Polityka za granicą

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 189

Polityka za granicą

Postautor: wloski » pn 02.10.2017 12:54

Boromir pisze:Source of the post
wloski pisze:Source of the post To chyba nie tak leciało i ma znaczenie, który Śląsk.

A jak to leciało?

http://autonomia.pl

Nie ma mowy o żadnym Opolu ani o Dolnym Śląsku. Opole to Niemcy, Wrocław to Niemcy, Katowice to Ślązacy. Dlatego lata temu jak Jarek powiedział że ludzie ze Śląska (tego górnego) to ukryta opcja Niemiecka to było głośne halo i wkurw u nas. Dziś jego premierowa pochodzi właśnie z tego miejsca.
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1260
Kontaktowanie:

Polityka za granicą

Postautor: cloner » pn 02.10.2017 12:59

wloski pisze:Source of the post Dziś jego premierowa pochodzi właśnie z tego miejsca

Kto to jest premierowa? Bo Szydło pochodzi z Małopolski, jakby co.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
Boromir
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 647

Polityka za granicą

Postautor: Boromir » pn 02.10.2017 13:40

wloski pisze:Source of the post Nie ma mowy o żadnym Opolu ani o Dolnym Śląsku. Opole to Niemcy, Wrocław to Niemcy, Katowice to Ślązacy. Dlatego lata temu jak Jarek powiedział że ludzie ze Śląska (tego górnego) to ukryta opcja Niemiecka to było głośne halo i wkurw u nas. Dziś jego premierowa pochodzi właśnie z tego miejsca.

:rotfl:

Ale bełkot. Górny Śląsk to Śląsk. Dolny Śląsk to Dolny Śląsk, a właściwie Niemcy.

Jak się RAŚ chce nazywać zgodnie z prawdą to niech się nazywają Ruch Autonomii Części Górnego Śląska.

Od Śląska ze stolicą we Wrocławiu niech trzymają się z daleka.

Na deser:

Na śląskiej krainie
Kręta Odra płynie
A dopóki płynie
Śląsko nie zaginie
Niechaj kto chce twierdzi
Że my tu Prusacy
My protestujemy
Przecież my Polacy

Ot, ludowe mądrości zawsze do usług.
Obrazek

Awatar użytkownika
wloski
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 189

Polityka za granicą

Postautor: wloski » pn 02.10.2017 15:28

cloner pisze:
wloski pisze:Source of the post Dziś jego premierowa pochodzi właśnie z tego miejsca

Kto to jest premierowa? Bo Szydło pochodzi z Małopolski, jakby co.

Brzeszcze pomyliłem z Brzęczkowicami hehe, masz rację
"Gdy Arturo Vidal odszedł do Bayernu Monachium przypomniałem sobie słowa. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (jak widać)." - Simone Padoin.

Awatar użytkownika
grzegorzfcb
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 64

Polityka za granicą

Postautor: grzegorzfcb » pn 02.10.2017 17:34

"TV3 (katalońska telewizja) informuje, że szefowie LaLiga zagrozili 6-miesięcznym zawieszeniem Barcelony, jeśli ta nie zagra z Las Palmas"

Barca chyba powinna tak czy inaczej badać temat dołączenia do L1 bo Tebasowi poszczają hamulce, gość jest arcy hiszpańskim Hiszpanem :roll:

Barça joins Catalonia-wide strike called for by Table for Democracy and therefore the club will be closed tomorrow
Messi jada przy stole oddzielonym od reszty świata - Jorge Valdano

Historia to relacja, większością kłamliwa, ze zdarzeń, większością nieistotnych, zdawana nam przez historyków, większością durniów - Vysogota z Corvo

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan
Reputacja: 454

Polityka za granicą

Postautor: masacra » śr 04.10.2017 19:08

No i własnie:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-10-02/serbia-criticizes-eu-for-hypocrisy-on-catalan-kosovo-votes
Serbian President Aleksandar Vucic criticized the European Union for “hypocrisy’’ after declaring the Catalan referendum on independence illegal, saying that the bloc was using a “double standard” in regards to Kosovo.

Smiesznie sie tłumaczył którys z komisarzy. Wiadomo, powiedzieć wprost, ze Niemcom zależało na podziale Bałkanów, no tego powiedziec nie mógł :)

Tylko żal Serbów.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 569
Kontaktowanie:

Polityka za granicą

Postautor: Magnum » śr 04.10.2017 20:33

No tak, bo Kosowo i Hiszpania to dokladnie to samo. W Hiszpanii byl rozpierdol, czystki etniczne Katalonczykow itp. Na pewno porownywanie wszystkiego ma wielki sens. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Polityka za granicą

Postautor: masacra » śr 04.10.2017 20:51

W 2008 roku? Czystki etniczne w Kosowie. Pierwsze słysze.

