co sądzicie o Ojcu Tadeuszu R ?

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, Cris7, fieldy, piotrcies, maestro

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Postautor: fan_R10 » pn 20.02.2017 18:13

Kraj obiegła dziś wiadomość że Rydzyk "mógłby być na liście najbogatszych gdyby nie był zakonnikiem". Papież byłby pewnie pierwszy na świecie gdyby mu zaliczyć majątek kościoła którym zarządza, ale to taka mała dygresja.

Wszędzie tylko wylewają pomyje na Rydzyka - też uważacie go za zło ?

Ja może jestem dziwny ale uważam że ten czlowiek działa z pożytkiem dla dobra publicznego, stworzył radio które jest pociechą dla olbrzymiej rzeszy ludzi chorych, samotnych, starych, uwięzionych w domach, i cieszących się że mają jakąś wspólnotę. Nie tak dawno rzecznik z SLD jak zachorował na raka też to potwierdził, że Radio Maryja przynosiło mu pociechę.

Szkoły Rydzyka. Czy to też musi być mieszane z błotem ? Zatrudnia ludzi, buduje piękne budynki, rozwija geotermię, budować ma hotel i wielki aquapark w Toruniu- chyba Toruniacy powinni mu dziękować, nieprawdaż ?? Pomijając szerszą kwestię że budowa ducha katolickiego, w zalewanej islamem Europie, nie jest chyba taka zła ?

Ja jestem zwykle przekorny, i jak widzę taką nagonkę na kościół, a na Rydzyka to już wogóle, to mnie to wkoorwia. Po ślub chrzest czy pogrzeb to każdy zapie.rdala do księdza, a za plecami pluje na kościół. A na koniec życia każdy się nawraca, spowiada i jedna z bogiem za pomocą księdza, jak choćby pierwszy komuch Jaruzelski.
Tyle ode mnie.
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Awatar użytkownika
NoName1989
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 265

Postautor: NoName1989 » pn 20.02.2017 18:23

Najlepszy polski biznesmen. :witam:
Obrazek

Awatar użytkownika
League
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 1055

Postautor: League » pn 20.02.2017 18:39

Co biznesmen to biznesmen, ładnie zarabia na naiwnych babkach ślących mu kasę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
rekinho
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 958

Postautor: rekinho » pn 20.02.2017 18:42

fan_R10 pisze:Source of the post Po ślub chrzest czy pogrzeb to każdy zapie.rdala do księdza, a za plecami pluje na kościół.
nic dziwnego, skoro ksiądz śmieć mówi babuleńce, ze albo 7 stów za pogrzeb albo nie będzie i nara

szkoda strzępić

Awatar użytkownika
Magnum
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 607
Kontaktowanie:

Postautor: Magnum » pn 20.02.2017 18:58

fan_R10 pisze:Source of the post Po ślub chrzest czy pogrzeb to każdy zapie.rdala do księdza, a za plecami pluje na kościół.

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Ja czy Kluchman czy paru tu innych nie latamy po ślub czy chrzest do księdza. Jak będę miał wyprawiać pogrzeb babci (jeśli będę miał do czynienia z tym organizacyjnie) to bym poszedł do księdza, bo to jej wola, jej pogrzeb a nie mój. Tak samo jakbym chciał, żeby ludzie uszanowali moją wolę i tej instytucji do mojego pogrzebu nie angażowali.

A tak w ogóle to taki temat już mamy, nazywa się "Kościół" :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
czarny samael
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 330

Postautor: czarny samael » pn 20.02.2017 19:20

Magnum pisze:Source of the post bo to jej wola, jej pogrzeb a nie mój.

Mam podobnie. Tylko na pewno będzie dosłownie co łaska, czyli 0.

