Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » śr 31.01.2018 20:51

Niech Niemcy zapłacą albo Sowieci. Gdyby nie oni dalej by Żydzi ten majątek mieli.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Postautor: masacra » śr 31.01.2018 21:03

ozob pisze:Source of the post Nie chce wnikac czy i jak to zostali uregulowane, ale Zydzi zostawili w Polsce calkiem spory majatek w postaci nieruchomosci.

No i spoko. To jest fakt.
I jesli znajdzie sie testament albo prawny spadkobierca takiego Żyda co tu zostawił majątek to mu to oddac (albo rownowartosc) jestem jak najbardziej za.
Ale to nie o tu w tym wszystkim chodzi.
Oni chca ''odzyskac'' majątek po osobach pochodzenia zydowskiego, którzy ani nie zostawili testamentu, a nie nie mają juz zadnego potomka, który w swietle obowiązującego na całym swiecie prawa mógłby sie o ten majątek ubiegac.

To jest tak jakby jakas polska organizacja krzyczała by oddac takie bezspadkowe majątki z USA, po wszystkich amerykanach polskiego pochodzenia. To jest absurd. Jak ktos umiera/ginie bezpotomnie i nie zostawił testamentu, to jego majatek przechodzi na rzecz skarbu panstwa na terenie którego sie znajduje. Tak jest wszedzie na swiecie. We wszytskich krajach. I tylko Żydzi, naród wybrany, doszli do wniosku, ze ich to prawo nie obowiązuje.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 321

Postautor: Bienias » czw 01.02.2018 11:05

Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...

Tusk kolejny raz potwierdza, że nie jest mu obca piąta kolumna Niemiec.

Co by nie mówić, w tej całej UE popsuł się coś bo stracił już kontakt z rzeczywistością i źle ocenił nastroje społeczeństwa w Polsce. Nie dość, że kolejny raz szkodzi Polsce to nabija punkty Pisowi, zamiast opozycji.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 858

Postautor: Boromir » czw 01.02.2018 11:09

masacra pisze:Source of the post Pozostaje w takim razie zapytac, po co była ta cała szopka?

A bo ja wiem? Może chodzi o ten hajs, może o kampanię wyborczą bo tam Natenjahu chyba jakieś synem miał problemy i musi znaleźć wroga na zewnątrz? Polska się do tego świetnie nadaje.

Posta pisałem przed jeszcze wydarzeniami z Knesetu, wygląda teraz, że znowu sytuacja zmienia się o 180 stopni i będziemy mieli jeszcze długi serial.

No cóż, plemię żmijowe, jak mawia tradycja :roll:
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » czw 01.02.2018 11:36

Bienias pisze:Source of the post Co by nie mówić, w tej całej UE popsuł się coś bo stracił już kontakt z rzeczywistością i źle ocenił nastroje społeczeństwa w Polsce. Nie dość, że kolejny raz szkodzi Polsce to nabija punkty Pisowi, zamiast opozycji.

Absolutnie. Co by o nim nie mówić świetnie czuje nastroje.

Sęk w tym, że nastroje Polaków nie są mu już do niczego potrzebne. Teraz dla kasy i stanowiska, kolejnych stanowisk w UE potrzebne jest mu poparcie UE, Niemiec, a nie szarych Polaków. Więc wpisuje się w ich nastroje i stanowiska.

Już tak zrobił pod koniec swoich rządów skręcając w lewo dla stołka w UE. Zatopił tym platformę, ale who cares? Najważniejsza jego kariera.

Boromir pisze:Source of the post No cóż, plemię żmijowe, jak mawia tradycja

+1.

To, że Hitler był zjebem wie każdy. Ale zawsze mnie zastanawiało skąd aż taka niechęć była Niemców i nie tylko do starozakonnych. Czemu w wielu środowiskach byli aż tak znienawidzeni.

Teraz już wiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Boromir » czw 01.02.2018 12:23

Kamil232 pisze:Source of the post To, że Hitler był zjebem wie każdy. Ale zawsze mnie zastanawiało skąd aż taka niechęć była Niemców i nie tylko do starozakonnych. Czemu w wielu środowiskach byli aż tak znienawidzeni.

A to pytanie to już jest broń obosieczna. My też wśród sąsiadów nie jesteśmy lubiani.
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » czw 01.02.2018 12:25

Boromir pisze:Source of the post
Kamil232 pisze:Source of the post To, że Hitler był zjebem wie każdy. Ale zawsze mnie zastanawiało skąd aż taka niechęć była Niemców i nie tylko do starozakonnych. Czemu w wielu środowiskach byli aż tak znienawidzeni.

A to pytanie to już jest broń obosieczna. My też wśród sąsiadów nie jesteśmy lubiani.

Pytanie z jakich powodów.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1025

Postautor: ozob » czw 01.02.2018 12:27

Z tzw. kompleksu wyzszosci Polakow na reszta Europy Wschodniej.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Boromir » czw 01.02.2018 12:29

To fakt, Ukraińcy czy Litwini mają ogromne kompleksy w stosunku do nas.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sesto Elemento
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 20

Postautor: Sesto Elemento » czw 01.02.2018 12:29

ozob pisze:Source of the post Z tzw. kompleksu wyzszosci Polakow na reszta Europy Wschodniej.

My nie mamy kompleksu tylko po prostu jesteśmy lepsi :ozob: :bicz:

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » czw 01.02.2018 12:32

Boromir pisze:Source of the post To fakt, Ukraińcy czy Litwini mają ogromne kompleksy w stosunku do nas.

Ja bym jeszcze dodal Slowakow.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Boromir » czw 01.02.2018 12:42

Słowacy? A co oni mają do Polski jak nigdy jej częścią nie byli?
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » czw 01.02.2018 12:46

Nie wiem. Ale wielu spotkalem i spora czesc man bol dupy.

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » czw 01.02.2018 12:46

Krótko mówiąc.

Niemcy i Ruscy nas nienawidzą z racji poczucia wyższości nad nami. I jednak pamięci, że są momenty gdy się zmobilizujemy gdy potrafimy ich pogonić.

Mniejsi z racji kompleksu niższości.

I jest w tym sporo prawdy bym powiedział. Tzn. że często zachowujemy się jak Mocarstwo pouczając mniejszych i chcąc grać z wielkimi, a brakuje podstawy w postaci realnej siły.

Chociaż historia pokazuje, że zwykle słuszność, racja moralna była po naszej stronie i trzeba było się zachowywać tak jak się zachowywało.

Wniosek jest prosty zbudować raz na zawsze realną siłę do gry z Wielkimi.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » czw 01.02.2018 12:51

W przypadkach Niemiec trzeba rozroznic polityke od rzeczywistego nastawienia ludzi. Niemcy i Rosjanie sa bardzo ok.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”