Ogólna dyskusja o polityce cz.2 - Strona 1003

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 głosowałem na:

Koalicję Europejską
4
14%
PiS
7
25%
Wiosnę Biedronia
2
7%
Kukiz'15
1
4%
Konfederację
10
36%
Razem
0
Brak głosów
Inną opcję
0
Brak głosów
Nie głosowałem/oddałem nieważny głos
4
14%

Liczba głosów: 28

MarcinW
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 182

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MarcinW » pt 26.07.2019 14:40

Wy tak na poważnie? Nie sądzę, żeby na tym forum był ktokolwiek, kto gonił czternastolatków po ulicy. Nie widziałem też, żeby ktokolwiek z wypowiadających się na tym forum popierał gonienie czternastolatków po ulicy.
Ci co gonili z pewnością mówili dokładnie to samo, bo jak można ganiać 14 latków ? A jednak zbieg „sprzyjających” okoliczności, szczera nienawiść oraz poczucie zagrożenia spowodowało, że ten nieszczęsny 14 latek stał się w ich oczach ucieleśnieniem tego z czym walczą. Każdego z was może to spotkać. Tb nie życzę widać ze masz delikatna konstrukcje serduszko może nie wytrzymać.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2878
Kibicuje: PB
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » pt 26.07.2019 14:42

MarcinW pisze:
pt 26.07.2019 14:40
Tb nie życzę widać ze masz delikatna konstrukcje serduszko może nie wytrzymać.
O kurwości, co ja paczę. :roftl3: to na pewno jest dorosła osoba? czy jakiś troll?

MarcinW
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 182

Post Wyświetl pojedynczy post autor: MarcinW » pt 26.07.2019 15:03

Paczysz a nie widzisz 😃 a co do dorosłości to jesteś na tym forum chyba jedyna osoba, która przez te wszystkie lata wspólnego obcowania nie zrobiła żadnych postępów. Widać zaniedbania, ale słowem pocieszenia nie każdy musi być noblista.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » pt 26.07.2019 15:09

Jprdl. To tylko forum ananasie. Patrząc na twój podpis to ty raczej też wysokiego poziomu nie prezentujesz. Nie ma to jak wyciągać wnioski po wpisach online ;)

Awatar użytkownika
Babel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 138

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Babel » pt 26.07.2019 15:13

Cloner jesteś duży więc napiszę Ci wprost: większość rzeczy które piszesz obrażają moje uczucia od estetycznych aż po logiczne i może nawet religijne (nie wierzę w Boga, ale pewne naturalne niezbywalne prawa ludzkie traktuje na równi z 'waszymi prawami religijnymi'). Ale jakoś nie jadę do Bytomia żeby Ci wpierdzielić ani nie szukam kogoś Twojej proweniencji gdzieś bliżej. Po prostu puszczam to mimo uszu lub oczu i najwyżej odpowiem jakimś sarkazmem. Sorry, ale jesteś na tyle duży by odróżnić skutki agresji fizycznej do nawet największych 'prowokacji' słownych. Czy zdajesz sobie sprawę, że dla ludzi niewierzących cała otoczka katolicka jest, idąc waszym tokiem myślenia, jedną wielką prowokacją i gdybyśmy chcieli się tak zachowywać jak 'kontrmanifestanci' w Białymstoku, to każda procesja Bożego Ciała w tym kraju kończyła by się regularną zadymą? Czy zdajesz sobie sprawę, że gdy zrównujesz zjawiska typu spuszczeniu komuś wpierdolu w sferze publicznej, przechodzisz nad tym do porządku, to jakoby legitymizujesz takie działania jako normalne? Zdajesz sobie sprawę, że przeciętna dziewczyna ważąca około 50-60 kg nie będzie się chciała bić ze stu-kilowym bykiem, ale jedyna bronią jaką ma, być może być tego typu wideo i sprowokowana sytuacja będzie się takową prowokacją bronić? Wreszcie czy zdajesz sobie sprawę że choćby w 2 na 10 przypadków nie trafisz na zaskoczonego rowerzystę-dziennikarza lub 14-latka i ktoś Tobie też może przetrącić nos? Jeśli tak to już byłoby dobrze i stworzylibyśmy prowizoryczną platformę do dyskusji. W innym wypadku jesteś bezmyślnym kretynem i liczę, że gdyby Ci przyszło do głowy potraktować kogoś siłą fizyczną to będziesz jednym z tych dwóch przypadków.

