Blogi,vlogi (bez innych zboczeń)

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, maestro, piotrcies, fieldy

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 437
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 02.10.2017 22:59

fieldy pisze:Source of the post w Kórniku też, bo LO malutkie i korytarze tak wąskie, ze przejść nie szło, a co dopiero jakby szafki stały...
zresztą na co komu szafki? tornistrów w Częstochowie nie ma? :mrgreen:

Ej no, ja naprawdę byłam pewna, że tak jest wszędzie. To było jedno z najmniejszych i najmniej popularnych liceów w mieście :D

Awatar użytkownika
Keres
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 409

Postautor: Keres » wt 03.10.2017 0:05

Ło matko, gdzie Jontek, a gdzie krowy. Gdzie nam do amerykańskich szkół. :o
Obrazek
"Kiedy oglądam Barcelonę, widzę sztukę." - Arsene Wenger.

Awatar użytkownika
Carbon
Próbuję być kontrowersyjny. Nie za bardzo mi to wychodzi
Reputacja: 847
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 03.10.2017 0:08

Nie miałem szafek. Dość powiedzieć, że w mojej klasie nie było żadnych szafek. :mrgreen: Ale okres LO wspominam bardzo dobrze. Z tym że nie ma porównania do szkół w USA. Tam jest magia i bajka pod względem infrastruktury. Wy się dziwicie, że Amerykanie mają najlepszych sportowców na świecie i reszta nie ma podbicia? Nie ma się co dziwić, jak mają boiska i hale większe od klubów Ekstraklasy, tam każdy może ćwiczyć niemal wszelki sport. Wybór przedmiotów to też jest niesamowita rzecz. To jest dobre, bo od początku mniej więcej nakreśla Twoją dalszą ścieżkę. A w Polsce? Wybór ten robisz raz - na studiach. I to w momencie, w którym nie do końca jesteś pewien, z czym co się je, bo wcześniej w liceum Cię tego nie nauczyli...
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
svnchez
Skład B
Skład B
Reputacja: 26

Postautor: svnchez » wt 03.10.2017 17:25

WiernyKibic pisze:Source of the post Też oglądam od czasu do czasu Fazowskiego. Spoko ziomek, dużo można się dowiedzieć no i ogląda się go ze sporym zaciekawieniem.

Ten Faza zachowuje się jak typowy Sebiks i prymityw, nie wiem jak to można oglądać. Ale tak to jest, gdy za robienie jakichś vlogów o kulturach czy społeczeństwach, biorą się ludzie bez kompetencji i oderwani siłą od pługa.

Zresztą jedyny vlogerem, którego można oglądać, jest Radek od Polimatów. Typek od "historii bez cenzury" ma potencjał, ale za bardzo zachowuje się jak typowy studenciak, sci-fun chyba jeszcze nie był zły. Więcej niż 3/4 reszty to szambo.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1294

Postautor: Delpiero14 » wt 03.10.2017 19:55

Amerykańskie szkoły są spoko pod warunkiem, że Cię nie gnoją i jesteś popularny.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 881

Postautor: League » wt 03.10.2017 19:58

Delpiero14 pisze:Source of the post Amerykańskie szkoły są spoko pod warunkiem, że Cię nie gnoją i jesteś popularny.

to tak jak polskie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1294

Postautor: Delpiero14 » wt 03.10.2017 20:01

W Polsce chyba popularność nie jest, aż tak ważna jak w Stanach. No i tutaj nie trzeba być kapitanem szkolnej drużyny, czy główną cherleaderką, żeby być fajnym.

Awatar użytkownika
Carbon
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 03.10.2017 20:36

Przecież nawet w filmie masz wyjaśnione, że tak nie jest.

Oglądam właśnie livestreama Kopyry z Denver. Zamówił za $7,5 wielkiego burgera z frytkami na cały talerz i dodatkami, nie dojadł nawet. Dodam, ze $7,5 to płaca minimalna w USA. Barmani mili, ten co przyjmował zamówienie to samo. Brak słów. Ludzie sobie wchodzą, tam jest teraz -8h w stosunku do nas, szczęśliwi ludzie sobie jedzą fajne jedzonko i w ogóle.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
janop
Rangers Survive
Reputacja: 1181
Kontaktowanie:

Postautor: janop » wt 03.10.2017 22:02

Mili ludzie, dobre i tanie żarło i spoko obsługa. To brzmi jak mòj dzisiejszy wieczòr.

