Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Posty: 8623
Rejestracja: pn 16.05.2005 22:28
Reputacja: 351
Lokalizacja: Magna Wola Varsoviensis

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Bienias » czw 07.12.2017 12:34

Wszędzie tylko wyimaginowany faszyzm, a realnym i prawdziwym zagrożeniem dla Polski są właśnie komuniści ....

W oporze wobec polowania na komunistyczne czarownice nie chodzi o obronę facjaty Marksa na koszulce Adriana, jego książek w domowej biblioteczce Marceliny czy jego nazwiska w nazwie ulicy w rodzinnym mieście Maćka. Chociaż prawo do cytowania Engelsa w artykułach naukowych Agnieszki i śpiewania „Międzynarodówki” w chórze rewolucyjnym Mateusza* nie jest całkiem bez znaczenia, to najistotniejsza stawka nie sprowadza się wcale do ocalenia komunistycznej idei, symboliki, teorii i praktyki. Chodzi o utrzymanie samej możliwości uprawiania innej polityki.

Partia Razem postanowiła pozwać Pawła Kukiza i Marka Jakubiaka za to, że posłowie próbowali zdyskredytować Razemowców etykietką „komuniści”. Wcześniej w analogiczny sposób na pozew od Razem zapracował sobie Ryszard Petru. Zarząd Krajowy mojej partii ma oczywiście słuszność, gdy przekonuje, że ani w kanonie wartości Razem, ani w postulatach programowych nie znajdują się treści komunistyczne. Razem to europejska socjaldemokracja po nowolewicowym „liftingu”. Nie można mieć do moich partyjnych towarzyszek i towarzyszy – pozwolę sobie na ten kontrowersyjny zwrot – żalu, że kwitują jedynie stan faktyczny. Partia nie musi sobie stawiać za cel odzyskiwania komunistycznego dziedzictwa w jego antytotalitarnym wydaniu – to robota raczej dla akademików, publicystek czy artystów, niż dla polityczek aspirujących do polityki głównego nurtu.

Tak się składa, że całkiem sporo przedstawicieli tych komunizujących grup współtworzy Partię Razem, nie działając przy tym w konspiracji i nie knując spisków, które miałyby nawrócić socjaldemokratów na komunizm. Działamy w Razem – piszę w pierwszej osobie, bo się do tej komunistycznej hałastry zaliczam – ponieważ dostrzegamy ciągle sporą zbieżność między orientacją ideową partii a tymi elementami komunistycznej tradycji, z której nie chcemy zrezygnować. A nie chcemy z nich zrezygnować nie tylko dlatego, że wydają nam się one najlepszą przeciwwagą dla wybryków neoliberalnego kapitalizmu i niedostatków liberalnej demokracji w polskim wydaniu, ale także dlatego, że są bezpiecznikiem dla totalitaryzmu, również totalitaryzmu wycierającego sobie swoją zbrodniczą gębę czerwoną flagą.

To dlatego my, komunistki i komuniści z Razem, tłumaczymy na język polski książki komunistycznych filozofów, organizujemy pokazy filmowe reżyserów-komunistów, przypominamy praktyki artystek komunistycznej awangardy czy inicjujemy dyskusje nad nowymi propozycjami programowymi, wysuwanymi i popieranymi m.in. przez ruch komunistyczny. Nasze socjaldemokratyczne towarzyszki i towarzysze doskonale wiedzą, że nie stanowimy żadnego zagrożenia dla porządku demokratycznego i dlatego co najmniej tolerują naszą obecność w jednej organizacji, a zazwyczaj nawet chętnie z nami współpracują. Tam, gdzie socjaldemokracja przywraca pamięć o lewicowych patriotach z Polskiej Partii Socjalistycznej, my dopisujemy rozdział o antyfaszystowskich internacjonalistach walczących w obronie hiszpańskiej republiki. Do Ciołkosza i Lipskiego – socjalistycznych oponentów modelu radzieckiego – my dodajemy antytotalitarne tyrady Róży Luksemburg i pamięć o komunistycznych walkach z partyjną dyktaturą.