Przemoc to nie jest żadna odpowiedź. Non possumus. Jezu, jak daleko to zaszło, że trzeba komuś to tłumaczyć. Jestem przerażony.

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 408

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Bienias » pt 26.07.2019 15:22

https://epoznan.pl/news-news-96953-jezy ... _hAtgNdgRU
W czwartek, około godziny 17, sprzedawca we wspomnianym kiosku został oblany nieznaną substancją. - Przyszła do mnie młoda dziewczyna, blondynka. Miała na sobie koszulkę z orłem na tęczowym tle. Zapytała czy mam coś przeciwko osobom LGBT. Powiedziałem, że nie, jestem kioskarzem i sprzedaję gazety. Zarówno z lewa, jak i prawa - tłumaczył w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim Kioskarz". Następnie kobieta oblała go brązową cieczą.

Płyn zalał m.in. prasę, ubrania, komputer i terminal płatniczy. Odzież została zniszczona, na szczęście po wysuszenia sprzęt elektroniczny zaczął ponownie działać.
Pokojowa tolerancja :rotfl:

Awatar użytkownika
Kojiro
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 118

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Kojiro » pt 26.07.2019 15:25

A to nie jest tak, że ateiści po prostu nie uznają religii, Boga i całej tej otoczki? Więc dlaczego miałby być z tym problem, skoro dla ateisty ta symbolika jest niczym. Ja bym bardziej skłaniał się co do inteligencji obu stron, no bo chyba nie są to osoby inteligentne skoro swoim postępowaniem wywołują konflikty zarówno z jednej jak i z drugiej strony.

Awatar użytkownika
League
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1596

Post Wyświetl pojedynczy post autor: League » pt 26.07.2019 15:28

cloner pisze:
pt 26.07.2019 15:09
Patrząc na twój podpis to ty raczej też wysokiego poziomu nie prezentujesz.
samozaoranie level hard :D najgorsze że nawet nie skumasz :D albo najlepsze bo to śmieszne :D

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » pt 26.07.2019 15:30

Babel pisze:
pt 26.07.2019 15:13
Ale jakoś nie jadę do Bytomia żeby Ci wpierdzielić
Ale dlaczego do Bytomia? czy ja uraziłem Twoje uczucia? Ja tez nie wierzę w Boga, zatrzymałem się na bierzmowaniu i dobrze mi z tym.
Babel pisze:
Czy zdajesz sobie sprawę, że dla ludzi niewierzących cała otoczka katolicka jest, idąc waszym tokiem myślenia, jedną wielką prowokacją i gdybyśmy chcieli się tak zachowywać jak 'kontrmanifestanci' w Białymstoku, to każda procesja Bożego Ciała w tym kraju kończyła by się regularną zadymą?
Uwierz mi, mnie też procesje wkurwiają. Pisalem, tak mi się wydaje, nawet o tym w domku, mieszkam w centrum, niedaleko jest rozwidlenie na Piekary i często ktoś łazi i śpiewa. Żyć nie dają.
Babel pisze:
Czy zdajesz sobie sprawę, że gdy zrównujesz zjawiska typu spuszczeniu komuś wpierdolu w sferze publicznej, przechodzisz nad tym do porządku, to jakoby legitymizujesz takie działania jako normalne?
A to ja mam jakiś obowiązek przejmować się wpierdolem spuszczanym na ulicy? Od tego są odpowiednie słuzby. Ja w marszach nie uczestniczę, mnie ten problem nie dotyka.
Babel pisze:
Wreszcie czy zdajesz sobie sprawę że choćby w 2 na 10 przypadków nie trafisz na zaskoczonego rowerzystę-dziennikarza lub 14-latka i ktoś Tobie też może przetrącić nos?
WTF? Gdzie ja mam [k****] trafić? Kierujesz słowa do złej osoby. Ogarnij się, niby też jesteś dorosły, a bzdury wypisujesz jakbyś własnie zatrzymał się na 14 latach.
Babel pisze:
W innym wypadku jesteś bezmyślnym kretynem i liczę, że gdyby Ci przyszło do głowy potraktować kogoś siłą fizyczną to będziesz jednym z tych dwóch przypadków.
Za to przydałoby się WP, wtedy się ogarniesz i zaczniesz się liczyć ze swoimi słowami.

