South Park

Muzyka. Literatura. Prasa. Film. TV. Krótko mówiąc - Kultura. Wszystko co się dzieje w Polsce i na Świecie jest warte skomentowania. Polityka i wydarzenia. Dyskusje tylko na wysokim poziomie.

Moderatorzy: petru, maciek_88, Dr.Football1, fieldy, piotrcies, maestro, Cris7

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy
Reputacja: 613

Postautor: Chlopaczek » śr 30.11.2005 20:07

Krzysztof Jarzyna pisze:[

A co do tematu. Dobry byl odcinek kiedy wybierali maskotke dla druzyny - "Gigantyczna Lewatywa" kontra "Kanapka z Kupa" :lol2:

Douche and Turd taki tytul ma ten odcinek i jest z sezonu 8.

Na mrTwigu sciagajcie najlepiej 5 pierwszych serii bo sa w najwyzszej jakosci czyli DVDRip.6 sezon w najwyzszej jakosci juz jest tez dostepny a 7 bedzie od marca 2006 roku.

Obecnie w USA konczy sie sezon 9.Wczoraj puscili 13 odcinek z 14.
Dobra wiadomoscia jest to ze tworcy South Parku czyli Trey Parker i Matt Stone przedluzyli z Comedy Center kontrakt do roku 2008 na kolejne 3 sezony.Bedzie jeszcze duzo smiechu.Chlopaki poruszaja teraz aktualniejsze sprawy jak glosowanie czy wysmiewanie sie z Pasji ("The Passion Of The Jew") Paris Hilton ("Stupid Spoiled Whore Video Playset") albo MJ ("The Jeffersons").

Przyznaje ze to moj ulubiony serial mam wszystkie odcinki i dzieki niemu czesciej odkurzam dywan bo tak glupio tarzac sie ze smiechu po brudnym dywanie.

Niektorzy mysla ze to tylko glupia wulgarna bajka ale prawda jest taka ze prawie kazdy odcinek ma jakies ukryte tresci do przekazania i moral.Uczy i bawi :)
Gdyby nazisci czytali powiesci -
Tak utrzymuje Iks
- a konkretnie powiesc Iksa o nazistach
Nie byloby zadnych nazistow.

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero
Reputacja: 43

Postautor: bagg » ndz 04.12.2005 23:47

A ja mam pytanie czy wiecie może gdzie mógłbym znaleźć polskie napisy do SP? Bo ściągam sobie odciniki z Mr Twig'a (dzięki Baqu za danie linka do stronki :) ), ale że w South Parkuu jest dziwna gwara to nie wszystko rozumiem :? Tak więc jakby ktoś posiadał to byłbym wdzięczny :)

Awatar użytkownika
Bonso
Lider Drużyny
Lider Drużyny
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: Bonso » ndz 04.12.2005 23:52

www.napisy.org i możesz poszukać tutaj

ja sobie ostatnio ściągnąłem pierwszy odcinek 9 serii i naprawde dobre :P zaczne ściągać i oglądac reszte niedługo :)
Ciekawa jest nowa forma pana Garrisona :rotfl4:
Obrazek

Awatar użytkownika
Pisakk
Wraca do meritum

Postautor: Pisakk » ndz 04.12.2005 23:57

www.napisy.org - tutaj jest od groma napisów i na pewno znajdziesz do odcinków, które potrzebujesz.

Dzisiaj obejrzałem do końca 1 serię. Z ostatnich odcinków najśmieszniejszy wydał mi się odcinek "Mr. Hankey, The Christmas Poo" z nieśmiertelnym "Hoooowdy Ho!" :lol:

Bardzo fajny był też odcinek "Mecha Strisand", który był parodią japońskich filmów z Godzillą w rolę której wcieliła się Barbara Streisand. Fajnie autorzy "uzasadnili" wybór Streisand na początku. Jeśli dobrze pamiętam: "Fani pytają nas, czy naprawdę nie lubimy gwiazd z których naśmiewamy się w South Park'u? Odpowiedź brzmi: oczywiście że lubimy! Chodzi tylko o dobry śmiech...Chyba że chodzi o Barbarę Streisand! Jej nienawidzimy!" :lol:

