, którzy decydują o wyniku wyborów. Tusek to nie Komorowski i miałki Dudus wg mnie jest bez szans w starciu z nim. Zreszta mysle tez ze PiS nie osiagnie celu w 2019 roku i nie zdobedzie wiekszosci kontytucyjnej, a tego byloby trzeba aby do cna wyplenic ze społecznych szcytow te kompradorskie, sprzedajne samozwance elitki.

Niestety dużo w tym prawdy.

Tzn. PIS przespał dwa momenty, żeby wykończyć słaniająca się na nogach PO.

Pierwszy kluczowy błąd. W momencie wybuchy afery reprywatyzacyjnej trzeba było wpierdolić komisarza do Warszawy, który by w raz z komisją reprywatyzacyjną to wyczyścił. Wtedy był moment w którym by społeczeństwo to kupiło.

Wybrali grillowanie Waltzowej . Sądzili, że ludzie zobacza, że nie tyle miała w dupie lokatorów wcześniej, ale i teraz nie stawiając się na komisji.

Temat się jednak przegrzał. Zamiast zgrillować kiełbaskę, podpalił się grill.

To samo w Łodzi. Zamiast walnąć komisarza to grozili, że to zrobią w wyborach i im ludzie pokazali wała. Nikt nie będzie Polakowi mówił co ma robić.

Inna sprawa, że niestety jak napisałeś w tym postkolonialnym kraju w którym każdy marzy o dorobieniu się prawda jest taka, że duza część społeczeństwa ma kompletnie w dupie zasady i ucziciwość. Szczególnie właśnie w takim mieście jak Warszawa. Oni nie brzydzili się ty co zrobiono tym ludziom w kamienicach, ale bardziej mieli pretensje do siebie, że sami nie wpadli na taki pomysł na którym można było się dorobić Milionów.

I niestety te czynniki sprawiły, że opozycja wygrała miasta i jak napisałeś dostali dużo paliwa. Stworzyła się groźna dynamika polityczna. Znowu można przeciwstawiać nowoczesnych z wielkich miast przeciwko ciemnocie z prowincji. A to na te prowincje może i niestety wpływać.

Drugi kluczowy błąd. Nie zrobienie porządku z TVN-em i innymi reżimowymi mediami. Chociaż te gazetki jak newsweek czy nawet onet nie mają takiej siły jak TVN. TVN to jest klucz.

To dzięki TVN-owi opozycja przetrwała najgorsze momenty. To ośmieszenie w przypadku blokady sejmowej itd. Dzięki ich łgarstwom.

I tak sobie telewizja rzekomo prywatna to może :lol2: płaci paru gostkom, żeby poszli do lasu i udawali nazistów i robi syf na cały kraj, a nawet Europę.

Co włączysz tą telewizje to z każdego problemu normalnego w każdym demokratycznym kraju robi się stan wyjątkowy. Sprawia wrażenie państwa w chaosie kryzysie. Nawet związki zawodowe w LOT wsparli w nielegalnym proteście :Lol2: Oni liberałowie. Przepraszam. Liberalno-Społeczni :lol2:

Po wyborach był moment i była szansa odebrać temu czemuś koncesje. Byłoby dużo hałasu, ale do przetrwania. A tak mają łgarstwa dzień w dzień. I dziś nic z tym już nie do zrobienia. Nie wiem co oni myśleli po objęciu władzy, że co, że nagle będą obiektywni? Przestanął łgać 24 h na dobę?

Przez te dwa czynniki nie wykończenie aferzystów i zostawienie tej gadzinówki PO przestała być obciachowa. Przestała być partią złodzieji i aferzystów, którą ludzie zobaczyli w 2014 roku na taśmach.

Dlatego też następne wybory będą na styk. Jak napisałeś oczywiście łgarstwem jest, że PIS te wybory przegrał :lol2: (No, ale to TVN) bo wygrał i to zdecydowanie. Najlepszy wynik w historii. Ale to tak jak w piłce. Wszyscy się spodziewali, że będzie 7:0, a było 3:0. Wynik nie na miarę spodziewań, jednak nadal pewna wygrana. Chociaż z niedosystem. ALe oczywiście TVN zrobił z tego porażkę.