NARA

Awatar użytkownika
Babel
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 138

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Babel » pt 26.07.2019 15:49

Ateiści też ludzie, też mają emocje i mogą czuć wkurw żyjąc w kraju księży Jankowskich, Cybulów, Makulskich na pomnikach. I gdyby jeszcze Kościół byłby łaskaw nie ingerować w życie osób niewierzących i żyć w myśl jednej prostej zasady: nie popieram aborcji to jej nie robię, obrzydzają mnie geje, nie udaje że nie mamy problemu we własnych strukturach. Kościół dostaje w różnego rodzaju dotacjach i przywilejach 19 miliardów złotych rocznie, kościół katolicki w tym kraju nie jest ciemiężony tylko stoi na ultra uprzywilejowanej pozycji. Inna sprawa to odwaga cywilna: w piątek wezwania do obrony kościoła, a w poniedziałek potępia akty przemocy. A gdzie refleksja? Gdzie odpowiedzialność za czyny i słowa?

Tak naprawdę wszystko stoi na głowie, trzy miesiące temu ponad 20 milionów ludzi obejrzało dokument jak wielkim problemem strukturalnym dla Krk w Polsce jest problem pedofilii, dziś przeniesiono narracje na bogu-ducha winne społeczności LGBT i kręci się spirale nienawiści we właściwym kierunku, tak by utrzymać władzę i wpływy. A ja mam to w dupie, będę pisał prawdę, będę upominał się o rzeczywiste ofiary. Tak się rozpoznaje dojrzałość społeczeństwa, kiedy to upomina się o sprawiedliwość dla poszkodowanych i słabszych.

EDIT:

Niestety cloner albo nie przeczytałeś albo nic nie zrozumiałeś. Przykro mi. Nie znajdziemy platformy do dyskutowania ergo dogadania się.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » pt 26.07.2019 15:56

Babel pisze:
pt 26.07.2019 15:49
Kościół dostaje w różnego rodzaju dotacjach i przywilejach 19 miliardów złotych rocznie, kościół katolicki w tym kraju nie jest ciemiężony tylko stoi na ultra uprzywilejowanej pozycji.
I to jest powód, żeby sprzedawać maryjne cipki w kolorach tęczy?
Babel, świat nie jest zero-jedynkowy, można być zarówno anty lgbt oraz anty kosciol. Pojmij to w końcu.

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 754

Post Wyświetl pojedynczy post autor: masacra » pt 26.07.2019 16:16

Jprdl, normalnie nie wierze.

