Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, piotrcies, maestro, Cris7, fieldy

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 637

Postautor: masacra » sob 03.02.2018 14:41

kaczy pisze:Source of the post Ja już kiedyś pisałem, że Polacy jednoczą się tylko wtedy gdy jest jakaś wielka tragedia, albo znajdziemy wspólnego wroga.
Trzeba też pamiętać, że zawsze był taki gorszy sort pokroju szmalcowników, co dla pieniędzy potrafili sprzedać dobre imię swojego kraju.
Nie chcę na siłę szukać analogii, ale dla gazety wyborczej która po raz kolejny wywaliła na bruk sporą grupę pracowników (53 chyba), utrata władzy przez PiS to sprawa być albo nie być. Podpalą Polskę byle by ponownie zabrać koryto prawicowej elicie.

Obrazek

Wogóle Wyborcza ma problem z wieksza iloscia Żydów polskiego pochodzenia. Np ostatnio Seweryn Aszkenazy udzielił wywiadu:
http://forsal.pl/artykuly/1101720,aszkenazy-o-ustawie-o-ipn-izrael-nie-ma-prawa-wtracac-sie-w-prawodawstwo-rzadu-polskiego.html
w którym wyraza swoje pełne poparcie dla Polski i nie kryje rozczarowania, czy nawet oburzenia działaniami panstwa Izrael.
W zasadzie kazdy kto ma elementarną wiedze historyczną i odrobine zwykłej ludzkiej przyzwoitosci musi byc w tej sprawie po stronie polskiej.

Po drugiej stronie są albo totalni hostoryczni dyletanci jak np rabin Moskwy Pinkas Goldszmidt, który w wywiadzie dla Russia Today:
http://nczas.com/wiadomosci/skandaliczna-wypowiedz-rabina-moskwy-w-telewizji-russia-today-w-jedwabnem-polacy-mordowali-zydow-ktorzy-wrocili-z-obozow-video/
całkiem powaznie opowiadał o tym jak to Polacy w Jedwabnym mordowali Żydów juz po zwycięstwie i wypędzeniu Niemiec znad Wisły.
Wiec, albo totalni dyletanci albo perfidne skurwesyny, które chca na przekonaniu swiata o polskim antysemityzmie ugrac cos dla siebie.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 03.02.2018 15:21

Teraz jestem w biegu i ogarnę to, co wysłałeś wcześniej, masacra, więc thank you from the mountain :mrgreen: a póki co wrzucam coś od Exena, IMO w punkt, jak to się na tym forum mói, hehe. :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
kaczy
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 378

Postautor: kaczy » sob 03.02.2018 15:57

Magnum, A jak tam twoje ziomki Żydki z USA którymi się tu chwaliłeś zapatrują się na to całe zamieszanie. Prowadziliście już jakiś dialog, czy nie było okazji ?

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 635
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 03.02.2018 16:29

Nie, ja mam ziomka Żyda z pochodzenia który jest ateistą i bliżej mu ruchu free Palestine niz popieranie państwa Izrael ;)

Natomiast moja babcia przyszywana stąd mówiła że nie dziwi się jakoś mocno oskarżeniami o antysemityzm w Polsce bo wie że ogólne nastroje wśród społeczeństwa są raczej anty żydowskie ale wie że Izrael jest mendą i wkurwia ja że Izrael jak tylko się krytykuje jego politykę to krzyczy że antysemici itp. więc też niezupełnie im wierzy.

Gorzej że z przekazu medialnego wyciągnęła że ta ustawa zabrania mówienia o jakichkolwiek pogromach czy czymkolwiek związanym z przemocą wobec Żydów z rąk Polaków, a nie tylko o obozach. Izraelskie media dały radę. Ech, po co PiS się porwał na to, nigdy tego nie zrozumiem... :(
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » sob 03.02.2018 16:43

Magnum pisze:Source of the post Gorzej że z przekazu medialnego wyciągnęła że ta ustawa zabrania mówienia o jakichkolwiek pogromach czy czymkolwiek związanym z przemocą wobec Żydów z rąk Polaków, a nie tylko o obozach. Izraelskie media dały radę

Jakby mieszkała w Polsce i oglądała TVN, to by sie tego samego dowiedziała :wink:
TVN tez daje rade. :whistle:
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
petru
Administrator
Administrator
Reputacja: 321

Postautor: petru » sob 03.02.2018 20:39

http://dzienniknarodowy.pl/niemiecki-mi ... rawidlowy/

Niby to tylko jakiś twitter, ale nagle strasznie słabo na tle tego pana wypadł Prezydent Europy Donald Tusk.
Obrazek Obrazek
Józef Stalin - Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1026

Postautor: ozob » sob 03.02.2018 20:55

Natomiast moja babcia przyszywana stąd mówiła że nie dziwi się jakoś mocno oskarżeniami o antysemityzm w Polsce bo wie że ogólne nastroje wśród społeczeństwa są raczej anty żydowskie ale wie że Izrael jest mendą i wkurwia ja że Izrael jak tylko się krytykuje jego politykę to krzyczy że antysemici itp. więc też niezupełnie im wierzy.

Cale sedno sprawy.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 198

Postautor: Kamil232 » sob 03.02.2018 21:01

ozob pisze:Source of the post

Cale sedno sprawy.

Powiedział typ mieszkający w Anglii.

Ja pierdole :roftl3:
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » sob 03.02.2018 21:04

20-tego laduje w Jasionce. Chcesz sie spotkac rudy? :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 858

Postautor: Boromir » sob 03.02.2018 21:25

Namierzyłeś go już?
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » sob 03.02.2018 21:27

Jego nie, ale Marcina tak. :D

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 858

Postautor: Boromir » sob 03.02.2018 22:35

Kto to Marcin?
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2140

Postautor: Delpiero14 » sob 03.02.2018 22:40

Czyżby Mazur?

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda

Postautor: masacra » ndz 04.02.2018 12:35

Obrazek

AntyPolska gadzinówka.

Nie wydaje mi sie, zeby Polacy jako ogół byli w tym momencie mniej lub bardziej antysemiccy od innych społeczeństw europejskich. Co wiecej, to na zachodzie w ostatnim czasie odbywały sie manifestacje z płonącymi flagami Izraela, atakami na synagogi czy restauracje żydowskie.
Jedyne co nas odróznia od zachodu to ci dziennikarze te elity, tak bardzo nienawidzący swojego własnego spoęłczenstwa, z któego wyrosli, ze próbują przyprawic nam gebe antysemitow. I to kogo mając za autorytet? Tego plugawego kłamce, oszczerce, który w swoich ksiązkach tak czesto mijał sie z pradą, ze w normalnych warunkach, juz dawno byłby totalnie skompromitowany.
Historyk, [k****], który nawet historykiem nie jest. :angry2:

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu

Postautor: ozob » pn 05.02.2018 19:06

Ta cala zadyma z Izraela to jest puszka pandory ciezkego kalibru. Najzabawniejsze jest jednak to, ze #polishdeathcamps jest teraz "populalatniejsze" w sieci niz przed calym tym rozpierdolem.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”