Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 906

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 głosowałem na:

Koalicję Europejską
4
14%
PiS
7
25%
Wiosnę Biedronia
2
7%
Kukiz'15
1
4%
Konfederację
10
36%
Razem
0
Brak głosów
Inną opcję
0
Brak głosów
Nie głosowałem/oddałem nieważny głos
4
14%

Liczba głosów: 28

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 540

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: j1mmy » wt 15.01.2019 12:10

I zapewne bana dostałeś od mnie no ale co tam :)

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1438

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 15.01.2019 12:11

Nie wiem. Jakis czas temu nie mieliscie odwagi podpisywac sie pod banami czy wp.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 408

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » wt 15.01.2019 12:12

ozob pisze:Cenzor piwus zamknal temat moderatorski wiec napisze tutaj. Byl okres, ze nie bylo rudego na forum przez jakis dluzszy czas. Co sie wowczas stalo? Tamat polityczny zostal prawie zapomniany, bylo duzo mniej hejtu, a]
Tylko hejt pojawia się bardzo często z Twoimi postami czy League linkami. Bez was również był spokój więc może czas, żeby wątki polityczne mogli komentować użytkownicy, którzy np. nigdy nie dostali bana.

Awatar użytkownika
j1mmy
30+
30+
Reputacja: 540

Post Wyświetl pojedynczy post autor: j1mmy » wt 15.01.2019 12:14

Niestety ten ambaras jest spuścizną niekonsekwencji i trzeba z tym zyć albo gasić światło na forum

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 15.01.2019 12:15

Jakos dziwnie to koresponduje z iloscia WP jakie otrzymuje w ostatnim czasie. No, dzis dostalem jedno za "rudego", a tak to juz od dawna nie hejtuje.

Awatar użytkownika
piotrcies
piotrcies
piotrcies
Reputacja: 2029

Post Wyświetl pojedynczy post autor: piotrcies » wt 15.01.2019 12:25

ozob pisze: Nie wiem. Jakis czas temu nie mieliscie odwagi podpisywac sie pod banami czy wp.
Nie do końca, są dwie szkoły, jedna daje wp po cichu, żeby nie prowokować dyskusji i jest w tym racja. Ja zawsze się podpisuję, ale też często potem prowokuję dyskusje, w których muszę uczestniczyć, a które często rozciągają temat. Tu nie chodzi o odwagę lub jej brak, uwierz mi.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Post Wyświetl pojedynczy post autor: ozob » wt 15.01.2019 12:30

Kazdy moderator powinien sie podpisac, uzasadnic, a pozniej wstrzymac sie od dalszej dyskusji komentujacej WP/bana. Macie wladze to robcie to na powaznie, bo sami niepotrzebnymi tlumaczeniami dajecie paliwo hejterom.

Awatar użytkownika
emski
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 221

Post Wyświetl pojedynczy post autor: emski » wt 15.01.2019 13:13

Ale wyjebaliście Kamila na zawsze czy nie?

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1596

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » wt 15.01.2019 13:25

edytuj słowo na w bo wp dostaniesz.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 779

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Chlopaczek » wt 15.01.2019 13:40

emski pisze: Ale wyjebaliście Kamila na zawsze czy nie?
Kamil zostal zbanowany na stale czyli do czasu zdjecia mu bana. Co pewnie nastapi bo kazdemu nalezy sie osiemnasta szansa.
Nastepnie modzy zaapeluja o spokoj i dyskusje bez wycieczek osobistych po czym zdziwia sie ze to nie odnioslo skutku. Wtedy napisza cos w stylu ze "dorosli ludzie a zachowuja sie jak dzieci" po czym dadza wszystkim czas na ochloniecie zamykajac pare tematow.

Awatar użytkownika
Conrado
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 238

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Conrado » wt 15.01.2019 13:42

Raczej nie dostał bana na stałe nie w roku podwójnych wyborów.

Awatar użytkownika
arek_ahig
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 193

