Ogólna dyskusja o polityce cz.2

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, maestro, Cris7, fieldy, piotrcies

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 607
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 14.04.2018 21:23

cloner pisze:Source of the post komunistą z razem

Cloner, nie używaj populistycznej retoryki tutaj. Gdzie Razem a gdzie komunizm?
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1026
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 14.04.2018 21:25

Magnum pisze:Source of the post I to jest to, Kamil. Tylko gdyby się dało bez tego konserwatyzmu światopoglądowo, żeby chociaż neutralność zachować, bez tego kościoła i wszystkiego, to w ogóle bym nie miał problemu. Zagadaj z kim trzeba :wink:

Serio? Naprawdę jesteś aż takim socjalistą? Straszne to w sumie.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 607
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » sob 14.04.2018 21:26

Już nie chcesz ze mną być? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1466
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » sob 14.04.2018 21:36

Magnum pisze:Source of the post Gdzie Razem a gdzie komunizm?

Granica ktora ich dzieli to 15 cm.

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 727

Postautor: Boromir » sob 14.04.2018 22:49

Czyli przysłowiowy jeden ch..
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 178

Postautor: Kamil232 » sob 14.04.2018 23:28

DDK pisze:
Kamil232 pisze:Source of the post Jak na razie zrobili wszystko bez podwyższania podatków.

Kamil, ale tak szczerze: jeśli rozdają pieniądze (obojętnie czy 500+, czy przez leki czy cokolwiek innego) to przecież skądś je musza wziąć.

A chociażby nie wiem co wymyślili to własnych pieniędzy nie mają - mają te od obywateli.

No pełna zgoda.

Też jestem za likwidacją podatku pit i cit. Swoją drogą ta obniżka cit do 9% to żadne zaskoczenie. W skali budżetu dochody z cit to są śmieszne pieniądze i mogli by to obniżyć nawet i do 1% i budżet by spokojnie wytrzymał.

Już to kiedyś mówiłem. Gadałem z jedną osoba z min. Finansów która mi wprost mówiła że gdyby podwyższyć VAT o 1% a nawet pół % to by było dla budżetu więcej kasy niż z pit i cit razem wziętego.

On twierdził że żaden rząd nie zlikwiduje podatku dochodowego bo zwykły Polaczek patrzy tak. No ja nie będę płacił podatku ale somsiad mający więcej kasy ode mnie też nie. I ludzie z tego powodu nie zagłosują na partie która miałby postulat likwidacji podatków dochodowych.

Może część tak.

Ale myślę że to nie jest główną przyczyna czemu się tego nie zlikwiduje a innaktórej też wg. mnie nie można lekceważyć tj. państwo chce wiedzieć skąd jego obywatele mają pieniądze. To jednak pomaga w tropieniu przestępców którzy np. wg. oficjalnych dochodów nie zarabiają nic albo śmieszne pieniądze a potem rozbijają się luksusowymi samochodami.

Ale to można to zrobić tak że ustalić na jakimiś poziomie 5% Cit jest już blisko ten podatek i tyle. Państwo będzie mieć rozliczenie a obywatele nie będą grabieni.

Chociaż nie wg. socjalistow to podatki są też sprawiedliwością społeczna lub budowaniem wspólnoty. Ale to głupota.

W każdym razie wiesz dobrze ze i tak nie ma szans żeby Korwin czy inna partia głosząca to wygrała wybory. Także wracamy do początku. Koniec końców wolę partie która jak już grabi kasę to jednak w dużej mierze ja oddaje a nie jak przez ostatnich 25 lat. Grabiono ludzi a nic im nie oddawano.

Magnum pisze:Source of the post I to jest to, Kamil. Tylko gdyby się dało bez tego konserwatyzmu światopoglądowo, żeby chociaż neutralność zachować, bez tego kościoła i wszystkiego, to w ogóle bym nie miał problemu. Zagadaj z kim trzeba :wink:

Zbyt wielka władza czarnych z kościoła tez mnie odrzuca. Ale z drugiej strony lepsze to niż skrajna lewica i te wyglupy. A konserwatyzm światopoglądowy być musi :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1026
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 14.04.2018 23:29

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1009

Postautor: League » sob 14.04.2018 23:46

Ładnie xD

8 osobowa patola z 500+ wiadomo jak głosy by dała. Ładnie socjaliści myslą.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 543