Na dziś PIS ma nadal większość samodzielną w wyborach. Ale zrobiło się groźnie. Tusk to poczuł i działa.

Nadal wszystko jest w rękach PIS. Trzeba teraz wszystkie fronty zamknąć na ten rok. Niestety też z kastą sędziowską :maruda: Jak to się dobrze rozegra to i będzie wiekszość samemu do sejmu i Duda Tuska pokona. Ale już nie jest tak swobodnie jak było i mogło być spokojnie. Przez zaniechanie.

Co do Żydków to ja już nie mam niestety złudzeń. Są za mocni. Musiała by być większość konstytucyjna, żeby z nimi wojować. A na to szans żadnych nie ma.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 652

Postautor: masacra » sob 10.11.2018 17:50

Kamil232 pisze:Source of the post
Co do Żydków to ja już nie mam niestety złudzeń. Są za mocni. Musiała by być większość konstytucyjna, żeby z nimi wojować. A na to szans żadnych nie ma.

Są silni, od początku to było wiadome. A to, ze w kraju jest typowa V kolumna, która nie cofnie sie przed niczym co w jej opini mogłoby pomoc jej w powrocie do wladzy napewno sprawie nie pomaga. Tyle tylko, ze wiekszosc konstytucyjna nic tu nie zmieni, co pokazała sprawa sprzed niemal roku, gdy Polska kleknęła przed Izraelitami. Do tego nie potrzeba było wiekszosci kontytucyjnej, do tego potrzeban byłaby zmiana strategii całej polityki zagranicznej, a na to PiS nie stac, stad smutny koncowy wniosek, ze te rzady wątpliwej jakosci patriotów, socjalistów-etatystów moga okazac sie w koncowycm efekcie Polski zgubą.
DLatego byc mze, te kurewska z przeciwnej strony, te miernoty sprzedajne, które dały by pokroic własne matki, byle by tylko moc siadac przy tym samym stole i pic z tego samego garnuszka co Junkery i inne Timmermansy, moga byc w rzeczywistosci mniejszym złem w dłuzszej i szerszej perspektywie. Bo skoro najwiekszy sojusznik naszego obecnego rządu jest jednoczesnie najwiekszym sojusznikiem naszego najwiekszego wroga, to jak to wrozy na przyszłosci? Szczególnie jesli tacy ludzie jak Elliot Engel dostają wysokie i wiele znaczące stanowiska w USA.

Ale to w sumie tak tylko, luzne rozwazania, takie nie za bardzo na miejscu w tym czasie... Bedziez jutro maszerował z Andrzejem? :wink:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » sob 10.11.2018 18:10

masacra pisze:Source of the post DLatego byc mze, te kurewska z przeciwnej strony, te miernoty sprzedajne, które dały by pokroic własne matki, byle by tylko moc siadac przy tym samym stole i pic z tego samego garnuszka co Junkery i inne Timmermansy, moga byc w rzeczywistosci mniejszym złem w dłuzszej i szerszej perspektywie. Bo skoro najwiekszy sojusznik naszego obecnego rządu jest jednoczesnie najwiekszym sojusznikiem naszego najwiekszego wroga, to jak to wrozy na przyszłosci?

Wiesz.

Nawet jeśli trzeba będzie coś żydkom oddać to lepiej mieć rząd jak obecnie, który sprawia, że coś mamy vide. np.

https://www.parkiet.com/Analizy/3103199 ... -Bank.html

Te sprzedajne, sprzedałby by wszystko i nie było by nawet z czego oddawać żydkom.

A i tak te sprzedajne by nie załatwiły u Angeli żeby żydki nam dały spokój.

Także złe luźne rozważania :wink:

masacra pisze:Source of the post Ale to w sumie tak tylko, luzne rozwazania, takie nie za bardzo na miejscu w tym czasie... Bedziez jutro maszerował z Andrzejem?

Waży się jeszcze, bo trochę mam na łbie teraz. Ale myślę, że ogarniem, dojedziem i pomaszerujem z nazistami :wink:
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”