Post Wyświetl pojedynczy post autor: arek_ahig » wt 15.01.2019 13:52

piotrcies pisze: Ale to jest efekt nieustannego nadawania jednych na drugich i odwrotnie, nieco ponad 8 lat temu doszło do morderstwa w drugą stronę, zabito członka PiS, ponieważ był z PiS. W obu przypadkach morderstw dokonali po prostu jacyś popaprańcy, którzy za mocno sobie wzięli tę wojnę polityczną do siebie i postanowili posunąć się do czynów ostatecznych.
Widzę, że kolega Piotr zna już motywy, skoro z taką pewnością wygłasza tezy. Radziłbym wstrzymać się z osądami, do momentu wyjaśnienia wszystkich okoliczności.
Na tą chwilę możemy jedynie stwierdzić, że impulsem, który skłonił zabójcę Adamowicza do tego haniebnego czynu, był fakt, że został skazany na karę więzienia za rządów PO. Równie dobrze mógł zabić polityka PiSu, SLD, etc. gdyby wyrok skazujący zapadł za ich rządów. W tym przypadku występuje jedynie związek CZASOWY pomiędzy datą skazania Wilmonta, a okresem rządów konkretnej partii. Na obecny stan naszej wiedzy przypisywanie kontekstu politycznego jako motywu jest nieuzasadnione. Zabójca Adamowicza dokonał mordu z powodów osobistych, w tym przypadku wyroku skazującego i kary więzienia, którą odbył.
Sam zabójca podkreślił swoje motywy i faktem jest, że mają one związek z jego skazaniem i przebywaniem w więzieniu. Zabił Adamowicza, bo za czasów Platformy trafił do więzienia. Póki co nie ma żadnych przesłanek, aby twierdzić, że język polityków czy ta mityczna "mowa nienawiści" przyczyniła się do tego czynu. Zabójstwo ma bezpośredni związek z działalnością przestępczą zabójcy i to jest jedyny znany motyw. O zabójstwie motywowanym politycznie moglibyśmy mówić w sytuacji, kiedy Wilmont trafiłby do więzienia za rządów PiS, a po wyjściu zabił polityka PO. Tutaj motywem jest odsiadka w więzieniu, za którą zabójca obwinia rządzącą wówczas partię.

Piotrze chyba zdajesz sobie sprawę, że Stefan W. do grudnia ubiegłego roku przebywał odizolowany w Zakładzie Karnym? Mam nadzieję, że wiesz, że więźniowie nie mają dostepu do internetu, a tv w celi mogą mieć wyłącznie za zgodą dyrektora ZK i to jeden na celę?

Porównywanie Ryszarda Cyby do Stefana Wilmonta jest nieuprawnione.
Stefan Wilmont to przestępca, skazany na 5,5 roku bandzior, który wielokrotnie dokonywał napadów rabunkowych. Dodatkowo w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Nie był nigdy członkiem żadnej partii politycznej. Nic nie wiemy o jego sympatiach politycznych.

Z kolei Ryszard Cyba był osobą niekaraną. Był także w przeszłości członkiem PO, więc jego sympatie polityczne są powszechnie znane. Sąd orzekł, że był poczytalny, a w toku postępowania sądowego wyszło na jaw, że planował także zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego, które zaniechał z uwagi na ochronę Kaczyńskiego i trudności w realizacji takiego zamach. Pan Ryszard miał nieograniczony dostęp do środków masowego przekazu i "mowy nienawiści". Przypominam, że zabójstwo miało miejsce 19 października 2010 roku, czyl 6 m-ce po katastrofie smoleńskiej. Czy naprawdę mam przypominać jaką nienawiść sączono z WSZYSTKICH telewizji bez wyjątku? Tamten okres po katastrofie, to był największy przemysł pogardy w całej historii III RP. Zwolenników PiSu, jego polityków, obrońców krzyża, etc. dehumanizowano w najbardziej odrażający sposób. Sikanie na modlących i znicze, krzyż z puszek po piwie, "jaki prezydent, taki zamach", "zimny Lech", koszulki "Nie płakałem po Kaczyńskim", i dziesiątki innych przykładów.

Porównywanie obu morderstw jest na tym etapie manipulacją. Odwołujmy się do faktów, a nie własnych wyobrażeń.

Za katastrofalny język debaty publicznej odpowiedzialni są politycy wszystkich opcji. Bez wyjątku. Ale bardzo proszę, przestańmy operować komunałami, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Oceniajmy konkretne wydarzenia, osoby, a nie stosujmy jedną kalkę na wszystkich i wszystko.
Czy poziom prezentowany przez Kamila, League aka Najsłabsze Ogniwo Forum, ozoba czy kilku innych forumowiczów ma znaczyć, że mam odnosić ich zachowanie do całej społeczności naszego forum?
Czy jak któryś z nich przekroczy po raz kolejny granice, to należy pisać, że to efekt mowy nienawiści panującej na forum i nie należy roztrząsać, kto zawinił bardziej, bo wszyscy jesteśmy winni jako społeczność?
Coraz częściej dochodzę do wniosku, że własne zdanie to towar deficytowy na forum. A może to po prostu znak czasów i intelektualna marność, która (nad czym ubolewam) stała się normą również tutaj w naszej małej społeczności. :?