Kosowo zrobiło dokładnie to samo z prawnego puktu widzenia, co dzisiaj robia Katalonczycy. Alabnczykom wg UE było wolno złamac prawo, by oderwac sie od Serbii, Katalonczykom nie wolno. Cała logika.

Wydarzenia lat 90-tych to juz osobna historia i zapewniam cie ze obie strony maja w niej sporo za uszami.
Oczywiście, mogłem się skompromitować. Ale zawsze z pomocą przyjdzie odrobina dialektyki. Rzecz jasna sformułowałem swoje prognozy w taki sposób, by były poprawne także jeśli zdarzy się rzecz dokładnie przeciwna

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Polityka za granicą

Postautor: Magnum » śr 04.10.2017 22:17

masacra pisze:Source of the post Wydarzenia lat 90-tych to juz osobna historia i zapewniam cie ze obie strony maja w niej sporo za uszami.

Oczywiście, ale nie można analizować oderwania się Kosowa w 2008 roku od całych wydarzeń z tamtych czasów. One nie istnieją w próżni. Dlatego stanowczo odrzucam porównania zarówno Krymu jak i Katalonii do casusu Kosowa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bienias
Vamos Blaugrana
Reputacja: 258

Polityka za granicą

Postautor: Bienias » pt 06.10.2017 18:34

Ciekawa analiza tematu niepodległości Katalonii. Kto może zyskać kto stracić napisana przed referendum. Daje do myślenia
http://www.krzysztofwojczal.pl/polityka ... n-analiza/

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Polityka za granicą

Postautor: masacra » pt 06.10.2017 20:16

Magnum pisze:Source of the post
Oczywiście, ale nie można analizować oderwania się Kosowa w 2008 roku od całych wydarzeń z tamtych czasów. One nie istnieją w próżni. Dlatego stanowczo odrzucam porównania zarówno Krymu jak i Katalonii do casusu Kosowa.

Pewnie masz racje.
Nie mozna rozpatrywac oderwania sie Kosowa bez znajomosci szerszego kontekstu wydarzen. Kosowo było jedynie zwienczeniem (jak sie na razie przynajmnienj wydaje) całej zmudnej i czasochłonnej operacji pt rozbicie Jugosławii.
Tu początku trzeba szukac juz w latach 70-tych gdy BND wysłało do Zagrzebia grupe tajnych agentów by wspierali tamtejszego dysydenta Tudmana ( z którego biografia polecam sie zapoznac, bo jest to postac wyjątkowo ohydna). Potem przez kryzysy gospodarcze lat 80-tych, które rózne takie postaci jak Tudman, czy kolejny oryginał - Izetbegovic, wykorzystywali do podsycania separatystycznych nastrojów, az po smierc Tity i upadek całego bloku wschodniego, kiedy to juz nic nie stało na przeszkodzie by doprowadzic do rozpadu Jugosławii
Nie mam czasu (ani ochoty :) ) sie nad tym dłuzej rozpisywac ale jak cie temat intersuje to polecam ksiązki
Media Lies and the Conquest of Kosovo: NATO Prototype for the Next Wars of Globalization – Michel Collon
To Kill a Nation: The Attack on Yugoslavia – Michael Parenti
które bez problemu powinienes w USA dostac, a które otwierają oczy na całe zamieszanie na Bałkanach, które było jednym z najbardziej przekłamanych przez media i swiatowa opinie publiczną wydarzen w ostatanich latach.

Od siebie, na zachęte, dodam że ta stosująca na masową skale czystki etniczne Serbia, przez całe lata 90te az do teraz pozostaje jedynym panstwem byłej jugosławii, które mozna okreslic jako wielonarodowosciowe (ok35% ludnosci to nie-serbowie). Z drugiej strony Chorwacja, Bosnia czy Kosowo doświadczyły niemal całkowitego oczyszczenia etnicznego. I tu wypadało by zadac pytanie, jak to sie stało, ze w tej złej Serbii zostało i spokojnie zyje mnostwo róznych narodowosci i grup etnicznych, a w tych dobrych, walczacych o swoją niepodległosc panstwach wszyscy spierdolili (albo zostali przymusowo wysiedleni)? Ot, jedna z zagadek współczesnego swiata

Obraz jaki sie z tego wyłania zmusza do smutnej konkluzji, ze dla Serbii cały zachodni swiat na czele z Niemcami i USA odegrał taką samą role w rozpadzie Jugosławii i uniemozliwieniu stworzenia tzw Wielkiej Serbii o jaką dzisiaj Hiszpanie oskarzają Rosje w przypadku Katalonii.