A jutro zaczynam drugą serię...
Obrazek
Nuevo Mestalla Grand Opening - 2009/2010

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » czw 08.12.2005 16:31

Wczoraj wyemitowano ostatnio odcinek 9 sezonu.
Trey i Matt znowu pojechali sobie po katolicyzmie (juz wczesniej to zrobili poruszajac na przyklad temat molestowania chlopcow przez ksiezy i ogolnie osmieszajac Watykan oraz JP2).W 14 konczacym sezon odcinku majacym tytul "Bloody Mary" w pobliskim miasteczku zaczyna krwawic rzezba Maryi.Powoduje to zalew ludzi wierzacych w uzdrawiajaca moc posagu.Co do krwawienia to posag Maryi krwawi z odbytu... Wystepuje tez papiez Benio Szesnasty.Randy ojciec Stana zlapany na jezdzie pod wplywem alkoholu rowniez udaje sie do miasteczka bo ma nadzieje ze "cudowny" posag pomoze mu w walce z jego problemem :)

Dla odmiany 2 odcinki wczesniej wysmiali kosciol scjentologiczny :D

Na MrTwigu najnowszy odcinek w formacie avi nie jest jeszcze dostepny ale mozna spokojnie go zassac z torrentow.

Teraz tylko czekac na 10 sezonu ktory rozpocznie sie w marcu.

Why don't you chicks go wash some dishes or get pregnant or something ?
Tak utrzymuje Iks

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » czw 15.12.2005 10:51

Niektorzy mysla ze to tylko glupia wulgarna bajka ale prawda jest taka ze prawie kazdy odcinek ma jakies ukryte tresci do przekazania i moral.Uczy i bawi Smile

Mi się najbardziej spodobało przesłanie z 1 odcinka 3 serii ;) Niszczmy lasy deszczowe !! :P

Jestem dopiero po 2 seriach z MrTwiga i muszę przyznać, że ta bajka wymiata. Spodobał mi się odcinek Spooky Fish, chociaż dookoła ostaczająca mnie Barbara Streisand była dość przerażająca. Ale tak naprawdę wszystkie odcinki są b. dobre.

Oh, my God...they kill Kenny...U bastards :lol:

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » czw 15.12.2005 14:13

bagg pisze:
Mi się najbardziej spodobało przesłanie z 1 odcinka 3 serii ;) Niszczmy lasy deszczowe !! :P

Ke?:P

Osobiscie spotkalem sie pare razy z krytyka South Parku i jego tworcow.Szczegolnie osoby ktore nie ogladaly bajki w ogole a "cala prawde" znaja z opowiesci znajomego ktory ogladal u znajomego swojego znajomego lubia popisywac sie znajomoscia tematu.Zarzucaja ze bajka jest wulgarna niemoralna i po prostu glupia.
Tak sie nieszczesliwie dla nich sklada ze South Park jest dla ludzi inteligentnych (tak poslodzilem bywalcom tego tematu w tym sobie ale dlaczego mamy nie mowic o tym ze jestesmy inteligentni? :P)ktorzy zdaja sobie sprawe ze po pierwsze ma smieszyc a po drugie przejaskrawia pewne problemy czy sytuacje zyciowe popychajac nas swoja satyra do rozwazan (nawet kilkosekundowego ale to juz cos) nad nimi.

Respect my authorithy!
Tak utrzymuje Iks

Awatar użytkownika
Smithu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Smithu » czw 15.12.2005 14:46

Chlopaczek pisze:Zarzucaja ze bajka jest wulgarna niemoralna i po prostu glupia.

Momentami taka sie po prostu dla wielu wydaje.

Chlopaczek pisze:na 10 sezonu

Az tyle, to ciekawe. A w necie znajde jakies linki ?
Dumnie w bialych szatach...
I'm feelin lucky enuff to bet it all on a dice
Obrazek
http://smitu.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » czw 15.12.2005 14:52

Az tyle, to ciekawe. A w necie znajde jakies linki ?

http://mrtwig.net/board/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Baqu już podawał ;)

Smithu pisze:Momentami taka sie po prostu dla wielu wydaje.