Z pragmatycznego punktu widzenia socjaldemokraci mają zapewne rację, że brzydkie słowo na K jest w Polsce balastem, z którego partia polityczna powinna zrezygnować. A ci, którzy tego nie rozumieją, bardziej popisują się swoim pseudoradykalizmem czy też stają jedynie w obronie swojego niszowego hobby, psując wspólną sprawę. Pewnie tak jest.

Nie wymagam zatem od mojej partii, by w kontekście antykomunistycznej histerii polskiej prawicy inicjowała kampanię na rzecz ocieplenia wizerunku komunizmu. Ale stanowczo nie zgadzam się – właśnie z uwagi na aktualny kontekst polityczny – by Razem przykładało rękę nie tylko do wykluczania nas, wolnościowych komunistek i komunistów, z przestrzeni uczestników debaty publicznej, ale do budowania naszego wizerunku jako aktywnej siły antydemokratycznej, co potencjalnie może przyczynić się do zdyskredytowania nas także w innych sferach życia społecznego. Popychanie wraz z prawicą kuli śniegowej antykomunizmu może dotknąć nas chociażby w sferze zawodowej, zaważyć na naszych projektach, np. na naszej wolności badań naukowych czy ekspresji artystycznej. Ale to nawet nie o nas w tym wszystkim w pierwszej kolejności chodzi. Chociaż byłoby paradoksem, żeby grupa, która domaga się ochrony praw pracowniczych i grup opresjonowanych, z uwagi na swoje zaangażowanie po ich stronie, sama miała zostać ich pozbawiona, to może faktycznie interes partii jest ważniejszy niż parę zagrożonych biografii.

Upowszechnienie się antykomunistycznej logiki może wyrządzić znacznie szersze krzywdy. Może uderzyć w sam fundament innej polityki, na którym miało się oprzeć Razem: w odejście od demonizowania i kryminalizowania adwersarza, którego poglądy mieszczą się w szerokim demokratycznym spektrum. Głównymi ofiarami chorobliwej logiki antykomunistycznej nie są wcale komunistki i komuniści, którzy – za wyjątkiem stalinowskich złogów – jak najbardziej się w tym demokratycznym spektrum mieszczą. Dekomunizacja patronów ulic, powtarzanie kłamstw na temat historii ruchu robotniczego, wydawanie uchwał, według których każda lewicowa mobilizacja prowadzi do totalitaryzmu, nawet snucie planów wyburzenia Pałacu Kultury – wszystko to jest walka z wyimaginowanym chochołem komunizmu. Współistnieje on z polską islamofobią bez muzułmanów, antysemityzmem bez Żydów i pozostałymi dyskursami postulującymi oczyszczenie wspólnoty narodowej z tych, którzy są obcy, inni, podejrzani. Bryluje w tym nie tylko populistyczna prawica, ale i liberalny mainstream, który ogłaszając, że dojście PiS do władzy jest równoczesne z nastaniem dyktatury „kaczyzmu”, jest współodpowiedzialny za brutalizację polskiej polityki i wyrodzenie się demokracji w wojnę dwóch wrogich plemion.

Jestem przekonany, że liderom i liderkom Razem nie muszę wyjaśniać, że w obliczu polowania na czarownice wszyscy możemy wylądować na stosie. Pierwszy akapit tego tekstu sugeruje, że choć sami nie są komunistami, to nietrudno będzie ich w tej roli obsadzić. Oni doskonale o tym wiedzą. A mimo to, choć nie komunikują społeczeństwu antykomunistycznych komunałów, to traktując bajdurzenie Kukiza, Jakubiaka czy Petru na poważnie, jak obelgę prowadzącą do możliwego wykluczenia Razem z życia politycznego, akceptują model polityki opartej na kłamstwie. Znacznie poważniejszym kłamstwem, stosowanym obecnie przez prawicę, niż kojarzenie Razem z komunizmem, jest wiązanie postaw komunistycznych z zagrożeniem dla polskiej demokracji. Potwierdzi to każda uczciwa analiza lewicowych środowisk w Polsce.