Postautor: masacra » ndz 15.04.2018 10:52

Piękne.
Ostatnie 100-150 lat Europy to proby niedopuszczenia do tego by Niemcy zdominował kontynent, a ci wymyslili sobie, EU i komrumpując elity polityczne reszty krajów doprowadziły do tego, ze te same wpychają Europe w objęcia Kanclerza. Tyle szczescia, ze to nie jest zelazny uscisk, jak to bywało w przeszłosci. Cała Europa pracuje to wzrost Niemiec, które stają sie metropolia, spychając reszte kontynentu do roli peryferyjnych. I jasne, gdy sie metropolia bogaci, to peryferia tez na tym korzystaja ale raz, ze nie w takim samym tempie, dwa peryferia sa o wiele bardziej podatne na dekoniunkture i kryzysy niz metropolia. Tak było i jest zawsze w tego typu układach. Majterszyk Goebbelsow. Szapo ba. Po raz kolejny mozemy sie przekonac ile racji miała Margaret Thatcher, która sprzeciwiając sie zjednoczeniu Niemiec, mówiła, ze tak kocha Niemców, ze chce by mieli jak najwiecej panstw.
Brytole sie zorientowali na ostatniej prostej i zawijaja sie z tego interesu, bo sa zbyt dumni, by pozwolic sie zpechnąc do roli wasala Berlina. Cała reszta Europy (wszczególnosci mam tu na mysli Francuzów, którzy zawsze wydawali sie byc przeciwwaga dla potęgi Berlina) klaszcze ze szczescia uszami, na mysl ze nie beda musieli martwic sie o naprawde wielka polityke zostawiajac ją Berlinowi, a samym skupiając sie na tym, by z tego panskiego niemieciego stołu to im skapywało jak najwięcej. Żenujące. Totalna degrengolada Francuzów.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 328

Postautor: czarny samael » ndz 15.04.2018 10:58

DDK pisze:Source of the post
Kamil232 pisze:Source of the post Jak na razie zrobili wszystko bez podwyższania podatków.

Kamil, ale tak szczerze: jeśli rozdają pieniądze (obojętnie czy 500+, czy przez leki czy cokolwiek innego) to przecież skądś je musza wziąć.

A chociażby nie wiem co wymyślili to własnych pieniędzy nie mają - mają te od obywateli.

Przecież podwyższyli podatki. Utrzymali stare i dołożyli podatek bankowy.

EDIT: Powiedzcie, że to fotomontaż mi się u znajomego objawił
https://www.facebook.com/donaldkropkapl/videos/1654756884640287/?hc_ref=ARSQp_TSfp8Frov3o9HufDc-E1g8-MdKBP9VT4jtzc1j9pWYrnIavQ85bllr7n4jhDM
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » ndz 15.04.2018 20:12

100% kasta wypuści Gawłowskiego i będą robić cyrk.
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki

Postautor: Kamil232 » ndz 15.04.2018 20:49

Update #dobrazmiana dociera do Sądów. Staszek aresztowany. Chociaż patrzac na casus aferzystów to zwykle najwyższe instancje robiły największy cyrk. Ma jeszcze Staszek zażalenie. Postawiłbym jednak że Okręg to zmieni.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 296

Postautor: Bienias » pn 16.04.2018 11:59

https://sejmlog.pl/rafalala-atakuje-dzi ... entarzami/

Burzę w sieci wywołał film zarejestrowany i opublikowany przez znanego transseksualistę Rafalalę, działacza LGBT i częstego gościa ogólnopolskich mediów. Widać na nim jak znieważa i oblewa kawą dziewczynkę oraz krzyczy „Mów prawdę! Śmiałaś się ze mnie!”. Swoje stanowisko opublikował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który oficjalną krytykę agresji wobec dziecka umieścił pomiędzy tekstami interpretowanymi jako próba przerzucenia odpowiedzialności – „Potrafimy zrozumieć, że ciężko jest żyć, gdy wciąż wytykają cię palcami i spotykasz się na każdym kroku z nietolerancją. Jednak atakowanie bezbronnego dziecka to gruba przesada” – pisze OMZRiK. Ośrodek krytykuje „prawicowe portale” nazywając je „szmatławcami”, które „podchwyciły temat”, a następnie zapowiada walkę z mową nienawiści występującą w komentarzach pod artykułami.

Ten ośrodek już dawno powinien zostać zdelegalizowany.

Awatar użytkownika
ubek
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1641

Postautor: ubek » pn 16.04.2018 12:03

Jakiś miesiąc temu widziałem, jak rafalolo bez powodu zaatakował mężczyznę idącego z rodziną.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Pierwszy Skład
Pierwszy Skład
Reputacja: 52

Postautor: Eyesmon » pn 16.04.2018 13:02

W takich chwilach człowiek żałuję że nie przechodził obok.....obilbym temu czemuś mordę z przyjemnością.

Oczywiście byłbym nazwany homofobem ksenofobem prawakiem itd przez niektóre media ale to byłby efekt uboczny. Tęsknię za normalnymi czasami gdzie ludzie reagowali. W tamtej rzeczywistości ktoś by mu dał w ryj i rafalala spadalaby w podskokach nawet się nie skarżąc.
O tempora o mores!

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”