Blogi,vlogi (bez innych zboczeń)

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1277

Postautor: League » wt 03.10.2017 19:58

Delpiero14 pisze:Source of the post Amerykańskie szkoły są spoko pod warunkiem, że Cię nie gnoją i jesteś popularny.

to tak jak polskie.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Awatar użytkownika
Delpiero14
Bianconero
Reputacja: 2405

Postautor: Delpiero14 » wt 03.10.2017 20:01

W Polsce chyba popularność nie jest, aż tak ważna jak w Stanach. No i tutaj nie trzeba być kapitanem szkolnej drużyny, czy główną cherleaderką, żeby być fajnym.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1144
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 03.10.2017 20:36

Przecież nawet w filmie masz wyjaśnione, że tak nie jest.

Oglądam właśnie livestreama Kopyry z Denver. Zamówił za $7,5 wielkiego burgera z frytkami na cały talerz i dodatkami, nie dojadł nawet. Dodam, ze $7,5 to płaca minimalna w USA. Barmani mili, ten co przyjmował zamówienie to samo. Brak słów. Ludzie sobie wchodzą, tam jest teraz -8h w stosunku do nas, szczęśliwi ludzie sobie jedzą fajne jedzonko i w ogóle.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 665
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » wt 03.10.2017 23:43

futbolowa pisze:Source of the post Sam system edukacji, który jest tak obśmiewany, również bardzo mi się podoba. Dużo bardziej wolałabym mieć parę przedmiotów bazowych + resztę wybranych niż klepać te durne lekcje w polskich szkołach. Tym bardziej, że tam wybiera się spośród naprawdę ciekawych opcji. Sam system rozwijania talentów i zainteresowań jest zajebisty - w szkole masz wszystko, czego ci trzeba, aby szlifować umiejętności muzyczne, sportowe, aktorskie, taneczne, dramatopisarskie, dziennikarskie czy jakiekolwiek inne.

Z jednej strony tak, ale z drugiej skończyłem liceum bez: chemii, fizyki, geografii, a najbardziej zaawansowana matematyka jaką miałem to trygonometria. W życiu nie miałem nic z tych przedmiotów. Także no. Myślę, że przesada w drugą stronę jest też zła, a w USA właśnie tak jest.

Swoją drogą, w zdecydowanej większości szkół w USA nie ma geografii jako przedmiotu w ogóle, a historia i rzeczy typu WOS też powoli zanikają.

futbolowa pisze:Source of the post Tym bardziej, że tam wybiera się spośród naprawdę ciekawych opcji. Sam system rozwijania talentów i zainteresowań jest zajebisty - w szkole masz wszystko, czego ci trzeba, aby szlifować umiejętności muzyczne, sportowe, aktorskie, taneczne, dramatopisarskie, dziennikarskie czy jakiekolwiek inne.

Tylko jeśli dana szkoła to oferuje. W USA każda szkoła jest bardzo indywidualna, ma swoje plany, swój kalendarz akademicki i swój zakres zajęć. Są szkoły, gdzie jest wszystko, o czym mówisz, a są szkoły, gdzie nie ma wielu z tych rzeczy ze względu decyzyjnych zarządu szkoły. Każda szkoła w dodatku zbiera swoje podatki i je ustala i ma swój budżet, więc szkoła szkole nie równa. W tym wiąże się największy dramat szkół publicznych w USA - szkoły w miastach są omijane szerokim łukiem przez ludzi, którzy mają cokolwiek ponad stan ubóstwa, przez co jeśli mieszkasz w Filadelfii, Nowym Jorku czy Chicago i nie jesteś z getta to więcej niż pewne, że chodzisz do szkoły prywatnej. Bo do publicznej się nie da.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 2077
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » wt 03.10.2017 23:47

Magnum pisze:Source of the post zdecydowanej większości szkół w USA nie ma geografii jako przedmiotu w ogóle

Dlatego po necie często latają filmiki, w których widać jak Amerykanie myślą że Europa to państwo, a gdzie leży Polska czy Włochy to nikt nie wie.

W Polsce była beka jak ludzie nie potrafili odróżnić Dominikany i Dominiki.
Obrazek

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Reputacja: 700
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » wt 03.10.2017 23:58

cloner pisze:Source of the post Dlatego po necie często latają filmiki, w których widać jak Amerykanie myślą że Europa to państwo, a gdzie leży Polska czy Włochy to nikt nie wie.