Nie oczekuję od Razem, że zaangażuje się aktywnie w odkłamywanie tego kłamstwa antykomunizmu. Wystarczy je, po pierwsze, zignorować. Gdyby Adrian Zandberg usłyszał od konkurenta politycznego, że ubrał się do studia telewizyjnego „jak baba”, zapewne nie zareagowałby pozwem, tylko odpowiedział jak Iggy Pop: „Nie wstydzę się ubierać jak kobieta, bo nie ma nic wstydliwego w byciu kobietą”. Reakcja histeryczna uprawomocniałaby opowieść, że kobiety są gorsze od mężczyzn. Zandberg nie musi, jeśli nie ma ochoty, tłumaczyć Polkom i Polakom, czym różni się Stalin od Marksa, ale mógłby chociaż – to druga rzecz, jaką może zrobić – odkłamać kłamstwo o komunistycznym zagrożeniu mówiąc o realnym zagrożeniu płynącym ze strony środowisk skrajnie prawicowych. Zamiast upowszechniać logikę naznaczania, mógłby naznaczyć tych, którzy ją rozsiewają dla manipulacji. Tylko tak możliwa będzie inna polityka.

Jeśli jednak Razem obiera inną drogę i wymachuje antykomunistycznym młotem, licząc, że dzięki temu przypodoba się wyborcom, to niech chwyci w drugą łapę także sierp, którym wykosi z partii komunistów i komunistki. Dlatego skieruję do organów partyjnych prośbę o sprecyzowanie, czy osoby, które poza horyzontem ideowym polskiej lewicy niekomunistycznej budują swoje wartości w polityce na tradycji wolnościowego, antytotalitarnego komunizmu, mogą należeć do Partii Razem. Jeżeli uzyskam odpowiedź negatywną, zawnioskuję o usunięcie mnie z partii i – jeśli taka będzie wola jej władz –przekażę listę komunistek i komunistów w Razem, która pomoże w przeprowadzeniu czystki personalnej. Jeśli natomiast uzyskam odpowiedź pozytywną, tę samą listę chętnie przekażę Kukizowi, Jakubiakowi i Petru, jeśli się do mnie zgłoszą, jako dumny dowód na to, że w odróżnieniu od nich, moja partia robi inną politykę – politykę wolną od kłamstwa. Zapowiadam, że złożone tu deklaracje traktuję śmiertelnie poważnie.

*wszelkie podobieństwo zamieszczonych w tekście imion do tożsamości członkiń i członków Zarządu Krajowego Partii Razem jest w pełni zamierzone przez autora i jest całkowicie zgodne ze stanem faktycznym, na co autor dysponuje stosownymi dowodami.


http://strajk.eu/jestem-komunista-z-raz ... ona-ilosc/

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 15787
Rejestracja: sob 13.08.2011 23:58
Reputacja: 1132

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: ozob » czw 07.12.2017 13:24

Komunizm to jedyna droga do raju.

Nikt nigdy nie wyruchal Szydło tak jak wyruchal ja dzisiaj partia. Istny gangbang. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 11246
Rejestracja: pt 05.07.2013 19:44
Reputacja: 1144
Lokalizacja: ALBQ, New Mexico, USA
Kontaktowanie:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Carbon » czw 07.12.2017 13:25

Stonoga to prorok.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4215
Rejestracja: pn 16.07.2007 15:20
Reputacja: 667
Lokalizacja: Central Perk

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: masacra » czw 07.12.2017 15:59

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:rotfl4:

Paskowy w TVPInfo to chyba Kot prezesa, bo mniej wiecej na takim poziomie sa te paski... znowu.

A jednoczesnie:

Nieoczekiwany wzrost oglądalności TVP Info. Który z kanałów informacyjnych jest teraz liderem?

Od pewnego czasu TVP Info notuje duży wzrost oglądalności. Wśród stacji informacyjnych jest już na drugim miejscu i niebawem ma szansę wyprzedzić konkurencję.