No i jeszcze, zapomnialem o byc moze najwazniejszej w tej całej smierdzacej sprawie rzeczy.
The International Criminal Tribunal for the Former Yugoslavia (ICTY) in The Hague has determined that the late Serbian president Slobodan Milosevic was not responsible for war crimes committed during the 1992-95 Bosnian war.

Tak ten sam Milosevic, który na przełomie wieków był najwiekszym zbrodniarzem swiata, który był nazywany bałkanskim rzeźnikiem, porównywanym do Hitlera, oskarzanym o wszytskie mozliwe zbrodnie przeciwko ludzkosci. Którego wykorzystywano w propagandzie zachodu by nie tylko usprawiedliwic sankcje nakładane na Serbie ale tez bombardowania tego panstwa w 1999 roku, okazał sie byc... niewinny. [ch**] to....ostatnie 5 lat zycia spędził w Haskim wiezieniu bez wyroku (serio przez 5 lat nie potrafiono mu udowodnic zadnego z ponad 60 stawianych zarzutów.... gdzie prawa człowieka ?) i nastepne 10 lat zajeło wielkiemu trybunałowi przyznanie, ze te wszytskie oskarzenia to był zajebisty pic na wode. A i tak sposob w jaki ogłoszono wyrok jest smiechu warty. Bez konferencji prasowej, bez rozgłosu, wiadomosc pominieta praktyczie przez wszystkie wazniejsze media zachodniego swiata. Mozna by to nazwac kabaretem gdyby nie chodziło o tak powazna sprawe.

Awatar użytkownika
ozob
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 764

Polityka za granicą

Postautor: ozob » ndz 15.10.2017 0:43

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina ... pa/crv7tzg

Wstają z kolan, a hasła inne, ale jakby znajome. :D
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Polityka za granicą

Postautor: Magnum » pn 30.10.2017 15:02

President Trump's former 2016 campaign chairman Paul Manafort and Rick Gates, Manafort's former business associate, have been indicted by a federal grand jury in the investigation into Russian meddling in the U.S. election, according to unsealed documents released Monday.

The 31-page indictment contains 12 counts including conspiracy to launder money, conspiracy against the U.S., unregistered agent of a foreign principal, false and misleading statements surrounding the Foreign Agents Registration Act , false statements and seven counts of failure to file reports of foreign bank and financial accounts.

Between at least 2006 and 2015, Manafort and Gates worked as unregistered agents of the government of Ukraine, and took in tens of millions of dollars in come, the indictment noted.

Może się zacząć robić wesoło jak więcej z otoczenia Trumpa zacznie wypływać.
Obrazek

Awatar użytkownika
masacra
Kapitan
Kapitan

Polityka za granicą

Postautor: masacra » pn 30.10.2017 15:46

Magnum pisze:Source of the post Może się zacząć robić wesoło jak więcej z otoczenia Trumpa zacznie wypływać.

A wesoło nie jest po tym:
http://www.washingtontimes.com/news/2017/oct/26/dossier-shows-democrat-russian-collusion-no-proof-/

The irony: Virtually all of Mr. Steele’s sources are Russian, meaning Democrats have been indirectly colluding with Moscow disinformation to bash the Trump team for purportedly doing the same thing.

Bo ja mam ubaw po pachy.

Podobnie jak z wczesniejszych informacji o powiazaniach Hilary i jej męzusia z jakimis ruskimi fundacjami od których mieli dostawac swoite wynagrodzenia za wykłady.

Ale jeszcze bardziej zadowolony jestem z powolnego upadku CNN. To daje nadzieje, na druga kadencje Trumpa w USA
Obrazek

Kamil232
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 147

Polityka za granicą

Postautor: Kamil232 » czw 02.11.2017 16:28

Tak się zastanawiam.

Nie zgłębiałem tematu gdzieś mi tylko to się przewinęło.

Na ile nagle ten wybuch tylu afer na temat molestowania w Hollywood(chyba tylko niezwykle naiwni sądzili, że te aktoreczki nie poprzez mocne kolana robią te kariery) związany jest z Prezydenturą Donalda Trumpa. Są tacy którzy twierdzą iż Donald poprzez swoje służby odgrywa się za ciosy z kampanii.

Nie wiem na ile to prawda i pewnie i tak na 100% by się nie dowiedział nawet zgłębiając temat. Mój nos jednak podpowiada mi, że coś może być na rzeczy.

Tak jak gdyby dalej rządziła PO to nikt by się nie dowiedział o barbarzyństwie reprywatyzacji tak i mam wrażenie, że gdyby rządziła Hilary nagle tylu tych afer by nie było.
Obrazek

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”