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 459
Kibicuje: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » wt 15.01.2019 14:24

ozob pisze: Jakie 3? Gora tydzien po pogrzebie.
W momencie w którym to pisałeś już było po sprawie vide Wiadomości.
piotrcies pisze: Znów zaczyna się szukanie winnego,
Ja nie muszę szukać, ja doskonale wiem kto jest winny.
piotrcies pisze: że nie odpuścimy, bo oni nie przeprosili
...i nie wycofali się z łamania konstytucji. Bez obu rzeczy nie chcę żadnego pojednania. I partia, która tych rzeczy nie będzie chciała, znacznie zmniejszy sobie szanse na mój głos.
piotrcies pisze: Mnie nie obchodzi, kto zaczął, uważam, że teksty o dziadkach z Wehrmachtu, o zdradzieckich mordach, o wyrzynaniu watah itd. - to wszystko przyczyniło się do tego, że ludzie pozabijaliby się za politykę.
Ale jedne były tylko do siebie wzajemnie i to mnie mało obchodzi, bo to są dorośli ludzie i jak chcą się wyzywać to to jest ich sprawa. Ale już o najgorszym sorcie, czy komunistach i złodziejach były do wszystkich rozumiejących prawo UE, którzy popierają działania KE przeciw PiS, a takze do wszystkich protestujących. Czyli także do mnie i dziesiątek tysięcy innych ludzi. I to już mnie osobiście bardzo konkretnie obchodzi.
Nie przeproszą i się nie cofną? To nie powinno im się ręki podawać. I tyle.
piotrcies pisze: nieco ponad 8 lat temu doszło do morderstwa w drugą stronę, zabito członka PiS, ponieważ był z PiS.
Ale czy ktoś tam negował, że to jest mord polityczny? Wbrew temu co przecież prawica mówiła podczas zamachów i śmiała się że zamachowcy na pewno hehe psychicznie hehe chorzy, to jedno drugiego nie wyklucza. Ba, jedno z drugim idzie w parze, bo żeby w warunkach pokoju mordować na tle politycznym, to trzeba mieć coś z głową.
Także oba mordy były polityczne, ale to TVP nie chce powiedzieć przez całe wydanie Wiadomości, że facet krzyczał o PO. To jest taki symbol tej różnicy. Jak i ich pokazanie tylko polityków PO atakujących PiS i to gdzie musieli się nagimnastykować biorąc jakieś metafory o wyginięciu dinozaurów Tuska.
piotrcies pisze: dziś szukanie winnych w konkretnych opcjach czy osobach to dążenie do eskalacji konfliktu,
Tylko jedna strona może to zatrzymać. I pokazała wczoraj w swoim oficjalnym przedłużeniu propagandowym gdzie to ma.

Nie Piotrek, nie może być tak, że przez 3 lata stamtąd każdy przejaw oporu wobec władzy jest jechany do bólu, a teraz nagle się to będzie zapominać. Winni tej sytuacji są po jednej stronie i koniec. Dość nadstawiania drugiego policzka. Poza tym to - jak dzielić na strony - "nasz" polityk zginął i ja mam jeszcze się ich o coś prosić? No, żart jakiś.
Chlopaczek pisze:
Kamil zostal zbanowany na stale czyli do czasu zdjecia mu bana. Co pewnie nastapi bo kazdemu nalezy sie osiemnasta szansa.
Nastepnie modzy zaapeluja o spokoj i dyskusje bez wycieczek osobistych po czym zdziwia sie ze to nie odnioslo skutku. Wtedy napisza cos w stylu ze "dorosli ludzie a zachowuja sie jak dzieci" po czym dadza wszystkim czas na ochloniecie zamykajac pare tematow.
:beer:
Kojiro pisze: Jak czytam ten temat, to się zastanawiam, czy zdajecie sobie sprawę, że jesteście przedstawicielami ludzi, którzy w identyczny sposób zaczęli zachowywać się po Smoleńsku.
Po Smoleńsku jazda zaczęła się, jak sobie wymyślili że LK ma leżeć na Wawelu. Do tej pory wbrew pozorom naprawdę była zgoda, bo właśnie to co wcześniej padało ze strony polityków szło tylko do nich nawzajem i nie było co się ich własnymi relacjami przejmować. Ale jak JK zaczął robić z niego świętego, to sorry.

Awatar użytkownika
Bebej
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 156

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bebej » wt 15.01.2019 14:34

Bardzo dobrze napisane arek. Ale jak widać w społeczeństwie kuleje myślenia logiczne skoro wplątują w te morderstwo politykę. W mediach jest to celowa i jawna manipulacja i "zbijanie, podtrzymywanie" kapitału przez polityków, dziennikarzy ale każdy logicznie myślący stwierdzi, że na tę chwilę jedynym motywem było to, że pojeb został skazany za rządów PO, a nie zmanipulowany przez PIS. Do tego na sankcji był leczony psychiatrycznie i mamy tragedię. Za nie długo pójdzie w eter, że to za namową otoczenia Jarka.

Awatar użytkownika
Morrow
Administrator
Administrator
Reputacja: 1630

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Morrow » wt 15.01.2019 14:34

Chlopaczek pisze:
Jesteś w błędzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”