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl pierwsze miejsce wśród stacji newsowych w listopadzie należało do TVN24, którego udział wyniósł 3,90 proc. Względem tego samego miesiąca rok wcześniej wynik ten wzrósł o 9,55 proc. Jednak prawdziwy skok zaliczyła stacja informacyjna Telewizji Publicznej. Średni miesięczny wynik TVP Info zwiększył się najbardziej w zestawieniu - o 19,87 proc, z udziałem 3,74 proc. Oznacza to, że stacja depcze po piętach swojemu głównemu konkurentowi i przy utrzymaniu takiego wzrostu będzie mogła niedługo go przegonić.Kolejny juz dowod, ze jakakolwiek namiastka obiektywnego dziennikarstwa, dziennikarstwa w starym, tradycyjnym stylu jest w głebokiej defensywie. Im ktos bardziej wyrazisty tym na wiekszy posłuch moze liczyc.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 12202
Rejestracja: sob 17.06.2006 23:01
Reputacja: 665
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontaktowanie:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Magnum » czw 07.12.2017 17:40

Ja właśnie zamierzałem pytać, czy to też fejki, bo ktoś mi tu to insynuował, ale nie pamiętam kto. :think:

Bienias pisze:Source of the post Wszędzie tylko wyimaginowany faszyzm, a realnym i prawdziwym zagrożeniem dla Polski są właśnie komuniści ....

Paru gówniarzy krzykaczy z partii która na próg nawet nie ma szans to realne zagrożenie dla Polski? Serio?
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4215
Rejestracja: pn 16.07.2007 15:20
Reputacja: 667
Lokalizacja: Central Perk

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: masacra » czw 07.12.2017 17:53

Magnum pisze:Source of the post Paru gówniarzy krzykaczy z partii która na próg nawet nie ma szans to realne zagrożenie dla Polski? Serio?


No wiesz Magnum, skoro dosłownie paru krzykaczy ze Szturmowców, Radykalnego Południa i Atonomicznego Nacjonalizmu, ktorzy chyba nawet nie startuja w zadnych wyborach, okazało sie byc taki zagrozeniem, ze az na forum Parlamentu Europejskiego o tym była mowa to czemu tych paru komunistycznych krzykaczy z partii Razem ma nim nie byc?
I pójdzmy dalej. Skoro za nie-odciecie sie od tych trzech radykalnych grup,oksarzono o faszyzm ONR, Ruch Narodowy i reszte srodowiska, które jest współorganizatorem Marszu, to teraz nie dzwcie sie drodzy lewicowcy, ze taki sam symetryzm stosuje sie w waszym przypadku.

oczywiscie taki sam symetryzm do duzo za duzo powiedziane. Komunizm wg dzisiejszej wykładni elit europejskich nie jest niczym strasznym, skoro trockista Alfredo Spinelli jest ideologicznym ojcem współczesnych europejskich federalistow, a w poprawce do rezolucji Parlamentu Europejskiego ubolewa sie nad tym, ze w PL są komunisci przesladowani. :roll:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 31289
Rejestracja: wt 08.03.2005 11:33
Reputacja: 2046
Kontaktowanie:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: cloner » czw 07.12.2017 18:06

Ale przeciez te paski to sama prawda. Jak się można o prawdę oburzać?
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 15787
Rejestracja: sob 13.08.2011 23:58
Reputacja: 1132

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: ozob » czw 07.12.2017 20:02

Patrioty podobo za drogie. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 5190
Rejestracja: ndz 30.03.2008 16:33
Reputacja: 374
Lokalizacja: Toruń

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: czarny samael » czw 07.12.2017 20:24

Morawiecki premier, ale Szydło zostaje w rządzie xD
Za co Kaczor ją tak poniża?
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 15787
Rejestracja: sob 13.08.2011 23:58
Reputacja: 1132

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: ozob » czw 07.12.2017 21:48

Taki technokratyczny premier w tej socjalistycznej partii to niezły mezalians. Zabija nim prawe skrzydło PO. Taki jest plan.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4797
Rejestracja: ndz 12.06.2005 16:52
Reputacja: 487
Lokalizacja: zza miedzy
Kontaktowanie:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: sci » czw 07.12.2017 22:12

Ale żeby tak dziesiątą najbardziej wpływową kobietę świata ot tak na zbity pysk...

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 12202
Rejestracja: sob 17.06.2006 23:01
Reputacja: 665
Lokalizacja: Lancaster (Pennsylvania)
Kontaktowanie:

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Magnum » pt 08.12.2017 2:26

masacra pisze:
Magnum pisze:Source of the post Paru gówniarzy krzykaczy z partii która na próg nawet nie ma szans to realne zagrożenie dla Polski? Serio?