Odkąd oglądam filmiki Matura to bzdura, błędy Amerykanów nie robią już na mnie wrażenia.

League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1277

Postautor: League » śr 04.10.2017 7:31

futbolowa pisze:Source of the post
cloner pisze:Source of the post Dlatego po necie często latają filmiki, w których widać jak Amerykanie myślą że Europa to państwo, a gdzie leży Polska czy Włochy to nikt nie wie.

Odkąd oglądam filmiki Matura to bzdura, błędy Amerykanów nie robią już na mnie wrażenia.

hemoglobina, taka sytuacja bym powiedział

w polsce głąbów jest statystycznie nie mniej niż w stanach, wystarczy spojrzeć na kiboli legii i podobnych.
Z klakierami nie rozmawiam. Trzeba mieć rigcz.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pn 06.11.2017 20:39

Szanujecie jakiegoś polskiego youtubera tak bardzo jak ja Kopyrę?

Wszystko wchłaniam od niego, wyżej o tym wypadzie do Denver pisałem, teraz ogólniej. Sam nie piję piw, ale aż z przyjemnością wchłania się wiedzę, którą on przekazuje. Brakuje takich maniaków w niektórych "sektorach" polskiego internetu. W ogóle mu zazdroszczę max, zwiedzi sobie świat, wypije najlepsze piwa i jeszcze stać go na to, by obśmiewać polskie koncerny, rigcz.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » pn 08.01.2018 21:26

Carbon, coś dla Ciebie:

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pn 08.01.2018 21:38

W ostatnim czasie te vlogi Gonciarza nie wnerwiają jak kiedyś, miał nawet ciekawą serię z Nowego Jorku z miesiąc temu.

Btw., Klawitura mam nadzieję znają i szanują? Powrócił wreszcie z tech weekiem.
i hate being bi-polar
it's awesome

Awatar użytkownika
futbolowa
Czerwona Diablica
Kontaktowanie:

Postautor: futbolowa » wt 09.01.2018 17:58

Carbon pisze:Source of the post W ostatnim czasie te vlogi Gonciarza nie wnerwiają jak kiedyś, miał nawet ciekawą serię z Nowego Jorku z miesiąc temu.

Ja bardzo długo nie mogłam się do niego przekonać, ale jakieś pół roku (od czasu Islandii mniej więcej) oglądam regularnie i zachwycam się tą jego Japonią. Często czytam o tamtych dzielnicach w książkach ulubionego pisarza, więc cudownie jest móc zobaczyć je na żywo.

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » wt 09.01.2018 18:01

No on kozackie ma zdjęcia i vlogi, gdzie najwięcej jest właśnie widoków na Tokio czy inne miejsca, które zwiedza, są najlepsze. Ale jeszcze z rok temu wyciągał megahajs z patronite'a(dalej to robi) i chyba lekko mu odbiło, zrobił sklep z t-shirtami za prawie stówę, vlogi robił nieciekawe, gdzie 80% czasu to była jego twraz i chyba nawet widzowie wreszcie stracili cierpliwość i mu wytknęli błędy. No i się poprawił raczej.

Kurde, chciałbym mieć takie obiektywy i aparaty, niesamowitą radochę musi sprawiać trzaskanie takich ujęć. :mrgreen:
i hate being bi-polar
it's awesome

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » pn 05.02.2018 23:06

Ciekawy materiał wczoraj znalazłem. XD Ogólnie, jeśli to prawda, podoba mi się, że dążymy powoli do tego, co obecnie dzieje się w Japonii.
https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... ac/cyw8dec
i hate being bi-polar
it's awesome

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » sob 17.02.2018 11:19

Najlepsze są takie blogi podróżnicze.
http://wanderlust.pl
i hate being bi-polar
it's awesome

Carbon
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Kontaktowanie:

Postautor: Carbon » ndz 18.02.2018 19:13

Kolejny świetny kanał się zapowiada, miły pan robi filmy w samolotach i w ogóle o byciu pilotem.

Patrzcie na to, piękne.
i hate being bi-polar
it's awesome

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”