Rydzyk to facet, który za poparcie dla władz Torunia, otrzymywał ziemię, otrzymuje wsparcie i rżnie Toruń na kasę. Do tego to typowy naciągacz. PO musiałaby chyba mieć z 1000 Nowaków, żeby Polska była na jakichś ich szachrajach do tyłu tak jak tego facecika przez PiS i prawicę ogólnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
cloner
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 1521
Kontaktowanie:

Postautor: cloner » pn 20.02.2017 19:24

czarny samael pisze:Source of the post Do tego to typowy naciągacz

Ale na pewno nie kradnie.
jeb@ć farmazoniarzy, konfitury i psy

Awatar użytkownika
Delpiero14
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 1693

Postautor: Delpiero14 » pn 20.02.2017 19:33

Skuteczna manipulacja ludźmi, żeby przekazywali Ci swoje pieniądze jakby nie było, też jest kradzieżą.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 503

Postautor: Chlopaczek » pn 20.02.2017 19:43

Czlowiek instytucja. Symbol. Potwierdza niemal wszystko co mysle o klerze katolickim. Z mojej strony wypada wylacznie mu podziekowac.
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
franz
Ki(L)gore Trout
Reputacja: 89

Postautor: franz » pn 20.02.2017 19:47

Chlopaczek pisze:Source of the post Czlowiek instytucja. Symbol. Potwierdza niemal wszystko co mysle o klerze katolickim. Z mojej strony wypada wylacznie
mu podziekowac.

Mam dokładnie tak samo - 100 % poparcia :)
LEGIA WARSZAWA - OFMC

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.
– Na litość boską, królowo – zachrypiał Behemot – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki?...
– To czysty spirytus.

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 503

Postautor: Chlopaczek » pn 20.02.2017 19:52

Franz co Ty w 2006 ciagle jestes? Co mi po Twoim poparciu bez lajka?
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
seba82
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Reputacja: 828

Postautor: seba82 » pn 20.02.2017 19:59

Te radio w którym plują wyzywają, na antenie, na wszystkich przeciwników PIS, często z imienia i nazwiska :?: Gdzie podano na antenie imię i nazwisko, oraz adres,pani prokurator,( prowadzącej śledztwo przeciw Rydzykowi) która musiała dostać potem ochronę osobistą , bo mochery ruszyły na łowy.

Ten Rydzyk, który nawoływał do zbiórki na Stocznię Gdańską i wychujał stoczniowców i Solidarność, zbierając miliony w kraju i za granicą :?:
Nawoływał w Radiu Maryja, by nie ufać Solidarności tylko wpłacać na konto w Toruniu. Do dziś nie wiadomo ile zebrał, chociaż mówiło się o 60 mln i 1, 5 mln świadectw NFI wartych ponad 100 mln zł.
Żaden organ ścigania nie podjął się próby dochodzenia gdzie jest [k****] prawie 200 mln. W kolejnych latach Rydzyk tworzy Lux Veritatis, powstaje Nasz Dziennik, TV Trwam i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Ten Rydzyk, który miał dwie sprawy za sprowadzanie aut z Niemiec jako darowizny przy czym fałszował dokumenty i nie płacił opłat celnych.Sprawę prowadziła prokuratura w Bydgoszczy.Sprawy umorzono a dokumenty wyparowały, dosłownie.

Poza tym zajebisty gość.

Awatar użytkownika
ozob
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Reputacja: 943

Postautor: ozob » pn 20.02.2017 20:13

Kaszpirowski wlasnych mediow i zdolny biznesmen.
#Juventus jest tym co w futbolu kocham najbardziej i tym czego najbardziej nienawidze

Awatar użytkownika
sci
Gwiazda
Gwiazda
Reputacja: 387
Kontaktowanie:

Postautor: sci » pn 20.02.2017 21:20

Trzeba dodać że jeszcze jest właścicielem jednej z największych o ile nie największej kopalni kamienia w Polsce. Kawał cwaniaka który potrafił wykorzystać czas i okoliczności dla swoich potrzeb

Awatar użytkownika
fan_R10
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Reputacja: 34

Postautor: fan_R10 » pn 20.02.2017 22:41

czarny samael pisze:PO musiałaby chyba mieć z 1000 Nowaków, żeby Polska była na jakichś ich szachrajach do tyłu tak jak tego facecika przez PiS i prawicę ogólnie.

pewnie masz na mysli dotacje że dostał 20 baniek na geotermię. chopie, takich dotacji to jest multum dawanych nonstop na różne uczelnie i insytucje.
rok temu prywatna firma dostala 8 milionow dotacji na reaktywacje Syreny. Skleili skorupę z laminatu i wsadzili bebechy od opla. I taka to była innowacja.

a jak ocenicie fakt że tyle ludzi jest mu wdzięcznych za to że radio Maryja im pomaga gdy są samotni ? przecież to jest namacalny pozytywny wkład w życie milionów ludzi.
Wygramy, przegramy, albo będzie remis.

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”