No wiesz Magnum, skoro dosłownie paru krzykaczy ze Szturmowców, Radykalnego Południa i Atonomicznego Nacjonalizmu, ktorzy chyba nawet nie startuja w zadnych wyborach, okazało sie byc taki zagrozeniem, ze az na forum Parlamentu Europejskiego o tym była mowa to czemu tych paru komunistycznych krzykaczy z partii Razem ma nim nie byc?
I pójdzmy dalej. Skoro za nie-odciecie sie od tych trzech radykalnych grup,oksarzono o faszyzm ONR, Ruch Narodowy i reszte srodowiska, które jest współorganizatorem Marszu, to teraz nie dzwcie sie drodzy lewicowcy, ze taki sam symetryzm stosuje sie w waszym przypadku.

oczywiscie taki sam symetryzm do duzo za duzo powiedziane. Komunizm wg dzisiejszej wykładni elit europejskich nie jest niczym strasznym, skoro trockista Alfredo Spinelli jest ideologicznym ojcem współczesnych europejskich federalistow, a w poprawce do rezolucji Parlamentu Europejskiego ubolewa sie nad tym, ze w PL są komunisci przesladowani. :roll:
Nasze komuchy są tylko zdolne posty na śmiesznych blogach pisać i się dyskredytować, wasze nacjonalisty marsze robią i sieją zamęt, większe pole rażenia!
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8818
Rejestracja: pt 15.04.2005 13:51
Reputacja: 238

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Kamil232 » pt 08.12.2017 4:17Absurdalny i po prostu nie elegancki ruch po tym co Beata zrobiła.

Jak mówiłem na początku bylem za tym żeby to Jarosław wziął premierowanie. Ale ona sprawdziła się znakomicie.

Krótko mówiąc wygrane dwie kluczowe kampanie jako szefowa sztabu Dudy i spory udział w parlamentarnej, dobre premierowania i strzał w ryj.

Mało powazne. No ale cóż this od politics.

No nic zaczekam sobie. Lepsze jest wrogiem dobrego.

Koło 40-45% poparcia to za mało? No to pan Morawiecki ma za zadanie zrobić większość konstytucyjna.

Jak zacznie spadać to tylko wina Jarosława. Rozumiem że zawsze stawiał chciał więcej ale czasem trzeba docenić to co się ma.

Jak wyjdzie to będzie kolejny majstersztyk. Tyle tylko jak poprzednie rozumiałem a wręcz wydawały mi się od początku swietnym ruchem tak ten mało pojmuje.

To jak w pokerze mieć fulla i walczyć o karetę.

Pozywim uwidim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Posty: 8623
Rejestracja: pn 16.05.2005 22:28
Reputacja: 351
Lokalizacja: Magna Wola Varsoviensis

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Bienias » pt 08.12.2017 11:52

Nasze komuchy są tylko zdolne posty na śmiesznych blogach pisać i się dyskredytować, wasze nacjonalisty marsze robią i sieją zamęt, większe pole rażenia!


Przecież Razem z SLD mają szansę wejść do sejmu. Pomijam fakt, że marsze od dawna organizują czy to na 1 maja czy na 11 listopada.

Awatar użytkownika
Cement
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Posty: 2277
Rejestracja: sob 25.02.2012 15:26
Reputacja: 493

Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Postautor: Cement » pt 08.12.2017 13:14

Kaczyński prawdopodobnie popełnia błąd. Szydło mogła nie być popularna w partii, ale była popularna wśród wyborców (drugie miejsce w rankingu zaufania, komentarze po wczorajszych wydarzeniach na stronach prawicowych w większości negatywne), do tego obiektywnie rzecz biorąc była niezłym premierem i wyraźnie rozwinęła się w ciągu tych dwóch lat. Co do zaproponowania jej stanowiska ministra bez teki - takich rzeczy się po prostu nie robi, znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby powołanie ją na Marszałka Sejmu. Być może Kaczyński szykuje Morawieckiego na swojego następcę w dalszej perspektywie, ale sposób i moment w jakim dokonał tej zmiany są, delikatnie mówiąc, niefortunne. Sam Morawiecki nie jest złym wyborem, chociaż na pewno fakt, że doradzał platformersom za rządów Tuska będzie jeszcze niejednokrotnie przypominany.


Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: WiernyKibic i 9 gości