W wielu miastach Polsce marsze równosci odbywają sie kazdego roku od kilku(nastu?) lat. Ile juz tych marszy było? Kilkadziesiąt? Setka? Ile było przypadkow, ze ktos kogos na nich pobił? 1? 2? Statystycznie przy tylu marszach, to i na procesji Bozego Ciala ktos dostanie po mordzie. Czy ja to usprawiedliwiam. Nie, absolutnie nie. Ale widze, ze zapanowala jakos paranoja, podsycana przez liberalne media. Piszecie w takich tonach, ze mozna odniesc wrazenie jakoby homoseksualisci w Polsce byli najbardziej przesladowaną grupą społeczną. Jakby dostawali regualrnie wpierdol nie tylko na tych swich marszach ale wogóle jakby bali sie na ulice wychodzic. Czy my prypadkiem mowimy o tym samym kraju, który niedawno wybrał starego chłopa przebranego za babe na posła do sejmu, a ostatnio zadeklarowanego geja na CEPa? Esktremizmy sa wszędzie. W kazdym kraju i po kazdej ze stron politycznych. Kilka lat temu lewacka bojowka Antify zaatakowała i pobiła uczestnikow rekontrukcji hiostrycznej (w tym takze osoby nieletnie, choc nie wiem czy akurat 14-latki tam były), ktora zmierzała na Marsz Niepodległosci. Czy to obliguje mnie do pisania o wszystkich lewakach jak o szukajacych prawicowej krwi kretynach? Ludzie, [k****] gdzie sie podział zdrowy rozsądek. Polska nie jest jakims homofobicznym skansenem w Europie, ani tez niejest oazą tolerancji. Jestesmy dokąłdnie gdzies po srodku tej ideologicznej wojny jaka toczy sie na zachodzie od kilku lat i cos wam powiem w tajemnicy, nieubłagalnie zmierzamy w kierunku, który sie wam powinien podobac. A wy tu zaczynacie pisac jakby nad Wisłą działy sie niewyobrazlne i niespotykane nigdzie indziej sceny, które kładą sie hanbą na całym narodzie.

Jeszcze co do Marszow Rownosci. Gdyby miałe one obraz zwykłej manifestacji, której uczestnicy domagają sie wyłacznie uszanowania ich praw (lub jak ja na to patrze nadania specjalnych przywilejow). Daje reke uciąc, ze nie było by tematu. Niestety od kilku lat Marsze równosci mają taki obraz
Spoiler:
Po co im to potrzebne na tych marszach? Co oni w ten sposob chą zyskac?
To przeciez nic innego jak prowokacja obliczona na wywołanie okreslonego efektu.

Awatar użytkownika
sickstick
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2363
Kibicuje: 4rsenal

Post Wyświetl pojedynczy post autor: sickstick » pt 26.07.2019 16:17

cloner pisze:
pt 26.07.2019 15:30
Babel pisze:
Czy zdajesz sobie sprawę, że gdy zrównujesz zjawiska typu spuszczeniu komuś wpierdolu w sferze publicznej, przechodzisz nad tym do porządku, to jakoby legitymizujesz takie działania jako normalne?
A to ja mam jakiś obowiązek przejmować się wpierdolem spuszczanym na ulicy? Od tego są odpowiednie słuzby. Ja w marszach nie uczestniczę, mnie ten problem nie dotyka.
Obrazek
Dokładnie te służby, do jebania których nawołujesz w podpisie. JP na 99% :lol2:

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 459
Kibicuje: Manchester United FC

Post Wyświetl pojedynczy post autor: czarny samael » pt 26.07.2019 18:28

W ogóle to porównywanie "aTaKu nA uCzuCa ReLiGijnE" z fizycznymi atakami w Białymstoku (nie tylko pobicia, ale też rzucanie kamieniami, butelkami, etc) :D
Samo to, że mamy w prawie zakaz tego pierwszego, jest i debilne, i stawia nas jednak poza grupą w pełni cywilizowanych krajów, i jest totalnie dowolne bo może de facto zabraniać mówić cokolwiek. A tutaj jeszcze ma to z niepewnym osądem lądować na szali z sobotnimi wydarzeniami.

Kogoś chyba mocno głowa rozbolała.

Przede wszystkim, to ze wszelkich uznanych przez dane religie świętych, bogów, superistot, czy ich przygód, można się naigrywać do woli. Nie ma najmniejszego powodu, żeby tego nie robić. I to nie tylko z punktu widzenia prawa, ale też moralności. To nie są realni i żyjący ludzie, posiadający osobowość prawną, na których atak fizyczny lub słowny może być karany.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Kontakt:

Post Wyświetl pojedynczy post autor: cloner » pt 26.07.2019 18:34

[mention]Babel[/mention], odpowiedz proszę na pytanie w wolnym czasie, bo ciekaw jestem.

I polecam:

gej dobrze gada, polać mu
Ostatnio zmieniony pt 26.07.2019 19:20 przez cloner, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”