Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 352

Postautor: Bienias » wt 06.03.2018 14:18

ozob pisze:Source of the post Corka Jolanty Brzeskiej yes jest nierzetelna? :D

Nie. Sikora autor tekstu.

Bebej, też nie wierzę w takie ustawki. Dla mnie to typowe prowo jak swego czasu ataki rasistowskie, problemy Szczerby czy listy czytelników gw.

Awatar użytkownika
Bebej
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 124

Postautor: Bebej » wt 06.03.2018 14:31

Brawo, google maps też się umiem posługiwać. Chodziło o to czy gość mieszkający pod tym adresem istnieje. Nie będę rozwijał tematu ale na 99% nie.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2086
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 06.03.2018 14:35

Bebej pisze:Source of the post Chodziło o to czy gość mieszkający pod tym adresem istnieje

Dzięki za cynk. :badziewie:
Skoro ten adres to nie żaden blok z setką lokatorów, a dom jednorodzinny to sprawdzić jest bardzo prosto.
Obrazek

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1148

Postautor: ozob » wt 06.03.2018 15:03

Z pewnoscia piszacy taki list podalby prawdziwe dane. :D

Bienias pisze:Source of the post
ozob pisze:Source of the post Corka Jolanty Brzeskiej yes jest nierzetelna? :D

Nie. Sikora autor tekstu.

Wiem.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
masacra
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 682

Postautor: masacra » wt 06.03.2018 19:57

Jesli ktos serio wierzył, ze eurokraci wszczynają de swoje procedury sprawdzajace praworządnosc i stan demokracji na Wegrzech i przedewszystkim w Polsce, bo w tych krajach serio dzieje sie cos niedobrego, to chyba własnie został brutalnie wyprowadzony z błędu przez szczera do bolu włoską prase.
Za Newsweek Polska
Jeśli powstanie populistyczny rząd, w maju może zostać wszczęta wobec Włoch unijna procedura w związku z naruszeniem zasad UE w sprawie nadmiernego deficytu budżetowego i długu.

http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/wybory-we-wloszech-wynik-budzi-strach-w-europie-,artykuly,424230,1.html

O co chodzi? Przedewszystkim o to, ze w ostatnich wybroach we Włoszech najlepszy wynik uzyskał uchodzacy za skrajnie prawicowy (niesłusznie) i populistyczny (jak najbardziej słusznie) Ruch Pięciu Gwiazd.
Dług publiczny Włoch to ponad 130% PKB. Taki dług Włosi mają nie od dzis, nie od wczoraj, ani nie od kilku miesiecy, a od kilku ładnych lat (ponad 10 ). Jesli UE rzeczywiscie by chciała byc taka praworzadna i porządna to Włochy juz dawno powinny zostac objęte jakąs smieszną procedura (podobnie jak Francja zresztą). Jednak dopoki na półwyspie rządzili lewicowo liberalni skumani z elita brukselską pajace, to na wszystko mozna było przymknąc oko. Prawdziwe problemy moga dla Włochów zacząc sie teraz, bo demokracja owszem, rzecz swieta, pod warunkiem, ze wygrywają ci, których akceptuje Bruksela.

Póki co na szczęscie dla tych brukselskich kasztanów, to luźne spekulacje włoskiej prasy ale juz sam fakt, ze dzienikarzom, którzy siedza w temacie i pewnie mają kontakty z urzednikami w Brukseli, przychodza do głowy takie pomysły, to fajnie pokazuje po co w UE są te wszytskie procedury.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Kluchman
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 826

Postautor: Kluchman » wt 06.03.2018 20:03

Włochy jeszcze trzymają się na powierzchni głównie dlatego, że Włoch jest szefem ECB i instytucja ta hurtowo skupuje ich śmieszne obligacje, ale te działania niedługo się skończą.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 06.03.2018 22:05

i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1148

Postautor: ozob » śr 07.03.2018 17:42

Za PiSu doczekalismy sie nawet, co jakis czas temu wydawalo sie nie do pomyslenia, ochlodzenia relacji z najwiekszym sojusznikiem Polski, USA. To zdarzenie razem z rozpierdoleniem armii przez Antoniego i zlych relacjach z UE pozwala mi przypuszczac, ze rosyjska agentura ma sie nad Wisla bardzo dobrze. Tak trzymac. :brawo:
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 983