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 572
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » wt 03.10.2017 23:43

futbolowa pisze:Source of the post Sam system edukacji, który jest tak obśmiewany, również bardzo mi się podoba. Dużo bardziej wolałabym mieć parę przedmiotów bazowych + resztę wybranych niż klepać te durne lekcje w polskich szkołach. Tym bardziej, że tam wybiera się spośród naprawdę ciekawych opcji. Sam system rozwijania talentów i zainteresowań jest zajebisty - w szkole masz wszystko, czego ci trzeba, aby szlifować umiejętności muzyczne, sportowe, aktorskie, taneczne, dramatopisarskie, dziennikarskie czy jakiekolwiek inne.

Z jednej strony tak, ale z drugiej skończyłem liceum bez: chemii, fizyki, geografii, a najbardziej zaawansowana matematyka jaką miałem to trygonometria. W życiu nie miałem nic z tych przedmiotów. Także no. Myślę, że przesada w drugą stronę jest też zła, a w USA właśnie tak jest.

Swoją drogą, w zdecydowanej większości szkół w USA nie ma geografii jako przedmiotu w ogóle, a historia i rzeczy typu WOS też powoli zanikają.

futbolowa pisze:Source of the post Tym bardziej, że tam wybiera się spośród naprawdę ciekawych opcji. Sam system rozwijania talentów i zainteresowań jest zajebisty - w szkole masz wszystko, czego ci trzeba, aby szlifować umiejętności muzyczne, sportowe, aktorskie, taneczne, dramatopisarskie, dziennikarskie czy jakiekolwiek inne.

Tylko jeśli dana szkoła to oferuje. W USA każda szkoła jest bardzo indywidualna, ma swoje plany, swój kalendarz akademicki i swój zakres zajęć. Są szkoły, gdzie jest wszystko, o czym mówisz, a są szkoły, gdzie nie ma wielu z tych rzeczy ze względu decyzyjnych zarządu szkoły. Każda szkoła w dodatku zbiera swoje podatki i je ustala i ma swój budżet, więc szkoła szkole nie równa. W tym wiąże się największy dramat szkół publicznych w USA - szkoły w miastach są omijane szerokim łukiem przez ludzi, którzy mają cokolwiek ponad stan ubóstwa, przez co jeśli mieszkasz w Filadelfii, Nowym Jorku czy Chicago i nie jesteś z getta to więcej niż pewne, że chodzisz do szkoły prywatnej. Bo do publicznej się nie da.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1261
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 03.10.2017 23:47

Magnum pisze:Source of the post zdecydowanej większości szkół w USA nie ma geografii jako przedmiotu w ogóle

Dlatego po necie często latają filmiki, w których widać jak Amerykanie myślą że Europa to państwo, a gdzie leży Polska czy Włochy to nikt nie wie.

W Polsce była beka jak ludzie nie potrafili odróżnić Dominikany i Dominiki.
"Ty możesz wyjść z bloków
Ale bloki z ciebie nigdy
Życie znam z podwórek
A nie [k****] z telewizji
"

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » wt 03.10.2017 23:58

cloner pisze:Source of the post Dlatego po necie często latają filmiki, w których widać jak Amerykanie myślą że Europa to państwo, a gdzie leży Polska czy Włochy to nikt nie wie.

Odkąd oglądam filmiki Matura to bzdura, błędy Amerykanów nie robią już na mnie wrażenia.

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 881

Postautor: League » śr 04.10.2017 7:31

futbolowa pisze:Source of the post
cloner pisze:Source of the post Dlatego po necie często latają filmiki, w których widać jak Amerykanie myślą że Europa to państwo, a gdzie leży Polska czy Włochy to nikt nie wie.

Odkąd oglądam filmiki Matura to bzdura, błędy Amerykanów nie robią już na mnie wrażenia.

hemoglobina, taka sytuacja bym powiedział

w polsce głąbów jest statystycznie nie mniej niż w stanach, wystarczy spojrzeć na kiboli legii i podobnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Carbon
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pn 06.11.2017 20:39

Szanujecie jakiegoś polskiego youtubera tak bardzo jak ja Kopyrę?

Wszystko wchłaniam od niego, wyżej o tym wypadzie do Denver pisałem, teraz ogólniej. Sam nie piję piw, ale aż z przyjemnością wchłania się wiedzę, którą on przekazuje. Brakuje takich maniaków w niektórych "sektorach" polskiego internetu. W ogóle mu zazdroszczę max, zwiedzi sobie świat, wypije najlepsze piwa i jeszcze stać go na to, by obśmiewać polskie koncerny, rigcz.
WAVES DON'T DIE.
Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 08.01.2018 21:26

Carbon, coś dla Ciebie:

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”