Momentami rzeczywiście tak, ale ogólnie wszystko jest b. ciekawie przedstawione...często są jakieś 'ukryte' przesłania, których idiota dla którego Happy Tree Friends jest najbardziej pouczającą i śmieszną bajką na świecie po prostu nie zrozumie ;)

Awatar użytkownika
Smithu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Smithu » czw 15.12.2005 15:10

bagg pisze:często są jakieś 'ukryte' przesłania

Tego ludzie nie widza, maja inne wazniejsze rzeczy do zrobienia. Zabiegani zapominaja o wielu aspektach zycia.

bagg pisze:Happy Tree Friends

Nie gadaj, z tego tez idzie sie niezle ponabijac.

Obrazek

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » czw 15.12.2005 15:13

Smithu pisze:
Momentami taka sie po prostu dla wielu wydaje.

Przeklenstwa sa cenzurowane ale kazdy widzi albo slyszy to co chce.Wiele zalezy od nastawienia z jakim siadamy do ogladania South Parku.
Twoich delikatnych uszu chyba to nie razi Smithu?:P

Smithu pisze:Az tyle, to ciekawe. A w necie znajde jakies linki ?

Az?Dla mnie tylko juz nie moge doczekac sie marca a do tego czasu ogladam stare odcinki.Oby tworcy zyli i robili ten serial jak najdluzej.

Masz stary: http://southpark.org.ru/index.php
Jedna z lepszych stron o South Parku.Stamtad sciagniesz filmiki czy krotkie epizody nie wchodzace w sklad wlasciwej serii.Jest po rosyjsku ale gdzies da sie przelaczyc na wersje angielska.Warto bo duzo ciekawych informacji sie tam znajduje.No chyba ze "gawarisz pa ruski"

Jakis kolo na MrTwigu chwalil sie ze sciagnal 22 gb SP w 4 godziny.Nie znam go ale juz nie lubie.Zwykla zazdrosc.

Every time I see Jesus up on that cross I can't help but think that he looks kinda hot.
Tak utrzymuje Iks

Awatar użytkownika
Smithu
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik

Postautor: Smithu » czw 15.12.2005 15:31

Chlopaczek pisze:"gawarisz pa ruski"

Da ja gawarju pa ruski jezyk. :D

Chlopaczek pisze:nie razi Smithu?

Ale oczywiscie ze nie :D

Juz sie tam zapuszczam, a przy okazji sciagam co nie co.

Obrazek

Awatar użytkownika
bagg
Bianconero

Postautor: bagg » czw 15.12.2005 15:31

Nie gadaj, z tego tez idzie sie niezle ponabijac.

Wiem, ale znam idiotów z mojej klasy dla których to jest droga życiowa :lol:

Chlopaczek pisze:Jest po rosyjsku ale gdzies da sie przelaczyc na wersje angielska.

Jakbyś powiedział gdzie to byłbym b. wdzieczny :)

kostek
szara strefa pilka.pl

Postautor: kostek » czw 15.12.2005 15:50

Ja właśnie obejrzałem odcinek 13 (sezon naturalnie9). Ciekawa fabuła (jak zresztą zawsze) no i bardzo przejmujące zakończenie. Jeszcze kilkadziesiąt minut i będzie 14.

PS. Save the whales :P
...

Awatar użytkownika
Chlopaczek
Ten obcy

Postautor: Chlopaczek » czw 15.12.2005 16:06

bagg pisze:
Jakbyś powiedział gdzie to byłbym b. wdzieczny :)

Cholera nie wiem.Ta strona dziwnie sie otwiera.Czesc newsow jest po rosyjsku a czesc po angielsku.Raz otwiera mi sie cala po angielsku a raz po rosyjsku.Nie wiem na jakiej zasadzie to dziala.
Ale widze ze wiekszosc z dzialu Information da sie przelaczyc na angielski.Jak wchodzisz do jakiegos dzialu to na gorze jest English version.Klikasz w to i otwiera sie angielska wersja strony.
Na przyklad piosenki sa od razu po angielsku tutaj: http://southpark.org.ru/charsongs.php
A filmiki nie wchodzace w sklad serii znajduja sie tu: http://southpark.org.ru/seasother.php
Załączniki
untitled0ie.png
untitled0ie.png (150.97 KiB) Przejrzano 1141 razy
Tak utrzymuje Iks

Wróć do „Kultura, polityka, wydarzenia”