Postautor: Boromir » czw 08.03.2018 21:26

Duda dzisiaj się trochę zakołował:

Ale chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowę, pochylam tę głowę z wielkim żalem, także ja jako prezydent. I tym którzy zostali wtedy wypędzeni i rodzinom tych, którzy zginęli chcę powiedzieć: proszę wybaczcie, proszę wybaczcie Rzeczpospolitej, proszę wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, za to, że dokonano tego haniebnego aktu (...) Polska moimi ustami o to wybaczenie prosi dla tamtych, żeby zechcieli zapomnieć i żeby zechcieli przyjąć, że Polska tak bardzo żałuje, że ich dzisiaj w niej nie ma. Cześć i chwała bohaterom 1968 roku!

Moje pokolenie nie ma powodu przepraszać za to, co się stało w 1968 roku z Polakami narodowości żydowskiej, którzy po prostu zostali wygnani z Polski przez komunistyczne władze. Byli prześladowani i zostali wygnani. Moja Polska nie ma powodu przepraszać, ale ja ich proszę o wybaczenie Polsce w ogóle – podkreślił.

Dwa różne miejsca, dwa różne przemówienia. Od kiedy przepraszamy za komunistyczne zbrodnie? Dlaczego wspominamy takie rocznice? Żeby się odciąć? Bo tak wypada?

Dlaczego w takim razie w zeszłym roku takiego wsparcia od państwa nie dostała "Akcja Wisła"?

Oczywiście nie mogę pamiętać roku 1968. Dzisiaj w radiu, którego nazwy tutaj nie wymienię, Jan Tomasz Gross ( :suicide:) stwierdził, że nastroje obecnie są identyczne jak wtedy.

Jako, że moim zdaniem nic się teraz nie dzieje to właściwie co my upamiętniamy?
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » czw 08.03.2018 21:49

Boromir pisze:Source of the post Jako, że moim zdaniem nic się teraz nie dzieje to właściwie co my upamiętniamy?

Serio? Przecież internet aż wypluwa z siebie antysemickie treści ostatnimi tygodniami. Kibice zmianowych wskoczą na każdego kto śmie coś powiedzieć złego o PiS, ale na Żydów to jadą najbardziej ze wszystkich którzy im wcześniej podpadli (może za wyjątkiem KODu).

Zobacz jaki jazgot się podniósł na onet, który koncertowo skopał tyłki polityce zagraniczne PiS. Całe to pieprzenie o fake newsie postawiło w osłupienie nawet Lewickiego i Warzechę, a samo MSZ ostatecznie się ośmieszyło zgłoszeinem tego do prokuratury. Nie mówiąc już o jakichś kulawych próbach stwierdzania, że rzeczniczka DS czemuś zaprzeczyła z tego artykułu. A zmianowcy dalej krzyczeli o fake newsie i winnych wszystkiemu Żydach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 983

Postautor: Boromir » czw 08.03.2018 21:54

Internet wypluwa równie gęsto antypolskie treści od lat a jakoś w moim życiu jak był spokój tak jest :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 377

Postautor: czarny samael » czw 08.03.2018 22:12

Jaaaaasne... No nie mogę się opędzić od tych antypolskich wpisów :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2086
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » czw 08.03.2018 22:16

Boromir pisze:Source of the post Internet wypluwa równie gęsto antypolskie treści od lat a jakoś w moim życiu jak był spokój tak jest :roll:

Nawet chyba częściej. Przynajmniej tak widzę po moim otoczeniu, osoby które nie są kibicami mają ten kraj w dupie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rojiblanco
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 2241

Postautor: Rojiblanco » sob 10.03.2018 16:20

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”